Hoofdcategorieën

Nanode: e-pc met VIA's EPIA Nano-ITX moederbord

Door Remy Bergsma, dinsdag 23 maart 2004 11:00
Bron: Mini-ITX, submitter: DocLorren, views: 11.107

Op de site van Mini-ITX staat het nieuws dat de Nanode Mini-ITX pc is geïntroduceerd. De Nanode maakt gebruik van VIA's Epia N-Series Nano-ITX moederbord, dat slechts twaalf bij twaalf centimeter meet. De Nanode is ontworpen door Hoojum Designs, waarvan al eerder de Cubit-modellen zijn besproken. Het nieuwe Mini-ITX systeem is vooral bedoeld om te functioneren als HTPC-systeem, waarbij de audio- en videokwaliteiten goed verzorgd zijn. Op het moederbord past de VIA C3-processor die beschikbaar is in de snelheden 533MHz, 800MHz, en 1GHz, die alle drie passief gekoeld worden.

Voor audio is er de VIA Vinyl Audio Six TRAC zes-kanaals geluidschip, en voor video de CN400's UniChrome Pro IGP graphics core. Verdere features die de Nanode aan boord heeft zijn onder andere SATA, onboard LAN, USB 2.0, en een mini-PCI slot voor uitbreiding. De exacte maten van de Nanode zijn 94mm bij 150mm bij 160mm (hoogte x breedte x diepte). De Nanode zal vanaf april dit jaar op de markt komen, een prijsstelling is nog niet gegeven.

Nanode Mini-ITX pc
De Nanode Mini-ITX pc.

Volgende 13:10
Vorige 09:54

Reacties

«  1  2  »

Mooi dat ze deze nu als design-mini pc compleet aanbieden. eerder waren het veelal de losse moederborden, maar nu dus ook als compleet systeem. (er waren wel wat commerciele verkopers van systemen met de moederborden, maar die waren veelal onbekend)

Ideaal als huiskamer pc voor de niet-veeleisende gebruiker. Stil, goedkoop klein, zuinig :)

Goedkoop valt nog te bezien. Kleiner is niet altijd goedkoper en het zou best kunnen dat je voor dit geld een aardige miditower zou kunnen kopen.

http://www.jadetec.co.uk/products/pcs/micropc4/index.htm

kleiner, goedkoper, mooier, veeeeel sneller.

het maakt mischien iets meer lawaai maar het lijkt me sterk dat dat dusdanig erg is dat je zo'n nanode liever zou hebben

Wel sneller, maar zeker niet mooier.

Dat spul nan Hoojum heeft wel iets weg van het design van apple, zeker hun monitoren. Ook hebben ze bijpassende keyboards en muizen. Al met al een classy en stil dingetje voor in de woonkamer.

goedkoper? Mmmh als je ponden = aan ¤ stelt wel mss ;)
En d'r zit dan nog geen tax bij ;)

Deze beeldschermen hebben meer weg van de formac dan van de apple monitoren. Kijk maar eens op www.formac.com. Identiek!

Edit: http://www.formac.com/p_bin/?cid=solutions_displays_gallery1740_01 voor de beeldschermen.

d-rise : hij is groter

System Dimensions: 198mm x 161mm x 62mm

maar heeft wel een ingebouwde dvd speler natuurlijk.

Nope, DVD/CD-RW combodrive is optioneel en heeft een meerprijs van 130 Pond, da's ongeveer 200 Euro.

En met een prijs van ruim 650 Euro voor een barebone, of ruim 1000 Euro voor het goedkoopste systeem mag toch bestempeld worden als duur. Zeker als je hier inderdaad nog even de BTW over moet betalen.

OK ze zijn sneller ( stukje lelijker ook als je het mij vraagt ) maar rond de 1250 Euro voor een miniatuur 2 GHz P4 met 256 MB, voor een HTPC vinnik toch wat aan de erg prijzige kant.

Jah en genoeg kracht om toch normaal een DVD te kijken.

En niet te vergeten het design he !! :D

En voor mij is dit ideaal ... ik moet hem hebben voor een casemod :)

Nee je wil hem hebben en zeggen dat het je casemod is, als je echt wil modden koop je alleen het mobo+proc+geheugen+hd+slimline cd speler/brander en mod je er zelf een kast omheen.
Zie ook de projects op www.mini-itx.com

Mini-ITX systemen (compleet dus) zijn al verkrijgbaar sinds dat de standaard bestaat. En de merken zijn zeker niet onbekend.
Ooit al eens op www.mini-itx.com gekeken?

