Hoofdcategorieën
Device Settings

Microsoft Office krijgt concurrentie uit Engeland

Door Henk-Jan de Boer, zondag 2 november 2003 13:59
Bron: ZDNet, views: 1.147

Microsoft krijgt nieuwe concurrentie op één van zijn meest winstgevende markten. De kleine Britse softwarefabrikant Ability Plus Software heeft plannen om de strijd aan te gaan met de gigant uit Redmond door een nieuw pakket voor kantoortaken te lanceren op de Noord-Amerikaanse markt. Het bedrijf is al enkele decennia actief in Europa met de verkoop van tekstverwerkers en andere office-applicaties, maar is nooit echt bekend geworden. Het bedrijf hoopt nu zijn slag te kunnen slaan door een totaalpakket te lanceren dat naar eigen zeggen compatible is met Microsoft Office, maar met een geplande prijs van vijftig dollar wel aantrekkelijker is in de aanschafkosten. Afhankelijk van de omvang van het pakket moet 149 tot 499 dollar neergeteld worden voor Microsoft Office 2003, waarmee die prijzen aanmerkelijk hoger liggen. Ability Office, zoals het nieuwe pakket gaat heten, zal het echter niet alleen tegen Microsoft Office op moeten nemen.

Ability Plus Software (beter)Het idee om een gelijkwaardig alternatief pakket met office-programmatuur aan te bieden is namelijk niet nieuw. Zo zal Ability Office verder de strijd aan moeten binden met het al veel langer bestaande Word Perfect van Corel. Daarnaast zal Ability een geduchte concurrent vinden in StarOffice van Sun, dat vrij bekend is onder Linux-gebruikers maar ook beschikbaar is voor pc's met Windows. Die suite is wellicht net zo veelzijdig en met een prijs variërend van vijftig tot tachtig dollar ook niet onaantrekkelijk geprijsd. Tot slot treedt Ability Office aan in de arena tegen het open source-alternatief OpenOffice. Toch denkt Ishan Amin, topman van Ability Plus, dat Ability Office wel degelijk een meerwaarde heeft. Naast de genoemde compatibiliteit met Microsoft Office zou het pakket voordeel hebben bij het weglaten van overbodige functionaliteit:

Microsoft Office 2003 logo (geroteerd)"Ninety percent of people just use the basic features of any office application," he said. "Why should you spend $400 to $500 for an office suite just for the basic features? We're going after a market that doesn't want to spend more than $50."
Volgende 15:11 Muziekdienst MIT krijgt platenlabels over zich heen
Vorige 12:53 Apple waardeert AirPort WLAN op voor WPA
Advertentie

Reacties

«  1  2  3  4  »


Met amerikaanse patenten komen ze niet zo ver in Europa 8-)

Nee hoor. Er zijn talloze office pakketten die vergelijkbare functionaliteit en prijs hebben als Ability hebben. Ik lees geen enkel killer-argument waarom Ability wel de consument zou triggeren om over te stappen. Marktaandeel winnen in de office markt gaat moeizaam omdat al zoveel mensen gewend zijn aan het pakket. Microsoft heeft dan voorlopig niet echt wat te vrezen (zeker niet van een bedrijf wat geen vergelijkbaar marketing budget heeft als Microsoft). Daarom zullen ze ook geen actie tegen deze concurrent gaan ondernemen.

Niet vergeten dat er ook genoeg gratis en zelfs opensource office pakketten zijn. Ze zitten zelfs standaard bij Linux distributie's. Hierbij moet je denken aan pakketten als OpenOffice en Abiword. Ik denk dat de kans groot is dat al men al af wilt van het Office van Microsoft de verleiding voor een gratis variant te gaan erg hoog is. Is deze variant ook nog eens opensource kan het gebruik ervan voor bedrijven ook nog interessant zijn. Ze kunnen ontbrekende functie's dan immers zelf invoegen. Nu gebeurt dit naar mijn weten niet veel, maar het lijkt me toch aantrekkelijker.

Nog een verschil met MS Office:
40 MB hard disk space required during download and setup
Less than 25 MB for full installation after setup
32MB RAM
En er is een reeks aan spelling/talen beschikbaar, waaronder NL

En er zijn gratis testversies te downen, en een reusachtige hoeveelheid inmport- en exportfilters.

Mijn eerste ingeving: dit wordt helemaal niets.
Toch denkt Ishan Amin, topman van Ability Plus, dat Ability Office wel degelijk een meerwaarde heeft. Naast de genoemde compatibiliteit met Microsoft Office zou het pakket voordeel hebben bij het weglaten van overbodige functionaliteit
Vergeten ze alleen dat misschien de meeste gebruikers 90% niet gebruikt van de features. Maar per gebruiker verschilt het natuurlijk wel, welke 90% dat is. Eerst maar eens afwachten hoe compleet dat dat pakket worden wil.

Tjah, ze bedoelen mss dat ze enkel de echte basisfuncties hebben. Maar dan heb je natuurlijk word-pad. En dat zit nog standaard bij windows ook.
Natuurlijk heb je dan ook nog exel enzo, maar ik denk niet dat de huis-tuin-en-keuken gebruiker dat veel gebruikt...

Hmm, ik denk dat ze wel iets meer functionaliteit hebben dan WordPad, want daar heeft MS met opzet een aantal basisfuncties weggelaten die het product geschikt zouden maken als textverwerker (zelf pagina scheidingen invoeren e.a. opmaak features).

Bedenk wel dat WordPad zo ver uitgekleed is dat het de aanschaf van een fatsoenlijke tekstverwerker niet ontmoedigt. Een 'echte' tekstverwerker zal dus altijd meerwaarde hebben t.o. WordPad.

Mijn eerste ingeving: Microsoft koopt hen op en laat hun klanten goedkoop overstappen op het 'betere' Office.

Och, 't is hartstikke simpel, MS gaat gewoon weer het .doc formaat aanpassen als het echt een gevaar gaat vormen: doei compatibiliteit. Volgende concurrent!

of nog erger een simpele encryptie verwerken in hun .DOC formaat.. als mensen compatible zijn moeten ze dus de encryptie bypassen. En zijn dus in violation van de DMCA!!
dan mogen concurenten niet eens compatible meer zijn!

en dan worden ze weer aangeklaagd wegens het misbruiken van monopolie :)

net of ze daar nog van onder de indruk zijn :(

En toen werd ik 60 jaar... als dit zo blijft duren :Y)

En dan krijgen de mensen genoeg van Microsoft.

En toen leefde ze nog lang en gelukkig. }>

Ability is gevestigd in Engeland en dus niet onderworpen aan de DMCA. Ze zullen hoostens de software niet meer mogen verkopen in Amerika.

Jammer heren, maar reverse engineering omwille van interoperabiliteit is al jaren een uitzondering onder de DMCA.

Gelukkig maar, anders hadden we nu geen gaim, geen trillian en anderen gehad die keurig netjes op MSN kunnen komen.

En dat is slechts 1 van de tientallen voorbeelden.

Oh zo makkelijk gaat dat anders niet ..
trillian moet tegenwoordig harde pegels betalen om het MSN netwerk te mogen gebruiken (licentie kosten).
En de DVD-code kraken om op linux te draaien (ook interoperabiliteit) was dus gewoon strafbaar!

je mag wel reverse engeneeren maar je mag niet beveiligingen omzeilen!!!! Een encryptie is een beveiliging dus mag dat niet! |:(

Microsoft heeft onlangs het XML-formaat ingevoerd in Office om de uitwisselbaarheid van bestanden te vergroten.

Alleen is MS's implementatie van XML in Office weer nèt niet helemaal conform de specificatie. Hoe kàn dat toch hè! :z

BULLSHIT !!

But analysts contend that WordML's compliance with industry standards is a misnomer. Because the schema isn't fully documented, people who want to edit files created in Office 2003 will only be able to do that with Office itself, as before. Text in Office 2003 files stored in XML format might be viewable in other desktop programs, but all document formatting would be lost and most other files would be unreadable."

http://slashdot.org/

Voor zover ik 't weet, exporteert office in de goedkope versies van office worddocumenten naar WordML... In de enterprise edition exporteert Word wel èchte XML :).

Word 2003 exporteert standaard altijd naar XML met WordML. In Microsoft termen heet dit 'enriched XML' ofzoiets.

