Het Japanse bedrijf Optware is erin geslaagd om video op te nemen en af te spelen met zijn Holographic Versatile Disc (HVD) -systeem, waardoor de commerciële introductie ervan weer een stap dichterbij is gekomen. Een paar maanden geleden toonde het bedrijf al een prototype van een brander die 200 tot 300GB weg kan zetten op een holografische schijf ten grootte van een dvd, maar nu is het systeem dus ook nauwkeurig en snel genoeg geworden voor een serieuze toepassing. Uiteindelijk verwacht men de HVD op te kunnen schalen tot een capaciteit van 1TB, met een leessnelheid van maar liefst 1GB/s.
Hoewel Optware lang niet de enige is die experimenteert met holografische opslag, heeft het bedrijf wel het enige systeem bedacht dat op veel gebieden overeenkomt met bestaande cd- en dvd-technologie. Hierdoor is het de grootste kanshebber om binnen een paar jaar de eerste enigzins betaalbare producten te kunnen afleveren. De vraag is echter of de HVD een door de hele industrie geaccepteerde standaard kan worden, iets wat met de investering die net gedaan is in Blu-ray nog wel eens lastig zou kunnen worden. Optware heeft naar eigen zeggen zes investeerders, en poogt door middel van demonstraties contacten op te bouwen met andere (internationale) elektronicabedrijven. Wie dat zijn en hoe ze gereageerd hebben, is echter niet duidelijk. Begin september zullen er op een conferentie in Parijs meer details bekendgemaakt worden.

Holographisch is toch ook 'gewoon' optisch of niet?Theoretische opslag en uitlees- alsmede schrijfsnelheid liggen veel hoger dan die voor magnetisch of optisch.
Alhoewel hier wel de bandbreedte mee omhoog gaat zal het niet echt bevorderlijk zijn voor de reactie tijd aangezien er heel wat meer hardware gepositioneerd moet worden. Dus voor een harde schijf is dit systeem niet erg interessant, wel voor backup en streaming media.** Page data
Two dimensional bit map image to be recorded and played back by hologram. Data to be written is first encoded to a series of page data, then recoded holographically.
ik denk dat je ook een sterke voeding moet hebben als je 1gb per sec wil weg schrijven op een schijfjeEen solid state van 1 TB is onbetaalbaar. (En ik wil er ook geen voeding voor kopen)
Dat antwoord lijkt me eenvoudig: Omdat men geld heeft geïnvesteerd in de techniek Blu-Ray en dat geld wil men minimaal terug verdienen. Deze investeringskosten bedragen toch echt geen 5Euro en geen van die bedrijven heeft een geldboom in de tuin staan.Dus blue ray kan misschien veel geld gekost hebben waarom zouden ze het doorontwikkelen als ze in de tussentijd iets beters hebben gevonden.
duurder en dan passen er geen gewone cd's meer in het apparaat.Ik snap sowieso niet waarom ze niet een soort minidisk achtige dingen er om heen doen,
duurder: mee eens.duurder en dan passen er geen gewone cd's meer in het apparaat
Zeg maar gerust nanoseconden.echt wel sneller dan 1GB/sec en moet ook snel beschreven worden. met latencies uitgedrukt in microseconden.
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.
© 1998 - 2013 Tweakers.net B.V. onderdeel van De Persgroep, ook uitgever van Computable.nl, Autotrack.nl en Carsom.nl • Hosting door True