Hoofdcategorieën
Device Settings

ATi introduceert All-In-Wonder X800 XT

Door Wouter Tinus, donderdag 9 september 2004 13:29
Bron: ATi, views: 22.300

ATi heeft vandaag de All-In-Wonder X800 XT aangekondigd. Naast de volledige 3d-kracht van de R420-core heeft deze een heel scala aan video- en tv-features aan boord. Het is voor het eerst dat er een All-In-Wonder-versie verschijnt van de duurste videokaart van het moment. In eerdere generaties werd steeds een iets tragere 3d-chip genomen om uit te breiden met de extra features, waardoor de kosten van de All-In-Wonder steeds rond hetzelfde niveau lagen als die van de high-end Radeon. De consument hoeft dit keer echter geen afweging te maken tussen de best beschikbare 3d-performance of de extra features, want de All-In-Wonder X800 XT combineert beide wensen in één product. De 500MHz GPU heeft dus zestien pipelines en draait met 256MB GDDR3-geheugen op 1GHz, net als de normale Radeon.

Ten opzichte van de All-In-Wonder 9800 Pro heeft de kaart echter weinig nieuws te bieden op het gebied van ViVo. Hij gebruikt dezelfde Rage Theater 200-chip, maar dan met opnieuw ontworpen kabels en connectors, en natuurlijk ook wat nieuwe software en drivers. Voor een groot deel kunnen deze echter ook gebruikt worden in combinatie met de oudere AIW-producten, met name de 9800 Pro en 9600 Pro. Wél uniek is het feit dat de kaart de eerste All-In-Wonder is die zowel een DVI- als een VGA-uitgang biedt. Hoewel de echt veeleisende klant waarschijnlijk liever dual-DVI had gezien, is het al een stap vooruit ten opzichte van de eenzame DVI-poort op de vorige generatie. De kaart wordt 50 dollar duurder dan de normale Radeon X800 XT en zal exclusief door ATi geproduceerd worden. Verschillende bedrijven zullen er echter hun eigen sticker opplakken, waaronder Sapphire en Connect3D.

ATi All-In-Wonder X800 XT
Kabels All-In-Wonder X800 XT
Volgende 13:51 Nieuwe spyware- en copyrightwetten voorgesteld in VS
Vorige 11:17 Overklokgrenzen van GeForce 6600 GT opgezocht
Advertentie

Reacties

«  1  2  3  »

Vraag me af hoe je die ronde stekkers in dat ene rechthoekige gaatje krijgt.

Dat zijn HDTV stekkers, google maar eens op YPbPr...

Van de ati site
Display Support:
VGA connector for analog CRT
DVI-I connector for digital CRT or flat panel
S-video or composite connector for TV/VCR
YPbPr connection to HDTV
Drive two displays simultaneously with independent resolutions and refresh rates

Op het plaatje ziet het er toch echt heel anders uit...

Daar alleen maar DVI, VGA en HDTV. Geen ViVo via composiet of s-video. Maarja, misschien wordt er wel een verloopkabeltje meegeleverd om die laatste twee op de HDTV te gooien.

Een YPbPb aansluiting is een 3 voudige cinchplug en dat zit bij de normale X800 via een verloopkabeltje van 3x cinch naar mini-din. Dit is een hele andere connector, wat ook wel kan kloppen aangezien er een helezooi aansluitingen op zitten.

- Antenne ingang
- svideo in
- composite in
- stereo audio in
- mic in
- YPrPb uit
- svideo uit
- composite uit
- stereo audio uit

En ik had ook nog iets gelezen over dat de EU versie ook een scart aansluiting kreeg. (Naja, stond niet bij of dat dan RGB zou zijn dus veel info is dat niet aangezien scart nogal veel ondersteund)

grotere hamer gebruiken.. :+

Waarom past geen van die stekkertjes op de kaart :?

Erg leuk, eindelijk een high end kaart met extra's :) Tijd om iets nieuws aan te schaffen.

Ik vraag me wel af waarom ze dit niet eerder hebben gedaan. Kan me goed voorstellen dat veel mensen die liever kopen dan een normale high end.

je gebruikt de s-video uitgang op de kaart, en die uitgang zit ook weer op het kastje zodat je die niet kwijt bent.

edit: moet leren goed kijken, geen s-video aansluiting op de kaart |:(

Ze hebben het al wel eerder gedaan.
De All-In-Wonder 9700 Pro kwam al uit voordat de 9800 Pro er was.

Hey leuk, Lego :D. Dit kaartje ziet er zo al goed uit. En als ik zo naar die I/O connector kijk lijkt daar weer netjes een schroef nopje te zitten. Fijn, dan pleurt niet bij het minste of geringste je kabel er uit, of beweegt 'ie niet, wat soms storing veroorzaakt in het signaal. Wel foute kabel erbij zo te zien? Wel ben ikzelf ook nog zeer benieuwd naar de kaartjes van nVIDIA uit de Personal Cinema reeks. Hoop dat die er ook nog met de 6X00 reeks uitkomen.

Nu nog de XT ViVo, zodat ik mijn Pro@XT ernaar kan flashen.

Aah werd tijd :)
Misschien de opvolger voor me huidige 9800 Pro AIW.
Vooral ook doordat deze nu eindelijk weer 2 monitor aansluitingen heeft. Wel jammer dat het niet 2 DVI aansluitingen zijn(ik mag dan nu nog wel 2 CRT monitoren hebben, maar wil uiteindelijk naar TFT schermpjes gaan).

Deze kaarten zijn voornamelijk interessant voor barebone systemen met weinig uitbreidingssloten. Anders kan je beter een losse tv-kaart gebruiken, want dat bied je veel meer flexibiliteit met upgraden. Kostenbesparing is er nauwelijks.

Is ook niet uit kostenbesparing dat je zo'n kaart koopt.
Ik heb hem aangeschaft om geen PCI slot op te offeren voor een TV-kaart, heb al zoveel sloten in gebruik.

Ik hoop dat de voeding van mijn barebone dit kaartje van de benodigde stroom kan voorzien.

Ik zie geen TV-tuner. Dan moet je al met je videorecorder gaan zooien.

Tegenwoordig zijn er al softtuners, dat wil zeggen dat het grote blok met electronica vervangen word door een enkel chippie met software. Onder andere philips heeft van dit soort softtuners welke ook al gebruikt worden voor bijvoorbeeld setop boxen.

Ik weet niet of deze kaart ook gebruik maakt van dit sooft softtuners, maar het zou me niks verbazen. Het wil dus niet zeggen dat omdat je niet zo'n blok erop ziet zitten, je ook geen tuner hebt. :)

Verder voor de andere mensen die vragen waarom de kabels er niet oppassen. Er zit nog een kleine connector aan de linkerkant van de kaart, ik denk dat deze naar een externe box gaat die de aansluitingen heeft voor video en antenne en dergelijke.

Klopt er zit een grotendeels gedigitaliseerde philips tuner in.

(Dit is eigenlijk dezelfde ontwikkeling als bij fm radio. Daar had je ook spoelen enzo voor nodig en dat kan tegenwoordig in 1 chippie.)

Doe maar lekker duur :P

De gewone X800 kon ik al niet aanschaffen...
Hopelijk wordt deze snel goedkoper, alvast iets leuks voor de mensen met geld over.

Wordt dit eigenlijk een PCI-X of een AGP model?

Op de foto is een AGP aansluiting te zien.

Wordt dit eigenlijk een PCI-X of een AGP model?
Je bedoelt zeker PCIe (PCI Express) ipv PCI-X (das een 64-bit PCI slot)

Het is voor het eerst dat er een All-In-Wonder-versie verschijnt van de duurste videokaart van het moment
uhm kan aan mij liggen, maar ten tijde van de 9700 pro, was het toch echt hetzelfde verhaal als nu...

Inderdaad en hetzelfde geldt ook voor de AIW 9800 pro.

Volgens mij is een XT nog altijd duurder en sneller dan een Pro.

edit:
@ railgunner
Mijn punt is, dat in principe steeds de XT hoe dan ook als topmodel wordt gepresenteerd. Dat er dan eerder al van de goedkopere modellen ook een AIW versie wordt gereleased lijkt me dan irrelevant. Het is namelijk steeds al bekend geweest dat de duurste en snelste kaart steeds de XT variant zou worden.

Ja klopt, maar de XT werd een paar maanden na de Pro geintroduceerd.
De Pro ViVo was al er al toen de Xt er nog niet was.

De XT bestaat pas sinds 9800 XT en is de opvolger van de 9800 Pro, niet een duurdere versie.
«  1  2  3  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 13:51 Nieuwe spyware- en copyrightwetten voorgesteld in VS
Vorige 11:17 Overklokgrenzen van GeForce 6600 GT opgezocht
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011