Hoofdcategorieën
Device Settings

Multikabel verhoogt per 1 augustus snelheden

Door Remy Bergsma, donderdag 15 juli 2004 09:40
Bron: Multikabel GV, submitter: Max|Burn, views: 14.561

MultikabelInternetprovider Multikabel zal vanaf 1 augustus de snelheden van verschillende abonnementen verhogen, zo is op de site van de gebruikersvereniging te lezen. Alle abonnementen behalve het Family-abonnement krijgen aanpassingen in zowel de download- als uploadsnelheden. Eerst gaat op 1 augustus de downloadsnelheid omhoog: voor Easy geldt een verdubbeling van 128 kbps naar 256 kbps, Power gaat omhoog met 40% naar 2,5 Mbps van het huidige 1,5 Mbps en XL-lerate gaat 25% omhoog van 4 Mbps naar 5 Mbps. De uploadsnelheden zullen op 1 november omhoog gaan: Power gaat van 360 kbps naar 512 kbps en XL-lerate van 768 Kbps naar 1 Mbps. Bovendien zal X-tra van 1,5 Mbps (down) en 1 Mbps (up) naar 10 Mbps / 2 Mbps gaan. De prijzen van de abonnementen zullen gelijk blijven.

Volgende 09:52 AMD rapporteert resultaten tweede kwartaal
Vorige 09:20 Informatie over nieuwste handhelds van HP gelekt
Advertentie

Reacties

«  1  2  3  4  »

Aanvulling:
En als klap op de vuurpijl dit najaar :
X-tra van 1,5 Mbps(down) en 1 Mbps (up) nu naar 10Mbps/2Mbps

Die staat toch echt al in het artikel:
Bovendien zal X-tra van 1,5 Mbps (down) en 1 Mbps (up) naar 10 Mbps / 2 Mbps gaan.
:)

Niet toen het bericht vanochtend geplaatst werd ;)

Hier ter aanvulling de mailing met de aankondiging, welke ik als Power-abbo mocht ontvangen.


Geachte Power-abonnee,

We hebben goed nieuws: per 1 augustus 2004 wordt de downloadsnelheid van Power verhoogd van 1536 Kbps naar 2560 Kbps. De uploadsnelheid van Power wordt vanaf 1 november van 360 Kbps naar 512 Kbps verhoogd. De prijs van uw abonnement blijft ongewijzigd.

Om van uw nieuwe snelheden te profiteren, dient u het kabelmodem te resetten. Dit doet u door na 1 augustus (en na 1 november) de stekker van het modem circa 10 seconden uit het stopcontact te halen. Daarna geniet u automatisch van de nieuwe snelheid. De snelheidsveranderingen worden in de loop van een aantal dagen doorgevoerd. Indien uw snelheid na een modemreset niet verandert, kunt u dit het beste na een paar dagen nogmaals proberen.

Ook de snelheden van XL-lerate worden overigens op genoemde data aangepast. De downloadsnelheid van XL-lerate gaat per 1 augustus van 4096 Kbps naar 5120 Kbps, terwijl de de uploadsnelheid vanaf 1 november wordt verhoogd van 768 Kbps naar 1024 Kbps.

De prijzen van beide pakketten blijven ongewijzigd. U betaalt maandelijks voor Power ¤ 43,- en voor XL-lerate ¤ 69,-.

Op dit moment geldt een aantrekkelijk bundelaanbod voor internet en telefonie. Het Power-abonnement is in combinatie met een telefoonabonnement extra voordelig. Dit abonnement kost dan slechts ¤ 37,- per maand, een besparing van ¤ 6,-. Het telefoonabonnement kost in combinatie met een internetabonnement ¤ 14,50 (normaal ¤ 17,-) per maand. Dit is zo'n 20% voordeliger dan het KPN BelBasis abonnement. En u belt bovendien gratis met andere telefoonabonnees van Multikabel! Kijk voor meer informatie over het bundelaanbod op http://www.multikabel.nl/consument.php?page=bundelaanbod&l=3&m2=2&pp=i nternet

Wilt u een nog hogere snelheid dan Power? Kies dan voor XL-lerate. Als u op 1 augustus upgrade (http://service.multikabel.nl/abonnement/upgrade/), betaalt u de rest van de maand uw Power tarief. U profiteert echter wel al meteen een maand lang van de snelheid van het nieuwe abonnement.

Mocht u nog vragen hebben over deze e-mail of over uw abonnement, dan kunt u gratis contact opnemen met onze klantenservice via 0800-5005. Wij wensen u veel internet!

Met vriendelijke groet,


Nico Rijkhoff

GRTZ

ik blijf altijd erg positief over multikabel. Veel mensen hebben een negatieve kijk op kabelinternet. Dat is vooral ontstaan door bedrijven als Chello en Casema, maar Multikabel levert toch altijd een stabiel product met goede pings en snelheden die altijd gehaald worden.

De concurrentie kunnen ze op deze manier ook zeker aan met ADSL. Ook omdat er dus een 10 Mbit/s abbo komt.

Ook heb ik nog nooit iemand gehoor die van vanwege de FUP een waarschuwing heeft gehad over de hoeveelheid dataoverdracht. Ik heb een keer een paar maanden gehad waar ik echt gigantische hoeveelheden data binnen heb gehaald, maar daar nooit een klacht over gehad.

De internetsite van multikabel zelf, www.multikabel.nl rept alleen geen woord over deze verhoging....

@petervandamned:
Daar heb je opzich gelijk in, het is onduidelijk, maar ik heb nog nooit ook maar iemand gehoord over datalimietproblemen zoals ik hierboven al zei. Zoek maar is een topic op got over FUP, datalimieten en multikabel :) Daar zijn niet veel problemen mee.

Ik had voor een tijd terug een klant, die had een kabelfoon abbo met 5 GB datalimiet per 2 maanden. Volgens kabelfoon hadden ze 30GB overschreden(ZONDER enige vorm van waarschuwing) wat dus ¤290 extra kostte, en dat terwijl er geeneens 35GB op hun 20GB schijf past, en met die upkloot kan er ook nooit zoveel zijn geupload :S. Leuke was dat ik ze nog had aangeraden geen kabel te nemen, maar nee... hun oom had ook kabel dus moesten zij dat ook :P.

Maargoed, ze hebben nu wanadoo ADSL, krijg je tenminste waar voor je geld :P.

@GaGo-
Werd al ongeveer 12GB door WindowsXP Office / spelletjes etc... Bovendien was dit in 2 maanden, terwijl de vorige maanden daar geen last van hadden, dus een groei van ongeveer 5GB per 2 maanden naar 35GB ineens.

@TIGER79
Ik haal met alleen surfen geen 35GB aan data binnen hoor :P.

wat een gekke opmerking, dat je met een schijf van 20 GB geen datavolume van 30 GB kan hebben }>

streaming audio/video bijvoorbeeld kan makkelijk voor een veelvoud aan traffiek hebben ;)

of downloaden en op CD/DVD zetten

eehhrrmmm... je harddisk vullen hoeft niet per se met gedownloade films, muzien or whatever... Je gebruikt je bandwidth en dus ook je "krediet" door gewoon te surfen, en als je vandaag de dag een aantal uurtjes per dag surft en sites gaat bekijken met flashanimaties en dergelijke dan zou je dat qua "krediet"-gebruik best wel eens kunnen tegenvallen

In het verleden hadden heel veel mensen slechte ervaringen met kabelinternet. Het stond wat mij betreft nog in de kinderschoenen en werd daardoor vaak geplaagd met kinderziektes.

Zo heb ik helaas meerdere slechte ervaringen met de voorloper van Multikabel (Sonera, daarvoor Multiweb). Mijn lijn lag er zo vaak dagen, zelfs weken uit, ze stuurden wel keurig monteurs, waar je een week op moest wachten. Het lag echter nooit aan de bekebeling of installatie maar juist aan problemen in wijk verdeelkasten. Je kunt je wel voorstellen hoe blij ik was toen ADSL bij mij in de buurt eindelijk beschikbaar was. Wat een opluchting was dat zeg.

Wel moet ik toegeven dat het er naar uitziet dat Multikabel nu een serieuzere speler is op kabelinternet gebied en een goed producten aanbod heeft.

Helaas kan ik aan Multikabels specificatiepagina's niet zien of consumenten een vast IP met zelf instelbare hostname krijgen krijgen, eigen servers mogen draaien etc... Iets wat bij bijvoorbeeld xs4all allemaal wel mogelijk is. Als dit bij Multikabel mogelijk zou zijn dan heeft Xs4all hier in de buurt een Power ADSL concurrent!

Wat betreft Sonera heb je volkomen gelijk ik heb ook slownera gehad en destijds was er geen adsl beschikbaar. Uiteindelijk kwam quicknet de boel over kopen waardoor het iets beter werd en toen adsl hier beschikbaar werd ging quicknet weg en nam multikabel zelf de boel over en toen kwamen er snelheden die alle elende van de afgelopen jaren goed maakte. Echt een prima provider en zeker sneller dan adsl want ik zit nu al ruim boven de beloofde snelheden.

Sonera was gigantisch slecht. De officiele benaming was toen Sonera Quicknet. Quicknet kwam de boel niet kopen, maar de bezitter van het netwerk, multikabel, toen ook al, heeft zelf het internet gedeelte teruggekocht en gedoopt tot de naam quicknet. Quicknet was dus de naam die Multikabel gebruikte voor internet.

Later besloot multikabel dat alles onder dezelfde noemer/naam moest vallen en dus heet het nu dus gewoon Multikabel internet. (Al kom je de naam quicknet nog steeds tegen in mailadressen ed.)

Het waren niet echt de snelheden die de boel goedmaakte, maar meer de stabiliteit en de behulpzaamheid en bereikbaarheid van de helpdesk.

[off-topic]Multikabel = kabelinternet. Quicknet = Adsl internet voor iedereen die niet in het dekkingsgebied van Multikabel woont. (kijk maar op www.quicknet.nl) [/off-topic]

De snelheden zijn sinds de tijd met Sonera enorm veranderd. Ze zijn hoger en stukken stabieler geworden.

Verder in te gaan op je post:
Je mag een server draaien, per pakket staat er ook bij hoeveel computers er max. wordt aangeraden. Verder is de lease-duur van het IP-adres naar ik meen 48 dagen. Ik weet niet precies hoe dat werkt, maar volgens mij heb ik namelijk al een aantal maanden hetzelfde adres. Hostname is niet zelf in te stellen, althans niet bij Multikabel zelf. Je kan natuurlijk altijd forwarden of zelf koppelen.

[offtopic][quote]

Verder is de lease-duur van het IP-adres naar ik meen 48 dagen. Ik weet niet precies hoe dat werkt, maar volgens mij heb ik namelijk al een aantal maanden hetzelfde adres.

[/quote]
Lijkt me standaard DHCP query: na de helft van de leaseperiode begint er een eerste request voor elasevernieuwing. Is er response, dan wordt die lease afgegeven. Je lease wordt dan vernieuwd met 48 dagen.
Lees hier hoe de hele dhcp lease procedure werkt.

^%$#$%#*&# aan multiweb. Buiten de ZEER slechte beschikbaarheid van het netwerk die datalimiet van 750MB per maand. Zelfs zonder massale downloads moest je oppassen om daar onder te blijven.

Ik snap niet hoe daar over gezeurt kan worden, dat is wel erg lang geleden.
Multiweb bood al kabelinternet aan toen niemand nog van chello gehoort had. S'nachts kon je LIMIETLOOS downloaden. Dat wist iedereen behalve jij blijkbaar.
een 4mbit lijn met 40K up in 1996 noem ik niet slecht.(was multiweb)

Kabelnetwerken zijn de laatste paar jaren enorm vooruitgegaan. Nieuwe gebieden van Chello en @home zijn ook gewoon goed. Zo hoor je veel mensen klagen over @home, terwijl ik hier in een vorig jaar aangesloten gebied nergens problemen heb met @home. Snelheden altijd goed, pings altijd laag.

Kijk ik daarentegen naar hoe chello hier is (heb hier 5 jaar chello gehad, we kunnen hier kiezen tussen Chello, @home en KPN ADSL), dan is dat ronduit k*t, omdat KabelNoord zn eigen com21 netwerk exploiteert en een beperkte uplink naar Chello heeft. @home levert hier wel gewoon via Eurodocsis tot aan de deur, een techniek die stukken verder is dan com21. Overal waar je slechte verhalen over @home hoort, is het com21 gebied zowat.

Chello en @home leveren gewoon een goede verbinding via kabel. Het enige wat bij Chello en @home nog wel eens achterwege blijft is een goede helpdesk en een goede administratie.

Dit is fantastisch, leve de concurrentie. Volgens mij is met name dat 10 mbit / 2mbit trouwen uniek, of zijn er al andere aanbieders? Het moet nolg sneller kunnen want een kabelmodem kan volgens mij tot de 30 mbit, waarmee kabel voordeel heeft boven adsl. bij adsl kun je niet sneller dan die 8 mbit.

Net zoals kabel internet blijft de technologie voor xDSL niet stil staan.

Zoals ADSL2 en ADSL2+ die snelheden van 24mbit moet kunnen halen over 2,5km, VDSL dat 55mbit haalt en UDSL dat zelfs 200mbit zou kunnen halen.

Niet te vergeten wilt UPC november dit jaar in november ook snelheden aanbieden (in Amsterdam) van 10 tot 30 mbit. Ben benieuwd. :7

Het is wel erg aantrekklijk die 10/2 maar ja blijft altijd weer de vraag, wat vinden ze fair use ? Ik vind dat wel onduidelijk. Nu met me ADSL heb ik een maandelijkse limiet en weet ik waar ik aan toe ben.
Zouden ze dat er duidelijk bij vermelden wordt het voor de consument ook eens duidelijk. Bij de een is FUP weer anders dan bij de andere aanbieder

Zoals Hann1BaL al zei is er volgens mij nog niemand aangepakt door te hoog dataverbruik. En ik denk dat ze dat bij dit ook niet zullen doen, je betaald tenslotte meer voor die verbinding.

Vind het alleen jammer dat de upload verhoging zoveel later komt, ze zullen het netwerk wel moeten verbeteren.

Het is misschien jammer te noemen dat de uploads pas later omhoog gaan, maar ik heb liever een stabiele upgrade waarbij alles werkt en later nog een upgrade, dan dat het in 1 keer omhoog gaat en het werkt niet naar behoren. Blijkbaar willen ze inderdaad eerst zekerheid dat het netwerk het aankan.

Ik heb zelf al een tijdje multikabel en door de huidige snelheid van mijn abbo die toch al erg hoog ligt (4mbits) is mijn dataverbruik op zijn zachts gezegt ietsje aan de extreme kant en eigenlijk gewoon asociaal veel. meer dan 40GB per maand is hier meer gewoonte dan uitzondering en ik heb echt nog nooit een klacht gehad over me usenet en emule leech acties.

Ik zal het afkloppen maar FUP bij Multikabel is vooralsnog in tegenstelling tot sommige andere kabelboeren toch echt onbeperkt. Ik heb een Power (1,5Mb) abbo en mijn meest extreme maand ooit was 177GB (up+down) en nee, dat waren echt niet allemaal DVDtjes. Je zal je er echt in verslikken wat je al niet aan traffic kan genereren met VPN netwerkjes richting je vrienden, naar je werk, spelen met een webcam, gamen, whatever. Daar heb je echt geen illegale DVD images voor nodig hoor.

Over de data doen ze normaal gesproken niet moeilijk. Ik heb met ZonnetAdsl makkelijk 80 a 90 gig in de maand en nog nooit heb ik zonnet daar over horen klagen :D

Ik ben ook zeer tevreden met multikabel, je bent ook echt altijd online. We zitten hier met 7 pc's online, en ik maak redelijk wat gebruik van nieuwsgroepen. Verder heb ik op mijn server 5 websites, en een FTP server draaien, en ik heb nog nooit problemen gehad 8-)


Dat is SpeedXS en dat gaat ook via twee lijnen. Er is geen provider die meer dan 8Mbit kan aanbieden door de techniek van de huidige ADSL technieken. De opvolger van de huidige techniek kan wel sneller dan die 8Mbit, maar is weer gevoeliger voor de afstand tot de centrale

bah! ik voel me nu genept!
ik heb 2 jaar multikabel gehad maar ik vond het te duur (43euri per maand) in vergelijkjing met adsl (35euri per maand)... ben nu overgestapt en zit nu een jaar aan planet vast en dan doen ze dit! |:(

Planet is wat dat betreft zowiezo geen fijne keus..het eerste jaar vast is wel logisch maar als je na dat jaar pas opzeg zit je weer een jaar vast...daar is planet echt uniek in en ik vind dat ook vrij schandalig.

Dit is inderdaad fijn nieuws,
En om te begrijpen dat power eerst 'maar' 512Kbit was O+

FUP...

hangt van je abbonement af.
Er wordt op de Multikabel homepage vermeld dat met een Power abbonement je max. 4 PC's mag aansluiten.
IK zelf download veel, gemiddeld per maand 25Gb.
Nog nooit een klacht gehad.
Qua Service is multikabel ook perfect. Storing altijd binnen een paar uurtjes verholpen. Problemen met Internet, Klantenservice helpt.

Ik zat alleen te wachten wanneer ze nou is zouden updaten :Y)

Mede dankzij het feit dat ik veel download en nooit een waarschuwing heb gehad blijf ik bij Multikabel (ook al is ADSL misschien goedkoper en sneller.) Nu met deze snelheidsverhoging concureert Multikabel weer met de ADSL aanbieders.

@Silent Hunter: 25 gieg veel? Wat dacht je van 100? :9

haha ik zeg toch ook gemiddeld ;) :+

Nu er Tweer computers staan, mijne bijna 24/7 on en die beneden ook :P veel downloaden ;)

maar ja, ik den kdat het hun geen zak doet, hoeveel je download, tenzij het egt belachelijk wordt, ala 500Gb ?

10 mbit via de kabel lekker hoor, :).

Casema heeft binnen kort 6 mbit :), de verhoging daarna zal ook wel rond de 10 mbit zitten dan ofzo :).

En over fair use geen datalimit ect, FUP is idd moeilijk te begrijpen, maar ach, casema geen datalimit, download 20 gig per dag dus :).
«  1  2  3  4  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 09:52 AMD rapporteert resultaten tweede kwartaal
Vorige 09:20 Informatie over nieuwste handhelds van HP gelekt
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011