Beetje simpel gedacht. Open- en StarOffice zijn leuk speelgoed, maar in veel bedrijven zijn ze nog niet goed inzetbaar. De Word/Excel/PPoint-conversie is hier het probleem.
Stel je hebt een middelgroot bedrijf en je hebt 10.000 documenten. Als OpenOffice deze 10.000 documenten niet goed kan weergeven, is het voor het bedrijf waarschijnlijk voordeliger om MS Office te blijven gebruiken. Alles rechtzetten kost de medewerkers simpelweg te veel tijd.
Bovendien moet dit bedrijf er ook op kunnen vertrouwen dat alle gemaakte documenten goed aankomen bij de klanten. Als hun logo bijvoorbeeld midden in de tekst staat, maken ze een slechte indruk en door die slechte eerste indruk kunnen ze orders mislopen. Het personeel zou dan ieder document moeten controleren met de word-viewer.
In de praktijk is OpenOffice dus nog niet volwassen genoeg om in zakelijke omgevingen ingezet te worden. In prive-toepassingen zou het voor de hobbyist wel een kans van slagen hebben, maar de meeste mensen kennen OpenOffice uberhaupt niet. Bovendien zijn er een hoop mensen die MS Office illegaal gebruiken, dus voor die groep mensen is er niet eens een reden om over te stappen op OpenOffice.
Ik gebruik zelf linux maar ben niet echt te spreken over OpenOffice 1.0. 1.1 schijnt sneller te zijn, maar 1.0 is dus niet vooruit te branden bij mij. Geef mij maar AbiWord

Grappig dat je juist het kunnen lezen van het documentformaat noemt als onderscheiden punt en niet de features van de paketten zelf. Zoals al veel vaker opgemerkt gebruikt de gemiddelde Office gebruiker maar een fractie van de mogelijkheden die er zijn. Echte powerusers zullen ongetwijfeld wel behoefte hebben aan de latest and greatest, maar voor, pak 'm beet, 80% van de gebruikers geldt dat niet.
Een goedkoop pakket dat dezelfde file-formaten kan lezen en schrijven en de meest gebruikte features implementeert is dan een goede keus. Ik bedoel, niet iedereen heeft behoefte aan een auto met voice-controlled airco en een file-vermijdend navigatie-systeem. Toch heeft MS Office eigenlijk maar 1 uitvoering: die met alles (de verschillende samenstelling met/zonder Access even buiten beschouwing latend).