Er is trouwens wel een optie aanwezig om je document in pure XML te bewaren, maar daarmee houdt je alleen de data over en niet de layout. Wat trouwens voor de meeste apps in de backoffice al voldoende is want daar wil je alleen de content van het document hebben, en niet de inhoud. Ik doel hier bijvoorbeeld op een XML based CMS. Gebruikers kunnen nu bijvoorbeeld heel snel data in hun vertrouwde tekstverwerker kloppen en het vervolgens exporteren richting CMS.

En bij het transformeren van XML door middel van XSLT heb ik ook eigenlijk de behoefte niet aan al die WordML prut in m'n document... hoef ik daar tenminste in mijn XSLT code geen rekening mee te houden.

En besides zou een gemiddelde Linux hacker daar totaal niet moeilijk over moeten doen. Met Word 2003, een XML (of tekst) editor en XSLT kun je ook al een heel eind komen. Met of zonder documentatie ;)

Zouden de consument wel een softwarepakket kopen waar al die overbodige functionaliteit niet op zit? De gemiddelde consument rijdt tenslotte ook liever in een luxe BMW dan in een simpele Nissan.

Ability kan zich beter richten op de OEM en de businessmarkt, want daar speelte het BMW/NISSAN syndroom (om het zo maar ff te noemen) niet zo, maar wint diegene die het beste pakket tegen de laagste prijs kan aanbieden.

Nee hoor, niet diegene met het goedkoopste pakket wint het op die markt.
Maar degene met de grootste naamsbekendheid.

p.s. wat ook mee speelt is natuurlijk die compatabiliteit... als bedrijf wil je natuurlijk niet dat als je een document maakt en deze naar een klant stuurt dat de klant dan ineens een totaal vern**kte layout op zijn scherm heeft.

dan stuur je ze toch op als PDF .. klaar .. kunnen ze ook niet er in zitten editten :)

Probeer het eens met een andere IE, loopt bij ons op het werk ook vast... (Acrobat Reader 5 en IE 5.01)

Laat OpenOffice.org 1.1 (en naar ik aanneem StarOffice 7.1) nu net de optie hebben om als PDF te saven. ZONDER dat je daar Acrobat Writer voor nodig hebt....

* 786562 Little

@Little Penguin.

Maar OO v1.xxxRC die er de voorbije maanden met hopen waren hadden ALTIJD wel een flaw hier of daar als het op PDF aankwam.
No offense, gebruik het zelf en vindt het een schitterend idee. Maar de uitvoering is nog niet 100% en heb vlak voor het geven van een belangrijke 'Portable' formaat die PDF-gemaakt via Adobe's program. één keer PDF teveel naar de z*k en dan wacht je wel een tijdje af hoor.

Maar ik steuen volledig het OO-project doe soms wat vertaling.

De gemiddelde consument rijdt tenslotte ook liever in een luxe BMW dan in een simpele Nissan.

Ik weet niet of jij een beetje hebt opgelet, maar op de weg rijden gemiddeld meer nissans dan bmw's dus dit argument gaat een beetje mank...

Wellicht als de consument een alternatief heeft naast office, wat wel compatible is, dat ze dan de nissan software kopen... :-)

Moest jij een kijken als je online een crack kon vinden om je Nissan te upgraden naar een BMW, dan lag de verhouding echt anders!
Nou is BMW niet mijn keuze (straalt te veel hufterigheid uit), maar dat terzijde.

Laat mij dan maar de grootste hufter op deze aardkloot zijn...


Ja sinterklaas... een 7!!!! serie... GEEN 5!!!
:+

De gemiddelde consument rijdt tenslotte ook liever in een luxe BMW dan in een simpele Nissan
Misschien wel, maar alleen als persoonlijke voorkeur bepalend zou zijn voor de uiteindelijke keuze. Helaas is er ook nog iets als een budget dat een rol speelt. Niet iedereen (lang niet iedereen) kan die BMW betalen en daar om rijden er ook zoveel Nissan's rond...
...om maar even dezelfde metafoor te blijven gebruiken.

Ik geef ze weinig kans eigenlijk vooral als nieuwe bekende. Als ze maar enigszins een bedreiging gaan vormen voor MS maakt MS ze kapot.

Da's een nogal forse uitspraak. Onderbouw dat eens met argumenten (en niet met loze beweringen).

- Netscape vs Internet Explorer
- WordPerfect vs MS Office
Nog meer argumenten nodig? Waarom denk je dat MS Linux als zo'n grote bedreiging ziet, die kunnen ze niet opkopen/uit de markt prijzen etc.

En zo nog wel een paar...
Lotus 123 vs Excel
Notes vs. Exchange
dBase vs Access
Eudora/Pegasus vs Outlook

Of ze kopen het op en vormen het om naar hun eigen smaak, zoals bv. FrontPage

Open Office / Star Office zal in de toekomst ongetwijfeld nog met MS aan de stok krijgen. En de oorlog met Linux is nog lang niet gestreden.

Waar ik vooral moeite mee heb is dat op sommige scholen de Microsoft software erin wordt geramd, je moet bijna uit je hoofd weten hoe je iets letterlijk doet, toets voor toets. Waarom geen concepten? Waarom niet meerdere tekstverwerkers? Waarom geen onafhankelijke kijk? Zit er in de educatieve licensie soms een disclaimer die dit verplicht maakt?

Met 40$ per package zie ik MS er nog niet zo snel onder door gaan.

Het databaseprogramma van Ability is in elk geval één van de beste die ik ken, dat bovendien access-compatibel is.

Van de ene kant wel goed bedoeld:

maar waarom $50 neertellen als t met OpenOffice gratis kan?

Omdat OpenOffice weer moeilijk te bedienen is! Dat zit ook helemaal vol met functies etc.. (en heeft een niet erg intuitieve interface)

Heb je OpenOffice 1.1 dan al gebruikt?
1.1 werkt echt heel simpel en als Word gebruiker hoef je helemaal niet lang te zoeken naar de functies. Groot plus punt is het knopje in de toolbar waarmee je een PDF file van je word document maakt, zonder dat je daar extra software voor nodig hebt.

Grappig.

En Office @ 200 euro zit niet vol met 'functies' die we niet zonder cursus/deftige instructies aankunnen?

De gemiddelde gebruiker (op het werk of student) al eens bezig gezien met Office ?
Sorry, maar dat is net zoals ik hoor van een hoge school die hun studenten:
- layouts laat maken in Adobe Photoshop (niemand aan pagemaker gedacht? Quarkexpress? Illustrator?) terwijl die eerstejaars van Photoshop toeten of blazen weten.
Adobe Elements is dan toch een betere keus die 'minder' functies biedt met meer functionaliteit.

Ik denk dat elk pakket zo wel z'n goede en slechte kanten heeft. Maar ik zou zeker nog eens OpenOffice bekijken voordat je er zo over oordeeld.
Thousands of Linux users can't be wrong,...of wel soms? :D

-No flame intended-

Waarom zou je 50 dollar uitgeven voor dit pakket, terwijl OpenOffice gratis is ?

OpenOffice is een beter product als ik zo even snel kijk.

Ander verschil: OpenOffice heeft ondersteuning voor de Nederlandse en vele andere talen.

De Nederlandse taal? De spellingschecker van Office heeft die toch ook???
En de vertaling van de Engelse namen naar Nederlandse zijn bij -begrijpelijk- Office zelf soms toch nét iets beter gekozen.

Als je even iets verder zoekt op de Ability Software pagina's, kom je ook (jawel!) RPM's voor Ability Office voor Linux tegen. Ik ga er toch eens naar kijken (maar dan moet ik eerst wel weer naar RedHat booten, want Gentoo doet geen RPM's :P )

Edit:
Bij nadere beschouwing blijken dit geen native Linux binary's te zijn, maar een onder Wine draaiende aangepaste versie van Ability voor Windows :P

Haha, dat soort geintjes ben ik al vaker tegengekomen, bv bij corel draw ;).

Nouja, ik hou het nog lekker mij OpenOffice. Als Sun straks ook nog het database gedeelte in OpenOffice laat vloeien is het helemaal compleet, en gratis :Y)

Waarom wil iedereen toch zo graag een database poot van OpenOffice? Ik wil helemaal geen database poot in OpenOffice. Ik heb al een database programma in MySQL, PostgreSQL of Firebird . Ik snap werkelijk niet waar die wens voor een Access clone vandaan komt. Alsof Access iets is dat je na moet maken :? :?
«  1  2  3  4  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 15:11 Muziekdienst MIT krijgt platenlabels over zich heen
Vorige 12:53 Apple waardeert AirPort WLAN op voor WPA
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011