Hoofdcategorieën

Aldi Medion MD8080XL onder de loep genomen

Door Willem Kerstholt, donderdag 20 november 2003 17:33
Bron: Hardware.info, submitter: WimB, views: 15.804

De heren van Hardware.info hebben zich gisteren door de drukte bij de Aldi heen weten te werken om zo de nieuwe Medion MD8080 XL pc op de kop te tikken. Een uitgebreide review is het gevolg. De Medion kostte zoals gebruikelijk 1229 euro en is uitgerust met een 3,0Ghz Pentium 4, 512MB DDR-geheugen en een ATi Radeon 9800XL videokaart. Zoals de prijsbewuste consument van de Aldi gewend is, zijn de rest van de specificaties goed in orde. Om te onderzoeken of de computer zijn geld waard is hebben ze hem aan een aantal testen onderworpen en vergeleken met de vorige Aldi-pc en die van de Albert Heijn. De resultaten zijn prima en door de bank genomen zo'n vijftien procent sneller dan bij de eerdere versie. Voor de fans van statistieken wordt gemeld dat de computer out-of-the-box ongeveer 5300 3Dmarks haalt. De conclusie van de reviewer is dan ook positief:

Aldi Medion MD8080 XLDe Medion MD8080XL is wederom een prachtige aanbieding met prima specificaties. Het grote nadeel van een standaard machine als deze Medion is wel dat jouw wensen moeten passen binnen de mogelijkheden van het systeem. Maar door de prima specificaties van dit apparaat moeten je wensen wel heel bijzonder groot zijn als dit niet het geval is. Dit relatief zware systeem is dus voor een zeer grote doelgroep prima geschikt, en je zoals bekend bij ALDI: krijg je heel veel waar voor je geld. Ook de service is prima, gedurende drie jaar kun je elke dag terugvallen op de helpdesk.

Als je wensen dus binnen het stramien van ALDI/Medion passen dan is dit een prima keuze. Ben je echter iemand die liever zelf uitdoktert wat het ideale moederbord, de optimale videokaart en de meest geweldige harde schijf kun je nog steeds het best terecht bij de échte computerwinkel. Het belangrijkste nadeel is wel, het op = op karakter van de aanbieding, je moet maar op de dag van de aanbieding kunnen en zin hebben om de aanbieding voor dag en dauw op te halen tussen een menigte koopjesjagers. Ook hoef je bij de ALDI niet te rade te gaan voor advies. Het is inpakken en wegwezen, de koopbeslissing moet je al op basis van de folders en website van het bedrijf gemaakt hebben.

Wie op zoek is naar een snelle PC voor een goede prijs doet met de ALDI Medion MD8080XL een prima aanschaf!
Volgende 18:26
Vorige 16:37

Reacties

«  1  2  3  4  5  6  7  »

jammer dat de Hardeschijf nog ATA 100 is .... Sata had best veel uitgemaakt en gebruikt deze machine wel dual channel ? (2 dimms dus)

dat kan de massa echt geen fluit schelen...

S-ata is maar amper sneller dan gewoon ata.
http://www.tweakers.net/reviews/384

Ja maar het is wel iets wat de buurman nog nie heb.
;) (Ook al weet de buurman ook niet was het is :P )

ATA100 gaat niet verder dan 137GB en de meegeleverde schijf is 160GB, dus ik vraag me af waar je die informatie vandaan haalt?

Edit: 48-bits adressering om de 137GB-grens te doorbreken werd tegelijk met de eerste ATA/133-drives en -controllers ingevoerd, maar het zijn strict gezien inderdaad losse features. Kennelijk zijn ze het later ook in ATA/100-controllers gaan bouwen.

Ik weet niet waar jij je info weg haalt, maar de western digital 200 GB is ook nog ata 100!

Verder merk je het verschil tussen ata 100 en 133 niet je zal deze snelheid toch niet halen.

Kijk maar naar de verschillende review tussen de maxtor DiamondMax Plus 9 en de wester n digital Caviar

Dat haal je inderdaad niet met 1HD, maar WEL met 2 HD's bijv. of een DVDbranden en HD op dezelfde kabel, noem maar op.. :) soms kun je nl niet anders.

Tot op de dag van vandaag is ATA-133 helemaal geen algemeen erkende specificatie. Een fabrikant als Hitachi (voorheen) IBM heeft ook geen ATA-133 drives in het assortiment, alleen ATA-100.

Het maakt qua transferrate ook niks uit (HDDs zijn simpelweg nog lang niet snel genoeg). Alleen burst transfers maken uit, maar of je in de praktijk een verschil merkt. Ik geloof het niet.

Reactie@bobsnl: Ik bedoelde ook ATA133, maar dat had je uit de rest van de tekst wel kunnen afleiden.

Tot op de dag van vandaag is ATA-100 helemaal geen algemee erkende specificatie.
ATA 100 zeer zeker wel hoor .. ATA 133 (ingevoerd door Maxtor) is alleen niet erkend. ATA133 wordt ook uitsluitend gebruikt door Maxtor. Intel implementeert deze zelfs niet in haar southbridges.

Hoezo, denk je werkelijk dat die schijf meer dan 100MBps gaan pompen? :z

Mjah, mijn SATA Seagate Barracuda haalt zelfs de 180 nog wel :)

De euvel van 137GB maximum per schijf (limiet IDE ATA100) kwam door een 40 (?) bits addressering die men heeft opgeschroefd naar 48-bits waarmee je nu enkele terra kwijt kan dacht ik zo.

Moederborden die geen ATA133 ondersteunen (maar wel niet ouder dan twee jaar) en schijven ATA100 +137GB kunnen perfect gebruikt worden.

Het is namelijk verholpen door een BIOS-update die de 48-bits addressering toepast.

En zo is het nu eenmaal en geen 'geïntegreerde' controller toestanden dacht ik. Per slot van rekening moet het BIOS er ook aankunnen en ziet die die 137+ gig niet, zal een 'chipje op de interface plaat' niet zozeer het verschil maken. (Update is ook wat goedkoper lijkt me)

khad ergens opgevangen dat na één dag de PC's al overal uitverkocht waren. maarja voor dat geld vind je het gewoon niet beter

Dat is eigenlijk altijd, ook als de ALDI-laptop weer in de winkel ligt. In de meeste winkels zijn ze geloof ik het eerste half uur al weg, mensen liggen bij wijze van spreken voor de deur te wachten tot de winkel opent.

Gisteren om 13:00 zag ik nog 2 volle pallets, 6 er af staan..

Dat in het centrum van een snelgroeiend plaatsje, 60K inwoners.

Ik heb dus zo'n laptop van de Aldi begin dit jaar gekocht. Gewoon even vriendelijk gevraagt of ze er eentje achter willen leggen.
En dat wilden ze wel doen voor me :)

Fijn dingetje, al veel plezier van gehad. Alleen een car-adapter kon ik na veel bellen en mailen pas ophalen in Duitsland. In Nederland was het niet te verkrijgen. Maar dat was een goede oefening voor de reis naar Spanje.

Marco.

Voor hetzelfde geld heb je zeer zeker wel zo'n systeem.Zo bijzonder zijn die systemen nu ook weer niet. :?

Ik heb zelf zo'n systeem voor iemand samengesteld die 1 uur te laat bij de Aldi voor de deur stond omdat ie geen zin had in het betere ellebogenwerk en vechtpartijen. :)

Vind ik heel erg kanp en ik zal je zeggen waarom.
Je moet nl niet alleen de hardware meerekenen, maar ook nog eens het pak software dat je erbij krijgt.
Knappe jongen als je dan alles voor dezelfde prijs kunt leveren.
Ik werk bij een automatiseringsbedrijf en wij kunnen écht niet met de Aldi concurreren hoor.

Je kan sowieso geen merk pc met een zelfbouw apparaat vergelijken. Je moet er namelijk toch ook tijd in steken om deze te bouwen. En een jaar helpdesk spelen wil je ook niet!

Ik zou de Aldi PC niet echt een merk PC durven noemen. Hij is gewoon opgebouwd uit componenten die gewoon los te koop zijn. En de helpdesk zal je 3 jaar vol moeten houden, doet Aldi ook.

Leuk PC-tje verder trouwens.

Medion is in Frankrijk het een na best verkochte merk voor pc's en laptops. Oke, ze assembleren alleen maar en leveren daarnaast wat service .
Maar om het dan direct geen merk te noemen ..

Ik heb er overigens gewoon een voor een vriend gekocht op vrijdag middag. Dus zo snel uitverkocht waren zie ook weer niet

Enuh, had jij ook zo'n mooie kast, toetsenbord etc, Multimediafront? ik dacht het niet..

Deze Medion loopt minder hard dan de 8008 (de vorige). Ik was om 12:00 in de ALDI te Arnhem en ze hadden nog een pallet.
Het is dat ik reeds de vorige hade gekocht met m'n pc-privé budget en heb daar nog steeds geen spijt van.
Voor dat geld is er geen betere (wel voor meer euro's).

Mijn conclusie is dan ook een zeer mooi beestje voor dat geld.

Deze Medion loopt minder hard dan de 8008 (de vorige). Ik was om 12:00 in de ALDI te Arnhem en ze hadden nog een pallet.
Weet jij hoeveel ze deze keer hadden ingekocht dan? Volgens mij niet. Misschien hebben ze deze keer rekening gehouden met een grote toeloop en op voorhand extra systemen besteld.

5300 is niet slecht

Zeker goed voor een pc out of the box, laat staan als je ALLE drivers van de pc gaat updaten, dan kan je nog hoger scoren.


4400 met 3dmark2000 of 2001 :)
5300 is gedaan met 3Dmark2003.

Ik zie niet staan om wat voor 3dmark het gaat, maar neem maar aan dat het om 3dMark03 gaat, dan haal je toch echt geen 4400 3Dmarks met je geforceje :)

Draait 3DMark03 uberhaupt wel op jouw kaart?

M'n GeForce MX haalde 190 punten ofzo, daarbij draaide alleen de eerste demo :P

Wat ik wel een nadeeltje vind, is het feit dat zo'n PC ook door veel mensen aangeschaft wordt die met veel minder uit de voeten hadden gekund. Intussen staat de ALDI-pc bekend als voordelig en van goede kwaliteit en dat wil ik ook best geloven. Er zit echter een hoop op en aan dat een deel van de kopers nooit zal gebruiken, denk alleen al aan de Radeon die een beetje uit zijn neus gaat zitten eten terwijl de huisvader in Word zit te typen. Toch een beetje zonde dat mensen dan ¤1229 gaan uitgeven, terwijl ze voor een goede computer op maat toch een paar honderd euro goedkoper uit kunnen zijn.

Het blijft altijd een beetje vaag in mijn ogen, zo'n kant en klare pc... Natuurlijk is het voor een hele hoop hardstikke handig. Ze zijn goed, en snel.. je mist niets!
Ik zou het gewoonweg niet over mijn strot kunnen krijgen om zo'n ding aan te schaffen.
Sinds mijn 2e verjaardag weet ik al niet beter dan dat pc's bij ons altijd werden samengesteld uit onderdelen naar keuze. Wat vervolgens jaar in jaar uit geupgrade wordt tot je uiteindelijk jaaaaren verder bent en eigenlijk nog nooit weet wat dat ding gekost heeft
Vraagt er ineens zo iemand, hoe duur was die pc?
duh! Ik koop geen pc's is dan altijd mijn antwoord.
Dat doe je toch ook niet, je verspilt je geld aan alle kanten door niet exact de juiste spullen te nemen. De helft is overkill, het echt belangrijke mist enz enz.
Maar das misschien het hart van een echte PC geek die in zijn jeugd niets anders heeft gezien, like me :D

Wat zeker een voordeel is als je er een beetje verstand van hebt, is dat je noooit ineens zo'n enorm bedrag hoeft neer te leggen, maar je verdeelt het over de jaren heen. Isset ook niet zo'n rib uit je lijf en hoef je ook niet zomaar een 3 jaar oude pc te dumpen voor een prijs van nix en kan je weer opnieuw zo'n ding aanschaffen. Das echt onbeholpen gedrag in mijn ogen.

De meeste mensen boeit het alleen neit en die willen een apparaat dat out of the box werkt.
en zo worden veel pc's verkocht heel veel zelfs ;)

Sinds je 2de verjaardag O_o

Of je pa zat heel vroeg in de automatisering.
Of je bent gewoon net 14 geworden ofzo...

Ik had 19 jaar geleden nog echt geen PC in huis moet ik zeggen. En mijn eerste 486SX 25MHz kon je zowiezo niet upgraden. Als er in mijn jongere jaren IETS incompatible was, dan waren het wel X86 computers :D

En verder vind ik het een mooie actie van Aldi, al zou ik persoonlijk voor de AMD 3k+ gaan van Lidl.
iets goedkoper en ik ben Pro AMD ;)

Ik bou zelf pcs sinds ik mijn XT uitrustte met een NEC chippie in 1989, maar ook ik heb de vorige Aldi pc gekocht: mijn eigen pc was op de een of andere manier zo instabiel als wat, had `m nodig voor mijn werk, kon `m via pc prive kopen. Prima ding, netjes afgewerkt, en nog niet één keer vastgelopen. Overklokken kan fijn softwarematig (zowel videokaart als processor), ik heb er zelf een extra harddisk ingezet en een floppydrive (!). Ik had misschien 150 euro kunnen besparen, maar dat mag de pret niet drukken!

wtf kan jou dat nu schelen dat die mensen veel betalen voor een pc waar ze niet veel van gaan gebruiken, dat zijn ook echt niet de mensen die heel vroeg een rij vormen voor de aldi, het zijn juist de mensen die goed weten wat erin zit en dat het een heel scherpe prijs is.

Ben nu toch al te laat voor deze machine...

<Update>
In belgie issie volgende week verkrijgbaar. wel voor 1259,--
</Update>

ik was vanmiddag (uurtje of 12) in de aldi en zag er nog zeker 5-6 staan (Emmen)

Wederom idd een goede bak, buren hebben de vorige versie en hebben geen problemen

heeft deze medion wel de mogelijkheid om er een 3.5" floppy aan te sluiten op de mobo ?

als die vorige dat niet kon zal deze waarschijnlijk dat ook niet kunnen. Maar er zijn toch altijd betere alternatieven? zoals usb-sticks? Als je echt niet zonder floppy kunt koop je toch gewoon een usb floppy drive, dat bak heeft toch genoeg usb poorten voorop....

die vorige kon het wel, zat gewoon een floppy-ide op. wel ff 5 euri investeren in een drive (en kabel). deze kan het btw ook gewoon

Euri, nooit gehoord van dat woord, vertel eens, wat betekend het? :Y)

De floppy zit er niet standaard in, misschien niet de handigste keuze van aldi aangezien er denk ik best veel mensen zullen zijn die deze nog willen gebruiken (of niet anders weten-nog nooit gehoord hebben van usb stick).

Maar zoals de revieuwer zegt:
Net als de vorige keer is er geen 3,5 inch diskdrive in het systeem aanwezig. Er is ruimte om zelf een drive in te bouwen, uiteraard heb je dan ook nog een floppy kabel nodig.
er is dus wel ruimte zegt de revieuwer, waarmee hij dus denk ook ook bedoelt dat er wel een floppy ide aanwezig is.

Maar gelukkig verkopen ze ook Medion USB sticks bij de aldi! (128 MB, USB 2.0, ¤40)

IDE Floppy ? What the X !!?? |:(

@Catch22
Maar de Aldi (Emmen, Emmermeer) zit hier ook niet in een drukke buurt. Ik heb mijn ALDI-pc ook 7 dagen nadat hij uit was gekocht (niet vorige aanbieding, maar die ervoor)

ik was @ Wilhelminastraat

maarja, ik denk dat veel mensen al 1tje hebben.. Enne emmen is ook niet echt een grote stad en heeft toch minstens 3 vestigingen in de buurt...

Dus als je 1 wil hebben, Emmen is je stad ;)

Volgens mij trekt die hardware.info site het ff niet meer met al deze aandacht (van t.net?) :P

Als je nog eentje wilt kan je misschien nog terecht in bejaardenbuurten in grote steden (in Groningen heb je de Weijert enzo, echt rollatortown) of dorpen... Hier in de studentenbuurt vliegen die Aldiaanbiedingen binnen een uur eruit.

Ging ooit speakers halen bij Aldi, zag ik onderweg al 3 man met de doos achterop de fiets :+
«  1  2  3  4  5  6  7  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 18:26
Vorige 16:37
VNU Media logo Powered by True

© 1998 - 2008 Tweakers.net - Alle rechten voorbehouden

Uitgever van: