Hoofdcategorieën

Europese markt mobiele telefoons gegroeid

Door Jeroen P Hira, maandag 29 december 2003 17:22
Bron: TecChannel, views: 964

Bij TecChannel kunnen we lezen dat de Europese markt voor mobiele telefoons is gegroeid, ondanks de economische malaise die het continent momenteel in zijn greep heeft. In oktober en november 2003 zijn er veertien procent meer aan telefoons verkocht in vergelijking met dezelfde periode in 2002, aldus een schatting van Stuart Jeffrey, analist bij Lehman Brothers. Echter een accurate prognose kan pas worden gegeven wanneer de cijfers van de cruciale kerstverkopen bekend zijn. Zo was vorig jaar het verschil in verkopen tussen november en december maar liefst zeventig procent.

Telefoons Het ziet er echter goed uit, aangezien een van de grootste telecomproviders in Europa - Orange - heeft aangegeven dat de zakelijke markt beter verloopt dan verwacht. Er is namelijk een twee keer zo grote vraag geweest naar nieuwe telefoons dan de prognose voorspelde. Hierdoor zijn er wat leveringsproblemen ontstaan met betrekking tot Motorola, Siemens en Samsung.

Volgende 17:38
Vorige 15:23

Reacties


D8 dat iedereen nu wel zn ding thuis had liggen !! Niet dus

D8 dat iedereen nu wel zn ding thuis had liggen !! Niet dus
Je koopt natuurlijk niet één keer in je leven een mobiele telefoon. Dat er nu meer verkocht worden betekent voornamelijk dat mensen hun oude mobiel vervangen. Het is ook logisch dat in economisch zwaardere tijden mensen langer doen met hun "oude" telefoon en dus minder snel met de nieuwste trends meegaan. Zelf heb ik bv nog niet zo'n camera telefoon met kleurenschermpje, terwijl dat voor velen een mogelijke reden zal zijn om een nieuwe aan te schaffen.

Nu de berichten de laatste tijd steeds positiever worden over de verbeterende economie zorgt dit ook in een verhoging in de verkopen van luxe artikelen.

Lijkt me logisch: een heleboel mensen zijn toe aan een modernere GSM, tegenwoordig heb je meer "snufjes" (denk bijvoorbeeld aan de GSM met camera), ik denk niet dat er veel mensen tussen zitten die hun eerste GSM hebben gekocht.

Denk niet alleen aan technische vooruitgang, maar ook veel mensen hebben een abonnement, die maar een bepaalde tijd is afgesloten. Na die tijd wordt er vaak weer een nieuw mobieltje aangeschaft, omdat je die toch grati bij zo'n abo krijgt

En daarnaast is het ook deels prestige. Maar de mobiels nemen ook veel functies over - agenda/organiser, wekker, camera dus, etc.

Naast het verlopen van abonnementen, functies en prestige is een mobiele telefoon ook een gebruiksvoorwerp dat het zwaar te verduren krijgt door de tijd heen: bellen in de regen, vallen, stof, enz. Hierdoor is het slijtage hoog en daarmee de behoefte aan vervanging groot. Door de hevige prijsconcurentie en het hoge vernieuwings tempo waarmee de toestellen op de markt komen is er ook minder tijd voor het produceren/ontwikkelen van een 'solide' toestel.

Net als met computers: PC hype kwam rond Windows 98..
Die PC's zijn voor de meeste applicaties nu gewoon te langzaam geworden, mensen kochten dus massaal winxp PC's ;)

Ik heb mij juist vandaag ook een nieuw mobieltje aangeschaft (SonyEricsson t610 effe terzijde), omdat mijn vorige gsm totaal versleten was. Ik denk dat vele mensen momenteel hetzelfde probleem als mij hebben, namelijk dat hun gsm gewoon versleten is. En ja ook het feit van al die nieuwe snufjes kan een rol spelen.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 17:38
Vorige 15:23
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2009 Tweakers.net - Alle rechten voorbehouden - Uw Privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van: