Hoofdcategorieën
Device Settings

Beta-fase Windows XP SP2 binnenkort van start

Door Jojk Wesseling, zaterdag 13 december 2003 13:57
Bron: C|Net, submitter: gomaster, views: 2.163

Bij C|Net is een artikel verschenen waarin te lezen valt dat de beta-fase van Windows XP SP2 binnenkort van start gaat. De uiteindelijke versie, voor het grote publiek, zal pas half volgend jaar uitkomen, maar Microsoft wil specialisten de kans geven om feedback te geven over de update. Op deze manier hoopt men uiteindelijk een goed werkend en nuttig product te brengen. Naast de specialisten zullen ook gebruikers, die zich geregistreerd hebben als beta-testers, de software gaan proberen waardoor er zeker honderdduizend mensen kritiek kunnen gaan leveren.

WormIn SP2 zal een verbeterde versie van de Windows firewall zitten, software om pop-ups te blokkeren en is de Windows Messenger Service uitgeschakeld uit veiligheidsoverwegingen. De firewall is standaard ingeschakeld en houdt het verkeer op alle poorten in principe tegen. Pas als de gebruiker een bepaalde applicatie de rechten geeft tot communicatie met de buitenwereld wordt een nieuwe regel aangemaakt. Microsoft is ook druk bezig geweest met ontwikkelen van manieren om buffer-overruns in de toekomst te kunnen voorkomen maar geeft wel te kennen dat het onmogelijk is om dit gevaar geheel te neutraliseren. Al met al lijkt de softwaregigant eindelijk het belang van een goede beveiliging in te zien:

Windows XP logo (klein)Microsoft stressed the importance of the additional security features for smaller businesses and consumers. "All computers that are connected to the Internet need protection against network-based attacks like Blaster," Microsoft said. "This protection is especially important for non-enterprise businesses customers and home customers connected to the Internet via cable modem, DSL or dial-up, as well as mobile laptop users who may not always be protected by a corporate firewall."

Zeker in de nieuwe versie van Windows, Longhorn, zal de nadruk liggen op veiligheid. Microsoft geeft te kennen dat het beveiligen van de code prioriteit nummer één is en dat men met SP2 de goede kant op gaat. Windows Longhorn zal naar verwachting eind 2005 of 2006 te koop zijn, dus tot die tijd moeten de consumenten vertrouwen op de aangescherpte veiligheid in Service Pack 2. Naast kleine updates en aanpassingen bevat het pakket ondersteuning voor de laatste versies van Bluetooth en zal de toegang tot WiFi-hotspots makkelijker zijn. Volgens Matt Pilla, productmanager, is de binnenkort komende beta slechts een voorproefje. Er zullen nog onderdelen verwijderd gaan worden en er zullen nog onderdelen toegevoegd gaan worden, aldus Pilla.

Volgende 16:05 Onderzoek laat relatief groot aandeel Windows 9x zien
Vorige 13:33 Consumentenbond constateert 'bankpasellende'
Advertentie

Reacties

«  1  2  3  4  »

'Op deze manier hoopt men uiteindelijk een goed werkend en nuttig product te brengen.' :7

Microsoft kent ook humor :9

'Op deze manier hoopt men uiteindelijk een goed werkend en nuttig product te brengen.'
Microsoft kent ook humor


Dat is zeker geen quote van MS maar meer een opmerking van onze 'objectieve' T.net redacteur.

Ik wilde eigenlijk nog zeggen dat het niets anders is dan een troll in het artikel, maar het zeggen dat een t.net redacteur weer eens schreef met waarschijnlijk een flink gebrek aan kennis van zaken op zak levert je altijd een lage moderatie op.

Dus dat doe ik dan maar niet ... oh wacht ...

Uiteindelijk betekend hier: op het einde van de rit of als dit produkt klaar is. Het geeft dus geen mening, en is daarom helemaal geen flame/troll

Als je toch wilt 'zeuren' over de objectiviteit van de poster dan moet je dit stukje quoten:
Al met al lijkt de softwaregigant eindelijk het belang van een goede beveiliging in te zien
Waarbij het eindelijk wel een mening van de poster weergeeft.

Oke standaard heeft Microsoft een tig aantal poorten gesloten. Dan is mijn vraag kan dit nadelig werken met betrekking tot games :? Het komt wel eens bij routers voor waar bepaalde poorten zijn gedicht, hoop ik eigenlijk nie bij SP2

je kan altijd nog de firewall uitschakelen natuurlijk :)

met "poorten sluiten" bedoelen ze de inkomende verbindingen. Het betekent dus dat als ze poort 80 dichtzetten dat je geen webserver kan draaien, maar dat je nog wel kan surfen. Om maar wat te noemen.

Analoog aan games: je kan op je bakkie geen gameserver draaien, dat zou ook onzin zijn. Je kan wel een verbinding maken met een echte gameserver.

Lekker nuttig als je game alleen maar data verstuurd en niks binnenkrijgt! Loop je lekker in je eentje door het spel heen... De data van andere gamers krijg je immers niet!
Lang leve multiplayer!

Bijna alle verbindingen via een bepaalde poort heeft 2-weg communicatie nodig.

Hmm, volgens mij begrijp je het principe van een firewall niet helemaal. Een inkomende poort kan wel geopend worden voor 'established connections' natuurlijk. Anders zou het vrij lastig worden om ook maar iets te doen op niet-standaard poorten.. Het gaat er dan om dat de gebruiker zelf iets opstart dat verbinding zoekt met het internet. Pakketjes die terugkomen over deze zelfde verbinding (vrijwel onafhankelijk van welke poort er gebruikt wordt) zullen dan doorgelaten worden door een firewall..

Het is dus een inkomende verbinding die geweigerd wordt. Niet inkomend verkeer... :z

Rot MS, gaan ze zomaar poorten standaard sluiten zodat je appicaties/games niet meer werken, hoe durven ze ;)

Maar de poorten voor hun applicaties zullen vast wel open staan }>

Ze kunnen nooit iedreen gelukkig maken.

Maar ik heb liever moetie met een spel werkend te krijgen dan een virus standaard....

firewall......virus ???

Waarom brengen ze nu al een beta uit als ze nog onderdelen gaan verwijderen en toevoegen? Normaal wordt er voor een beta toch een feature freeze gedaan zodat er alleen nog bugs worden geplet.
Nu gaan er dingen in zitten die niet getest zijn.

Staat ook in de post he:
Naast de specialisten zullen ook gebruikers, die zich geregistreerd hebben als beta-testers, de software gaan proberen waardoor er zeker honderdduizend mensen kritiek kunnen gaan leveren.
Als er dus honderdduizend mensen een bepaalde feature overbodig vinden, dan zal deze eruit gesloopt worden. En als honderduizend mensen vinden dat er bij een bepaalde feature een optie mist, dan zal deze waarschijnlijk nog toegevoegd worden.

Bij een beta kan er nog van alles veranderen.
Daarna volgt een Release Canidate (RC), deze is bedoeld om alleen bugs te pletten en geen functionaliteit toe te voegen of te verwijderen.

de mensen die willen gamen en sp2 installen zullen wel weten hoe de firewall uit moet of een port open kunnen zetten. Voor de emailers en surfers is dit alleen maar voordelig die weten niet hoe het werkt en ze kunnen toch wel surfen en mailen en ze zijn een soort van veilig.

waar kan je je ergens als beta-tester aanmelden?
lijkt me wel grappig op zich :)

Zit Directx 9.1 daar ook eindelijk in?

MS heeft nog nooit nieuwe producten verspreid via SP's. Dit beleid zal voor XP SP2 niet gewijzigd worden. Dit is overigens het standaardantwoord van MS op dit soort vragen.

En ja, in dit licht ziet MS DirectX 9.1 (ook Media player 9 overigens) als een nieuw product.

Ghehe longhorn zal waarschijnlijk 2005 -2006 te koop zijn ... leesde net deze morgen dat het wel eens zou kunnen uitgesteld worden tot 2008, 2009

http://www.theregister.co.uk/content/4/34500.html

Is ook maar een geruchtje; het is trouwens ik 'las', niet ik 'leesde' ;)

Ik hoop echt dat men een produkt aflevert met de kwaliteit die men nu beweert te willen maken.

Ik kijk echter eerst de kat uit de boom en zie wel of ze het ook waar kunnen maken en welke problemen men eventueel over het hoofd heeft gezien.

Zou er ook geen 64 bit ondersteuning voor de A64 bij zitten in die SP2 ?

Windows XP draait gewoon goed op de Athlon 64 hoor. Die kan ook 32-bits structuur aan. Maar een SP kan niet opeens van een 32-bits OS, een 64-bits maken, maar Windows XP zal inderdaad niet optimaal draaien op een A64.

wel als je windows XP 64 bits hebt :P
«  1  2  3  4  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 16:05 Onderzoek laat relatief groot aandeel Windows 9x zien
Vorige 13:33 Consumentenbond constateert 'bankpasellende'
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011