Onderzoeksbureau Gartner heeft vrij felle kritiek gegeven op Windows XP Starter Edition, de goedkope versie van het operating systeem die Microsoft in oktober wil introduceren. In het rapport van analist Martin Gilliland wordt iedereen afgeraden om het product te kopen, om de simpele reden dat het waardeloos zou zijn. Met deze ongebruikelijk sterke verwoordingen hoopt het bedrijf zoveel mogelijk eindgebruikers te bereiken, omdat deze zelf te laat zullen beseffen dat ze een miskoop hebben gedaan. Hoewel men op zich lovend is over het idee achter de Starter Edition - volgestouwd met (video)tutorials en gestript van alle functionaliteit die het voor de beginner nodeloos ingewikkeld maakt - is men van mening dat Microsoft niet goed nagedacht heeft over de situaties waarin het product gebruikt zal worden.
Sowieso hebben veel mensen die thuis voor het eerst een computer installeren daar op het werk of tijdens hun opleiding al ervaring mee opgedaan, maar zelfs iemand die echt helemaal 'Starter' is, zal binnen enkele maanden of zelfs weken de smaak te pakken krijgen. Daarna zit de gebruiker samen met eventuele gezinsleden vast in een beperkte omgeving waarin bijvoorbeeld niet meer dan drie programma's tegelijk kunnen draaien, en alle gebruikers gedwongen worden om één profiel te delen.
Uiteindelijk zal de Starter Edition dus in vrijwel alle gevallen meer frustraties opleveren dan het in eerste instantie bespaart, waardoor met name mensen in arme landen alsnog zullen besluiten om een illegale kopie van Home of Professional te gaan draaien. Eventueel zou dit opgelost kunnen worden met betere upgrademogelijkheden, maar voorlopig noemt Garner het concept van de Starter Edition een goed idee dat slecht is uitgevoerd.
bwahahahaha sorry ik moet hier wel om lachen eigenlijk.en voor de mensen die firewall enzo willen, die gaan nooit hiermee werken
je moet het meer zien als een basisversie voor kinderen of ouderen als een echte starterskit
Die mensen praten er op een feestje of iets dergelijks over. En daar zit dan meestal wel iemand van: "oh, daar heb ik wel iets voor hoor!".Het overgrote merendeel v.d. gebruikers heeft hier geen verstand van.
Nee, maar die handige neef of oom wel natuurlijk. Iedereen heeft wel iemand in de familie die IT'er is volgens mijNet alsof de mensen die deze starter edition gaan gebruiken weten wat een crack is
Sinds wanneer maakt Microsoft het je onmogelijk om zélf een alternatieve browser zoals Firefox of mediaspeler zoals foobar of Winamp te installeren?Wanneer komt er nu eens een echt OS van MS wat ook alleen een OS is? Zodat ik zelf mijn browser (Mozilla) kan installeren en mijn audiospelertje etc.
Doe dat maar eens op een systeem waar meerdere gebruikers gebruik van maken. Veel succes.Ze hebben het zelfs makkelijk gemaakt om zelf te kiezen wat je standaard browser/mediaspeler/instant messenger etc. is via "Programmatoegang en instellingen"...
Deze versie is bedoeld voor landen waar ze wat minder geld hebben, dan is het dus niet de bedoeling dat ze en een dure windows moeten kopen en dan ook eens een boek moeten aanschaffen. Het idee is goed de uitwerking minder, de naam moeten ze ook wijzigen want sommige mensen denken bij starters edition dat het voor hun opa bedoeld is.Als die beginnende gebruikers nou gewoon eens een goed boek zouden kopen, zoals dat vroeger ook werd gedaan... dan zouden ze gewoon kunnen leren werken met de spullen die ze aanschaffen. Dan is een "extra simpele versie" gewoon niet nodig.
Hier ben ik 't roerend mee eens. Het is toch van de gekke dat een recent OS je die keuze niet geeft?toch zie ik liever een windows versie waar je zelf kan kiezen wat je wel en nie wil installeren
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.
Populair: Samsung Websites en communities Mobiele telefoons Google Sony Games Microsoft Politiek en recht Consoles Microsoft Xbox One
© 1998 - 2013 Tweakers.net B.V. Contact Over Tweakers Jouw privacy Algemene voorwaarden Cookies
Tweakers wordt uitgegeven door De Persgroep en wordt gehost door True