Hoofdcategorieën

ATi lanceert PCIe-videochip RV410 in oktober

Door Matthijs Abma, vrijdag 20 augustus 2004 14:19
Bron: Digitimes, views: 9.239

Digitimes heeft van medewerkers van ATi vernomen dat de nieuwe native PCI-Express-chip met de naam RV410 eind september of begin oktober gepresenteerd zal worden. De RV410 wordt de opvolger van de X600. De naam RV410 is de codenaam voor deze GPU, tijdens de officiële introductie wordt hij waarschijnlijk omgedoopt tot X700. De X700 beschikt over acht pipelines, dat is twee keer zoveel als zijn voorganger. Ook de snelheid van het geheugen zal opgevoerd worden tot ongeveer 400MHz. De nieuwe GPU's van ATi worden, net als de X300-serie, gemaakt door TSMC volgens het 110nm-procédé. Het is de bedoeling dat de RV410 de concurrentie aan gaat met de Geforce 6600. Deze is vorige week door nVidia gelanceerd en zal in september richting de fabrikanten gestuurd worden.

Volgende 14:42
Vorige 14:14

Reacties

«  1  2  »

De 6600 heeft al een voorsprong in de markt, dus ik ben benieuwd of de RV410 kaartjes het nog goed kunnen maken. Ik ben in ieder geval erg benieuwd naar de benchmarks!

Het was maar een paper launch van Nvidia m.b.t. de 6600 (GT). Echte exemplaren worden ook pas eind september/begin oktober geleverd.

Dus hoezo een voorsprong in de markt???

waarom zal deze sneller zijn als de x800xt???

met de helft minder pipelines en een 1/4 minder mhz :?

Hmm, ik hoop dat het wat is, ik twijfel een beetje aan de power van mijn Radeon 9700 Pro. Met games als STALKER, en over een maandje Rome Total War mag ik hopen dat ie het trekt en anders wordt het kijken naar een andere kaart.

Toch valt het mij met games als DOOM 3 reuze mee, toen ik het spel opstarte sloeg mijn hart een paar keer over, ik hoopte zo dat ie het goed zou doen en toen in op High kon draaien op 1024x768 sloeg de teleurstelling een beetje toe, ik hoopte op een nieuwe videokaart, tegelijk was ik blij want Doom 3 zou de zwaarste game worden dus voor HL2 zat ik zeker goed.

ik hoopte zo dat ie het goed zou doen en toen in op High kon draaien op 1024x768 sloeg de teleurstelling een beetje toe
...
KUT, m'n PC is snel genoeg voor de huidige software!!! :(
* 786562 RuL0R

Doom3 de zwaarste game ?

Historisch gezien waren de games en engines nooit echt zwaar gezien de engine featureset maar viel het vaak reuze mee.
En dat komt omdat JC zwaar Optimaliseerd en krijgt er ook de tijd voor.

Dus ik verwachte een nogal breed target platform van wat nu mainstream is tot high-end.


Ik denk eerder dat de zwaarste games, zijn die games die in verhouding veel features ondersteunen maar geen tijd hebben voor Optimalisaties door een veel strakkere deadline zeg maar twee jaar ipv "when its done" in 4jaar.

Hierdoor kan een mindere wat onbekende game zelfs veel zwaardere eisen hebben.

Ik zou mijn hardware aankopen niet baseren op ID soft games omdat die sowie so op midrange kaarten van het moment goed lopen.

Ik wacht liever op andere games en ga toch voor 'n high-end kaart omdat toekomstige titels misschien een wat hogere target platform hebben dan DIII

Wat dat betreft is DIII niet zo belangrijk voor de hardware keuze het is meer z'n populariteit dat het voor sommigen belangrijk maakt. Je hebt er geen 6800GT voor nodig 'n 9700PRo voldoet 'n 9600pro ook.

Zodra er games komen oa gebaseerd op directX die zwaardere eisen stellen en daarnaast ook nog eens ATI prefereren of neutraal zijn waarmee je met 9800pro het wel kan spelen maar dan met mindere opties of te lage fps zou een X800/6800 type beter zijn want die draaid allebei doomIII ook in volle glorie en die zwaardere games hebben er meer aan.

Tenzij je alleen maar DIII wil spelen natuurlijk de komende 3jaar ofzo.
Dan is een midrange nVidia kaart de keuz 'n 6600GT of 6800GT als je ook op hoge reso wil gamen.

het lijkt erop dat beide bedrijven in de mid-range sector weer teruggaan naar de 8 pixel pipes, dat werd ook wel weer een keer tijd want ik zit nu al zo'n anderhalf jaar met een 9500 Pro opgescheept die actuele "competitie" als de X600 nog makkelijk bij kan houden, hij wordt alleen qua features overtroffen (en zelfs dat is praktisch niet te merken)...

... en Doom 3 niet speelbaar met een 9700 Pro? ik speel hierzo op 1024x768 met high quality lekker vloeiend (ok, de eerste 2 minuten stuttert hij wat, maar zodra het eenmaal loopt, loopt het ook echt goed)

EDIT:
The Inquirer heeft het trouwens over 400MHz "extra", dit lijkt me erg sterk maar eerder had ik ook juist weer vernomen dat het net als de 6600GT 500/500 zullen zijn voor de snelste versie, over de kloks valt kortom dus nog te speculeren, maar of ze ook met iets weten te komen wat net zo aantrekkelijk is als SLI?

Nitroglycerine: de 6600 series zijn alleen nog maar "gepaperlaunched", als ATi mikt op oktober zonder verdere aankondiging dan zit het er dik in dat ze tegelijk uitkomen, ik denk trouwens dat ze net als nVidia wel met AGP versies zullen komen (anders zouden ze een momenteel nog best grote markt missen)

screamer2003: aangezien de meeste high-end kaarten van zowel ATi als nVidia momenteel nog vrijwel niet te krijgen zijn denk ik dat je ook deze wat later moet verwachten (misschien net als de RV410 in oktober), tegen die tijd zijn er ook meer moederborden uit met PEG dus erg likely is het wel

Vloeiend met je 9700pro? Mijn geforce 6800ultra en xp 3200+ gaan soms anders naar de 30fps? Merendeel wel 70fps maar toch hier en daar drops vooral bij complexe stukjes of veel vijanden. Dat noem ik al geen vloeiend meer maargoed. [1024x768 op high]

Op papier lijkt het erop dat de nieuwe X700 kaart net iets boven de snelheid van een standaard 9800 Pro kaart komt.

Ik hoop dat ATi de lancering iets naar voren kunnen trekken om zo nVidia niet teveel voorsprong te geven.

Aan de andere kant zijn er op dit moment slechts weinig gebruikers die een PCIe moederbord hebben, dus deze kaart zal voornamelijk gekocht worden door consumenten die OF een nieuwe pc kopen OF hun moederbord meteen mee vervangen. Dus de voorsprong van nVidia zou dus wel mee kunnen gaan vallen.

wanneer komt dan de PCIe 16X Radeon X800XT? daar zit ik namelijk al een tijdje op te wachten :?

een goede videokaart die REAL TIME DV Cam can renderen zou helemaal mooi zijn! naast dus de mega goede 3D game snelheid!

Firewirekaartje kopen, werkt perfect.

De RV410 wordt de opvolger van de X600.
Een erg lang leventje heeft de X600 niet geleid om deze X700 als opvolger ervan te zien. Daarom lijkt het mij eerder dat deze kaart puur als concurrentie voor de aankomende 6600 serie van nVidia dient (zoals in de tekst ook staat) dan dat ie puur als opvolger van de X600 bedoeld is. Gewoon een extra kaart tussen de X600-krachtzone en X800-krachtzone dus (zoals de naam X700 natuurlijk ook aangeeft). Maar goed..

Weet iemand al hoe duur dit "schatje" moet gaan kosten!

Maar Binnenkort ga ik ene nieuw systeem aanschaffen Met de X600 XT of is het toch verstandig om op de X700 te wachten??
Aangezien de prijs van een X600 XT Opdit moment al 249 Euro kost en ik niet echt van plan om meer dab +/- 249 euro aan een grafischekaart te besteden
«  1  2  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 14:42
Vorige 14:14
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2009 Tweakers.net - Alle rechten voorbehouden - Uw Privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van: