Hoofdcategorieën
Device Settings

Beveiligingsbedrijf verwacht snelle toename spam

Door Mark Oosterveen, dinsdag 11 november 2003 20:22
Bron: ZDNet, views: 1.433

FrontBrigde, een bedrijf dat zich heeft gespecialiseerd in het aanbieden van anti-spamdiensten, waarschuwt voor een sterke stijging in de hoeveelheid verstuurde spam, zo meldt ZDNet. Het bedrijf zou een stijging van vijftien procent in de hoeveelheid verstuurde spam hebben waargenomen tussen 14 en 18 oktober, iets wat volgens het bedrijf erop zou duiden dat spammers hun activiteiten intensiveren, dit ondanks de via vele kanalen aangekondigde acties tegen spammers. Het is niet alleen zo dat internetters die al eerder slachtoffer waren nu meer mailtjes krijgen, ook maakt FrontBridge melding van een verhoogd aantal spammailtjes naar e-mailadressen waar voorheen nog geen spam naartoe gestuurd was.

SpamVolgens FrontBridge zou de stijging veroorzaakt kunnen worden door het ineens toevoegen van een gigantische lijst met nieuwe e-mailadressen. Volgens andere experts is er echter geen reden voor paniek en komen pieken zoals die tussen 14 en 18 oktober wel vaker door. De algemene tendens is echter wel dat de hoeveelheid spam nog steeds verder toeneemt, volgens de laatste cijfers zou 50,5 procent van alle e-mail uit spammails bestaan. Tegelijkertijd met de waarschuwing kondigde FrontBridge een Europees kantoor aan, om zijn activiteiten in Europa beter te kunnen ontplooien.

Volgende 21:50 BBC ontwikkelt virtuele tv-studio
Vorige 20:10 Microsoft stapt naar rechter wegens actie Lindows
Advertentie

Reacties

«  1  2  3  »

Nog meer spam??? Ik krijg de afgelopen maand op mijn Hotmail opeens 10 keer zoveel spam als in de 5 jaar ervoor....

Erg vaag ik krijg just op me hotmail account minder spam.

Een week geleden ofzo kreeg ik er nog 20 a 30 per dag nu nog maar een stuk of 5 per dag.

Ik ook, ik had voorheen altijd rond de 60 spammailtjes, nu nog ongeveer 10 per dag.

Hey weird dat heb ik ook :r

FrontBrigde, een bedrijf dat zich heeft gespecialiseerd in het aanbieden van anti-spamdiensten, waarschuwt voor een sterke stijging in de hoeveelheid verstuurde spam.
Als ik een antispam software bedrijf had, zou ik dat ook zeggen ja :(

Yup. Paniek zaaien en winst oogsten :Y)

Toename in spam alsof we nu nog niet voldoende spam krijgen. Het is natuurlijk onzin met zoals het nu gaat met al die spam filters. Waar blijft de Ja Nee of Nee Nee sticker voor op me mailbox.

Ja voor mooie lieve dames.

Nee voor reclame en porno

Hoe kan email ooit een echt serieus medium worden als er meer dan 50% rotzooi op binnenkomt. Moet je je ochtendkrant eens voorstellen met meer dan de helft spam. ENLARGE YOUR P**** groot op de voorpagina.

Het WAS een serieus medium, alleen de misbruikers (spammers) raken nu ook steeds meer 'bedreven' in hun activiteiten. Persoonlijk zie ik een paar scenario's:

1. Spammers sterven uit doordat ze niets meer verdienen (dus minder dan de huidige 1 a 2 op de 1000 mailtjes).
2. Serieuze oplossingen tegen spamming (authenticatie van mailservers zoals SMTP/TLS etc) worden gemeengoed en gaan dus werken.
3. We lezen in de toekomst alleen nog maar mail van vertrouwde personen/instanties (whitelisting, eventueel gecombineerd met optie 2.).
4. We raken er aan gewend en de kat-em-muis race tussen spammers en spamfilters duurt nog jaaaren voort.

Combinaties zijn natuurlijk mogelijk, maar ik ben bang dat we nog wel even met spamfilters moeten spelen de komende paar jaar ;(

[off-topic]Moet je je ochtendkrant eens voorstellen met meer dan de helft spam.
Geen idee welke krant jij hebt, maar kijk maar eens goed naar de aantallen pagina's met advertenties en het aantal pagina's met serieuze nieuwsberichten. Denk dat je eens goed kan schrikken: meer dan de helft van de meeste dagbladen bestaan uit advertenties (nou zijn het gelukkig geen aanbiedingen voor grotere geslachtsdelen of gewillige dames...).
[/off-topic]

Het is niet alleen zo dat internetters die al eerder slachtoffer waren nu meer mailtjes krijgen, ook maakt FrontBridge melding van een verhoogd aantal spammailtjes naar e-mailadressen waar voorheen nog geen spam naartoe gestuurd was.
En dit is zo al jaren aan de gang. Steeds meer mailadressen worden bekend bij de spammers, en de hoeveelheid spam groeit ook al geruime tijd.

Het zou kunnen dat de hoeveelheid spam de laatste tijd extra hard gegroeid is, maar de bron lijkt me nou niet 100% objectief.

Niet alleen worden mailadressen steeds meer bekend, er wordt ook meer en meer ge-'brute forced', d.w.z. mailadressen worden gewoon geprobeerd op allerlei domeinen.

Op je prive domein met 5 mailaccountjes niet spannend, maar alle 6 lettercombinaties bij een grote ISP proberen (Tiscali, AOL, Planet, XS4ALL, hetnet, hotmail, mail.com, etc.) geeft (kennelijk) beter resultaat in de de ogen van spammers. Het schijnt in ieder geval al redelijk vaak te gebeuren..
Dan kun je nog zo braaf je e-mail adres niet uitgeven, het wordt gewoon 'geraden' door spammers.

woohoo ... nou, *dit* wordt erg grappig dan. Ok, we gaan even uit van zes random gekozen letters en cijfers in een mailadres. Er is dus een keuze uit 36 symbolen op deze manier. Voor zes symbolen betekent dit dat er maximaal 36*36*36*36*36*36 mogelijkheden zijn. De spammer zal *al* deze mogelijkheden *per* ISP uit moeten proberen. Dussss .. om er zeker van te zijn dat ie brutoforcegewijs iedereen te pakken krijgt zal ie dus 2.176.782.336 mailtjes, *per* ISP(!!!!!), moeten versturen. En dat is dus alleen maar bij emailadressen met zes tekens. Had je nu gezegd vier tekens dan wil ik het nog wel geloven (1.679.616 mailtjes) maar met meer dan 2 miljard mailtjes, daar begin ik toch echt moeite mee te krijgen. Het is toch eenvoudiger om botweg een CD te kopen waarop supposedly "al de geldige emailadressen ter wereld staan".

Wat ik vind is dat gebruikers eens echt gewezen moeten worden op bijv. van die kettingbrieven. "stuur dit door naar 20 en al je wensen" e.d. Ten 1e dat al die mails onzin bevatten (je hotmail wordt echt niet opgezegd) en ten 2e, de spam-koning(inn)en zijn gek op deze mails omdat er allemaal mailadressen instaan. En vaak zit er nog eens ff een nieuwe domein-naam tussen, primakassie!. Het mooiste voorbeeld ooit was dat ik kettingbrief kreeg met meer dan 1500 mailadressen erin! Dat is gewoon van de zotte...

Sterker nog: ik denk dat de meeste van die kettingbrieven opgesteld worden door spammers zelf in de hoop die mail ooit eens teruggestuurd te krijgen en zo honderden nieuwe geldige adressen te kunnen bemachtigen!

Ik vraag me af of spammers geen morele waarde kennen, hun vrienden en familie worden er toch ook door geplaagd?

Ik vraag me af of spammers geen morele waarde kennen, hun vrienden en familie worden er toch ook door geplaagd?
Morele waarden??? Laat me niet lachen! Hoeveel malafide autoverkopers zijn er niet? En toch rijden hun broers/zussen/vaders/moeders/... ook in een auto. Hoeveel "verkopers" komen er aan de deur met als doel degene die opendoet te belazeren? Toch hebben ze zelf ook een voordeur... Hoeveel... Noem maar op!
Spammers kijken niet naar hun omgeving, ze kijken naar hun eigen winst. Wie of wat ervoor moet wijken, zal ze werkelijk een zorg zijn. Morele waarde? Moet je voor bij het CDA of de EO of vergelijkbare halfzachte clubjes zijn, de rest van de wereld weet beter hoe dat een en ander werkt! ;(

Weet je hoe vaak ik 's avonds gebeld wordt (altijd onder het eten)? Ik wordt er wel behoorlijk bot door: "Goede avond, wat u ook wilt verkopen ik heb geen interesse ...<klik>", je herkent ze omdat ze altijd ananiem bellen.

Dit soort mensen hebben geen moraal, alleen maar een portemonee die voller moet.

Etters ....

Maar een bericht dat van een anti-spammer komt dat is spam opzich.

Het probleem moet bij de provider aangepakt worden, nu passeert het de provider en moet de eindgebruiker alsnog zelf de ongewenste mailtjes filteren.

Providers zouden zelf op zoek moeten gaan naar adressen van waar spam gestuurd wordt en die voorgoed blokkeren.

Providers zouden zelf op zoek moeten gaan naar adressen van waar spam gestuurd wordt en die voorgoed blokkeren.
Hier klopt iets niet aan
hoe kunnen NL- ISP's nou spammers blokkeren die geen klant zijn ? Of bedoel je een heel ip-range freezen ?

Nee, ik bedoel dat providers een blacklist zouden moeten aanmaken met e-mailadressen van waar spammailtjes verstuurd worden en vervolgens die blacklist gebruiken als filter op de mailbox van hun klanten.

Er is wel het nadeel dat spammers voortdurend nieuwe e-mailadressen aanmaken (al dan niet automatisch) waardoor dit omzeild zou worden maar het zou toch al een groot gedeelte wegfilteren.

Spammers maken gebruik van open relayservers die wereldwijd voor hun beschikbaar staan om mass emails te versturen, helaas is daardoor de spammer moeilijk terug te tracen, zeker als die nog eens zijn IP onzichtbaar maakt.

Blocken heeft geen zin, dit soort mensen kunnen vele accounts aanvragen, misbruiken of zelfs hun opdrachten via een Inet cafe uitvoeren.

Als er zo'n haat tegen is waarom dan niet gewoon echt strafbaar maken en de lui hard aanpakken :?

Leuker nog, sinds enige tijd wordt er gebruikt gemaakt van gehackte machines waarvandaan dus die rotzooi de wereld ingezonden wordt.

Het valt mij op dat 80-90% van die rotzooi uit China komt, dat komt mooi overeen met het aantal virusinfecties in dat land en dat bijna niemand daar een virusscanner of wat heeft draaien.

Blacklists op basis van afzender adressen werkt niet, die worden gefaked. Blacklists op basis van onbetrouwbare afzender IP's (gehackte dozen zoals Graver al aangaf) worden door de betere ISP's al gebruikt. XS4ALL is een voorbeeld, maar ik meen ook Zonnet en Planet.

Ook zinvol zijn de spamfilters die op basis van inhoud spam herkennen, de vraag is alleen of een ISP hier echt veel mee kan. De grens tussen wat wel en niet spam is is lastig te bepalen en niet veel ISP's willen het risico lopen om mail die 'echt' is als spam te classificeren. Het filter zou dan ruimer moeten, maar dan wordt weer teveel mail doorgelaten waardoor het filter niet effectief is. ISP's zijn in Nederland traditioneel behoudend als het gaat om dit soort beslissingen voor de gebruikers nemen.

Klopt, ik heb het spamfilter bij Xs4all standaard aanstaan en krijg ondanks dat toch 10-30 spam berichten per/dag. Soms is dit 100% van mijn e-mail. :(

Nou, met een standaard spam-filter zou het ook al veel beter zijn denk ik hoor. Maar dat hebben de meeste nu nog niet... :(

Wat me opvalt is dat er steeds meer nieuwe afzenders van spamberichten komen. Van de 20 a 30 mails per dag zijn meer dan 75% onbekende afzenders. Mijn blacklist groeit zo wel heel erg snel :r

Blacklists werken niet goed, er zijn meer dan 100.000 spamdomeinnamen. Daarnaast kan je geen blacklist maken van @hotmail, @aol, @yahoo - domeinen etc. Hiervan zijn een oneindig aantal emailadressen te maken. En het domein kan niet geblockt worden omdat normale mensen ook zon emailadress hebben.

Je kan beter een Bayesian spamfilter gebruiken, die kijkt naar de inhoud van het bericht.

Ik vind mijn Outlook 2k3 spamfilter toereikend. Als het de spam niet vangt, kun je altijd nog de bewuste mail als spam bestempelen.

Trouwens: op filter niveau Exclusief houd Outlook iets te veel tegen :+

Daarmee heb je het nadeel dat tekst in veel spammails niet meer geschreven wordt met letters uit het alfabet zoals wij het kennen, maar met woorden die allerlei accenten en symbolen bevatten zoals dêbt, ënlàrge en çhiçks,... en nog veel vreemdere dingen die niet eens op mijn toetsenbord staan. Hierop hebben die filters geen vat.

Zulke letters uitsluiten heeft ook geen nut want dan sluit je ook sommige Westerse woorden en een groot deel van bvb. Slavische en Scandinavische woorden uit.

Filters triggeren grotendeels op foute woorden en omschrijvingen.

Maar als raar gespelde woorden erdoor sijpelen, dan begrijp ik niet dat er nog geen filters zijn die controleren of de tekst in het bericht uit leesbare woorden bestaat. Daarmee kan je het probleem makkelijk aanpakken.

en symbolen bevatten zoals dêbt, ënlàrge en çhiçks,...
bij spamassassin is dat juist een reden om het mailtje een hoge spam rating te geven.

spamassassin gebruikt een Bayesian filter, en laat een aantal tests los op je mail. (een score boven 5.0 is spam)

Het probleem blijft nog steeds dat je de mail ontvangt, en dan pas filtert! Dit slurpt bandbreedte op, moet je nagaan als je als eindgebruiker per mb moet betalen(satellietverbindingen bijv).

Dit had ik ook wel kunnen bedenken...

Dit lijkt me nogal logisch.. spam zenden gaat steeds makkelijker...

Niet waar: Spam groeit nog steeds in aantal maar het wordt steeds moeilijker om spam te versturen omdat steeds meer mensen en providers een filter gebruiken. Hierdoor moeten spammers meer tijd gaan steken in het uitvinden van technieken om deze filters te omzeilen.

Versturen is geen probleem, ervoor zorgen dat de mensen het ontvangen, dat is het probleem. (voor de spammers dan he?)
«  1  2  3  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 21:50 BBC ontwikkelt virtuele tv-studio
Vorige 20:10 Microsoft stapt naar rechter wegens actie Lindows
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011