Hoofdcategorieën

Onderzoek: kinderen te dik door videospelletjes

Door Henk-Jan de Boer, vrijdag 6 augustus 2004 12:54
Bron: Truestar Health, views: 10.870

Een recent Zwitsers onderzoek heeft uitgewezen dat kinderen die veel computergames spelen en tv kijken een grotere kans hebben om te zwaar of op z'n minst zwaarlijvig te worden. De onderzoeksresultaten, gepubliceerd in de juni-uitgave van het blad 'Obesity Research', wezen op een duidelijk en direct verband hiertussen bij schoolgaande kinderen. Als andere redenen waardoor kinderen eerder te dik worden, noemt men het roken van de vader en het buitenshuis werken van de moeder. Dat eerste geval zou verklaard kunnen worden door het gegeven dat men in een dergelijk gezin vaak niet zo erg met gezondheid bezig is en het ook niet erg vindt dat de kinderen wat dik worden. Het tweede geval leidt ertoe dat kinderen minder supervisie hebben en daardoor zouden zij meer snoepen en langer achter de computer zitten. Het onderzoek is uitgevoerd onder 862 schoolkinderen in Zwitserland in de leeftijd van zes tot acht jaar.

Kinderen met vader bij computer, gamesEen opvallende uitkomst was dat niet-Zwitserse kinderen die in Zwitserland woonden twee keer zoveel kans hadden om te dik te worden als hun autochtone leeftijdsgenoten. Het bleek dat de niet-Zwitserse jeugdigen meer televisie keken en minder lichamelijke inspanning kregen. Het overgewicht werd door de onderzoekers direct herleid naar een tekort aan lichaamsbeweging, dat in veel van de gevallen werd veroorzaakt doordat regelmatig en langdurig computerspelletjes werden gespeeld. Wellicht dat dit onderzoek het beeld doet veranderen dat de gemiddelde tweaker een magere bleke nerd is. Uitgaande van dit onderzoek zou dat beeld zich moeten wijzigen naar de tweaker als 'corpulent persoon met roze appelwangetjes.'

Volgende 12:57
Vorige 12:16

Reacties

«  1  2  3  4  »

Videospellen maken kinder niet dik, verkeerd eten doet dat.

Het onderzoek is uitgevoerd onder 862 schoolkinderen in Zwitserland in de leeftijd van zes tot acht jaar.
Dankzij papa en mama die kindlief geen snoepje kunnen weigeren inderdaad.

Waarom proberen onderzoekers steeds weer de games de schuld te geven van dingen waarin opvoeding een hele grote rol speelt?

Helemaal mee eens. Tegenwoordig is het bijna niets anders dan zulk nieuws. Spijtige zaak. Ik ken overigens veel gamers en niet 1 is dik te noemen .; en ze doen allemaal nogal weinig lichaamsbeweging. Ze hebben gewoon een goede opvoeding that's all. Volgens mij kunnen ze er daar in Zweden niet veel van als het op opvoeding aankomt.

En te weinig bewegen. Veel gaan achter de PC zitten en lopen sloompjes. Als je bijv. veel achter de PC zit koop dat iig geen scooter (als je aanleg hebt om dik te worden), fietsen verbeterd je conditie en je verbrand vet. :)

Als je veel achter de PC zit moet je daar ook goed mee om kunnen gaan. Denk aan RSI, daar zijn ook middelen voor (trackball, andere houding etc.).

veel achter de pc zitten maakt niks uit volgens mij, ik heb een bmi van 16.69 (eronder dus) en ik doe niks anders dan op de computer zitten
het hangt eerder van je metabolisme af en de opvieding van je oduers (gezond eten helpt ook al)

Gepost door El_Muerte_[TDS] - vrijdag 6 augustus 2004 - 12:55
Videospellen maken kinder niet dik, verkeerd eten doet dat.
Dat wilde ik net gaan schrijven. Het is de combinatie van slecht eten en te weinig bewegen. Op deze manier is het lezen van een boek ook dikmakend. Of slapen en dat is nonsense.
Sterker: opvoeders zijn de oorzaak van het overgewicht van kinderen. Zij zijn de genen die het kind toestaan dat het achter het scherm zit en niet meer sport. Ook zijn ze (ten dele: op school zie je niet altijd wat ze te pakken krijgen) verantwoordelijk voor het voedings patroon van kinderen.

Ik ben zelf geen vader, dus dan is het makkelijk wijzen met het vingertje. Ik snap ik heus wel dat het gewoon niet gemakkelijk is om kinderen op te voeden. Maar dit soort -ongefundeerde- uitspraken maken het wel heel gemakkelijk om de schuld af te schuiven.

Het is de combinatie van slecht eten en te weinig bewegen. Op deze manier is het lezen van een boek ook dikmakend. Of slapen en dat is nonsense.
Over eten heeft het artikel het niet, maar wel over te weinig bewegen. Als je Fifa 2004 speelt beweeg je gewoon veel minder als dat je buiten aan het voetballen bent.

Mensen die de hele dag alleen maar lezen bewegen in princiepe ook te weinig, maar er zijn tegenwoordig niet veel meer van dat soort kinderen. De meesten zitten eerder teveel achter de computer.

Niet bewegend achter de computer zitten doet dat.

(ik neem aan dat dit een reactie is op El_Muerte_[TDS] )
Niet bewegend achter de computer zitten maakt je NIET dik, je valt zelfs af als je stil zit. Er zijn honderden manieren om af te vallen, er is er echter maar een die zorgt dat je aankomt, en dat is eten.

nouja, of je moet een of andere gare ziekte hebben.

maar dan nog, als je een bepaalde ruime (je moet als kind immers groeien) maaltijd eet en je beweegt veel dan wordt je daar niet snel dik van, terwijl als je precies diezelfde maaltijd eet waarna je je dag voor de computer doorbrengt, je daar toch echt wel sneller dik van wordt :9

Dit is wel een beetje gelul hoor. Als je elke dag één maaltijd eet bestaande uit een normaal bord met groente, wat vlees (niet vet) en rijst of aardappels, en de hele dag op je aars zit, dan wordt je keidik, terwijl als je vreet als een paard (drie keer per week naar de Mac en de andere vier dagen langs de shoarmaturk) maar elke dag flink sport en/of physiek zwaar werk doet, wordt je niet dik. Niet bewegen betekent geen spieren oftewel niets dan vet.

dan moet je de electriciteitsgroep van je kind z'n kamer uitzetten en dan een soort home trainer aan een dikke UPS aansluiten en daaraan weer de pc. Probleem opgelost :)

He, dat is eigenlijk wel een geniale oplossing. Sporten OM te computeren, zo motiveer je kinderen wel om inderdaad te bewegen, zeker als ze verslaafd zijn aan hun spelletjes. Moet je alleen niet vergeten een veiligheids slotje op de meterkast te zetten :)

1 woord: BULLSHIT

Onderzoek: kinderen te dik door videospelletjes
Fijn :Z
Ga liever dat geld besteden aan iets nuttigs zoals onderzoek naar aids ofzo.
Geldverspillerij.

Ik weet niet of je het weet, maar voor de westerse wereld is overgewicht een mega probleem aan het worden. Mensen worden overal te dik, en dit heeft tot gevolg dat de mensen ongezonder worden. (Suikerziekte type II, hart en vaatziekten, met alle gevolgen van dien).
Om nou te zeggen BULLSHIT of niet nuttig vind ik overbodig. Het is Nederland demografisch aan het uithollen.
Als alle kinderen die nu dik aan het worden zijn allemaal volwassen zijn, zou dat de gezonde werkende populatie moeten zijn, maar nu wordt dat lastiger.

Bovendien vergeet niet de enorme hoge zorglast die we krijgen als al die mensen oud of arbeidsongeschikt worden. Begrijp me goed, ik zeg niet dat dik slecht is of wat dan ook. Alleen de cijfers wijzen uit dat er meer welvaartsziektes komen en dat kost geld.

Een andere kanttekening die ik wil plaatsen over het artikel is, of oorzaak en gevolg niet worden omgedraaid. Er staat dat mensen die computer spelletjes spelen minder op hun gezondheid letten, maar is het niet ook zo dat een deel van de kinderen die bijvoorbeeld dik zijn, het niet zo goed doen in de groep op school en daardoor toevlucht zoeken in de computer spelletjes?

Te hoog vetpercentage --> verhoogde kans op 'welvaartsziekten' (diabetes, hart- en vaatziekten) --> verhoogde kosten voor gezondheidszorg.

Maar het blijft inderdaad een open deur dat minder bewegen (i.c.m. verkeerde en teveel voeding) leidt tot gezondheidsproblemen.

* 786562 kris

Ik zou zelfs durven zeggen: in West Europa is overgewicht een groter probleem dan AIDS...

Elk pondje gaat door het mondje :+

Helaas: die eerste 7 a 8 pond bij je geboorte krijg je toch echt via je navelstreng.

Grappig, al die mensen die beweren dat het bullshit is. Is toch gewoon logisch? Iemand die vaker stilzit heeft een grotere kans op overgewicht dan iemand die meer beweegt, aangezien hij/zij minder calorieën verbrandt.
Net als dat mensen die ongezonder eten ook een grotere kans hebben op overgewicht.
Allang bekend en totaal overbodig onderzoek. Alleen wordt de uitkomst nu wat sappiger gepubliceerd.

@ Iblies: Elk pondje komt door het mondje? Wat een belachelijk stelling. Dat praat niet goed dat kinderen die gamen, statistisch gezien gemiddeld dikker zijn dan kinderen die niet gamen. Al eten ze even veel.
Daarnaast zeggen ze toch niet dat je niet dik wordt van tv kijken(integendeel zelfs). Het gaat erom dat de jeugd(altijd leuk om te gebruiken als je zelf 18 bent) tegenwoordig steeds meer tijd achter de computer en tv spendeert en daardoor eerder sneller last heeft van overgewicht.

@ XS4ALL:
Als kinderen minder gaan bewegen doordat ze computerspelletjes interessanter vinden en daardoor aankomen, dan komt dit dus wel (mede) door de games.
Er zijn genoeg mensen die een goede conditie/figuur hebben en desondanks best veel met een computer werken/spelletjes spelen.
Daar gaat het toch niet om bij een onderzoek. Het gaat om een probleem en de oorzaken daarvan. Als je van roken kanker kunt krijgen, dan zeg je ook niet: ja maar er zijn nog genoeg mensen die er geen kanker van krijgen.

De conclusie dat het de kans vergroot (statistisch gezien) is inderdaad wel juist, maar het is niet zo dat je dik wordt door het spelen van computerspelletjes.

Er zijn genoeg mensen die een goede conditie/figuur hebben en desondanks best veel met een computer werken/spelletjes spelen.

Waarschijnlijk eten die gezond en sporten wekelijks.
(of hebben het ongelovelijke geluk een fantastische stofwisseling te hebben.)

Ik vind daarom ook dat de titel misleidend is.

@ BarôZZa
Hier verschillen we dus van mening.
Ik ben met je eens dat het een gevolg is, maar het is niet de schuld van spelletjes.
Klaarblijkelijk vinden mensen sporten niet
leuk of belangrijk genoeg.
Dit heeft meer te maken met voorlichting, opvoeding en aandacht voor de eigen gezondheid.

Het gaat er niet om of het logisch is, want voor het zelfde staat er;
Kinderen te dik door televisie, of kinderen te dik door radio, of kinderen te dik door boeken terwijl de bron al iets hierboven staat beschreven, elk pondje komt door het mondje, en het is de taak van de ouders om in te grijpen als het mis gaat.

Iemand die vaker stilzit heeft een grotere kans op overgewicht dan iemand die meer beweegt, aangezien hij/zij minder calorieën verbrandt.
Dit is op z'n minst zeeer kort door de bocht maar eigenlijk is het gewoon onzin. De calorie verbranding per activiteit verschilt sterk per persoon, daarmee ook het effect van veel eten en/of weinig bewegen --> 'aanleg' om dik te worden. Dit is het geval wanneer deze mensen evenveel calorien binnenkrijgen.

Wanneer de iemand die elke dag een uurtje fietst/jogt of wat dan ook veel en slecht eet (denk hierbij aan aan veel tussendoortjes, vette toetjes), en ook nog eens aanleg heeft om dik te worden, maar nooit met de computer werkt, zal je zien dat deze een aanzienlijk hogere BMI ((gewicht in kg)/(lengte in m^2)) heeft dan de verstokte Aziaat die 20 uur per dag diablo speelt, 3,5 uur slaapt, het resterende halve uur besteed aan andere bezigheden die niet onder de noemer 'sportiviteiten' vallen, maar niet veel eet, en geen aanleg heeft om dik te worden.

Beste BarôZZa

Heb je wel eens nagedacht over wat die sporters allemaal EXTRA eten.

Banaantje hier, voedingssupplement daar, vitaminepreparaten en natuurlijk die belachelijke sportdrankjes.

In feite ben je als sporter een asociaal figuur, je vreet extra om je zogenoemde behoefte (endorfineverslaving) te kunnen voldoen, meer kans op blessures (asociaal tov je collega's) terwijl je waarschijnlijk met gewoon goed eten en wat beweging (wandelen) beter af bent.

Gewoon lekker achter de pc zitten, regelmatig tv kijken, dit allemaal voor de ontspanning, als je er behoefte aan hebt ga je even een blokje om, lekker een sigaretje roken :)

Dus de conclusie is: haal de kinderen achter de (spel)computer en de tv vandaan. Tsjonge, dit horen we al jaaaaaaren... en waar zijn we nu beland?! Precies! Wereldwijd neemt overgewicht nog steeds toe :Y)

Dus beste Zwitsertjes, ga maar weer lekker verder slapen... :z

Ik vind de titel nogal misleidend (alhoewel met gezond verstand snap je het natuurlijk wel) is.

Kinderen worden helemaal niet te dik door videospelletjes (alsof daar dikmakers inzitten :)

Wat het probleem is dat onze maatschappij veel minder sport e.d.
Veel mensen hebben een zittende baan, tv & de computer zijn de grote entertainers en sporten wordt veel minder gedaan.
Combineer dit met het feit dat steeds meer mensen van minder gezond, 'lekkerder' en makkelijker voedsel leven en je hebt een van de belangrijkste oorzaken te pakken.

Waarom, omdat we allemaal haast hebben en alleen 'leuke' dingen willen doen...

Kinderen worden helemaal niet te dik door videospelletjes
Je moet ook wel een enorme nerd zijn om dat letterlijk te nemen, zoals velen hier doen...Het gaat er gewoon om dat steeds meer kinderen overgewicht krijgen omdat ze teveel tijd passief doorbrengen i.p.v. buiten te spelen en/of te sporten. TV/PC/Videospelletjes zijn al gauw verslavend, nemen veel vrije tijd in beslag en werken zo passiviteit (inactief 'consumeren' van info) in de hand. I.p.v. dat ouders hun kinderen hele middagen/avonden voor de pc of nintendo laten zitten, kunnen ze dat dus beter beperken en ze tot meer lichamelijke activiteit aanzetten. Dat is niet alleen goed tegen overgewicht, maar ook goed voor andere zaken (conditie, motoriek, spier en botontwikkeling, et cetera).

En bedankt :)

Op zich grappig dat je dat zegt (het letterlijk nemen) want dat doe jij nou ook.
Het gaat hier om het feit dat videospelletjes min of meer de schuld krijgen van sommige dat kinderen last hebben van overgewicht.
Vandaar de ludieke opmerking dat er geen dikmakers zitten in games.

Maar met de rest van je statement ben ik het redelijk eens... de oorzaak zit inderdaad (voor een deel) in het passief doorbrengen van de vrije tijd ipv regelmatig te sporten/bewegen.
Met andere woorden tv/videogames/films etc etc etc.

Ik heb zelf kinderen. Dus ik ga de volgende regels instellen
- Geen snoep tijden gamen
- Niet gamen tijdens het snoepen.

Worden ze ook niet dik.

Kies de juiste games dan vergeten ze te eten. :) Mijn broer viel eens 10 kilo af tijdens een zomervakantie gamen. Hij vergat te eten.
(Het snoep moet natuurlijk niet binnen handbereik staan).

Niet eten is misschien weer iets te veel van het goede voor kinderen die in de groei zijn (ik bedoel met groei dus niet het aanmaken van zwembandjes maar de 'normale' groei :P).

Om dit soort onderzoeken moet ik trouwens altijd wel lachen, aangezien je de uitkomst/conclusie net zo makkelijk kunt omdraaien: kinderen die te dik zijn spelen vaker computergames (je moet toch wat om de verveling te verdrijven als je de hele dag stilzit om de snoepjespot leeg te graaien en er ff niks op TV is).

Allemaal wel leuk, maar je relateerd uitsluitend 'gamen' en 'te dik worden' met elkaar. Het gaat niet alleen om gamen, maar om alle activiteiten waarbij je nauwelijks beweging krijgt.

Daarnaast is het ook nog eens zo dat het echt niet uitmaakt of je nou tijdens een 'bewegingsloze' activiteit of op een ander tijdstip eet. Je moet er gewoon voor zorgen de hoeveelheid energie die je verbruikt ongeveer in balans is met de hoeveelheid die je binnenkrijgt. Als je snoepjes dus maar weinig energie bevatten, dan hoef er ook niet zo veel voor te bewegen.

Het beste zou zijn om gewoon veel in beweging te blijven en een gezond eetgedrag aan te houden. Dan kan je best af en toe gamen en snoepen tegelijk (als dat al zo vermakelijk is). Ook handig is om dan om niet het vetste en meest energierijke snoep te verbruiken.

Het heeft naar mijn idee in ieder geval weinig zin om uitsluitend de activiteiten gamen en snoepen te scheiden.

Iedereen hier roept, deels terecht, dat je dik wordt van eten. Da's maar ten dele waar. Eten moet! niet alleen voor de energie voorziening maar ook voor vitamines (BAH) en bouwstoffen. DUs dat je daarmee automatisch brandstof binnenkrijgt is vanzelfsprekend.

Je moet echter wel voldoende lichaamsbeweging hebben om die overtolige energie weer kwijt te raken.

En dat laatste is nou eens net wat er onderzocht is. Die kinderen bewegen alleen maar hun muishandjes en niet de rest van hun te dikke lichaampjes.

Eten op zich is niet verkeerd. Maar het gaat er om hoe men eet. Voor mensen die te dik zijn raad ik aan om vegetarisch te gaan eten. Hierdoor krijg je over het algemeen minder vetten binnen waardoor je automatisch wel voldoende bouwstoffen krijgt maar niet de energievolle en zeer moeilijk afbreekbare dierlijke vetten (mits je natuurlijk wel gezond vegetarisch eet.) Deze worden als je er teveel van binnen krijgt meteen opgeslagen in je lichaam.

Anyway, back2topic even. Als jouw kind minder beweegt, dan moet je voeding matigen ivm een kind dat meer beweegt. Het probleem hierbij is dat een kind vaak niet kan bepalen wat genoeg is voor hem. En wanneer de ouders dat doen dan kan daar de verkeerde inschatting worden gemaakt.

Maar bedenk goed, als iemand te dik is heeft het geen zin meer om minder te gaan eten omdat de energie die in zijn lichaam is opgeslagen niet bij 'normaal' gebruik wordt opgenomen. Op dieet heeft dus geen enkele zin, je moet gewoon zo snel mogelijk die energie kwijt raken door te sporten (met alleen fietsen of joggen etc train je niet alle spiergroepen.) Daar zijn voorzieningen voor als in sportscholen en pas op hè, niet stiekum met de auto naar de sportschool ;) .

LOL @ LauPro

Een collega van mij die eet nou juist veel vet en dierlijke produkten om af te vallen en hij is nu al 50 kg kwijt.

Het gaat niet om de vetten die moeilijk afbreken, maar om het zetmeel wat de veroorzaker is, da's wel vegetarisch :)

Zie al die gasten die veel vette pizza's eten of broodjes hamburger, etc... die worden dik, ivm met het zetmaal dat in je lichaam aan koekt.

Eet veel vlees en vet, minder granen en zoete groenten en je valt af.

BTW als vegetarier moet je heel goed oppassen dat je niet te weinig bouwstoffen binnen krijgt.

Met beulen op de sportschool verbrand je alleen maar koolhydraten (dat wordt weer aangevuld met banaantjes, etc..), ga liever wandelen met een tempo net iets boven je normale gang, dan verbrand je je vet sneller.

Wat er met zetmeel in je lichaam gebeurt was mij niet bekend. Echter kom ik er op voedingscentrum.nl er vrij weinig over tegen. Of misschien had ik iets beter moeten op letten bij biologie ;) .

Anyway, het lijkt mij wel stug dat men 'dik' wordt van de broodjes bij hamburgers e.d. en niet van het vlees zelf (tenzij er zetmeel in vlees zit, mij ook niet bekend.)

Overigens ben ik niet vegetarisch, ik eet vegetarisch. En al meerdere mensen hebben mij verteld over het 'o zo ongezond zijn van vegeratisch eten' of dat mijn groei misschien beperkt werd. Ik kan je vertelen dat geen van dat alles waar is. En als ik google er even bij pak heb ik een aantal links die misschien wel leuk zijn om te weten: link 1 Link 2 Google zelf verder.

Bij het naar de sportschool gaan legde ik expres de indruk dat je dan niet met de auto moet gaan maar jezelf bijvoorbeeld met de fiets erheen moet transporteren.

Nfi verder overigens.
«  1  2  3  4  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 12:57
Vorige 12:16
VNU Media logo Powered by True

© 1998 - 2008 Tweakers.net - Alle rechten voorbehouden

Uitgever van: