Hoofdcategorieën
Device Settings

ADSL2+ binnen enkele maanden van start in de UK

Door Yoeri Lauwers, dinsdag 20 juli 2004 10:10
Bron: BBC, submitter: TheLevel, views: 32.948

Terwijl heel wat surfers massaal breedbandinternet gebruiken is men alweer aan het werk om nieuwe technologieën te implementeren. Een van de opvolgers van ADSL is het zogenaamde ADSL2+. De doelstelling van deze technologie is om betere voorzieningen te leveren, gebruikmakend van de oude infrastructuur, namelijk de koperkabels die her en der verspreid liggen voor telefonienetwerken. ADSL2+ biedt daarom snelheden tot 24Mbps in een straal van twee kilometer van de centrale, maar kan zelfs tot op zeven kilometer afstand nog 200Kbps leveren.

Het voordeel van ADSL, wat overigens staat voor Asymmetric Digital Subscriber Line, is dat providers geen gigantische investeringen hoeven te doen om nieuwe bekabeling te installeren in alle dekkingsgebieden en men vanuit een centraal punt tot duizenden gebruikers kan bereiken. Deze technologie is dan ook minder geschikt voor gebieden zoals die in Afrika voorkomen, waar de bevolking niet zo geconcentreerd woont en er andere behoeftes heersen. Volgens de BBC zijn fabrikanten zich aan het voorbereiden en kunnen we binnen twee maanden de eerste ADSL2+-verschijnselen zien opduiken.

ADSL2-modem
Volgende 10:50 Gentoo voor Mac OS X aangekondigd
Vorige 09:42 Java-applicatieserver JBoss J2EE 1.4 gecertificeerd
Advertentie

Reacties

«  1  2  3  4  5  »

voor 24 mbps overal moeten er erg veel centrales komen :P

Het wachten is op KPN, zover ik vernomen heb, gaat men eind 2004 met ADSL2 beginnen!

* 786562 vsobbned is op dit moment zeer voordelig :D hoop dat het voor een leuk bedrag aangeboden word. 24mbit leuk ... maaruh p2p netwerken worden minder .. hoop dat newsservers ook betere kwaliteit gaan worden :)

ik denk dat het met de prijs wel meevalt, de lijnen liggen al, dat scheelt een hoop ;)

Dat heeft er helaas weinig mee te maken. KPN zal ongetwijfeld de prijs hanteren die de markt kan dragen, en aangezien ze veel performance bieden hoort daar dus een hoog prijskaartje bij.

Sowieso krijgen we eerst het "afromen" van de mensen die er veel geld voor over hebben.

laten we het hopen :-)

@handsg
Je hebt absoluut gelijk, maar omdat er een nieuw "hoogste segment" in de markt komt, zal dat de prijzen van de lagere wel onder druk zetten, neem ik aan.

hoezo p2p netwerken worden minder?
alleen kazaa misschien dat ik gemerkt hebt.

Ja , ik hoop dat ze het dan het dan exlusief houden en er een flink prijskaartje aan hangen zodat niet iedereen er op komt te zitten.

Ik heb best wel wat over voor z'n snelle verbinding

Oftewel, jij vind het niet erg om veel geld te betalen voor een ADSL2+ verbinding. Maar jij vind het wél erg als je (buurman, klasgenoot) er wél een heeft? :?

Als iedereen het heeft valt er minder mee te patsen :z

Eind november ? HCC-dagen ?
Zo was het tenminste met ADSL.

Zo heeft BBNed in een aantal centrales al nieuwe DSLAMs van Alcatel geplaatst die (in de toekomst) ook overweg kunnen met ADSL2+. Er zit nu al een klein voordeeltje aan die DSLAMs van Alcatel, de ping gaat er namelijk iets op vooruit en ook lijkt een wat hogere upload mogelijk (in de buurt van 1024kbps), volgens een aantal mensen uit de cistron.broadband newsgroep.

Dat kan ik bevestigen, m'n ping zit nog maar op 8ms naar de bekende Nederlandse sites (als Tweakers) en m'n upload gaat nu over de 100kbyte per seconde. :) Ik zit ongeveer 1,2 km van de centrale dus ik zou ook kunnen profiteren van ADSL2+, hoewel ik 8mbit voorlopig wel genoeg vind :P

Op de alcatel centrales gaat juist de snelheid van de upload naar beneden. Op de cisco's kan de modem max op 1024 trainen en op de alcatel's met max 896.

De training heeft te maken met de modem die je heb. Mijn Zyxel die niet 100% geschikt is traint op net onder de 1024. terwijl die 100% geschikt zijn gewoon op 1024 trainen.

BBned heeft een speciaal excel blad gemaakt met modems die 100% geschikt zijn.

Het heeft ook met de modem te maken ja. Maar op de Alcatel dslam's is het gewoon niet mogelijk om hoger te halen dan 896. Dat is gewoon het limiet van die dslam's.

Overigens werk ik dus bij een adsl provider die via bbned leverd en ik zie dagelijks de verschillen tussen de cisco's en alcatel's. :)

Dan kijk je niet goed genoeg, Airwolf.

Interface : ATM12/11 on ASDOASAM01 (10.20.1.113)
Description : <knip>
Line status : TRAINED
Line type : ADSL
Configured DMT profile : A-D8063_U1024
Trained downstream bitrate : 8032 kbps
Trained upstream bitrate : 1024 kbps

Er waren inderdaad mensen die langzamer syncde (wat betreft de upload). Echter weet ik vrij zeker dat 1024kbps mogelijk is op de Alcatel DSLAMs. Zelf haal ik overigens niet meer dan 896kbps op de Cisco DSLAM, niet 1024kbps.

Dat geldt voor sommige modems ja, zoals de Copperjet 810's & friends. Dat zijn modems die o.a. demon in het begin aan klaten gaf. Later zijn ze Zyxel gaan geven, en die kunnen wel 1024kbps halen. Bij de pre-Alcatel DSLAMs was dat precies andersom overigens.

Ik ben benieuwd hoe het in NL uitgerold wordt. Het zou in de KPN traditie passen dat ze het eerst alleen voor bedrijven gaan implementeren en vervolgens pas voor de particulieren.

Plus dat het de eerste periode torenhoge bedragen zijn. ;(
Ik hoop dan iig dat de centrales eerst niet omgebouwd moeten worden, want dat gaat weer lang duren voordat het overal een beetje beschikbaar is.

Ik neem aan dat dit het traditionele adsl moet gaan vervangen. Met dit systeem kunnen ook de mensen die ver in de polder wonen beschikking krijgen over adsl williswaar niet alle snelheden maar wel continu online.
Als dit systeem wordt ingevoerd zal het ik denk een jaar naast het traditionele adsl lopen blijkt dit dan een suc6 te zijn en blijven de kosten voor kpn gelijk dan zullen de prijsverhogingen wel mee vallen.
Het is in principe niet meer dan een simpele berekening: kosten x marge = kostprijs
en hoe hoog de kosten liggen jah dat weet ik ook niet.

Nog nooit Chanel No5 in een 50 liter vat ingekocht begrijp ik :)

Basiskennis Economie: De verkoopprijs heeft weinig te maken met de kostprijs.

Parfum is een bekend voorbeeld van een product dat geen bal kost om te fabriceren maar waar mensen toch absurde bedragen voor willen betalen. Aan de andere kant zijn er ook zat voorbeelden van bedrijven die producten onder de inkoopprijs verkochten. Dat laatste gebeurt ofwel om mensen naar de winkel te trekken die dan ook andere producten waar wel winst op zit afnemen of omdat de omzet te laag is en men liever iets verdient dan niets. In dat geval ligt de verkoopprijs vaak tussen de variabele kosten en de totale kosten in. Je verdient meer dan het werk zelf kost maar je kantoor, telefoon e.d. moet je zelf betalen.

Om een lang verhaal kort te maken. Bij de bepaling van de verkoopprijs hoeft de inkoopprijs niet van doorslaggevend belang te zijn.
Bekende formule bij computerwinkels: Onze verkoopprijs = verkoopprijs Concurrent - X :)

De ISP's moeten natuurlijk ook meegaan, wat in België al niet zo evident is. Hier is met moeite een degelijke 8Mbit te verkrijgen aan een schappelijke prijs. Ik betwijfel dus ten zeerste of de ISP's hier de mogelijkheid gaan aanbieden om snelheden tussen de 8 - 24 Mbit te halen.

Tevens zullen de producenten van de nieuwe hardware ook op de markt inspelen en de prijzen in den beginne weer onnoemlijk hoog leggen.

Volgens mij gaat het zeker geen 'boom' worden, noch van de ISP's uit noch van de consumenten uit. Misschien eerder op commercieel vlak dat men er meer aandacht aan gaat besteden.

En als ze het al gaan aanbieden... ik hoef het niet; geraak met mijn huidige 3MB lijntje al in no-time over mijn limieten heen, met 24MB is dat in een dag gebeurt.

Liever heb ik dat er wat gebeurt op het gebied van (down en upload) limieten hier in België.

Na jaren verwend te zijn in Nederland is het wel even flink wennen voor mij hier (zit nu in mijn eerste maand en nu al 10gieg over mijn limietje heen ) :'(

ik denk dat je het anders moet zien,
de sneller de download , de hoger het limit (meestal he).
denk niet dat ze op een 24mbit verbinding 10GB datalimit gaan plaatsen.

wat klagen jullie toch ???

gvd, natuurlijk is ni elke provider hetzelfde ... net zoals je Tweakdsl ni kan vergelijken met zonnet ofzo ...

pak eens een deftige adsl provider (xs4all ofzo), die levert wél 8mbit lijnen... en zelfs nog veel meer... en wél tegen betaalbare prijzen, en wél zonder limieten..

ikzelf betaal voor een performer4 (4mbitdown/512kbit up-> zit op een nieuwe BRUO centrale (vdsl compatible)) slechts 38 euro/maand en heb geen datalimiet... ik denk dat menig nederlander daar wel wilt voor tekeken... ow ja, ik heb ook teogang tot de NL'se Newszilla en mag servers (ook mailserver) draaien...

8mbit kan je krijgen voor 44¤ maand... ik denk ook ni da veel NL providers aan die prijs kunnen...

Belgacom blijft proberen de ADSL-kraan beetje bij beetje open te draaien. Tijdje geleden hebben ze de downstream van 1mbit naar 3,3mbit verhoogd en niet lang geleden is de upstream van 128kbit verhoogd naar 192kbit.

Belgacom beweert dat de ADSL-technologie nog niet klaar is voor de hogere snelheden. Na veel bellen naar de helpdesk, heb ik eens een admin aan de lijn gehad. Nogal een lange en aangename gesprek, ik ben veel dingen te weten gekomen. bv In de goeie ouwe tijd waren er admins die je upstream van 128kbit naar 512kbit opvoerde in paar muisklikken. Tegenwoordig zijn er strenge controles op ADSL-lijnen opvoeren.

De concurrentie kan hogere snelheden geven. 8mbit downstream / 320kbit upstream ADSL kost maar 44,90 EUR (inclusief BTW).
http://www.xs4all.be/index.php?page=011012n

Datalimieten zullen altijd blijven bestaan, voor elke gieg dat je over de backbone trekt moet de ISP betalen. Voor 5 euro kan je een 5GB blokje bijkopen, zo verschrikkelijk duur is het niet tov de ouwe tijd toen men nog x aantal franken rekent voor elke MB dat over de limiet is.

Zelfs www.adsl2fit.be heeft de datalimiet ingevoerd. Een half jaar geleden was het de leechers-ISP, geen datalimiet en 8mbit. Ik raad adsl2fit af: ze geven support op IRC. Als je lijn niet werkt, dan kan je moeilijk die helpdesk op IRC bereiken. Tegenwoordig hebben ze de telefoon ontdekt, maar een 0903 is niet aangenaam.

Ik ben benieuwd wanneer de ADSL2 of ADSL2+ testen in België beginnen en het is erg leuk om zo'n beta-tester te worden. Je krijgt een gratis uber-snelle lijn in huis.

[edit]
Veel Belgische ADSL-gebruikers herinneren de goeie ouwe tijd, toen zegt Belgacom dat ze niet kunnen meten hoeveel je door de lijn trekt terwijl er datalimiet was. Velen konden het niet laten om honderden gieg per maand door te trekken.

Ik heb nu bijna een jaar in Denemarken gewoond (ben belg) en ik vind internet hier nogal wat beter dan in Belgie!

In Belgie is het sneller en goedkoper, maar zit ik met de 10 GB/maand limiet wat twee keer niks is.

Hier heb ik 2048/512 lijn, betaal er wel 75-80 EUR per maand voor, maar géén traffic limiet. Ik sleur er ongeveer 400 GB per maand door.

Als dat in DK kan waarom dan niet in Belgie? Denemarken is een stuk duurder in ongeveer àlles, maar ik zou best 80 eur per maand willen betalen in Belgie voor onbeperkt downloaden aan 2 Mbit.

jammer genoeg verhuis ik eind van de week terug naar Belgie...

In NL heb ik momenteel 1536 down, wordt eerdaags 2500/512 voor E 40,-

Geen downloadlimiet, staat 24/7 te downloaden met 50-150kbps. Dus moet in Belgie zeker ook kunnen.

Belgacom heeft al gezegd geen ADSL2 of ADSL2+ aan te bieden, Belgacom gaat direct door naar VDSL.

ADSL1 8 mpbs / 1 1 mbps
ADSL2+ 24 mbps / 3 mbps
SDSL 2,3 mbps synchroon
VDSL 52 mbps / 13 mbps of 26 mbps synchroon.

Nadeel is wel dat bij VDSL de maximale afstand 1200 meter is en er dus glasvezel getrokken moet worden tot aan de wijkverdelers. (gemidelde afstand huis <-> wijkverdeler is 600 meter). Bij ADSL2+ hoef je natuurlijk enkel de DSLAM te vervangen.

ISP's zullen tevens denk ik niet meteen 24 Mbps aan gaan bieden. Maar bijvoorbeeld 12 Mbps over dezelfde afstand waar nu 8 Mbps mogelijk is.

Verder is het zo dat er eigenlijk geen toepassingen op het Internet zijn voor dergelijke snelheden, behalve een snellere filetransfer. Als men zich aan LEGALE downloads houdt is dat op zich ook niet zo'n probleem, maar aangezien de meesten een snelle DSL verbinding nemen om sneller hun films en warez binnen te krijgen, en niet zozeer om sneller webpagina's te kunnen openen. (boven de 2 Mbit/s merk je nauwelijks verschil trouwens)

Er zullen best ISP's zijn die het gaan aanbieden, maar reken er niet op dat het echt vlot zal lopen. Ik bedoel, is een stap van 8 Mbit/s naar 12 Mbit/s of zelfs 16 Mbit/s wel gerechtvaardigd als er geen nieuwe/snelle toepassingen voor zijn? En dan moet je ook nog eens een nieuw modem kopen.....

Misschien een domme vraag, maar weet iemand wat de specificaties wat betreft afstanden/snelheden van het huidige ADSL is in vergelijking met deze 2km/24mbps etc is?

Die titel klinkt alsof er iets mis is met ADSL2+. Waarschijnlijk is een waardeloze uploadsnelheid een symptoom van ADSL2+ ;)

de upload is 2mbit, tot 900 meter
tot 2.4km is hij 1.65mbit.

Woei 24Mbps :9
Das 3 x zo snel nog. Nou maar hopen dat de uploadsnelheden nog een beetje omhoog gaan dan zou dat helemaal vet zijn.

Ben benieuwd hoe ze deze techniek nou nog verder hebben weten uit te breiden. Ik weet van de ADSL die we nu hebben dat ze de draden in een soort spiraal hebben gewikkeld om meer snelheid te creeëren en hebben ze de frequentie van de telefoonlijn weten uit te breiden (van 4Khz naar 1,5Mhz). Maar hoe gaan ze dat doen met ADSL2?

Ik heb ergens gelezen dat die bij ADSL2 helemaal niet omhoog gaan, en bij ADSL2+ slechts tot 2mbit/s. Ik ben hier alleen absoluut niet zeker van. Misschien kan iemand die dit wel zeker weet bevestigen of ontkrachten :)

Nou wat dacht je van de frequentieband uitbreiden tot boven de 1,5 Mhz ?

die zullen een NOG korter berijk hebben.
de maximale 24mbit van adsl2+ kan je blijkbaar alleen halen binnen 900 meter
binnen 2400meter haal je 20mbit (snel zat natuurlijk)
dit komt omdat je op korte afstand gebruik kan maken van frequenties met een korte golf. deze kunnen veel data bevatten maar verliezen snel hun kracht naarmate de afstand toe neemt.

je kan in theorie dus wel 1Gbit abbo aan gaan bieden (met de juiste dslam) maar daar zouden steeds maar een handje vol mensen gebruik van kunnen maken.

Ik vraag me dan af wat voor een levensvatbaarheid ADSL dan helemaal heeft. Volgens een nieuwsitem een tijdje terug worden er in China (in de stedelijke regio's) alleen nog maar connecties van 100Mbit en hoger uitgegeven.

Dan moet ADSL nog een behoorlijke afstand overbruggen.

Ik weet van de ADSL die we nu hebben dat ze de draden in een soort spiraal hebben gewikkeld om meer snelheid te creeëren...
Dat is pure onzin. De reden om de draden in elkaar te wikkelen is om het dataverkeer beter te beschermen tegen storingen. Als je twee draden naast elkaar hebt, en aan de linker kant is een groter magnetisch veld dan rechts dan zal het 'verkeer' op de linker ader dermate verstoord worden zodat deze niet meer synchroom is met de rechter.

Wanneer je de draden in elkaar wikkelt, dan lost zo'n storing zich vanzelf op omdat de draden elkaar weer beïnvloeden.

Dat is pure onzin. De reden om de draden in elkaar te wikkelen is om het dataverkeer beter te beschermen tegen storingen. Als je twee draden naast elkaar hebt, en aan de linker kant is een groter magnetisch veld dan rechts dan zal het 'verkeer' op de linker ader dermate verstoord worden zodat deze niet meer synchroom is met de rechter.

Wanneer je de draden in elkaar wikkelt, dan lost zo'n storing zich vanzelf op omdat de draden elkaar weer beïnvloeden.

???

Overspraak/Crosstalk:
2 evenwijdige geleiders (draden) hebben condensator-effect. De impedantie van een condensator verlaagt als je de frequentie verhoogt. Dus bij hoge frequenties kan er signaal van de ene draad naar de andere overgaan.

Door twisted pairs (draden in elkaar wikkelen) te gebruiken wordt overspraak geminimaliseerd.

Dat is toch wat ik zeg ongeveer? Je gooit er alleen wat termen tegenaan die je pas aan het eind van de draad merkt. Overspraak is afaik iets wat je ook kan horen via de telefoon (of althans ik meen het wel eens te hebben gehoord.)

pff
bij ons is net adsl gewoon beschikbaar,
maar ook alleen maar van kpn netwerk :(
dus hoelang zal het duuren voor het hier ligt...

Zou het niet zinnig zijn eerst eens te zorgen dat de afgelegen gebieden allemaal aangesloten zijn? Nu gaan ze op locaties waar ADSL beschikbaar is, ADSL2 aanbieden... en dat terwijl er nog steeds gebieden in .nl zijn waar adsl niet leverbaar is. :?

Het is beter om ADSL2+ aan te leggen, dit werkt tot verder van de centrales af (wel met lagere snelheden), zodat ze in de afgelegen gebieden sneller adsl kunnen krijgen. Daarnaast is het natuurlijk een stuk sneller als je wel binnen 2km van de centrale zit.

* 786562 markjanssen

oh ja waar dan? volgens mij worden/zijn alle centrales in nedereland gereed voor ADSL. behalve voor de mensen die verder dan 5 km wonen is ADSL voor iedereen te krijgen. Die 5Km kan worden opgerekt naar 7KM met ADSL2

ADSL2+ zal het niet moeilijker maken om meer centrales te bouwen of om deze te voorzien van DSLAMs. Nog sterker, het feit dat ADSL2+ over een grotere afstand betere snelheden kan biederen dan de huidige ADSL standaard, kan KPN of BBNED ertoe bewegen om meer centrales geschikt te maken voor ADSL2+ daar deze meer rendabel zijn.

Er zijn veel gebieden die nu buiten de pot piesen omdat de afstanden naar de centrales te groot zijn. Deze gebieden zijn vaak klein en daardoor niet rendabel om er een dienst uit te rollen waar niet zoveel aan verdiend zal worden. Juist met ADSL2 zou daar verandering in kunnen komen omdat er grotere afstanden overbrugd kunnen worden. Maar goed, het is in de beginfase nog te duur om de kleine gebieden te voorzien maar ik verwacht dat ze wel zullen worden aangesloten dus dat is toch weer goed nieuws (gedeeltelijke speculatie). :)

Volgens mij is het zo dat dankzij ADSL2 buitengebieden juist binnen bereik komen van breedband internet. Het artikel heeft het over 200Kbit bij 7 Km afstand van centrale tot de voordeur. De maximale afstand was eerst veel kleiner. Je moet het meer zien als een verbetering van bestaande techniek. Correct me if I'm wrong.

edit: te lang koffie drinken, moet sneller posten :(
«  1  2  3  4  5  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 10:50 Gentoo voor Mac OS X aangekondigd
Vorige 09:42 Java-applicatieserver JBoss J2EE 1.4 gecertificeerd
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011