Hoofdcategorieën
Device Settings

Specificaties Xbox-opvolger Xenon opgedoken

Door Harold van der Wal, donderdag 24 juni 2004 12:28
Bron: Xbox-Scene, submitter: ironik, views: 16.551

Op Xbox-Scene zijn de specificaties te vinden van wat de opvolger van Microsofts Xbox zou worden. Het zou gaan om een uitgelekt document van het bedrijf, waarin de console de naam Xenon heeft gekregen. Eerder verschenen al specificaties en tekeningen van de architectuur van het apparaat, die grotendeels overeenkomen met de nieuwe informatie. De Xenon zou draaien op een 3,5GHz PowerPC-processor van IBM met drie cores, L1-caches van 32kB en één L2-cache van 1MB. Deze cache kan ook direct worden gelezen door de grafische processor van ATi, die draait op 500MHz en naast een framebuffer van 10MB toegang heeft tot een gedeeld geheugen van 256MB. Overigens zouden de snelheden van de cores van de CPU en GPU nog kunnen veranderen evenals de hoeveelheden geheugen, zo staat in het document.

XboxDe console zou komen te draaien op een NT-achtig besturingssysteem met een uitgebreide versie van DirectX 9.0. Verder zijn er poorten te vinden voor onder andere een 100Mbit netwerk, USB2.0 en VGA-uitvoer. Ook HDTV-formaten worden ondersteund, terwijl alle uitvoerformaten van de huidige Xbox behouden blijven. Over de ondersteunde opslagmethodes wordt nog steeds geen duidelijkheid gegeven. Het lijkt erop dat het apparaat zelf, en dus niet de controllers, uitgebreid kan worden met flashgeheugenmodules. Een harde schijf behoort nog steeds tot de mogelijkheden, maar of het een standaard onderdeel wordt is nog onbeslist.

Wat betreft de omvang van het apparaat zou deze kleiner uitvallen dan die van de Xbox. In het document wordt verder geschreven dat compatibiliteit met Xbox-games niet uitgesloten wordt. Er bestaat de mogelijkheid voor een emulator, hoewel het ontwikkelen daarvan veel moeite zal kosten. Op het forum van Xbox-Scene is het complete document te vinden. Pete Isensee van Microsoft zou het document hebben geschreven. Een bevestiging van de echtheid van de informatie kan echter niet gekregen worden. GamesIndustry.biz zegt van ontwikkelaars vernomen te hebben dat de specificaties en genoemde onzekerheden in ieder geval overeenkomen met de informatie die zij hebben.

Volgende 12:39 Sun gooit 'Rock' met acht cores in de vijver
Vorige 11:22 DDR2 533MHz overklokt naar 722MHz
Advertentie

Reacties

«  1  2  3  4  5  »

hopen dat er in iedergeval nog iets compartable is met de XBOX(1)

yeah, ik hoop t ook! en uit het document blijkt ook DAT het mogelijk is, alleen weer veel R&D om ervoor te zorgen dat niet alles vastloopt en dergelijken.... verder heb ik ook iets gehoord dat nvidia t niet zo tof vond, en hoge bedragen ging vragen voor emulatie van HUN grafische kaart...

Waarom zou je nvidia's kaart gaan emuleren?
In een Xbox wordt toch net zoals bij een pc niet rechtstreeks naar de hardware gesproken, maar naar een tussenlaag zoals directX?

Dan hoef je er alleen maar voor te zorgen dat die ATI kaart dezelfde features aan kan als die Nvidia kaart. En dat is volgens mij geen probleem.
En dan emuleer je dus helemaal niets. Het is dan net zoals je in een normale PC je nvidia kaart door een ati vervangt. Dan blijven je spellen ook gewoon werken.

De emulatie is volgens mij nodig voor die CPU, want die is wel totaal anders.

De XBOX games zijn weldegelijk specefiek geschreven voor de nVidia core, dat is de hele lol van een console, en ook de reden dat je zulke goede prestaties kunt krijgen uit, voor ons doen, lichte hardware.

Een powerpc is niet x86, hun vorige processor wel, dat is het probleem, de videokaart boeit inderdaad zo goed als niets.

Zie het als de emulatie van een Intel itanium.

Uit onderzoek is gebleken dat console gebruiker maar voor 5 a 10 procent terug grijpen naar oude software. Na een aantal jaar zal dit zelfs minder zijn.

Mocht Microsofts console niet backward compatible zijn dan zullen ze hier dus niet al te veel hinder van ondervinden qwa verkoop/aanhang.

Ik ben zelf van mening dat het misschien soms wel beter is om niet terug te grijpen aangezien je dan veel vrijer bent in je keuzes.

Stel je hebt iets niet goed gedaan in het vorige ontwerp dan dien je er in je nieuwe nog rekening mee te houden.Bij een totaal nieuw systeem kan je alle goed dingen meenemen zonder dat je verplicht bent de slechte mee te nemen.

Doorontwikkelen kan altijd, maar sommige zaken zijn niet te herstellen aangezien iedere ontwikkelaar met de gebreken rekening heeft gehouden en dus software daar op geschreven heeft, maak je het dan "goed" dan werkt de software niet meer aangezien het "slechte" er niet meer is.

Uit onderzoek is gebleken dat console gebruiker maar voor 5 a 10 procent terug grijpen naar oude software. Na een aantal jaar zal dit zelfs minder zijn.

Mocht Microsofts console niet backward compatible zijn dan zullen ze hier dus niet al te veel hinder van ondervinden qwa verkoop/aanhang.
Dat vraag ik me af. Of mensen daadwerkelijk gebruik maken van een feature is een andere vraag dan of mensen het een belangrijk verkoopargument vinden.

best wel leuk om om te bouwen naar game server :Y)

maar wat moet je met zo'n zware processor in een console.. in de huidige zit ook maar een 450 mhz ding

733 MHz pentium 3 gebaseerde celeron....

Betere AI.
Maar misschien dat de CPU ook wat taken van de GPU voor z'n rekening neemt.

Onzin, de GPU van de X800pro kan zich moeiteloos meten aan een 40~50GHz Pentium 4. Dus taken overnemen? Dat is alsof je met een roeibootje een olietanker op gang probeert te helpen :)

Xenon is toch ook al een processor en een computerwinkel ( http://www.xenon-computers.nl/index.php?LokiSession=b4793ef1597edbf893 18573eb58e1343 )
nu ook nog een console :P
edit:
(oke dat was een foutje van mij om het een proc te noemen |:( maar goed het is wel een winkel gaan ze nou microsoft aan klagen lijkt mij wel lachen ff die gasten van Xenon een mailtje sturen)

Xenon is niet Xeon :+

Zouden erook xenonlampen inzitten van Philips? ;)

Xenon was ook een heel leuk spel op de Amiga :)

niet alleen op de amiga, ook op de MSX en MS-DOS was ik groot fan van dit spelletje. (ruimtschipje met allemaal upgrades eromheen)

(oke dat was een foutje van mij om het een proc te noemen maar goed het is wel een winkel gaan ze nou microsoft aan klagen lijkt mij wel lachen ff die gasten van Xenon een mailtje sturen)
Xenon is helaas reeds een bekende term als edelgas in het periodiek systeem. Een exclusief merkenrecht is daarop helaas uitgesloten (net als 'boom', 'water' en 'aap'). Wel zou er juridische actie mogelijk zijn als er mogelijkerwijs door het dubbele gebruik van de namen al of niet opzettelijk verwarring bij gebruikers zou kunnen ontstaan, indien er overlappende markten worden bediend. Daar het echter om een Nederlandse computerwinkel tegenover een wereldwijde spelcomputer gaat kan ik me daar echter weinig bij voorstellen ;)

bij xenon ga ik een xenon kopen. maar er kan ook nog xenon in de grond zitten (zoiets?)

Grappig, dat geeft weer een nieuwe interpretatie van de term 'gebakken lucht' (maar dan edelgas). Zou het een ultralichtgewicht doosje worden? :)

Ik had ergens gelezen dat de oude Xbox spelletjes niet meer zouden draaien op deze "nieuwe" ik nu ff zoeken waar ik dat ook al weer vandaan had

edit: ah hier was dat

www.webwereld.nl/nieuws/18870.phtml Maar goed MS ontkend dit. Afwachten maar of heeft iemand een beter cq uitgebreidere bron?

Ergens ook wel normaal dat Backwards compatibility niet standaard functie is. Kan ook nie 8 bit Smario op de N64 doen. En dan is er nog het verhaal van Sony.
10% van de gebruikers hun PS1 games gebruiken op de PS2
@Dan the Banjoman

[echthoor]
mij interreseert t uberhaupt niet wat die XBOX kan al zet ie koffie. Mij ging t erom duidelijkheid te vinden over geruchten.

Sommige mensen zouden bv graag alle spellen willen doen. En het zal best dat MS een emulator kan bedenken tot dusver zeggen ze dat ze niks zeggen... Verder blijkt uit allerlei bronnen dat emuleren van oude spellen op nieuwe kasten wel kan maar niet echt gebruikelijk is dus het is mijn verwachting dat er niet veel bijzonders zal gebeuren. verder heb ik niks beweert in de zin van het zal zeker niet lukken of kan niet etc
[/echthoor]

ps1 spellen werken toch op een ps2?

en je kon 8bit nesspellen wel op de 16 bit spelen met een converter, en tevens gameboyspellen

en je kunt ze zelfs emuleren op een dreamcast
dus waarom zou de xenon geen xbox spellen kunnen draaien, desnoods emuleert ie, hij is tochv eel krachtiger en de heren bij ms kennen de machine dus ze kunnen een hele efficiente emulator maken

Je kunt NES/SNES/GENESIS etc. ook perfect emuleren op een XBOX..

Ik zie het probleem niet, als je oude spellen hebt dan heb je toch ook een oude console? Speel je ze toch daarop.

Ontwikkeling van een emulator voor een kleine doelgroep lijkt me vrij nutteloos. Kost alleen veel geld wat weer doorberekend wordt aan de klant.

klikte perongeluk 2× :(

compatible met de Xbox maakt me eigenlijk niets uit
Sony heeft eens een onderzoek laten doen en het blijkt dat 10% van de gebruikers hun PS1 games gebruiken op de PS2 dus dat is ook niet echt de moeite.

Je kunt ze altijd naast elkaar blijven gebruiken en de controllers zullen vast ook wel op beide werken (handig die USB :) )

Ben wel beniewd wat dit beestje kan :9

Ach, dat is met zo veel dingen.

Hoeveel mensen hebben echt wat aan een regiovrije dvd-speler?
Hoeveel mensen gebruiken alle functies van hun digitale camera?

dat zijn er vrij weinig

De vraag is meer hoeveel mensen een PS2 hebben gekocht i.p.v. een XBOX / GC omdat ze ook nog hun oude spelletjes kunnen spelen.

Ik vind het een vrij goed verkoopargument... (dat ze na aanschaf amper die spelletjes spelen zal voor de console fabrikant een zorg zijn..)

En dat is zeker lekker als je oude games kunt spelen met een hele dikke framerate en lichtelijk opgepoetste graphics. Ik denk dat dat altijd wel meespeelt als je al een console hebt. De spellen kosten nu eenmaal veel geld en je wilt wel blijven spelen.

10% van 70 miljoen consoles vind ik anders heel wat.....

nou, die specificaties zijn of express zo hoog om te pimpen, of het heeft misschien wat verband met die XNA-ontwikkelomgeving van Microsoft, die misschien omdat ie zo breed inzetbaar zou zijn erg hoge systeemeisen heeft.
3,5 GHz is bijna een ver5voudiging van de huidige klokfrequentie van de XBOX, en een ver8voudiging ten opzichte van de klokfrequentie van de GameCube d8 ik (die ook een PowerPC processor van IBM heeft)

Kom op zeg, geloven ze het zelf? Allemaal heel mooi en aardig, maar eerst zien en dan geloven

3 CPU's op 3.5 Ghz :X . IBM heeft nu al moeite om de Apple G5's op 2.4 Ghz te krijgen (waterkoeling nodig). IBM heeft op dit moment grote problemen. Zouden ze deze zware CPU nodig hebben om de oude XBox te kunnen emuleren ofzo :? Gewoon belachelijk als je het mij vraagt

De grote vraag is: wie gaat dit betalen. Die CPU core gaat vreselijk groot worden en een flinke koeling zal nodig zijn. Dit gaat gewoon weer bakken met geld kosten.

Dan nog die geluidschip: Waarom zet men nog op een eigen geluidsformaat. Gebruikers willen straks niet 10 kabels naar hun receiver hebbenn lopen voor 5.1 geluid, gewoon DD of DTS geluid door een coax of optische kabel is meer dan genoeg!

Een processor met 3 cores != 3 processors. Het is gewoon één processor die op 3.5GHz draait, geen drie processors die allemaal op 3.5GHz draaien.

The CPU includes three independent processors
3 cores zijn bij mij gewoon 3 CPU's. Dat ze op een die zitten, is alleen maar meegenomen. Verandert echter helemaal niets aan de opzet van mijn verhaal

kleine update:

inmiddels zijn de onvermijdelijke discussies over de echtheid op gang gekomen.

xbox-scene heeft er een paar verzameld link naar xbox-scene artikel

Deze specificaties zijn al eens eerder voorbij gekomen en worden stellig ontkend door Microsoft zelf.

Op de E3 heeft men zelfs aangegeven dat men tot het laatste moment wacht met het vaststellen van de hardwarespecificaties omdat men nog tot het laatste moment wil inspringen om de keuzes die Sony maakt voor hun opvolger van de Playstation 2.
«  1  2  3  4  5  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 12:39 Sun gooit 'Rock' met acht cores in de vijver
Vorige 11:22 DDR2 533MHz overklokt naar 722MHz
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011