Hoofdcategorieën
Device Settings

Brazilianen overtreffen Amerikanen op Orkut

Door Steve Lersberghe, maandag 19 juli 2004 06:29
Bron: Reuters, views: 15.370

Reuters meldt dat er op Orkut, de populaire online-communitysite van Google, tegenwoordig meer Brazilianen te vinden zijn dan Amerikanen. Van de circa 769.000 members zou 41,5 procent van Braziliaanse komaf zijn, 23,5 procent zou uit de Verenigde Staten komen. Cijfers die in ieder geval niet in verhouding staan tot de internetpopulatie in beide landen: in Brazilië zijn er ongeveer 20 miljoen internetters, in de VS ruim 150 miljoen. Een verklaring is wellicht dat Brazilianen van nature uit socialer ingesteld zijn dan hun Noord-Amerikaanse bovenburen, en bovendien volgens statistieken gemiddeld meer tijd online doorbrengen. Ook andere community- en datingsites merken een stijging van het aantal Braziliaanse leden.

De grote aanwezigheid van Brazilianen wordt echter niet door alle Orkut-gebruikers met gejuich onthaald. Met name het feit dat veel berichten geplaatst zijn in het Portugees, de meest gesproken en officiële taal in Brazilië, bevalt niet iedereen. Naar verluidt zijn er zelfs al specifieke community's opgestart om dit te bespreken. De derde plaats wordt overigens ingenomen door Iraniërs, met een aandeel van circa 6 procent in het ledenbestand. Orkut werd in januari gelanceerd en heeft sinds die tijd een enorme groei gekend, ondanks dat het project zich nog steeds in de testfase bevindt. Het feit dat niet om het even wie zich kan registreren - een uitnodiging is nodig - heeft wellicht bijgedragen tot de populariteit.

Orkut - screenshot van Tweakers.net-community's
Volgende 09:32 Zalman ZM80D-HP videokaartkoeler getest
Vorige 22:11 Review van de Zyxel ZyAir G-2000 WiFi-breedbandrouter
Advertentie

Reacties

«  1  2  »

Brazilianen hebben gewoon meer vrienden :)


Naar mijn mening zijn Nederlanders en dan met name hollanders (ik noem me zelf nooit hollander omdat ik uit nederland kom en niet uit holland) meer op geld gericht dan de belgen. Ik vind belgen gewoon super relaxte mensen als je vergelijkt met hier.


Nee.
Volgens mij is t meer een soort forum waarbij je je contacten bijhoud, en dan via contacten van contacten op den duur (binnen 6 stappen ofzo) de hele wereldbevolking (alle geregistreerde gebruikers althans) zou moeten kunnen bereiken. En zoals vermeld kan je je pas registreren als je uitgenodigd bent door een contact die al lid is.

Met name het feit dat veel berichten geplaatst zijn in het Portugees, de meest gesproken en officiële taal in Brazilië, bevalt niet iedereen.
Dit is wel erg intolerant! Hoewel je tegenwoordig graag zou zien dat iedereen op deze wereld wel wat Engels spreekt, is dat in Brazilie (en een hoop andere landen in Zuid-Amerika, Afrika en Azie) niet het geval. En een taal spreken betekent nog niet dat je jezelf er in alle finesses in uit kunt drukken.
Als ik die brazlianen was, zou ik eens gaan bespreken waarom er nog zoveel Engels wordt gesproken; zo moeilijk is Portugees nu ook weer niet ;)

Portugees is makelijk als je t kent. Maar als je geen woord spaans of portugees kent, wordt het al een stuk moeilijker. Toch vind ik dat het niet veel uitmaakt, er zijn genoeg topics over in het engels... het is niet zo dat je helemaal niks meer kan volgen.

En wat doe jij nu hier op tweakers.net? Juist :Y)

euh.... Tweakers.net is een Nederlandse site :? :z

Misschien dat de mensen van die community site het zien als een 'hostile take-over' op taalgebied.
Je begint in het engels en in eens blijkt dat je geplaagt wordt door een onverstand in de "enigsinds" algemeen geaccepteerde taal engels.
We spreken/schrijven immers allemaal nog geen Esperanto.

probleem is dat men verwacht dat je engels kunt spreken. dat terwijl engels een zeer kleine taal is. men spreekt alleen goed engels in engeland, nederland, n-amerika, australie en dan nog wat engelse kolonies maar daar was het niet verplicht om engels te spreken.
er zijn meer landen waar men spaans/portugees spreken alleen omdat deze in een minder goede economische situatie zitten is dit gezien als een 'minderheid'. het is eerder dankzij de asocialiteit vd engelstalige en hun eigen overschatting dat men engels acht te spreken dat er een post als deze komt.

Bullcrap.
Aantal mensen voor wie Engels de eerste taal is: 402 miljoen (bron http://www.nationmaster.com/encyclopedia/English-language)
Aantal mensen voor wier Portugees de eerste taal is: 199 Miljoen (bron: http://www.nationmaster.com/encyclopedia/Portuguese-language)
En dan tel ik niet eens het aantal mensen dat engels als tweede taal heeft, dat zijn er veel meer dan voor wie portugees de tweede taal is denk ik zo.

kleine taal ja :Z ..net als chinees en spaans zeker?

http://www.photius.com/rankings/languages2.html

en dan nog wat engelse kolonies maar daar was het niet verplicht om engels te spreken
Laat daar nou net ook India tussen zitten. Een land met ruim 1 miljard inwoners en hoewel niet iedereen daar Engels kan spreken, is het toch wel een hele flinke meerderheid die dat wel kan, en weer een flink deel daarvan spreekt het ook echt dagelijks.

Hoewel India misschien wel een heel extreem voorbeeld is, is het echt niet het enige land waar een situatie als deze is. Feit is, er zijn meer mensen op de wereld die Engels kunnen spreken (tweede en derde talen meegerekend dus) dan bij elke andere taal. Echt klein is Engels niet als taal.

Neemt niet weg dat Portugees ook door veel mensen gesproken wordt en dus echt niet zomaar genegeerd kan worden (of overgewalst door Engels).

Dat is ook maar toeval. Het scheelde een haartje begin 19e eeuw of de officiele taal in de VS was Duits of zelfs Nederlands geworden. Brazilianen hebben net zoveel recht om online hun eigen taal te bezigen als Amerikanen. Maar die menen zowiezo dat iedereen zich aan de VS moet aanpassen. Trouwens, de taal die wereldwijd het meest gesproken wordt is nog steeds Chinees.

Jij kunt trouwens ook wel een 'hostile takeover' gebruiken wbt je spelling. Los van het feit dat er voor 'hostile takeover' een prima Nederlands alternatief bestaat, is het 'geplaagd', en wtf bedoel je met 'onverstand'? Nee, Esperanto spreek ik niet, maar jij kennelijk ook geen Nederlands!

Vind het mooi dat iran op een derde plek komt. Schijnbaar toch wat mensen daar met een internetverbinding :).

14409 nederlanders op dit moment in orkut, groeit gestaag door, maar lang niet zo explosief als de brazilianen.

En dar er wat portugees geluld wordt is makkelijk te negeren.

Kunnen we veranderen; heeft iemand zin om ervoor te zorgen dat alle tweakers subscriben? ;)

Een verklaring is wellicht dat Brazilianen van nature uit socialer ingesteld zijn dan hun Noord-Amerikaanse bovenburen, en bovendien volgens statistieken gemiddeld meer tijd online doorbrengen.
Socialer ingesteld en toch meer tijd achter de PC doorbrengen.

Dat lijkt me nogal paradoxaal :P

Of men zit gewoon met z'n allen in een internetcafé :+

en Iran is heet zoiets een Internetmoskee :)

<grapje>
met wi-fi hoofd-doekjes?

paradoxaal?
nee hoor
er was laasts die nieuws post over mensen die meer interneten en minder TV kijken.
die waren socialer en gingen vaker uit/op bezoek als mensen die veel TV keken.
en we weten allemaal hoe verslingerd de americanen zijn aan hun TV.

een paradox is een schijnbare tegenstelling. Het is dus geen pardox, maar een echte tegenstelling.

Het is wel een paradox, want het is een schijnbare tegenstelling.
(ervanuitgaande dat het klopt wat er staat, ze zijn socialer en brenger meer tijd op hun PC door)

Een verklaring is eerder dat vrijwel HEEL (jong) Amerika met een internet verbinding al op Friendster zit. Friendster is het succesvoorbeeld wat Google probeert te imiteren. Maar Friendster heeft zich nooit op het buitenland gericht, puur alleen op de VS.

Als je op een netwerk zit waar al je vrienden al op zitten, waarom nog naar een andere gaan? Alleen mensen die ontevreden over features/snelheid van Friendster zijn, en de geeks die geilen op alles wat met Google te maken heeft zullen snel overstappen.

De rest zal een stuk moeilijker worden (maar niet onmogelijk.. waarom zou je niet op 2 van dat soort networks kunnen zitten). Een demografie van geeks en brazillianen zal ze daar niet veel mee helpen ;)

Vervelende is wel dat je niet zomaar lid kan worden..
Je moet net als bij gmail een invite krijgen...
Dus misschien omdat Brazilianen idd socialer zijn dan amerikanen sturen ze meer invites naar elkaar dan de bovenburen...
Dus krijg je grotere communities van brazilianen...

Hoe is de eerste gestart dan? :P

Da's die ouwe met die baard, die zit er al 2000 jaar 8)

Meer ontopic denk ik dat dit veel zegt over de sociale gezondheid van de betrokken landen: in iran is het openbare leven niet zo'n erg vrij als ik de verhalen mag geloven en zoeken ze een andere manier. Brazilianen krijgen nooit genoeg van contacten blijkbaar.. en tja, amerikanen.. houd ik me mond maar over ander verzuip ik in de -1 mods in no-time ;)

Ik kom 6 weken per jaar in Brazilië en kan wel bevestigen dat ze een stuk socialer zijn (of wij zijn bot, vul maar in).
Dat ligt aan het weer en de cultuur, of zij daarom massaal Orkut gebruiken denk ik niet.
Het gaat meer over beschikbaarheid en kosten, dit is een goedkope manier om je virtuele ei kwijt te kunnen cq. een hoop mensen te bereiken.
En Brazilianen spreken weinig Engels om de dezelfde reden dat Amerikanen alleen Engels spreken, het hoeft niet. Je kunt dagenlang reizen en nog steeds spreekt iedereen Portugees. Reis die afstand vanuit Nederland en je hebt een knoop in je tong van alle spraak verwarring.

Ja nederlanders zijn over het algemeen op internet:
onbeschoft, bot en grof.

Komt vooral, omdat we ZEER direkt zijn, geen blaadje voor de mond nemen en lekker overdrijven.

Ik vind de gemiddelde Nederlander anders nogal gesloten en niet recht voor zijn raap, dat kan ook zo lijken voor mij omdat ik juist wel open ben. Ik zeg het liefste wat ik denk, dat is niet altijd handig, maar het is wel eerlijk. Velen kunnen daar nog wat van leren. Dus nee, ik ben het niet met je eens wat betreft het direct zijn van Nederlanders.

Het gaat dus helemaal omdat "inviten" waardoor het niet werkt, en in mijn ogen ook nooit zal werken. Leuk idee verder, hoor, zo'n internet community, maar juist zo'n "sociale" gemeenschap moet voor iedereen toegangbaar zijn.. :9

Er zijn maar een paar duizend nederlanders die in de community zitten, en ook niet zo heel veel amerikanen.. Nu moet je specifiek naar iemand gaan zoeken die member aldaar is, lijkt mij een vrij lastige opgave, al ken ik veel mensen over de hele wereld.. In my opinion is het al een beetje een soort van drempel om het aantal members gering te houden, zodat het in hun ogen "nog leuk blijft". Dat is héél jammer voor een community die eigenlijk voor iedereen bedoeld is..

Maar, ik kan mij dus wel inleven in die amerikanen.. Moeten ze eerst iemand gaan zoeken om hun te inviten, ik zou het drie keer niks vinden.. Laat ze gewoon het aantal subscriptions per month limiten, of een soort selectiesysteem maken om zo veel mogelijk mensen met zo veel mogelijk variëteit binnen te halen.. Want hoe komt het nu op mij over? Vriendjespolitiek :+

Vergeet niet dat het nog maar in de testfase is, daarom is een beperking van het aantal gebruikers niet zo heel verkeerd. Bovendien is het uit marketingtechnisch oogpunt ook niet heel erg verkeerd, om een beetje vraag te creeeren naar jouw product. Als het eenmaal af is, zal vast wel iedereen erbij mogen.

Overigens, als je er echt hard om zit te springen, kan je wel op eBay een invite kopen, kost je wel een hele dollar.

Wellicht een verklaring voor het aantal Brazilianen, die geven de invites gewoon weg terwijli Amerikanen er geld mee willen verdien (generaliseren kan je leren.. :Y) )

Als ik dit zo lees, rest ons slechts 1 ding...

Hoeveel Tweakers zijn er? Als die nu eens allemaal lid worden van ORKUT, dan hebben we in ieder geval al een aardig begin gemaakt ;)


Is natuurlijk als maandag morgen geintje bedoeld, maar we zouden hier iets kunnen opzetten om mensen te "inviten" voor ORKUT. :7

en dan kijken hoe lang het duurt voordat ze gaan klagen over het nederlands ;)... straks komen de friezen de achterhoekers en limburgers erbij ofzo :P. dan heeft iedereen wat te zeiken ;).....

amerikaans gezeur...
«  1  2  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 09:32 Zalman ZM80D-HP videokaartkoeler getest
Vorige 22:11 Review van de Zyxel ZyAir G-2000 WiFi-breedbandrouter
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011