Hoofdcategorieën
Device Settings

UT2004-demo beschikbaar voor Linux 64-bit

Door Steve Lersberghe, zondag 15 februari 2004 23:05
Bron: icculus.org, views: 12.941

De Linux-versie van de UT2004-demo is nu eindelijk een feit. Afgelopen donderdag schreven wij dat de demo beschikbaar was voor het Windows- en Macintosh-platform, nadat er eerder een video was onthuld. Bij icculus.org is nu een demo voor 64-bits Linux-versies verschenen. Het gaat om een native versie, er komt dus geen emulatie aan te pas. De ontwikkelaars benadrukken wel dat deze versie niet even goed getweaked en ontwikkeld is als de 32-bits variant, wat ervoor kan zorgen dat de graphics niet even indrukwekkend zijn als in andere builds. Een lijst met downloadlocaties is hier te vinden, de demo is het bestand ut2004-lnx64-demo-3120.dmg.bz2 en is te vinden in de directory 'distfiles'.

Unreal Tournament 2004 logo
Volgende 23:17 Rambus verliest Europees patent SDRAM-technologie
Vorige 22:39 Nasa-experiment met interplanetair netwerk geslaagd
Advertentie

Reacties

«  1  2  »


als dat enkel zo zou zijn zou er niet een apart platform voor staan he. Deze build is dus echt wel meer dan enkel gecompiled voor de amd64. Er is ook een binnen de code geoptimaliseerd. Maybe eerst nadenken en dan pas onzin uitkramen

[edit]
Dat ze ook een andere compiler gebruiken is logisch he. Maar denk je dat het enkel -march=amd64 ipv mcpu=i686 . Er zal dus heel wat meer in de code zijn aangepast want rekenmaar dat je anders vrij weinig voordeel hebt he. Wat snap jij daar niet aan dat dar redelijk bijzonder is

edit2
Dit is nou niet enkel een gentoo pakket maar gentoo was de eerste die ervoor zorgde dat het gemirrort word. als je de status van packages voor gentoo linux wil weten op het amd64 platform mooet je deze site is ff checken: http://packages.gentoo.org/archs/amd64/

Unreal games zijn wat bekender onder de massa dan gento dus alles excotisch linux specifiek is voor de massa oninterresant terwijl populaire cross platform apps/games dat wel weer zijn.

Daarnaast wat is gento en is het 'n populaire linux app of zelfs exotisch voor linux gebruikers?

Gentoo is een linux distributie die helemaal van 0 af gecompileerd wordt. Hiermee kun je dan Gentoo volledig aan je systeem aanpassen en alle snelheidstweaks voor je desbetreffende processor gebruiken. Zie voor meer informatie:

http://www.gentoo.org

Beste krak,

Dat kan allemaal wel zo mooi zijn, volledig aan je systeem aanpassen.

Wil je er ook graag bij vermelden dat je voor je een reboot naar het werkelijke "Gentoo Linux" ongeveer 4 tot 6 uur verder bent, als je een redelijk snelle pc hebt.

Het compileren van zeg maar KDE kan een nacht duren, alles bij elkaar geteld ben je ongeveer een week verder.

Laten we het maar niet hebben over een emerge update world op je systeem, kan ook tijden duren voordat het klaar is.

Het blijft een leuk speeltje, wel tijdrovend.

Wat met Gentoo kan, kan ook gewoon ook met een rpm gebaseerd distributie, je rebuild de .src.rpm's met speciale tweaks, het voordeel hiervan is dat je al het systeem kunt gebruiken.

Dit is in feite niks anders dan de ebuild's gebruiken van Gentoo.

Ik heb Gentoo gebruikt op x86, alpha (axp) en sparc, de tijdsduur die je nodig had voor een installatie vond ik het grootste nadeel van deze source distributie.

Ik blijf het goed vinden dat ze daaro een beetje werken aan native linux support voor hun games... moesten meer game-frabrikanten doen!

je kunt beter spreken van platform onafhankelijkheid en een geweer van nvidia op hun hoofd ;)

zo moeilijk is het niet om er voor te zorgen dat een opengl applicatie om meerdere platformen kan draaien :)

de Unreal Engine voor windows draait niet op OpenGL, maar op DirectX. Ze moeten voor niet windows ports dus een OpenGL versie van de Unreal Engine gebruiken.

Juist, de OS X versie gebruikt OpenGL voor graphics en OpenAL voor audio.

Bekijk het ini bestand van ut2k4 eens, zie je gewoon (support) voor een opengl renderer.

Daniel Vogel, medewerker van Epic (degene die ook de fantastische Linux OpenGL driver voor UT heeft gemaakt) heeft in een paar dagen de OpenGL/DirectX wrapper gemaakt voor UT2003 samen met Ryan Gordon.

UT2003 en waarschijnlijk ook UT2004 zijn in feite geen OpenGL spellen, ze gebruiken de wrapper om DirectX calls om te vormen naar OpenGL, vandaar dat deze versies ook langzamer zijn op OpenGL.

Dit in tegenstelling tot UT, dat wel een OpenGL spel was. en dat was ook te merken met verschil tussen OpenGL en DirectX.

Het zou helemaal geweldig zijn als ze ook meteen een server op het 64-bits platform zouden kunnen compilen... Misschien neemt dat een hele hoop load weg?

Zou wel lekker zijn :9

A 64-bit native version of UT2004 for GNU/Linux on the amd64 is now available. This includes both the dedicated server and the 3D graphical client.
lezen?

w00t!
Als ik 64-bits machines had zou ik die dedi server echt wel eens willen proberen, kijken hoeveel verschil het maakt met 32-bits bij dit soort applicaties :)

Geen 1 unreal tournament heeft een aparte server. Die demo die je daar ziet is automatisch de server. Dus zal perfect werken
edit:
ik ben traag

Mijn voorspelling is dus uitgekomen... Is er ook een 32-bit versie?

Is er ook een 32-bit versie?
[open deur] ja [sluit deur]
Zoek dan naar /distfiles/ut2004-lnx-demo-3120.run.bz2

heeft er iemand een AMD64 en zou die eens willen kijken wat het verschil is in fps tussen de 32 linux en de 64 bit linux

ben wel benieuwd

Ik denk dat de drivers van alle hardware nog niet zo goed op het 64-bit-platform zijn afgestemd.
maar zeker niet oninteressant om het eens te vergelijken :)

erg goed :)
De ut2004 demo is onderhand op alle platformen te verkrijgen (windows, mac, Linux) en dat zou ik graag vaker willen zien
De unreal-engine is zowieso een engine die overal op te verkijgen is (ook op de xbox, ps2 en GC (nee niet op de gameboy ;)))

nu maar hopen dat dit met de ful game ook direct gebeurt

Linux en windows is de zelfde verpakking
als het goed is komt de Mac verdie een paar weken later, zo ging het het in ieder geval met Ut2003 en zo zou het weer moeten gaan :)

Op de doos komt een penguin te staan. Als we nog ff wachten staat er bij sys requirements gewoon welke kernels ed gesupport worden

Klopt bij UT2003 zat op cd 3 een linux installatie. dat vond ik wel erg goed van ze. :*)

ik vind het echt geweldig hoe die lui, al dan niet met commerciële doeleinden in het achterhoofd, hun spellen ook porten naar Linux :)

Dit geldt ook voor ID games, die Quake 3 en ook een aantal mods daarop, zoals Rocket Arena, naar linux heeft geport. Hoewel dit wel wat makkelijker zal zijn, gezien het feit dat ID games alles op OpenGL bouwt, waar ik overigens 100% achter sta, vind ik ook dit zeker een mooie stap de goeie kant op _/-\o_
Maar goed nu raak ik offtopic ;)

Vraag me nog wel af waarom die mensen van Epic niet gewoon het spel helemaal in OpenGL bouwen i.p.v. dat ze het nu elke keer apart daarnaartoe moeten porten voor andere OS'en :P

OpenGL of DirectX is niet boeiend voor de gamer alleen de performance en stabiliteit en grafische opties van de game waar dit invloed op heeft.

Dit is een implementatie detail dat invloed heeft op de API abstractie module van de graphics engine dat houd dus in dat een klein deeltje om geport moet worden om een andere API te ondersteunen.

Het is ietwat meer werk maar betreft alleen een engine implementatie module.

Het Grootste deel van de engine is niet DirectX of OpenGL afhankelijk dus er hoeft maar een fractie geport te worden door een abtractie interface naar API functie call's specifieke implementatie deel wat alleen hoeft te worden geport

Hmm, de linux versie was vrijdag al op http://www.avault.com/ beschikbaar. Toch lijkt UT2004 'n stuk meer op Quake dan op de originele UT. Lang leve de nostalgie! :9

Het gaat hier dan ook om de 64bit-versie, wat toch tamelijk uitzonderlijk is. Kun je lekker mee opscheppen :)

Headlines van zondag (15)
23:05 UT2004-demo beschikbaar voor Linux 64-bit
21:28 Postbank internetbankieren met Mozilla onder Linux
00:12 IBM wil Microsoft Office voor Linux uitbrengen
Headlines van zaterdag (16)
18:35 Duracell CPU load monitor voor Linux
15:46 Marktaandeel Linux op desktop dit jaar groter dan Apple

Way to go! :Y)

'Grafisch indrukwekkend', nou ik vind ut2004 dus helemaal niet zo grafisch indrukwekkend op de ati 9800Pro, niet meer dan ut2003. Je zou toch op zijn minst ook verwachten datie grafisch iets beter zou zijn als zijn voorganger, maar dat istie dus niet..
«  1  2  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 23:17 Rambus verliest Europees patent SDRAM-technologie
Vorige 22:39 Nasa-experiment met interplanetair netwerk geslaagd
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011