Hoofdcategorieën
Device Settings

Boete KPN vanwege te lage tarieven

Door Mark Timmer, woensdag 31 december 2003 14:33
Bron: Opta, views: 1.127

In een rapport deelt telecomwaakhond Opta mee dat KPN twee boetes opgelegd krijgt. Het besluit is gebaseerd op de kortingen die KPN heeft gegeven aan BBned en Tiscali, voor de levering van zogenaamde XTL- en ASL-lijnen en voor colocaties. Aan andere partijen zijn hogere prijzen gerekend, wat volgens de Opta in strijd is met de Telecomwet. Er is besloten tot een boete van 90.000 euro wegens het niet zorgdragen voor kostengeoriënteerde tarieven en een boete van 180.000 euro wegens schending van het non-discriminatiebeginsel.

KPN aankondigingGesproken wordt van verstoring van de concurrentieverhoudingen en van welbewuste overtredingen. Daarnaast is er volgens de Opta sprake van een onomkeerbare beïnvloeding van de netwerkuitrol van bepaalde aanbieders. KPN is het zelf niet eens met de beschuldigingen, zo lezen we bij WebWereld. De kortingsregelingen zijn namelijk nooit uitgevoerd, zodat alle aanbieders per saldo hetzelfde tarief hebben betaald. De wet zegt echter dat het sluiten van overeenkomsten ook al een overtreding is, ongeacht hoe er daarna verder mee omgegaan wordt. Toch gaat KPN in beroep tegen de uitspraak.

Volgende 15:08 Komst EVD-spelers met een maand uitgesteld
Vorige 14:10 3DMark-challenge van start op GoT
Advertentie

Reacties

«  1  2  »

[...]
Het besluit is gebaseerd op de kortingen die KPN heeft gegeven aan BBned en Tiscale
[...]
Moet dit geen Tiscali zijn?
edit:
Ah - het is aangepast.

U vraagt wij draaien :P

Ja inderdaad, en collocaties bestaan ook niet, dat moeten naar mijn idee co-locaties zijn met 1 enkele L

Collocaties bestaan wel ( VanDale ), hoewel ik de betekenis ook al wat aan de vreemde kant vond. De Opta noemt echter wel vijftien keer het woord "collocaties". Ik heb er nog even naar gekeken en het lijkt er echter inderdaad wel op dat ze toch colocaties bedoelen (zonder streepje trouwens, vergelijkbaar met "copiloot", dat wel in het groene boekje staat)

De spelling van col(l)ocatie schijnt sectorgebonden te zijn:
collocatie = telecom
colocatie = IT

In de praktijk hebben beide spellingen de zelfde betekenis en worden ze vaak door elkaar heen gebruikt.

KPN is een prijs overeen gekomen met partijen die niet is toegestaan.
Vervolgens is KPN die (verboden) overeenkomst niet nagekomen en toch krijgen ze een boete omdat die overeenkomst nu eenmaal op papier wel gemaakt is.

Ik begin toch ernstig te twijfelen aan het bestaansrecht van de opta.

Zoals je in het artikel kan lezen is het tekenen van de overeenkomst ook al strafbaar. Zowieso is het vreemd dat ze wel een getekende overeenkomst hebben, maar dat die niet is uitgevoerd. Wat is het nut er dan van? Klinkt mij vreemd in de oren.

Wanneer je het rapport erbij pakt wordt het je wel duidelijk en zie je dat deze boetes door de Opta volkomen terecht zijn.

Een paar zeer belangrijke punten:

ergens bij 5.9Door haar handelswijze heeft KPN de concurrentie beinvloed. Zij kon immers kiezen welke aanbieder wel en welke aanbieder niet voor lagere tarieven en kortingen in aanmerking kon komen....

ergens bij 5.15 kan je dan lezen dat BBned een lager collocatietarief heeft ontvangen wat een voordeel opleverde van eur 312.720 (dit wordt door KPN nu nav de boete wel teruggedraaid, maar de boete blijft gewoon bestaan)

De rest van het document is ook zeker de moeite van het lezen waard, ik kan je aanbevelen om naar de rode draad in het verhaal te zoeken.

-edit typo-

KPN is een prijs overeen gekomen met partijen die niet is toegestaan.
En dus worden ze bestraft, logisch toch?
Vervolgens is KPN die (verboden) overeenkomst niet nagekomen en toch krijgen ze een boete omdat die overeenkomst nu eenmaal op papier wel gemaakt is.
Ze hebben nog steeds de wet overtreden. Is het soms de bedoeling dat omdat er toevallig geen bloed op straat ligt ze daar maar mee weg moeten komen? Dat een bedrijf dat groot genoeg is zich niet meer aan de wet hoeft te houden?

De OPTA heeft overigens meegewogen in de bepaling van de hoogte van de boete dat KPN de aangegane overeenkomst (tot nog toe) niet heeft uitgevoerd:
5.11 Bij de vaststelling van hierna op te leggen boete voor de overtredingen A, B en C heeft het college in de volgende feiten aanleiding gezien tot matiging van de boete over te gaan:
(..)
- Het feit dat de kortingsregeling voor XTL- en ASL-lijnen voor Tiscali feitelijk niet tot financieel voordeel van Tiscali heeft gestrekt, hetgeen impliceert dat Tiscali hierdoor geen direct feitelijk voordeel heeft genoten.
- Het feit dat KPN de gevolgen van de overtreding tracht te beperken door alsnog het door het college vastgestelde tarief aan BBned in rekening te brengen, hoewel de overtreding en de als gevolg daarvan opgetreden verstoring daarmee niet ongedaan kan worden gemaakt.
Ik denk overigens dat het juster zou zijn geweest om KPN te veroordelen om met terugwerkende kracht aan alle andere aanbieders ook de korting te geven die de door KPN geselecteerde aanbieders hebben gekregen. Dat zal een groter effect hebben op het herstellen van de concurrentieverhoudingen dan het veroordelen van KPN tot het betalen van een boete.

Er is geen enkel bewijs dat cd-prijzen kunstmatig hoog worden gehouden of dat er prijsafspraken zijn gemaakt.
Benzineprijzen werden te hoog gehouden, maar een boete was op een of andere manier niet mogelijk.
Maar KPN krijgt voortdurend boetes. Zijn de tarieven niet te hoog, dan zijn ze wel te laag.

Ik ga maar per tam-tam communiceren, dan hoef ik me er niet druk over te maken.

ik neem aan dat je dan wel breedband tam-tam gebruikt ?
;)

ze verzinnen de regeltjes waar je bij staat waarom?

om geld uit je zak te kloppen

Volgens mij begrijp ik ut verkeerd ofzo, maar als jij 10000 producten bij een leverancier haalt is het toch logisch dat je wat korting krijgt dan dat je er maar 100 afneemt. Wat doen ze dan verkeerd ?

Dat de een die er 10.000 afneemt 10 euro per stuk betaald, en de ander 100 euro per stuk. En dat dat enkel gedaan wordt om 'de ander' uit de Nederlandse markt te houden, want KPN wil geen grote, capabele en slimme concurrenten, enkel sukkels met Italiaanse Maffia in het bestuur. (BBNed en Tiscali zijn beiden door Italianen gefinancieerd.)

KPN heeft een monopoliepositie op netwerkgebied en kan daardoor met prijsbeleid (kortingen) de markt sturen. Door hoge kortingen te geven aan bepaalde partijen, kunnen andere partijen wellicht in de knel komen of als starter geen kans hebben op de markt. Dat belemmert dus marktwerking.

Je moet het totaalplaatje pakken om de beslissingen van de Opta te begrijpen.

Ik denk dat het wel scheef is dat de KPN steeds onder de loep zit terwijl olie maatschappijen en platen maatschappijen de kluit belazeren alleen het is moeilijker te bewijzen......... :(

Dit doet niets af van het feit dat de kpn een fout heeft gemaakt en nu een tik op de vingers.....


Je zegt het wat bruut maar eerlijk gezegd denk ik dat je wel gelijk in zou hebben, KPN zou ook gewoon de onrendabelle gebieden bereik bieden, maar dat kunnen ze nu niet aangezien ze druk aan het conncurren zijn om een winstgevend te blijven. KPN heeft inmmers een prima vasttelefoonnetwerk door heel nederland heen, (kan je van bedrijf waar ik bij werk niet zeggen UPC)
«  1  2  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 15:08 Komst EVD-spelers met een maand uitgesteld
Vorige 14:10 3DMark-challenge van start op GoT
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011