Hoofdcategorieën

Speculaties over release Athlon 64 FX-53 dit jaar

Door Jack Leenders, dinsdag 4 november 2003 14:50
Bron: X-bit laboratories, views: 1.170

Naast speculaties over het nog dit jaar verschijnen van een Athlon 64 3400+, doen vergelijkbare geruchten de ronde over het uitkomen van een Athlon 64 FX-53, aldus X-bit Laboratories. Laatstgenoemde zou op een klokfrequentie van 2,40GHz gaan werken en voorzien zijn van een Socket 940-spijkerbedje. Nadat Intel gisteren de al eerder aangekondigde Pentium 4 EE 3,2GHz-desktopprocessor had vrijgegeven voor de verkoop, zouden AMD's volgende speedgrades in K8-desktopprocessorlijnen het bedrijf weer opnieuw vooraan moeten doen lopen in de prestatierace om 's werelds snelste desktopprocessor. Vragen blijven echter hangen over in welke hoeveelheden AMD de relatief complexe chips het fabrieksterrein daadwerkelijk zal weten te doen verlaten richting de handel, ze dan op tijd zullen zijn om ergens onder een kerstboom ontdekt te worden, of dat voorlopig de meeste cores als versiering in kerstbomen in Dresdense huiskamers eindigen.

AMD Kerstbal 64 FX-2003
Volgende 15:56
Vorige 14:31

Reacties

«  1  2  3  »

Mislukte cores in plexiglas doen en dan als sleutelhanger verkopen, da's pas een manier van efficient met je grondstoffen omgaan :P

Het is in ieder geval economischer dan een chip kopen en die open gaan breken :P ;)

leuke sleutelhanger,
met dat onder mijn kerstboom zou ik reeds tevreden zijn.

verder,
ze zouden beter eerst de huidige processors in goede getale op de markt brengen richting consument en zodra de yields ook beter zijn kunnen ze meteen dan pas deze hoger geklokte versie op de markt brengen.

prijs daalt dan van de huidige, er is meer aanbod en zal dus ook meer verkoop zijn.

Hmmm idd ... mooie "upgrade" ... ik heb er op dit moment een iNtel P3 800 aan hangen ... Waar kan ik ze bestellen?

Dat ze deze hoge snelheden halen en op de markt gooien is alleen maar mooi. Voor iedere 1 ultra hoge snelheid AMD64 core die er van de band rolt rollen er zogezegd 10 mindere maar wel bruikbare middensegment AMD64's van de band ... Dus als ze zulke hooggeklokte CPU's de markt op gooien kan dat alleen maar betekenen dat de wat lager geklokte broertjes beter leverbaar KUNNEN worden (als AMD ze natuurlijk ook echt de markt op brengt)

hmja, leuk dat er een nieuwe athlon 64 FX-53 aankomt maar vermeld dan als tweakers ook even dat microsoft de release voor amd 64 recent ook naar achteren geschoven heeft Q4 ipv Q1 2004.

"""
Two weeks ago Microsoft dropped a bomb. It pushed the first Windows Server 2003 Service Pack back to the second half of 2004. And along with the Service Pack go new versions of Windows for both AMD's Opteron (Windows Server 2003) and Athlon64 processors (Windows XP). This places the Windows for AMD64 release close to nine months behind original expectations, adding risks to an already risky proposition from AMD.
"""
bron:
http://www.theregister.co.uk/content/61/33748.html

het is niet alleen hallelujah aan het amd 64 front helaas. :(

hmja, feit blijft dat de Atlhon 64 3200+ met een 32 bits O.S. (bijna) net zo snel is als een P4 3,2 GH.
met Windows XP 64 bit zal het snelheidsverschil toenemen in het voordeel van de Athlon imho.

Het is dus niet zo dat je als windows gebruiker nog niks mee kunt.

Misschien zijn de huidige yields al van een hoog niveau, waardoor ze hebben besloten om de clock sneller dan verwacht op te schroeven.

Speculaazies .... neem aan dat het dan 5 december de release datum zal zijn :P

Wat dacht je van 1 April :Y)

Dan zijn ze wel weer ff de snelste, aangezien de prescot toch nog een tijdje op zich laat wachten, en de p4 ee (expensive edition) niet verder dan 3,4 ghz gaat komen.

IK WIL OOK ZO'N SLEUTELHANGER!!!! :D Bij Bart Smit verkrijgbaar mag ik aannemen??

Juist... waar kan je zo een ultra E7331e sleutelhanger krijgen (kopen)?

Nou worden al deze replies over die sleutelhanger wel mooi overbodig gewaardeerd, maar ik denk serieus dat het toch een mooie manier kan zijn voor AMD om van hun mislukte cores af te komen. Of zouden ze die dingen kunnen hergebruiken om dr weer silicium van te maken ?

Toch ook maar beetje ontopic posten :
Die FX serie is wel heel mooi allemaal, maar het wordt nu toch echt eens tijd dat AMD eindelijk de FX versie die geen ECC ram nodig heeft uitbrengt. Zo houden ze de FX serie alleen voor de mensen met (te) veel geld. AMD mist nog echt een 64-bits CPU voor de midrange.

Ik denk dat AMD heel goed bezig is de laatste tijd brengen ze continu iets vernieuwend uit of geven ze een pres releas waardoor Intel weer net buiten mijn gedachtes valt. ze hebben er lang over gedaan maar ik denk dat de markt vanaf nu ongeveer een beetje meer richting AMD gaat ook zie je steeds vaker dat in pc fabricanten amd procecors gebruiken dit betekend alleen maar goeds voor AMD.

Coole sleutelhanger, waar kun je die kopuh?

nou zulke kerstballen mogen ze ook wel in mijn boom hangen dan haal ik wel een extra grote boom :D
maar ziet er wel leuk uit en gaat nog veel beloven dit

Naast speculaties over het nog dit jaar verschijnen van een Athlon 64 3400+ ...
Ze worden al aangeboden onder Pricewatch...

...of zie ik dit nu verkeerd?

:?

Toch wel moeilijk tegenwoordig. Elke keer wordt er weer wat nieuws aangekondigd. Op dit moment wil ik mijn ‘antieke’ Athlon 1800+ vervangen. De nieuwe Athlon 64 FX-53 met Socket 940 lijkt mij wel wat, omdat deze Socket waarchijnlijk wel enige tijd mee zal gaan. Ik hoop in Q1 2004 toch voor een redelijke prijs op de markt.

afaik gaat de socket 940 voor desktop systemen verdwijnen en wordt die vervangen door de socket 939 versie die geen gebruik maakt van registered geheugen, wat het globale kostenplaatje voor een Athlon 64 FX systeem drastisch zal verlagen. Tegen die tijd (Q1 2004) zal AMD hopelijk hogere yields hebben, waardoor ze ten eerste vlot(ter) verkrijgbaar zijn, ten tweede goedkoper worden en ten derde voor de OC'ers beter overklokbaar zijn.
«  1  2  3  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 15:56
Vorige 14:31
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2009 Tweakers.net - Alle rechten voorbehouden - Uw Privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van: