Hoofdcategorieën
Device Settings

Wanadoo onder toezicht van Europese Commissie geplaatst

Door Willem Kerstholt, maandag 16 februari 2004 17:44
Bron: Financial Times, views: 12.166

Op de website van de Financial Times lezen we het bericht dat de Europese Commissie internetprovider Wanadoo onder toezicht heeft geplaatst. De komende drie jaar zal Wanadoo inzage moeten geven in abonnementsgegevens om verder machtsmisbruik in de ADSL-markt, waar eerder al een boete voor is gegeven, te voorkomen. Volgens de Commissie is het bewezen dat Wanadoo probeerde concurrentie te voorkomen door een "predatory pricing"-strategie te volgen. "Predatory pricing" houdt in dat de prijzen zeer sterk worden verlaagd met twee doelen. Ten eerste zouden de lage prijzen het nieuwe concurrenten onmogelijk maken zich in de markt te vestigen, er valt immers geen winst te maken.

Wanadoo logoTen tweede zouden kleinere concurrenten mogelijk failliet gaan als ze proberen mee te gaan in de prijsverlaging. Wanadoo heeft, als dochter van France Telecom, namelijk voldoende geld om een periode verlies te leiden; zeker als als gevolg van deze strategie hierna minder concurrentie zou zijn. Na klachten van andere bedrijven werden invallen gedaan en documenten in beslag genomen. Uit verslagen van vergaderingen van het management zou blijken dat het een welbewuste strategie is geweest en dat de kans op herhaling aanwezig is. Om dit te voorkomen zal de handel en wandel van Wanadoo de komende jaren nauwlettend worden gevolgd.

Volgende 18:59 Nog deze maand release twee low-power Opterons
Vorige 17:37 LSI Logic lanceert MegaRAID SCSI 320-2X
Advertentie

Reacties

«  1  2  »

ze steken zichzelf een mes in het hart duzz. slim of niet?


Dit is precies hetzelfde als wat Microsoft met de X-Box doet. Waarom wordt Microsoft dan niet onder toezicht geplaatst?

Eeehh....

Misschien omdat er geen kleine concurrenten zijn, op de consolemarkt? Volgens mij zijn de enige noemenswaardige consoles op dit moment de PS2, Nintendo GC, en de XBox. De enige die hier in de mogelijkheid is om misbruik te maken van zijn positie is Sony met de PS2.

Analoog aan Wanadoo zou in Nederland wellicht KPN onder toezicht geplaatst kunnen worden, omdat zij het overstappen naar andere ADSL aanbieders blijkbaar belemmeren.

Bill Gates heeft hier dus geen fuck mee te maken.... |:(

In plaats van de prijzen heel laag te maken, om concurenten de nek om te draaien, maakt Bill gewoon de prijzen belachelijk hoog, omdat er toch geen concurenten zijn...

Eigenlijk doet wanadoo dus exact het zelfde als die andere grote speler in de software markt *microsoft, alleen heb ik ms nog geen predatory pricing zien doen eigenlijk :P (alhoewel msn gratis/meegeleverd is, en dus wel erg laag geprijst)

tijd dat ze die gasten ook eens aanpakken.


Zou je liever voor deze diensten betalen misschien? Het is ook nooit goed...
En je kan dit niet vergelijken, want de concurrentie is ook gratis. Bijv yahoo messenger, aol, ...

Hoe kom je erbij dat je niet voor MSN en IE betaald? :)
Zit natuurlijk allang bij de prijs van Windows inbegrepen....

alleen heb ik ms nog geen predatory pricing zien doen eigenlijk
Oh nee? Niet zo lang geleden anders nog op Tweakers gemeld:

http://www.tweakers.net/nieuws/28345/

Microsoft heeft met Windows en Office eigenlijk 2 concurrenten en 1 daarvan is zowiezo goedkoper.. OpenSource software ;)

Ik denk dat dit voornamelijk op de handelwijze in Frankrijk, waar Wanadoo groter is, betrekking heeft. In Nederland wordt ADSL niet door France Telecom geboden en moet Wanadoo dus bij een concurrent zijn bandbreedte inkopen.

Vraag is natuulijk of de acties daadwerkelijk tot minder concurrentie hebben geleid en er later voor de consument een prijs is ontstaan (of nog ontstaat) die hoger is dan wanneer men deze acties niet had gehouden.

Precies, ik denk dat het (In NL) beter zou zijn geweest de KPN onder toezicht te stellen...

KPN staat min of meer onder toezicht, namelijk door de OPTA. Aangezien dit orgaan ook is gemachtigd om boetes op te leggen kun je wel stellen dat KPN in de gaten wordt gehouden.

En hoe zit het dan met KPN?

Ze maken nog wel winst, zie bericht van vorige week donderdag hier op tweakers: http://www.tweakers.net/nieuws/31010
Zelfs het was in 2003 geëindigd op 159 miljoen :? Beetje vaag.

Dat is ook het probleem niet! Het gaat er puur om dat ze zeer lage prijzen vragen voor hun diensten, waardoor concurrenten kapot worden gemaakt en nieuwe toetreders onmogelijk worden. Zeer aantrekkelijk natuurlijk voor de consument, maar helaas economisch niet verantwoord!

Ik weet het niet helemaal zeker, maar volgens mij gaat het erom dat ze lage prijzen aanbieden die in principe beneden de inkoopsprijs liggen, waarbij als enige doel op de korte en middellange termijn het "ruïneren" van concurrenten is zodat ze een grotere marktpositie kunnen innemen.

Dit is een vorm van concurrentievervalsing als ik me niet vergis.

Nou, zo aantrekkelijk is het niet voor de consument. Op die manier profiteer je weliswaar korte tijd van hele lage prijzen, maar zodra de concurrentie is uitgeschakeld gaan de prijzen keihard omhoog en is er geen concurrent meer om naar over te stappen.

Leuk voorbeeldje van concurrentievervalsing. Maar dit gaat dus echt om Wanadoo Nederland ook? :o

meer om wannadoo frankrijk maar nederland en frankrijk zijn 1 wannadoo dus als de franse tak iets doet dan zal de nederlandse daar ook voor boeten.

Even een kleine update, dit geldt dus niet voor Wanadoo Cable klanten (van Casema dus)..

Dat is niet meer van Wanadoo (France Telecom) maar het heet nog wel zo.

Wanadoo is nog steeds van France telecom hoor...
Ook hier in nederland...

En wanado cable klanten zijn NIET van casema..
Ze maken alleen maar gebruik van het Casema infrastructuur..... meer niet

Casema zal binnenkort zelf wel internet gaan aanbieden via de kabel.....

Hiervoor zijn ze druk bezig met de laatste pilots...

Het mooie hiervan is dat je straks niet meer hoeft in te loggen... zodra je je modem anzet krijg je gelijk een vast ip adres toegewezen.......via DHCP

helaas, nogmaals: Gebruikers van Wanadoo Cable staan niet onder het Toezicht waar andere Wanadoo (ADSL en Telefoon) klanten wel onder vallen.

Het contract is getekend met Casema en niet met Wanadoo. Algemene voorwaarden oktober 2003.
«  1  2  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 18:59 Nog deze maand release twee low-power Opterons
Vorige 17:37 LSI Logic lanceert MegaRAID SCSI 320-2X
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011