Hoofdcategorieën
Device Settings

Samsung introduceert SyncMaster 711T

Door Ralph Smeets, zondag 5 september 2004 21:06
Bron: Samsung, submitter: FFWD, views: 16.081

Samsung heeft een nieuwe LCD-monitor in zijn programma opgenomen: de SyncMaster 711T. Dit 17" LCD-scherm is de opvolger van de 710T. Toch is de opvolger niet direct te vergelijken met zijn voorganger, want in plaats van een TFT-paneel dat gebruik maakt van de oudere Twisted Nematic-technologie (TN), gebruikt Samsung voor de 711T een TFT-paneel met de nieuwere Patterned Vertical Alignment-technologie (PVA). Dit vertaalt zich onder andere in een grotere contrastratio van 1000:1 voor de 711T ten opzichte van 600:1 voor de 710T. In theorie betekent dit dat het scherm een stuk geschikter zal zijn voor het bewerken van foto's dan zijn voorganger. De kijkhoek van de 711T is in beide richtingen 10° groter: 170° horizontaal en 170° verticaal. De rest van de specificaties is hetzelfde gebleven, behalve de responstijd. Deze is 25ms, een stuk langzamer dan de 12ms van de 710T.

Samsung SyncMaster 771T
Volgende 00:49 Nanopunten leveren dichtheid van 1,6 biljoen bits per cm²
Vorige 16:11 Google haalt Belgische parodie uit de lucht
Advertentie

Reacties

«  1  2  »


Nope....

Een van de redenen dat TFT/TN-panelen nog steeds gemaakt worden is de responstijd. Deze is gewoon een stuk beter en kleiner, vergeleken met panelen uit de nieuwe generatie.


Wat zijn de reakties toch waanzinnig kortzichtig zeg.... verdiep je eens in de materie of zeg niks.

response tijd word gegeven voor transitie van zwart naar wit en andersom.

Grijs-grijs transities zijn veel trager..

en wat blijkt?

12 ms schermen zijn op grijs grijs niet extreem veel sneller dan 25 ms schermen, zeg, 25 tegen 30 ms....

Sorry was al gezegd.

Ik zou zeggen klik voortaan eens op de link in de artikel en dan zie je gewoon dat het klopt.

Nee, de responsetijd is omhooggegaan, tsja, je kunt nu dus kiezen voor een supersnel scherm met mindere kleuren of een minder snel scherm met mooie kleuren.
Ik zou zeggen klik voortaan eens op de link in de artikel en dan zie je gewoon dat het klopt.
Je moet toch iets doen om first post te halen ;)

Interessant dat ze een hogere responstijd nemen, dat betekend toch dat ze mikken op een ander publiek. Bij de intro van de 710T was het een voorloper met zijn 12 ms, als ik het goed heb.

Waarschijnlijk is er met dat modernere paneel toch nog wel goed op te gamen. Als de responstijd van kleur naar andere kleur maar niet zo heel veel hoger is als van zwart naar wit.

Huh, first post! Mijn eerste ooit. :P

Die tragere responstijd zal eerder komen doordat ze de kinderziektes uit die nieuwe technologie nog moeten wegwerken. Maar het is vrij duidelijk dat zij de verbeterde contrastratio & kijkhoek belangrijker vinden dan de responstijd, anders hadden ze gewoon wel de oude technologie gebruikt.

Huh, first post! Mijn eerste ooit.
Bedoel je daarmee te zeggen dat je met je eerste post gelijk een first post haalt? Dat is wel een feestje waard lijkt me. :+

(sorry kon het niet laten, mijn eerste flauwe reaktie op een first post :P)

nee; het staat er jusit, check de pdf maar. Het is hier kiezen voor wat je wilt, maar als ze erin slagen het beste van de 2 te combineren krijg je een killer-tft :)

zo, die contrast ratio van 1000:1 is zeker niet mis, dat is volgens mij heel veel voor een TFT scherm, en die kijkhoek is ook lekker breed, het enigste nadeel zou kunnen zijn dat de responstijd 25ms is, maar ik denk dat het wel mee zal vallen met ghosting bij games.
Het is dus zeker een mooi schermpje

Al een geluk dat de doelgroep hier voor gamers is bedoelt hé, zie ook het artikeltje. :)
(of kies ik nou een verkeerde smiley ? ;)

Deze is nog maar 25ms, terwijl die van de 710T 12ms was
dat lijkt me juist niet gunstig..
Verders is het wel een erg mooi scherm. Weet iemand al een prijs?

In de pdf staat dat de monitor 25ms heeft.
Dat lijkt me toch een gemis, 300cd/m² en 1000:1 zijn leuke specs, maar die hoge respons tijd valt nogal tegen.

Wat heeft die hoge contrast-ratio met foto's bewerken te maken? Ik dacht dat CRTs (die beter voor fotobewerking geschikt zijn dan TFTs) een contrast ratio van circa 1 : 250 hadden.

idd volgens mij is het probleem van TFT's meer de lichtopbrengst

Contrast ratio betekend gewoonweg dat je het verschil tussen 2 kleuren meer als een verschil tussen die 2 kleuren ziet. Dus zwart is nog zwarter en wit is nog witter. Het verschil tussen zwart en wit in een scherm wordt dus het contrast ratio genoemd.
Bij foto bewerken zal je de kleuren dus beter kunnen onderscheiden.
Vergelijk: zwart is eigenlijk gewoon heeel donker grijs (als het ware).

Dit is hetzelfde als bij audio: dynamisch bereik.

Wat heeft die hoge contrast-ratio met foto's bewerken te maken?
je stelt de vraag verkeerd. Het gaat niet om crt vs tft of om contrastratio maar om de kleurweergave.
Het is een ander type scherm; MVA (of PVA bij Samsung) kan 24 bits kleuren weergeven waar TN maar 16 bits kleuren kan weergeven (en de andere dus moet interpoleren).

"Deze is nog maar 25ms, terwijl die van de 710T 12ms was."

"Nog maar" doet lijken alsof de responstijd is afgenomen, of heb ik het dan verkeerd?

ja, je hebt het verkeerd vind ik, want nog maar klinkt in mijn oren negatief.. en dat is ook de bedoeling..

Bij prijzen is "nog maar" anders positief en bij tijden ook.
«  1  2  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 00:49 Nanopunten leveren dichtheid van 1,6 biljoen bits per cm²
Vorige 16:11 Google haalt Belgische parodie uit de lucht
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011