Hoofdcategorieën
Device Settings

Meer geruchten over de nVidia NV40-chip

Door Hielko van der Hoorn, woensdag 11 februari 2004 16:29
Bron: The Inquirer, submitter: zwahillius, views: 9.682

Bij The Inquirer zijn enkele geruchten verschenen omtrent de nv40-chip, de opvolger van de NV35 die de basis vormt van de huidige GeForce FX-familie. De chip zal DirectX 9.0c compatible zijn wat inhoudt dat er ondersteuning aanwezig is voor de nieuwste versie pixel en vertex shaders. Tevens zal de core een stuk efficiënter om kunnen gaan met verschillende vertex en pixel shaders. nVidia claimt dat de NV40 tot viermaal sneller is in Doom 3 en zelfs zevenmaal sneller in Half Life 2 dan zijn voorganger. Deze getallen moeten uiteraard wel met een flinke korrel zout genomen worden, maar ze laten wel zien waar we de grootste verbeteringen kunnen verwachten.

nVidia logo (nieuwe stijl, kleiner)Over de kloksnelheden van zowel de core als het geheugen heeft nVidia momenteel nog geen besluit genomen. Gemikt wordt op een core kloksnelheid van boven de 500MHz en het geheugen hoopt nVidia op 600MHz DDR, dus 1200MHz effectief, te kunnen laten lopen. Goed nieuws voor stilteliefhebbers is dat nVidia ook de warmteproductie van de NV40, en dus de geluidsproductie van de koeler, als een prioriteit ziet. De eerste samples van de NV40 zullen deze maand aan de videokaartfabrikanten uitgeleverd worden. De eerste kaarten gebaseerd op de NV40 worden in april in de winkelschappen verwacht.

Volgende 16:40 Kantoor-pc's vaak gebruikt voor porno en romantiek
Vorige 16:27 Rechter VS: 'Lindows geen inbreuk op merkrecht Windows'
Advertentie

Reacties

«  1  2  »


Misschien leuk als je jouw post in goed nederlands tikt... bedoel je nou:

- Dit moet ATI ook wel om een beetje te concureren
- Dit moet ook wel om ATI een beetje te beconcureren

:Z

Ik vraag me af hoe hij in het wild zal presteren, zeker als je er een ATI tegenover zet zoals de Radeon 9800 pro of een nieuwere :)

De Radeon 9800 XT verliest bij Anandtech zijn benchmarks al van een 5950Ultra.

(Let op: overclocked)

Dan noem je ook wel een website...

Dan noem je ookwel een website, een aantal zeer selectieve testjes en nu niet bepaald getest op de manier dat men doorgaans een spelletje speelt..

Daarbij kom je ook aan met overclocked, komop, wel serieus blijven he!

Mooi, die redelijk hoge specs, maar daar gaat het niet om:

- Hoe efficient is hij met zijn MHZ-en (IPC)
- Wat gaat hij kosten

en, natuurlijk: is de concurerende ATI kaart sneller?

De snelste kaart leverd je alleen publiciteit op, en de mainstream kaart de omzet. En Nvidia wil het mainstream gedeelte graag terug denk ik.
(ZIjn ze sinds kort kwijt)

http://www.tweakers.net/nieuws/30888/?highlight=ati

ATI heeft dus een groter marktaandeel, en is op de markt waar ze achter lagen op nVidia aan het inlopen.
Notebooks hadden ze al, en nVidia komt daar niet eens in de buurt van ATI

Zijn ze zijn juist het high-en gedeelte redelijk kwijt geraakt aan ATi, het mainstream segment hebben ze een goede vertegenwoordiging. volgens recente cijfers heeft nVidia daar een marktaandeel van 75% terwijl Ati 25% daar tegenover zet.

Je moet budget niet verwarren met mainstream. Budget is de FX5200 e.d.

Mainstream is ook inclusief de midrange kaarten. En daar is ATI veel sterker in met hun 9600.

Overall, budget, mid-range en high-end bij elkaar was ATI net een tikkie groter dan NVidia.

Yep en hoe wordt de shaderperformance.

De NV40 schijnt als een echte variabele multi pipeline architectuur te opereren.:

http://www.beyond3d.com/forum/viewtopic.php?t=10163

Wie kan het nog volgen :D :

In ieder geval lijkt de chip minstens 2 maal meer fillrate krijgen.

OMG: daar beginnen ze weer. 4x sneller dan het snelste wat er nu is, 7x sneller dan ...hoppa. Zulke geluiden heb ik vaker gehoord (fx5800?) . We weten allemaal hoe dat afliep...

ps
flinke korrel zout
Wat dacht van je van pekeltruck ?
Goed nieuws voor stilteliefhebbers is dat nVidia de geluidsproductie van de nv40 ook als een prioriteit ziet
Maakten ze nog niet genoeg herrie dan :?
Geluidsproduktie= meer herrie, geluidsreduktie = minder...

voor all duidelijkheid; het zijn geruchten van onbetrouwbare bron. Veel waarde hoeven we hier dus niet aan te hechten.

[off-topic]Ik zag de topictitel en ik durfde er meteen een krat bier op te zetten dat we met de Inquirer te maken hadden. ;)

[/off-topic]

Niet 4 of 7x sneller dan wat er nu is, maar 4 tot 7 x sneller in een bepaald spel. Da's nogal een verschil. Als je de preformance van de FX kaarten in HL2 hebt gezien dan is 7x zo snel als nu ongeveer 1,5 x zo snel als ATi. Dus dat valt eigenlijk allemaal wel mee.

Overigens, nVidia kaarten werken in 32bits precisie, die van ATi in 24bits. Iedereen zegt wel dat de FX kaarten traag zijn t.o.v. die van ATi, maar daar staat wel tegenover dat de FX kaarten 8bits meer precisie moeten berekenen.

Ik weet niet wat de invloed daarvan is op de preformance, maar ik denk dat als de FX kaarten ook 24bits precisie aan zouden kunnen, het nog maar de vraag is of de ATi kaarten nog wel als winnaar uit de bus zouden komen....

in je dromen. Dacht je werkelijk dat de Fx alles constant in 32bit mode deed. Nee, die mixed daar 16bit en 12/8 bit precisie doorheen.

p.habo niks gemekker, maar iemand die onzin uitkraamt en daar nog een +2 voor krijgt mag van mij een reactie verwachten. Alleen het laatste wat ie zegt is waar, maar ja da's koffiedik kijken. ALS ik 20 was, was ik jonger dan nu.

Mijn volgende kaart ? Weet ik niet, gewoon de beste kaart voor de beste buck. Welke merk chip daarop zit, boeit me niet. Als het maar onder de 200 euro is, want meer geef ik er niet aan uit.

Die 32 bit van Nvidia tegenover die 24 bit van ATI zou maar boeiend zijn indien je er op je scherm iets van zou merken. Ik heb altijd al Nvidia kaarten gehad maar sinds ik op een LANpartie eens heb rondgekeken en op de visuele kwaliteit van de Radeon kaarten gezien heb weet ik heel goed wat mijn volgende kaart gaat zijn....

Zucht... daar gaan we weer... zoveelste ATi-Nvidia gemekker...

Als Nvidia dan toch als tegenprestatie zogenaamde "cheats" zou toepassen om de performance te verbeteren, zou dat dan er ook niet toe doen? Dat zie je namelijk ook niet als je zit te gamen... of er een cheat draait of niet.

Hetzelfde geldt voor 24bits en 32bits gebeuren, er is wel onderscheid maar je ziet het toch niet.

Boeit prietpraat? (spreek het eens snel uit :+)
Nope... denk het niet... dus laten we nou maar kijken hoe de kaartjes uit de bus gaan komen... :*)

Overigens, nVidia kaarten werken in 32bits precisie, die van ATi in 24bits. Iedereen zegt wel dat de FX kaarten traag zijn t.o.v. die van ATi, maar daar staat wel tegenover dat de FX kaarten 8bits meer precisie moeten berekenen.
Heb je een bron ? Het is volgens mij andersom..

ja ze renderen 32bit floating point IN HET BESTE GEVAL, maar aangezien de kaart op die pricisie niet vooruit te branden is schalen ze 9/10 keer terug naar 16 of zelfs 12 of 8 bit, voor een bron hiervoor zoek de artikelen die dateren rond de HL2 benchmarks, toen is er genoeg discussie over geweest.

en over of je het nu ziet of niet, daar zijn ze bij nVidia ook nog niet helemaal niet uit, want soms zeggen ze "neej joh 24 bit van ATi is veel te veel, 16 bit is zat", maar een volgende keer is het "24 bit? neej!!! 32 bit anders ziet het er niet uit man!"

voor sommige helehelehele lange berekeningen worden gedaan waarbij in 24 bit de preciese verloren drijgt te gaan zou 32 bit voordeel opleveren, maar die situaties zijn op dit moment niet aan de orde PSenVS 3.0 gaan daar misschien wel verandering in brengen.

Feit is dat nVidia kaarten op die moment zelfs in speciale 16 bit paden de 24 bit van ATi niet bij kunnen houden (zie weer zelfde artikelen) en verhaal van carmack een tijdje terug.

Mja, korrel zout.. Zeg maar gerust een groot vat met pekel. NVIDIA belooft wel vaker dingen die ze niet waar kunnen maken.. Of maken het waar door met drivers te kutten..
Ik moet het allemaal nog maar zien..
:).

Ik geloof al dat gedoe met nVidia niet meer, al zeggen ze dat die NV 40 honderkeer zo snel is in Half-life. Eerst presteren dan patsen, niet andersom zoals ze nu vaak genoeg doen :(

Goed voor de concurrentie. Dat geeft Ati ook weer de nodige zorgen over hoe ze dingen beter kunnen maken.

Als het klopt is het in elk geval een interessante component voor games-systemen en nieuwe mogelijkheden in spel ontwerp. Jammer alleen dat al die dingen altijd zo duur zijn.

Nog een paar generaties en we kunnen thuis ons prive-holodekje opzetten :9

Ik geloof al dat gedoe met nVidia niet meer, al zeggen ze dat die NV 40 honderkeer zo snel is in Half-life. Eerst presteren dan patsen, niet andersom zoals ze nu vaak genoeg doen

Ik geloof al die geruchten van The Inquirer ook niet meer

ik zit persoonlijk nog 't meest te wachten op depth-adaptive tesselation die in de NV40 zou moeten komen.. de parhelia heeft 't al lang en 't wordt tijd dat ati en nvidia 't ook eens laten zien.

ATI heeft dat al lang in de huidige generatie kaarten zitten.

nVidia claimt dat de nv40 tot viermaal sneller is in Doom 3 en zelfs zevenmaal sneller in Half Life 2 dan zijn voorganger. Deze getallen moeten uiteraard wel met een flinke korrel zout genomen worden,
Juist! Een korrel zo groot dat je er niet eens overheen kunt kijken ;)
«  1  2  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 16:40 Kantoor-pc's vaak gebruikt voor porno en romantiek
Vorige 16:27 Rechter VS: 'Lindows geen inbreuk op merkrecht Windows'
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011