Hoofdcategorieën
Device Settings

Leger VS vraagt MS te stoppen met gratis uitdelen Office

Door Harm Hilvers, donderdag 11 maart 2004 20:44
Bron: C|Net, views: 20.513

Sinds de lancering van Office 2003 in oktober heeft Microsoft enkele tienduizenden exemplaren van de Office-suite gratis weggegeven aan de werknemers van zijn grootste klanten. Deze regeling is kortgeleden uitgebreid zodat ook overheidswerknemers in Amerika de software toegestuurd hebben gekregen. De Amerikaanse Ministeries van Binnenlandse Zaken en Justitie hebben echter laten weten dat de cadeautjes van Microsoft niet toegestaan zijn en moeten worden teruggestuurd door de medewerkers. Het Amerikaanse leger gaat zelfs nog een stap verder en heeft Bill Gates gevraagd te stoppen met het versturen van de software. Althans, dat is de strekking van een brief die aan de topman van het softwarebedrijf is gestuurd: We ask that you cease immediately the mailing of free software, and other types of gifts, to the Department of the Army personnel.

Microsoft Office 2003 LogoIn de brief wordt de nadruk gelegd op het feit dat de legermedewerkers de software niet aan mogen nemen vanwege de ethische richtlijnen die bij het leger gelden. De medewerkers hebben door middel van een eed aangegeven die richtlijnen te zullen respecteren. Het softwarebedrijf had bij de software echter wel een brief bijgevoegd. In deze brief was te lezen dat het pakketje gratis teruggestuurd zou mogen worden wanneer het aannemen problemen op zou leveren. Het is geen vreemde stap van het softwarebedrijf om software gratis weg te geven. In verschillende landen wordt serieus gekeken naar open-sourcesoftware en het weggeven van software is dan een goede manier om mensen aan de programma's te laten ruiken en enthousiast te maken.

Volgende 21:30 Volgende stap quantumcomputers: vliegend qubit
Vorige 17:45 Epson maakt specificaties R-D1 digicam bekend
Advertentie

Reacties

«  1  2  3  »

niet zo vreemd dat het leger daar niet van gediend is.
dit soort "kadootjes" vallen nog steeds onder omkoping

Omkopen wil zeggen dat je probeert iets voor elkaar te krijgen door er iets tegenover te stellen. Dat is hier niet het geval, het is een mailing met gratis Office erbij, zonder een enkele vorm van verplichting. Sterker nog, men mocht de software gratis retour zenden.

Dit is wel degelijk een vorm van omkoping.

gratis de software geven en hopen dat de werknemers beginnen te zeuren om diezelfde software bij hun bazen en bazinnen.

De meeste inkoop afdelingen zijn zeer bekend met zulk soort strategieen.

Sinds de lancering van Office 2003 in oktober heeft Microsoft enkele tienduizenden exemplaren van de Office-suite gratis weggegeven aan de werknemers van zijn grootste klanten
;)

Dus nooit meer in de supermarkt iets proeven, nooit meer relatiegeschenken aannemen, kerstpakketten allemaal terugsturen en je postbank-telefoon gelijk uitetten, het is allemaal omkoping!!!

Mensen, open je ogen, zo werkt de (zaken)wereld nu eenmaal, maar als microsoft het doet begint de halve wereld te brullen en te huilen. Triest!

Het gaat hier bij het leger puur om een ethische richtlijn. De postbode bv mag ook geen fooi aannemen, geheel onafhankelijk van wie de fooi geef, puur bedrijfspolicy.

Maar misschien zou je, wanneer het op grotere schaal zou gebreuren wel oneerlijke concurrentie kunnen noemen.....

Overheidsinstellingen kunnen dit soort dingen gewoon neit aannemen omdat ze dan juist heel snel van omkoping beschuldigd kunnen worden. Ik werk zelf ook bij een gemeente en wij mogen ook geen enkel relatiegeschenk aannemen. Puur vanwege het feit dat anderen het kunnen zien als omkoping.

Dus nooit meer in de supermarkt iets proeven, nooit meer relatiegeschenken aannemen, kerstpakketten allemaal terugsturen en je postbank-telefoon gelijk uitetten, het is allemaal omkoping!!!

Er is een verschil of jij als persoon iets krijgt omdat je klant bent, of dat jij als persoon iets krijgt omdat het bedrijf klant is.

Het bedrijf betaald dan immers voor jouw geschenken, want als het bedrijf geen klant was, dan had jij het niet gekregen.
Kerstpakketten van klanten/leveranciers krijgen geeft snel frictie, (bijvoorbeeld) de verkoper lijkt zo meer gewaardeerd dan de mensen die het produceren.

@Marc van Boven

Appels met peren vergelijken en nog een verkeerd wereldbeeld ook ;(
Relatiegeschenken zijn van een ander soort verhaal. Tevens worden relatiegeschenken door mensen geschonken van het hogere management, of PR. Zelden aan de gewone werknemer. En dan betwijfel ik of het nog een waarde heeft van 400 dollar. Kerspakket geef je eigen werknemer, en wordt geassioceerd met de kerstgedachte. Postbanktelefoon moest je waarschijnlijk een geldstorting doen oid. Dat verdienen ze wel terug door de rente/dividend die ze daarop ontvangen.

Dank je voor mijn verkeerd wereldbeeld, tuurlijk!!

Het is inderdaad wel de bedoeling dat die postbanktelefoon terugverdient wordt. Heee.. zou dat dan dezelfde bedoeling hebben als microsoft, iets weggeven en daar uiteindelijk weer aan terugverdienen?? Ik denk het wel, damn wat een slecht voorbeeld :7

En hoeveel denk je dat zo'n telefoon kost normaal gesproken? Hoeveel denk je dat de werkelijke kosten voor ms zijn om zo'n pakketje weg te geven?

Wat ik dus wil zeggen en wat jij niet wilt zien is dat dergelijke (soortgelijke) praktijken overal voorkomen en gewoon (slimme) promotie is. Iedereen die er graag omkoping in wil zien kan daar natuurlijk argumenten voor naar voren brengen, soms terecht. Maar zoals ik al zei, nu het om ms gaat zien veel mensen het ook graag als omkoping, puur omdat het om ms gaat. Maar bij de postbank hapte echt iedereen massaal toe.

@ @r!k e.a.
Toch gebeurd het kijk nu maar weer naar de gratis internet verstrekking van KPN aan scholen, lagere scholen nota bene.
http://www.tweakers.net/nieuws/31529

Het gaat mijns inziens niet alleen om de mededinging, omkoping of misbruik van machtpositie van dit soort bedrijven, maar voornamelijk om het beinvloeden van de gebruikers.

Het is voor de bedrijven een soort garantiebewijs dat ze mensen aan zich hebben gebonden voor in de toekomst. En in het geval van jonge scholieren is dat eigenlijk Not Done.

Dus nooit meer in de supermarkt iets proeven, nooit meer relatiegeschenken aannemen, kerstpakketten allemaal terugsturen en je postbank-telefoon gelijk uitetten, het is allemaal omkoping!!!

Precies, jij snapt het!
Het gaat hier bij het leger puur om een ethische richtlijn. De postbode bv mag ook geen fooi aannemen, geheel onafhankelijk van wie de fooi geef, puur bedrijfspolicy
Oh nee, toch niet.

Ik vind dat jij ethiek wel HEEL ERG onderwaardeert hoor. Ik hoop niet dat je ook nog de mening hebt dat normen en waarden belangrijk zijn, want dan bewijs je alleen maar dat je er niks van snapt.

'Normen en waarden' en 'ethiek' zijn onlosmakelijk met elkaar verbonden. Ik hoop dat je dat snapt...

Het is oneerlijke concurrentie, want het pakket kost iedereen geld. Het is hetzelfde als gratis drugs aanbieden en er dan geld voor gaan vragen als de gebruiker verslaafd is en niet meer zonder kan. Open source software is over het algemeen gratis, en natuurlijk heeft Microsoft het moeilijk om daar mee te concurreren. Maar als drugs gratis blijven is er niks aan de hand, er is dan namelijk geen sprake van concurrentie. En dus zijn de wetten op concurrentie ook niet van toepassing.

Volgens mij heb je mijn eerste posting maar half gelezen. Datgene wat je als eerste quote was natuurlijk sarcastisch bedoeld (hoewel jij nu juist denk dat ik "het" daarmee snap?). Ik probeer hiermee mijn mening weer te geven, dat ik het geen omkoping vindt (mening dus he).

Als je de eerste posting van mij even verder leest, dan staat daar aan het einde:
"Maar misschien zou je, wanneer het op grotere schaal zou gebreuren wel oneerlijke concurrentie kunnen noemen....."
. Dus wat dat betreft verschillen we helemaal niet zo veel van mening lijkt mij.

En wat betreft normen en waarden, uiteraard is dat belangrijk (en blijkbaar denk jij nu dat ik er helemaal niets meer van snap), alleen moet niet iedereen daar als een gek op lopen hameren.

Nou, met drie reacties vind ik het wel weer even mooi geweest voor dit onderwerp |:(

Ik denk dat je het hier iets te zwart-wit bekeken wordt. Omkoping is natuurlijk alleen als je iets geeft aan een "beslissende" om een beslissing te beinvloeden, dus daar heb je gelijk. Aan de andere kant probeert MS natuurlijk wel mensen "positief" te beinvloeden. MS weet zelf heel goed dat ze zich in het grijze gebied tussen promotie en omkoping bevinden. Ze sturen immers niet voor niets de retour info mee.
Als je er vanuit gaat dat de militairen die deze pakketten ontvangen er professioneel mee omgaan, dan zouden ze het aan moeten kunnen nemen, zonder zich te laten beinvloeden voor eventuele aankopen in de toekomst. Aan de andere kant kunnen ze deze pakketten dus ook terugsturen, om iedere schijn van omkoping iig tegen te gaan.

Ze doen het niet voor Jan *$@ (die met die korte achternaam)

Geen enkel bedrijf doet aan liefdadigheid. En zeker onze "vrienden" van Microsoft niet.

Het weggeven van giften aan ambtenaren wordt vrijwel altijd als een vorm van omkoping gezien. Dit omdat een ambtenaar in weze vrij veel macht heeft bij regeringsbesluiten.

Om het Leger als voorbeeld te nemen, een leger IT persoon zal bij de keuze voor nieuwe servers in hun vliegdekschepen wellicht eerder kiezen voor Windows Server 2003, dan voor een Unix Server omdat ze allerlei spul gratis krijgen.

In Nederland mogen ambtenaren ook geen giften aannemen. In de VS is de limiet gesteld op $20 per JAAR, zodat kleine kadootjes zo af en toe wel eens mogelijk zijn, maar het versturen van complete Office pakketten staat hier natuurlijk vrij fors boven.

Het probleem is eigenlijk dat het beinvloeden van een ambtenaar dus niet mag, waar het beinvloeden van een bedrijf (door een ander bedrijf) dus wel mag. Een relatiegeschenk mag dus prima als je em naar een klant stuurt (en zo die klant probeerd te houden), zolang die klant maar geen ambtenaar is.

In de Supermarkt iets proeven is een onzin vergelijking trouwens. Een Ambtenaar mag best een bepaald produkt uitproberen (en weer teruggeven) om te zien of het ze bevalt. Het Amerikaanse leger gaat echt geen 1400 Humvee's bestellen als ze er niet eerst eentje mogen testen in de woestijn in Arizona ofzo ;)

Volgens mij is iets ongevraagd toesturen gewoon spam. En daar hebben we een klere hekel aan.
Kun je je de gezichten bij de postafdeling al voorstellen als er een vrachtwagen voor komt met een paar pallets met ongevraagde pakketjes die je dan rond mag gaan brengen. Zou ook vragen of de ontvangers hier van af weten. En zo niet, neem de troep maar weer mee. (Soort human-firewall :) )

als dat spam is dan wil ik wel een "spam" office-pakketje van MS hoor :P

Ook al is het geen "omkoping"....
Vanuit overheidswege gezien willen ze gewoon de schijn niet eens krijgen dat boze tongen straks gaan zeggen dat ze wel omgekocht zijn.
Op zich niet zo vreemd hoor.... Ook hier in NL geldt voor overheidspersoneel bepaalde richtlijnen voor dit soort zaken.

Idd, stel je eens voor dat er eens wat gebeurt tussen het leger en microsoft, waarna gelijk in de krant komt:
"Microsoft geeft duizenden kopieen Office gratis aan leger!"
En dan maar beweren dat je daar niks voor terug hebt gedaan... :Y)

Volgens mij geld dit voor bouwbedrijven tegenwoordig ook.

Kijk, dit mooie bordeel hebben wij neer gezet heren potentiele klant, ik wil u nu graag uitnodigen om binnen even een kijkje te nemen ;) ;) ;)

Als ik nu aangeef dat ik Linux met OpenOffice, PostFix enz wil gebruiken op mijn nieuw aangeschafte PC, nemen ze de gratis verstrekking dan ook in overweging? 8-)

Beste bill,... Mocht er perongeluk toch een gratis pakketje terugkomen...Kunt u die dan naar mij opsturen??

Vriendelijk bedankt! :+

"Gewone" mensen met (weinig) geld moeten minstens ¤ 150,- neerleggen voor dat pakket en die rijke stinkerts krijgen het gewoon gratis toegestuurd. Maar van Microsoft natuurlijk wel slim om zo vriendjes te maken.

Ehm een kennis van mij met een beginnend computerbedrijfje (en met dus een winst lager dan die van een orgelman) kreeg laatst gratis Office 2003 toegezonden... Dus om nou te zeggen dat Microsoft alleen maar naar de 'rijke stinkerds' stuurt op basis van een nieuwsberichtje is een beetje kortzichtig naar mijn mening.

Soort Drugs dus....eerst verslaafd aan maken en dan grof geld aan verdienen....

Straks krijgt iedereen een cadeautje van MS.
Longhorn ;)

een vergiftigd cadeau'tje dan wel, met hun DRM :r


Omkopen wil zeggen dat je probeert iets voor elkaar te krijgen door er iets tegenover te stellen. Dat is hier niet het geval, het is een mailing met gratis Office erbij, zonder een enkele vorm van verplichting. Sterker nog, men mocht de software gratis retour zenden.
«  1  2  3  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 21:30 Volgende stap quantumcomputers: vliegend qubit
Vorige 17:45 Epson maakt specificaties R-D1 digicam bekend
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011