Hoofdcategorieën
Device Settings

Een blik geworpen op Linux-livecd's

Door Jonathan Brugge, maandag 26 januari 2004 16:57
Bron: ExtremeTech, views: 15.532

Een medewerker van ExtremeTech heeft de tijd genomen om verschillende Linux-distributies te bekijken en hier een artikel over geschreven. Het gaat hierbij alleen over zogeheten livecd's: distributies die direct vanaf een CD-ROM kunnen worden gedraaid en dus geen installatie vereisen. Versies van Knoppix, Feather, Gnoppix en MEPIS werden opgestart, waarna werd bekeken hoe het systeem eruit zag. Een technische verhandeling is het niet, wel een korte blik op de verschillende opties die aspirantgebruikers van Linux als testmateriaal kunnen gebruiken.

Knoppix logo (150px breed)Knoppix blijkt precies te doen wat het moet doen: het start zonder problemen op, het toont een gelikte interface en alles werkt zoals het moet. Feather heeft een wat andere insteek en is daarom minder geschikt voor de beginnende gebruiker. Deze distributie, die overigens slechts 70MB groot is, start niet automatisch grafisch op en de gebruikte desktopomgeving is minimalistischer dan die van de andere distributies.

De grootste problemen waren er met Gnoppix, dat overigens nog sterk in ontwikkeling is: het systeem reageerde soms traag en op enkele momenten zelfs helemaal niet meer. MEPIS blijkt wel weer te doen wat het belooft. Het scoort uiteindelijk iets lager dan Knoppix omdat de fonts er minder mooi uitzien, maar werkt voor de rest naar behoren. Uiteindelijk wordt Knoppix gekozen als winnaar van de roundup, gezien de foutloze werking van deze distributie.

Volgende 17:47 Gsm-toestel als virtuele portier
Vorige 15:00 Intel wijzigt plannen voor mobiele processors
Advertentie

Reacties

«  1  2  »

Maar is het niet zo dat Knoppix er ook al wat langer is dan die andere 3?
ik bedoel, Dan is het natuurlijk een stukje verder doorontwikkeld en werkt het vast wel stabieler.

ik vind het echt erg dat ze suse er niet bijgenomen hebben...


ze kiezen 1 grote naam, en 3 kleintjes ;;.. niet moeilijk dat knoppix met de eer gaat lopen...

Mandrake (toch ook zoals SuSe een GROTE) staat er ook niet bij !!!

Mandrake Move jongens en meisies, één volle cd-rom.

Dan voeg ik maar toe:
+ Grafisch
+ Snel !
+ Veel software
+ Surfen, chatten en e-mailen !

- 'Instabiel' (Deed nogal vaak raar)
- 'Configureren" (HIj wilde niet normaal opstarten en direct met een sessie beginnen de eerste x-keer, wat nogal vreemd is toen het andersom bleek op enadere pc)

Laatst knoppix even gedownload en werkt in principe goed op het branden van cd's na :(

Hij herkent geen 1 brander en dat is toch wel een beetje jammer.

Ik wou het gaan gebruiken om onderdelen te testen op mn werk zodat je niet voor iedere config een nieuwe xp installatie hoeft uit te voeren

* 786562 etalien
Knoppix erin, binnen 60 seconden een werkende desktop met werkende cd brander! Dus er zijn er wel die het goed doen...
Cd's branden gaat meestal wel op volle snelheid, soms helpt een rebootje :*)

Misschien wordt het tijd om een Linux distributie op een FLASH ROM te zetten?

Wat is daar nou de fun aan? Kun je het latere niet meer updaten :?

Nee, maar een Linux distro geoptimaliseerd voor de usb stick.... :9

...en die dan in je X-BOX duwen en Linux start op i.p.v. normale X-BOX.
Dat zou pas handig zijn :)

Er is al een LiveUSB Linux, Flonix
http://linuxdocs.tuxfamily.org/flonix/index.php
Voor 64MB (o meer) USB memmory sticks

En ook nog een grafische interface !

Waarom een flashrom? Neem dan gewoon een bootable USB stick. Kan je gewoon in elke (enigzins) moderne PC steken en werkt! Is ook niet meer zo duur.

FlasROM geeft denk ik te veel nadelen! (duur(der), moeilijk(er) te updaten, etc)

edit
Damn that Q-collective ;)
/edit

mja "elke" pc? dan moet ie wel willen booten van usb stick, en er zijn er héél veel die dat sowieso niet kunnen. En dan heb je nog het probleem dat sommige sticks geformatteerd zijn als floppy en andere als harddrive, zodat het niet gegarndeerd is dat je pc met beide soorten wil booten.

vandaar dta ik wel voor die cd distributies ben, in samenwerking mt zo'n stickje, om zo toch nog wat bestanden kwijt te kunnen, en wat instellingen te kunnen opslaan.

Linux Mobile System (LMS) is a full Linux system whose support is the new USB Flash Memory Drives. The intention is to boot any PC with USB support with our system and therefore we will have every administration and analysis applications that we have selected, so we will not need install it. This way, always we will be able to get our Linux system ready to use in our pocket.
http://linuxmobile.sourceforge.net/

Was ooit ook een nieuwspost over.

Ik vind het jammer dat de livecd's van Mandrake en Suse niet meegenomen zijn. Ik heb deze net zelf bekeken en was er heel tevreden over. Had alleen wat moeite met internet aan de praat krijgen achter een server. Verder werkte alles heel soepel.

Mandrake wil hij waarschijnlijk ook nog gaan doen: klik

FYI: Linux magazine (www.linuxmag.nl) had die laatst wel getest.

Gentoo heeft ook een live cd, zelfs 1 gaming-cd waar een demo van Unreal Tournament op staat. :9~

ik heb die cd helaas nooit gebruikt, maar op zich ook de moeite waard om te vermelden.

Ik heb ooit 1 keer Knoppix geprobeerd, en mijn muis werd toch niet probleemloos gevonden. Ik moet er wel bij vertellen dat mijn muis aan een extra usb-hub op mijn monitor aangesloten is, dus het is niet de meest logische opbouw. Maar toch, volledig feilloos is het dus niet. (Wat me ook logisch lijkt)

En had Suse ook niet sinds kort een LiveCD? Jammer dat deze er ook niet bij genomen is.

weet niet hoe lang dat geleden is maar een paar maanden terug zijn er een aantal USB problems verholpen (zowel in knoppix als in de 2.4 kernel)
dus je kan het nog eens proberen

heb lange tijd geleden al met suse (normale distro, versie 7.1) gewerkt, geen usbprobleem met mijn muis. Redhat (9,1) en mandrake (9.x) geven beide problemen, heb nu suse live9.0, tot nu toe geen probleem met de muis(en ook niet met ogg-jes in xmms, gaf wel hangups in mandrake en redhat).

Jammer dat de live versie van Mandrake niet in de test opgenomen is. Helemaal omdat deze net uit is was het wel interessant geweest deze geanalyserd te zien naast de andere beschikbare Linux distributies.

@Q-collective, lees goed: FLASH ROM.. (geen ROM)

staan de 'RO' daar dan niet voor 'Read Only' ;)

dus wat is het verschil met een live cdROm ?? ;)

een FLASH kaartje op je mobo.. trouwens, usb sticks zijn gewoon flash roms of flash "disks"

Zet Knoppix maar eens op een systeem met een HPT372 IDE RAID controller. Gegarandeerd begint ie te flippen, net als alle andere distributies :-/

Dat weet ik nog niet zo net, Live CD's hebben geen harddisk nodig, en je cdrom zal je waarschijnlijk niet aan je HPT372 hebben hangen, dus ide-hd detectie disabelen en het zal werken.

De 372 wordt overigens wel door Linux ondersteund, er is een driver voor althans.

Al moet ik wel wel bij vermelden dat de scsi raid
kaarten meestal redelijk werken onder knoppix.
Hij herkende meteen mijn mylex DAC960 en een
compaq smart array contoller.
(Naast de standaart scsi kaarten natuurlijk)

Dat had ik niet verwacht maar was wel mooi meegenomen :)

Jammer dat ze MandrakeMove niet mee genomen hebben in hun vergelijking. Ik gebruik zelf Mandrake 9.2 en dat loopt wel lekker.

http://www.mandrakelinux.com/nl/mandrakemove/
«  1  2  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 17:47 Gsm-toestel als virtuele portier
Vorige 15:00 Intel wijzigt plannen voor mobiele processors
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011