Hoofdcategorieën
Device Settings

'NV40 imiteert 16x1 pipeline met 8 fysieke pipelines'

Door Hielko van der Hoorn, dinsdag 23 maart 2004 15:47
Bron: The Inquirer, submitter: neliz, views: 14.342

Geruchtensite The Inquirer bericht dat de NV40, in tegenstelling tot eerdere berichten, niet is uitgerust met 16x1 pipeline architectuur, maar met een 8x2 pipeline architectuur. Desondanks kan de chip met behulp van een slimme truc in sommige games en benchmarks toch zestien pixels per klok produceren. Dit is mogelijk door met behulp van een Vertex Shader 3.0 programma een soort van virtuele pipeline te bouwen waardoor de 8x2 pipeline ingezet kan worden als een 16x1 pipeline.

nVidia logo (nieuwe stijl, kleiner)Deze techniek heeft echter wel een adder onder het gras zitten. De acht pixels die geproduceerd worden door middel van de Vertex Shaders kunnen alleen gefilterd worden met behulp van point sampling, een bijzonder simpele filter techniek. Bilinear, Trilinear of anisotropisch filteren is niet mogelijk wat logischerwijs een negatieve invloed op de beeldkwaliteit heeft. Wat voor invloed de 16x1-techniek daadwerkelijk zal hebben op de beeldkwaliteit en de prestaties zal blijken bij de introductie van de kaart komende maand.

Volgende 16:10 MyDoom.F houdt RIAA-site offline
Vorige 15:22 Emerce magazine maakt herstart
Advertentie

Reacties

«  1  2  »

'imiteren' is met 1 m ;)

Verder geloof ik het niet zo, The Inquirer maakt echt overuren de afgelopen weken over de NV40... :/

Inderdaad! Volgens mij kan volgende week de NV40 automatisch het gazon maaien, de ramen lappen en de auto boenen als het aan The Inquirer ligt... :+

Ik zou maar oppassen met het gras maaien, daar zit een dikke adder onder, volgens het artikel. :P

gezien de vrij programeerbare 3.0 pixel/vertex shaders is wat ze zeggen geheel mogenlijk.
en nvidia zou bijna gek zijn om de pixel/vertex shader units niet te gebruiken voor rederen als ze niet nodig zijn om te pixel shaden. de software daarvoor inbouwen in de drivers is namelijk een piece of cake.

ik verwacht eigenlijk dat ATI het zelfde zal doen.
dat wil zeggen als de 3.0 gaan ondersteunen, want dat stond geloof ik ook nog niet helemaal vast.

Okee. Maar aangezien pixel shaders juist erg veel gebruikt worden tegenwoordig zijn dit papieren specs.

Als je de pixelshaders gebruikt voor pipes dan hou je dus een DX7 kaartje over met een 16x1 design.. Daar heb je dus geen bal aan.

Aha dan krijgen we straks natuurlijk erg hoge scores in 3dmark ed. alleen is de beeldqualiteit heel matig ;( ...laten we eerst de reviews maar eens afwachten

Inderdaad! Net zoals de huidige topmodellen van nVidia erg snel zijn op standaard instellingen maar met FSAA en AF ingeschakeld Ati voor moeten laten gaan. Als deze nieuwspost op waarheid berust dan zou dit het domste zijn wat nVidia kan doen. Snelheid op standaard niveau is tegenwoordig geen issue meer; het gaat om de performance in games met beeldverbeterende technieken ingeschakeld. Waarvoor koop je anders zo'n dure videokaart.Dus eerlijk gezegd trek ik dit nieuwsbericht zeer in twijfel. nVidia zal bovenstaande zaken ongetwijfeld ook wel weten. Met Point Sampling kan je tegenwoordig iig echt niet meer aankomen.

Kijk daar heb je het al, dat zou meteen verklaren waarom de beelden met fsaa geblured lijken te zijn.

Denk dat ATI op beeldkwaliteit zeker voorop blijft lopen en dat het nvidia nu alleen gaat om de snelheid en niet de kwaliteit.

Denk dat ATI op beeldkwaliteit zeker voorop blijft lopen en dat het nvidia nu alleen gaat om de snelheid en niet de kwaliteit.
Dat valt nog te bezien... Eerst kijken wat ATI doet.
En sowieso kan een echte vergelijking pas getrokken worden als er van zowel ATI als Nvidea reviewmodellen beschikbaar zijn. En dan testen op onafhankelijke 8-) software!!

Wauw kan dit ook met 2x2 autowegen?

Nou jongens probleem met files is opgelost! :Y)

Ja dat kan :).

In Duitsland doen ze dat regelmatig bij grote evenementen enzo (Cebit etc.).

Op autowegen is het idd geen probleem, moet alleen wel ff de vrachtwagens weren en mensen met een hummer.

Dat hoeft niet eens :).

Men gaat in Duitsland dan van een 2x2 naar 4x1 weg. Eenrichtingsverkeer dus.

Ik ben een ATi fan, altijd geweest. Maar als deze screenshots echt zijn, dan denk ik dat het met de kwaliteit wel meevalt. Het ziet er wat mij betreft allemaal best gelikt uit:

http://vegetto.vtrbandaancha.net/

*kuch*... sorry typefoutje ;)

Ik heb een ATi fan
Hoe heet'ie? :)

Damn!!!
Dat ziet er zekers gelikt uit....als dit door een NV40 kaart gegenereerd is, dan is ATI gezien.
Ik zou niet weten hoeveel mooier en strakker het er uit kan zien(een hogere framerate daargelaten).

Volgens mij word dutroux nu veroordeeld voor het hebben van een persoon.

...zonder FPS zeggen die shots niet zo veel.
dit kan mijn 9700pro ook namelijk.

Sterker nog. Jouw 9700 Pro doet dat veel mooier.

zoals laatst al in een NV40 topic is geshowed is de FSAA hier vreselijk geblurred terwijl ATI datzelfde beeld haarscherp neerzet met een mooiere FSAA.

@Schoomve: Dat vindt jij goede screenshots? De AA & AF is er echt niet op vooruit gegegaan. nVidia heeft er gewoon wat blur opgegooit.. zo kan ik het ook he.

Goed moet eerlijk zeggen dat ik niet veel gewend ben met mijn Radeon 9000, maar ik vind het er zeker niet slecht uitzien.

Bedenk wel dat dit soort beelden met hoge snelheid over je scherm heen schieten. Dus tijd om te kijken of een detail wel of niet mooi uitkomt heb je niet.

ATi heeft altijd iets betere AA gehad en zeker met AF eroverheen zag het er geweldig uit, maar ik kan niet zeggen dat dit nou zo verschrikkelijk veel slecht er is.

als je naar de wapens kijkt zie je dat er echt geen blur is gebruikt.

Als je de NV40 topics de laatste tijd een beetje gevolgd heb dan weet je dat dit screenshot al een keer eerder langsgekomen is en iemand daar de ATI screenshots naast heeft gehouden die veel en veel mooier bleken te zijn.

spuculatie, speculatie :)
Als de kaarten er zijn dan komen de echte benchmarks, en dan zullen we zien hoe het nu zit met die mooie nieuwe "dure" video kaarten.
Of er nu 8,16 of een andere vorm van pipelines op zitten doet er nu niet toe.

offtopic:
Waarom worden hier nog berichten geplaatst van 'The Inquirer'. Ik bedoel, de enige keer zeggen ze dit, de andere keer dat. Het enigste dat we ermee berijken is dat de hardeschijf-ruimte van tweakers.net word volgespammed met berichten als reactie op een gerucht van 'The Inquirer'. Terwijl er achteraf niks van waar blijkt te zijn.



Tja... als je geen geruchten publiceerd, dan valt er over de NV40 en R420 niets te melden.

Er is simpelweg geen officiele informatie bekend.

Lachuh zeg ... HyperThreading voor de videokaart ;)
«  1  2  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 16:10 MyDoom.F houdt RIAA-site offline
Vorige 15:22 Emerce magazine maakt herstart
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011