We hebben het hier over nano-itx.

Jij hebt dus nog nooit op die site gekeken, anders had je geweten dat het daar over alles wat met itx te maken heeft gaat.

Ik ben ook benieuwd naar de prijs...
Kan nergens de prijs vinden.
Nog wel een leuke site:
http://www.mini-itx.com/news/nanode/
edit:
Ik typ te langzaam.

Helaas staat er in het artikel niets over wat voor RAM en wat voor HDD er past.
HDD zal wel 2.5" worden maar geheugen heeft meerdere mogelijkheden..
Naast HTPC zijn dit soort systemen ideaal voor het uploaden/ downloaden :) (vooral minder geluid en energie zuinig)

edit: na wat zoek werk..
The first version will offer a hard-disk drive with a capacity of 20GB to 40GB and include a CD-ROM drive, Wilcocks said, adding that 802.11g wireless networking may be available as an option. The second version of the Nanode is a thin-client that will not include a hard drive or a CD-ROM drive, he said

Ook al eens op de prijzen gelet?!

Het spul moet uit Engeland komen, in verhouding vreselijk duur en de verzendkosten zijn ook niet mis.

geluid zal toch niet zo'n probleem zijn... ook al zaten er fans in.
Voor audio is er de VIA Vinyl Audio Six TRAC zes-kanaals geluidschip, en voor video de CN400's UniChrome Pro IGP graphics core. Verdere features die de Nanode aan boord heeft zijn onder andere SATA, onboard LAN, USB 2.0, en een mini-PCI slot voor uitbreiding. De exacte maten van de Nanode zijn 94mm bij 150mm bij 160mm (hoogte x breedte x diepte). De Nanode zal vanaf april dit jaar op de markt komen, een prijsstelling is nog niet gegeven
IDeaal dus voor b.v DJ / Drive in, neem je je 15×16×10 (B×L×H) PC mee :) mini keyb dikke winamp + muziek :) en zowieso dan heb je niet zoveel last van Geluid.

* 786562 Silent

Als je met 120x120mm dan toch koeling wil hebben kun je zon ding zo onder een 120mm fan schroeven :P
En trouwens ik denk niet dat het zo gek duur word, de prijzen van de zelfbouw-setjes met die mobo'tjes zijn best laag

Laatst op Cebit dat DFI-moederbordje gezien, dat een Pentium-M ondersteunt. Dat lijkt me veel interessanter voor een performante mini-pc (maar waarschijnlijk ook duurder).

Op de website van epiacenter staan nog wat foto's van andere Nano-ITX cases, naar aanleiding van een persconferentie van VIA afgelopen vrijdag op Cebit.

Zie ook de VIA EPIA N Mainboard specs.

spijtig dat er standaard geen wifi onboard is, zou het helemaal af maken dan.

Gewoon zalig qua design & formaat.

Twee zaken zijn jammer: extreem slecht presterende CPU & geen DVI poort. Anders zou ik dit wel als desktop willen hebben!

Voor het afspelen van DVD, DivX, XivD en andere formaten zal dit toestel wel krachtig genoeg zijn en ook nog goede 5.1 audio leveren.

Ook wat tekstverwerking & surfen zal wel lukken.

Maar vergeet: HDTV, TV capture, Photoshop, Illustrator, games, ...

De prijs zal relatief hoog liggen. Hoojum design is prachting maar zeer duur, kijk eens naar een Hoojum Mini-ITX of Hoojum P4 case en je zal het wel zien (www.mini-itx.com).

Apple blijft natuurlijk mooier (en ook zeer duur) maar het belangrijkste is natuurlijk het besturingssysteem, nix kan tippen aan Mac OS X!!! Niet tegenstaande dat ik ook nog Windows 2000, XP & Longhorn gebruik voor andere taken (zoals Autocad & games).

De monitoren op de site van Hoojum zijn gemaakt voor Mac, vandaar de naam van de fabrikant: Formac. Maar die 'kunnen" ook passen bij "gewone" PC's.

Hopelijk slaagt VIA erin een CPU te maken die sneller werkt, desnoods met een beetje meer stroomverbruik...
«  1  2  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 13:10
Vorige 09:54
VNU Media logo Powered by True

© 1998 - 2008 Tweakers.net - Alle rechten voorbehouden

Uitgever van: