Hoofdcategorieën
Device Settings

Belgen kunnen online betalen met fictief creditcardnummer

Door Jojk Wesseling, maandag 19 januari 2004 17:16
Bron: Emerce, views: 22.182

Bij Emerce is een artikel verschenen waarin te lezen valt dat Belgen, sinds drie maanden, online kunnen betalen met fictieve creditcardnummers. Internet Numbers, een door het Belgische Citibank en Orbiscom ontwikkelde dienst, maakt het mogelijk om een soort tijdelijke rekeningen te openen. Bij een aankoop via internet hoeft men dan niet meer zijn of haar creditcardnummer of rekeningnummer te geven, maar kan men een tijdelijk nummer opgeven. De gebruiker kan zelf aangeven wat de maximale afschrijving via dit nummer is en hoe lang het nummer blijft bestaan. De kern van dit systeem bestaat uit een programma dat bij elke aankoop een nummer van zestien cijfers genereert.

De eerste resultaten zijn volgens Citibank veelbelovend, maar de bank wil geen informatie geven over het aantal geregistreerde mensen. Een van de Belgische webloggers heeft het systeem actief getest en is er wel over te spreken. De functie die hem vooral aanspreekt is die waarbij de nog actieve 'rekeningnummers' op te vragen zijn. De weblogger gebruikt het systeem vooral vanwege de veiligheid, maar gaat naar eigen zeggen nu niet ineens meer via internet kopen. Volgens Bram Dewaele, woordvoerder van de Citibank, is de consument overwegend positief:

KassaEr zijn wat moeilijkheden, omdat mensen met een combinatie van cijfers en letters moeten inloggen. Veel mensen die bellen noemen het betaalsysteem echter zeer handig en makkelijk in gebruik.
Volgende 20:04 ATi voorziet partners van R420-processors
Vorige 15:56 Fujifilm FinePix S7000 Zoom review
Advertentie

Reacties

«  1  2  »

Ow ik ga de volgende keer dat ik bij m'n bank passeer eens vragen of mijn bank (Fortis) dat ook levert. Zou ik wel leuk vinden, om al eens bij minder grote (en dus betrouwbare) sites te kunnen gaan sjoppen

man man man man man man man man man ...

zooo ongelooflijk fat ...

Eindelijk gaan al onze gamertjes Live kunne pakken (voor xbox éh), ZONDER dat we een creditcard moeten aanschaffen...

het is ongelooflijk dat je voor 60 euro/jaar een creditcard moet nemen... en veel gamers zijn -18 dus krijgen helemaal geen ccard ... dit is de ideale oplossing... dat ik dat niet eerder ben tegengekomen.. morgen richting citibank!

En dat is het dus, je hebt voor sit systeem WEL een CC nodig....

Ik wil dit ZONDER cc.

:)

Ten eerste kost een CC geen 60 euro per jaar, je hebt ze al het eerste jaar gratis, of voor ~22 euro per jaar.

Ten tweede heeft elk zichzelf respecterende CC een ingebouwde verzekering tegen misbruik.

Als er iets met mijn visa word betaald dat verdacht is word de transactie zelfs automatisch geblokkeerd. Als er toch iets is afgeschreven en je zegt dat dit niet zo hoort staat het er binnen een dag weer op.

Ik zie dus nog steeds niet in waar mensen zo'n probleem van maken. :?

Ja: je betaald iets van 1000 euro met je CC en krijgt vervolgens niets, maar dat heb je met elk willekeurig betaalmiddel...

Visa kost geen 60¤/jaar, het Live-abbo voor de Xbox wel... :z

Ik heb meer dan een week geleden een klacht bij Visa ingediend ivm een niet levering van goederen.
Binnen enkele dagen zou alles teruggestort worden en zou ik daarover een brief ontvangen...NOT.
Dus zou vlotjes loopt alles nu ook weer niet hoor...

Had dit dan niet eens in de krant of op het 6/7 uur journaal gemogen ???Vind ik toch wel érg knap van de bank.

Vraagje aan de andere mede Belgen: Jullie iets gehoord of gezien ???

Nu nog GRATIS verrichtingen aan de loket/self-banking automaat en het zit weer snor.

Dit is een tijdje geleden al in het nieuws geweest. Ik weet niet of het toen ook al effectief in werken was ..

Het is in elk geval een lovenswaardig initiatief.

niets van gehoord en ik kijk toch elke dag naar het nieuws

niets van gemerkt...

Ja, is reclame van geweest op een aantal van de grotere Belgische sites zoals skynet.be, advalvas.be, ...
Ander alternatief dat mij ook wel aanspraak was een verzekering van bijna nop voor online kopen.. de precieze voorwaarden hiervan weet'k wel niet dus kan net zo goed rommel zijn.

nope, ook nix van gezien. en ik zit elke nacht toch naar herhalingen van nieuwsuitzendingen en actualiteitsprogramma's te zien.

typisch, pas als iets al is gerealiseerd of nog later maar pas verslag erover uitbrengen |:(

Domme vraag misschien maar wat is hier anders aan dan wat de ABN AMRO al tijden biedt?

Als je daar een Credit Card en internet bankieren kun je ook tijdelijke nummers aanmaken.

Volgens mij is dit dus geen nieuws.

Dit klinkt als een zeer bruikbaar systeem. Ik voel zelf toch altijd enige huivering bij het intikken van mijn creditcard gegevens bij een on-line aanschaf. Dit systeem neemt in ieder geval die drempel weg!

Hey,

Ik gebruik "Citi Internet Number" al een tijdje. Ik denk niet dat je er fictieve rekeningnummers mee kunt aanmaken. Maar wel fictieve visakaart nummers. Alhoewel, fictief zijn ze niet want je kan er echt mee betalen en het geld gaat wel degelijk van je rekening af.

Je hebt dan het gemak van online betalen met Visa en niet het risico. Want het (fictieve) visakaart-nummer kan je na de betaling weer de-activeren zodat het niet meer misbruikt kan worden.

De dienst komt gratis bij je visakaart. Meer info: https://www.internetnumber.citibank.com/belgium/consumer/dutch/index.h tm

De dienst bestaat toch al een tijdje, ik gebruik het al sinds november.

misschien zou virtuele nummers een betere omschrijving zijn :).

weer iets waar wij Belgen trots op knn zijn.

We waen toch ook de eersten in de wereld met het banksys systeem.

keep up the good work lads ;)

niettemin lag het al meer plat dan dat het je geld uit de muur spauwde ;-)

Maar serieus, gelijk heb je. En we waren ook primeur met onze elektronische identiteitskaart.

nu nog bewegwijzering, wegen zonder enorme gaten erin en jullie basis-infrastructuur is compleet ;)

dit heeft abn-amro al echt ruim een jaar :? , genaamd e-wallet, ik vind dit echt niet iets boeiends... schrijf dan dat abn-amro dit al een jaar heeft... daar hebben wij nederlanders tenminste nog wat aan 8-)

De abnamro heeft dit al een paar jaar. Wel alleen voor de creditcard, maar die gebruik ik zelf toch hetvaakst op het internet.

De ABN-AMRO heeft ook zoiets. Bij internet bankieren kan je tijdelijke creditcard (mastercard) nummers aanmaken met een max. bedrag op die kaart, bijv 50.00 Euro.
Het voordeel van dit tijdelijke creditcard systeem boven dat bankrekeningen systeem van de Belgische banken is dat het natuurlijk ook buiten Europa gebruikt kan worden en veel meer geaccepteerd is (het is een gewone mastercard credit card).

maar qua veiligheids techniek vind ik dit wel goede oplossingen, tijdelijke accounts met een max. bedrag er op.

--hehe 3 reacties met hetzelfde onder elkaar :)


Dit is vrágen om fraude....
Nee, dit is vragen om fraude te voorkomen!
Die fictieve rekeningnummers zijn natuurlijk gekoppeld aan bestaande nummers (rekening- of creditcard nummers), dus hoe zou je willen frauderen? :?

Toen ik in de Verenigde Staten woonde van 1999 tot 2001 had ik deze service bij m'n Discover/Novus card. Het was destijds voor de Mac een klein programmatje op de desktop dat via https verbinding zocht met de bankserver.

Leuk om te zien dat dit nu ook in Europa zijn intrede doet in de vorm van banknummers, de hier een gebruikelijk betaalmiddel zijn t.o.v. Credit Cards aan de andere kant van de oceaan.

Op naar de random IBAN generator 8-)
«  1  2  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 20:04 ATi voorziet partners van R420-processors
Vorige 15:56 Fujifilm FinePix S7000 Zoom review
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011