Hoofdcategorieën
Device Settings

Simputer uit India rijp voor verkoop

Door Jack Leenders, maandag 29 maart 2004 15:51
Bron: BBC News, submitter: T.T., views: 20.424

Na bijna drie jaar geleden al te zijn aangekondigd lijkt het er nu dan eindelijk van te komen; de Simputer gaat de markt op, zo valt te lezen bij BBC News. De Simputer is een in India ontwikkelde draagbare computer, bedoeld om de minder rijken, met name in ontwikkelingslanden zoals India zelf, de stap naar het digitale tijdperk te laten zetten. Het apparaatje kost ongeveer 240 dollar en zal in april leverbaar zijn. De Simputer is (door)ontwikkeld door Indiase wetenschappers van het wetenschappelijk instituut van Bangalore. Het in overheidshanden zijnde bedrijf Bharat Electronics zal het product gaan fabriceren.

Amida SimputerVan het tot Amida Simputer gedoopte PDA-achtige computertje met touchscreen zullen drie versies worden uitgebracht. De standaardversie heeft een monochroom beeldscherm, een 206MHz processor, 64MB geheugen, ingebouwde microfoon, speakers, een accu die goed is voor zes uur simputeren, een stylus en de nodige tekstverwerkingssoftware. Als besturingssyteem is gekozen voor Linux om de kostprijs laag te houden, aldus de BBC

Volgende 16:27 Canon PowerShot Pro1 review
Vorige 15:38 Microsoft licht een tipje van sluier op van Windows CE 5.0
Advertentie

Reacties

«  1  2  3  »


daar is een topic voor op GoT ;)

maar als we toch bezig zijn, een alsof "beekdscherm" niet genoeg is, issie ook nog eens "monchroom" ;)

Al gepost op GoT....

En van monchroom heb ik ook nog niet eerder gehoord. Misschien is het handig als de poster de tekst eerst even overleest alvorens 'm te posten. ;)

Wel strak idee overigens, zo'n eenvoudig apparaat, zeker icm Linux. Vraag me wel af hoe ze dat werkbaar hebben gemaakt voor mensen die nog nooit een Pc aan hebben geraakt. Dan is dat een aardig lastige instap lijkt me.

Wel verradelijk overigens, zo'n plaatje met kleurenscherm als het standaard-model z/w is. ;)

Wel strak idee overigens, zo'n eenvoudig apparaat, zeker icm Linux. Vraag me wel af hoe ze dat werkbaar hebben gemaakt voor mensen die nog nooit een Pc aan hebben geraakt.
Ik denk niet dat dat zo'n ramp is. Kijk wij 'westerlingen' zijn voor 99% opgegroeit Microsoft's Windows, daarom kennen wij het besturingssysteem zo goed en hebben we al meerdere generaties van het OS ervaren. De manier waarop het OS werkt is dus bekend en als we dan overstappen naar bv Linux is dat behoorlijk wennen en veel mensen knappen daar op af.

Mensen die echter nog nooit een pc hebben aangeraakt weten daar niks van af en ik denk persoonlijk dat het dan helemaal niks uit maakt of je ze eerst Linux of Windows geeft. Waarschijnlijk zullen zij later meer problemen hebben met windows. Zij groeien namelijk dan op met Linux.

Edit: Het lijkt me zelfs een goede zaak voor de Linux community. Want (als bill tenminste niet ingrijpt dmv Windows XP heel goedkoop/gratis voor de simputer te leveren) krijg je straks een hele grote Linux markt als Afrika er over een heel aantal jaren op vooruit gaat...

Natuurlijk gissen, maar toch :Y)

en hebben we al meerdere generaties van het OS ervaren.
Had het niet moeten zijn:

en hebben we al meerdere generaties van het OS overleeft.

B-)

En dát had misschien
en hebben we al meerdere generaties van het OS overleefd
moeten zijn? (8>

Zo te zien heb jij de lagere school (tegenwoordig basisschool) niet eens overleefd.

Is het hier het grood nederlandse diktee

Het begint hier FOK! wel te lijken met al die spellingsfouten.

Monchroom is een één kleurig beeldscherm.

Zwart / wit meer eerder is het Zwart / groen wittig zoals bij de eerste palmpjes

Neen, dat is 'monochroom'...

Wel verradelijk overigens, zo'n plaatje met kleurenscherm als het standaard-model z/w is
Hm... het ECHT verradelijke is dat nu al die hindi's denken dat ze de hele dag op zo'n ding naar pic's van Aishwarya Rai kunnen kijken .... :+

Wel strak idee overigens, zo'n eenvoudig apparaat, zeker icm Linux. Vraag me wel af hoe ze dat werkbaar hebben gemaakt voor mensen die nog nooit een Pc aan hebben geraakt. Dan is dat een aardig lastige instap lijkt me.
Ik denk dat jij nogal een fout beeld van Linux hebt. :)

Kijk bijvoorbeeld eens naar deze screenshots. Dat is echt niet moeilijker dan Pocket PC. (ik vind het persoonlijk zelfs een stuk fijner werken)

Kijk bijvoorbeeld eens naar deze screenshots. Dat is echt niet moeilijker dan Pocket PC
Dat zullen die Hindi's dus niet te zien krijgen, want da's weer in kleur...

Dan klik je hier toch voor zwart/wit screenies? :+

gebruikersvriendelijk?
Jups. Dat jij uit een hele zwik screenies eentje weet te plakken die je er ingewikkeld uit vindt zien zegt natuurlijk niets over het algehele gebruiksgemak, noch over de noodzaak dat 'ingewikkelde' programma te gebruiken.

Het zegt alleen dat dit *ook* mogelijk is.

(wat je ziet is overigens een logbestandje van een package-installer.. ik snap niet helemaal wat je hiermee probeert aan te tonen; je kunt voor Pocket PC ook wel programma's vinden die logs kunnen laten zien die jij niet overzichtelijk vindt :P)


hoho SCO weet nog niks van het projekt af }>

Zit SCO ook in India dan?

Die foto bij het artikel met dat mooie kleurenplaatje is dus niet van het apparaat dat met een "monochroom beeldscherm" is uitgerust? :S

Er zullen drie versies beschikbaar worden gesteld. De éérste daarvan heeft een monochroom...
TS mag inderdaad wel een lesje Nederlands nemen ;) Ook qua zinsopbouw en het gebruik van leestekens mag naar gekeken worden...

Het artikel stond ook in de Telegraaf met hetzelfde plaatje. Daar stond echter bij dat de kleurenversie 400E zou kosten.

Van de website:

Amida is currently available in three models :
Amida 4200 (Premium Colour Screen, Carbon Black Shell) : 480 US$
Amida 1600 (Greyscale Screen, Chocolate Brown Shell) : 300 US$
Amida 1200 (Enterprise Edition) : 240 US$

dis toch niet echt veel goedkoper dan de palms of wel?

ik bedoel een zire heeft greyscale en kan ongeveer alles voor 99$

neem je een tungsten t3 die om en nabij de 480$ kost dan heb je iets wat nog meer kan dan de beste simpter.

leuk idee maar zo goedkoop is hij niet echt.

neem dan de goedkoopste dell ( 3x = 224,- Inclusief BTW in euro's, 300MHz, 64mb , kleurenscherm, windows Mobile 2003 en er is veel meer software voor dan voor de linux versie gok ik )

" Als besturingssyteem is gekozen voor Linux om de kostprijs laag te houden" als iemand kan vertellen hoe duur Windows Mobile 2003 kost, volgens mij scheelt dat niet zo veel met dat van die linux versie

( geen flame naar linux maar een leuke "kleuren" PDA met win Mobile 2003 hoeft niet duur te zijn )

als ik zo op http://www.amidasimputer.com/models/ kijk dan lach ik me rot, je heb met de Amida 1200 echt een te uitgeklede PDA, kijk voor de gein eens op http://www1.euro.dell.com/content/products/compare.aspx/handhelds?c=nl &l=nl&s=dhs en verglijk het eens

Vind het niet echt iets totaals nieuws wat ze op de markt brengen. Is gewoon een goedkopere variant op de PocketPC

Het klinkt utopisch. Maar na die zes uur computeren zul je hem toch op moeten laden. Daar heb je een stopcontact voor nodig, ik vraag me af of die in de rurale gebieden van ontwikkelingslanden erg dik gezaaid zijn.

Toch koel, binnenkort is de hele derde wereld aan de linux. Ben benieuwd wanneer Gates gaat aanbieden gratis xp te leveren voor de simputer }> .

Wellicht via een zonnecel... Of een krukinductor (hoe heet zo'n iets ook alweer?) Anders misschien gewoon bij de winkel waar je hem weg hebt?

Zelfs dan nog, mensen die zelfs al 100 ballen voor zo'n apparaatje kunnen neerleggen hebben thuis heus wel een stopcontact... lijkt mij.

Krukinductor?


Oh je bedoelt een knijpkat.
Stel dat een heel afrikaans dorp 1 zo'n ding koopt.
Dan zijn een paar zonnecellen heus wel genoeg.
Zon genoeg :Y)

je kan hem toch ook wel in een auto opladen. die vind je bijna overal

400 euro is veel te veel voor een computer voor een Indier. Bovendien willen die ook net als jij en ik al die windows software draaien. Dus wat ze daar doen is op de illegale markt (legaal kan niet wegens te hoge importheffingen op legale producten) een XP'tje kopen met een geforce4 mx. Dat kost minder als 400 euro. Met heel wat meer RAM en een harddisk en 't draait alles.

Dit een pc voor de 3e wereld noemen is onzin. Het lijkt me een flutding eerlijk gezegd. maar 64 mb ram en 200Mhz processor. Dat zuigt.

Ik had in 1996 al een 200Mhz processor en in 1999 waren er 133Mhz palm pc's.

Nu zijn die er op snelheden van 400+ Mhz al met truecolor zelfs.

Linux als besturingssysteem keuze lijkt me een goed idee op zo'n draagbaar beeldschermpje.

precies wat ik zat te denken idd...

voor dat geld heb je nog een redelijke 2e handse desktop die heel wat meer kan. dus het argument 'om minder rijken computers te laten gebruiken' vind ik hier niet opgaan.

ik snap de gedachtengang niet zo (maar kan aan mij liggen, 't is nog vroeg ;))

Krijg je er een gratis Kip Curry erbij?

Je zegt het nu wel als grap, maar ik denk dat dat best eens de gedachten van de doelgroep zouden kunnen zijn :)
Hebben de lokale volkeren aldaar dan ook zo'n behoefte aan participatie in de informatiemaatschappij?

Die foto bij het artikel met dat mooie kleurenplaatje is dus niet van het apparaat dat met een "monochroom beeldscherm" is uitgerust? :S
ik denk van wel hoor.,.. DUH

Heel mooi, nu nog een normale internet verbinding voor de ontwikkelingslanden...
Of gaan ze emailtjes in morsecode verzenden?

Je hebt kunnen lezen dat er 3 versies uitkomen, dit is waarschijnlijk de 'deluxe' versie.
Ik vind 240 dollar trouwens wel wat aan de hoge kant voor ontwikkelingsgebieden.

[Dit is een reactie op superstudent]
Heel mooi, nu nog een normale internet verbinding voor de ontwikkelingslanden...
Of gaan ze emailtjes in morsecode verzenden?
Nee, rooksignalen. Er zit een processor in die extra heet wordt om dit mogelijk te maken ;)

Vrij duur inderdaad voor de doelgroep... Op deze manier hadden ze beter kunnen vragen aan bijvoorbeeld Asus om een PDA voor ze te ontwerpen (die hebben al een hele rits Pocket PC's geproduceerd, ook OEM, en zelfs de Palm Tungsten T3 draait op een Asus bordje); met deze niet al te spectaculaire specs hadden die dat waarschijnlijk goedkoper gekund.
Uiteindelijk klinkt het meer alsof ze het belangrijk vinden niet afhankelijk te zijn van in andere landen geproduceerde technologie, dan dat dit nou zo'n prijsbreker is die in alle ontwikkelingslanden enorm verkocht gaat worden.

omdattie zo duur is, issie speciaal ontworpen om geshared te worden:
Affordable Computing

The projected cost of the Simputer is about Rs 9000 at large volumes. But even this is beyond the means of most citizens. The Smart Card feature that the Simputer provides enables the Simputer to be shared by a community.

A local community such as the village panchayat, the village school, a kiosk, a village postman, or even a shopkeeper should be able to loan the device to individuals for some length of time and then pass it on to others in the community. The Simputer, through its Smart Card feature allows for personal information management at the individual level for an unlimited number of users.

The impact of this feature coupled with the rich connectivity of the Simputer can be dramatic. Applications in diverse sectors such as micro banking, large data collection, agricultural information and as a school laboratory is now made possible at an affordable price.
(www.simputer.org)
«  1  2  3  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 16:27 Canon PowerShot Pro1 review
Vorige 15:38 Microsoft licht een tipje van sluier op van Windows CE 5.0
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011