Hoofdcategorieën
Device Settings

Belgacom introduceert volgende week videotelefonie

Door Jeroen P Hira, vrijdag 31 oktober 2003 02:23
Bron: Belgacom, submitter: DaCode, views: 1.393

Belgacom heeft bekendgemaakt dat het bedrijf vanaf volgende week de Belgacom Visto gaat leveren. Deze gadget zal het mogelijk maken dat de bellers elkaar zien via een kleine kleuren LCD-scherm tijdens een telefoongesprek. De technologie is ontwikkeld door het Amerikaanse bedrijf Vialta en schijnt makkelijk te installeren en te gebruiken. Zo kunnen de videobeelden gewoon via een standaard analoge telefoonlijn worden verzonden aangezien de ingebouwde modem een maximale snelheid van 33,6Kbs aankan. Hierbij zal de beeldkwaliteit vergelijkbaar zijn met videobeelden van het internet bij dezelfde pixelgrootte. Helaas zal er wel een vertraging tussen audio en beeld waarneembaar zijn van één tot anderhalf seconde, al hangt dat wel af van de gewenste mate van detail.

Belgacom VistoVerder zal de Visto gewoon gebruikt kunnen worden met de standaard Belgacom-telefoons, waarbij ook de draadloze DECT-telefoons aangesloten kunnen worden. De ingebouwde camera maakt gebruikt van een CMOS-chip en heeft een resolutie van 600x234. De verversingsfrequentie van de beelden zal tussen de vier en vijftien per seconde liggen. Uiteraard dienen beide bellers de gadget in bezit te hebben om over-en-weer de videobeelden te kunnen ontvangen en verzenden. Een duo-pakket zal dan ook aangeboden worden en wel voor een prijs van 499 euro. Indien er wordt gekozen voor een enkele Vista zal er bijna 250 euro betaald moeten worden. Gelukkig zal het verzenden van de videobeelden kosteloos zijn.

Volgende 02:47 Gator verandert naam om imago te verbeteren
Vorige 00:06 Hoeveelheid papier op kantoor blijft toenemen
Advertentie

Reacties

«  1  2  3  »

Ik moet zeggen dat ik dit wel een erg mooie vooruitgang vind. Ik denk dan ook dat dit snel gemeengoed zal worden. Want het zal dan wel geen goede kwaliteit zijn, en de verversing zal ook te wensen overlaten, maar dit weegt denk ik niet op tegen de voordelen. Want het is natuurlijk toch een flinke verbetering ten opzichte van het enkel spreken met elkaar. Zo zou het toch leuk zijn bijvoorbeeld je geliefde aan de andere kant van het land tijdens een gesprek ook echt te zien.

En gezien het feit dat er naast de aanschafkosten verder geen extra kosten aan verbonden zijn denk ik dat de drempel niet eens zo hoog is, al zal voor menig huishouden ¤ 250 natuurlijk niet zo op te hoesten zijn. Maar voor een beetje gatgedliefhebber stelt het natuurlijk weinig voor.

Ben dan ook erg benieuwd wanneer dit in Nederland mogelijk wordt.

Ik moet zeggen dat ik dit wel een erg mooie vooruitgang vind
Hoezo vooruitgang? Technisch is er al veel meer mogelijk dan dit. Neem een webcam.. een goede breedband verbinding en je kan videocallen. Ik snap ook niet dat ze terug gaan vallen op het "oude" 33k3 gedoe..

Lijkt me eerder dat KPN binnenkort met een ADSL/telefoon combo abbo komt waarbij je tijdens het telefoneren gebruik kan maken van de bandbreedte van ADSL zodat je fatsoenlijke videobeelden kan versturen/ontvangen.

Cool. Op zich.. alleen het komt veel te laat, video'telefonie' kan ik ook al lang met mijn breedbandverbinding en netmeeting achtige programma's.
En de resolutie zal ook niet echt een verbetering zijn (33k6??)

Ok, je hebt ergens gelijk. Maar de meeste mensen gaan zo'n videotelefoon toch wel makkelijker vinden denk ik. Het werkt altijd en het werkt onmiddelijk. Hoeveel mensen (waaronder mezelf) ik al heb zien sukkelen met netmeeting of msn in combinatie met een webcam. En als je snel even wil bellen met iemand, ga je echt niet eerst die andere persoon een sms sturen van:" Hé, zet je pc eens aan en kom op msn, ik moet je even bellen."

Als dit snufje ook mobiel zou zijn zou ik het pas echt geweldig vinden :-) Dat zal straks met UMTS wel tot de mogelijkheden gaan behoren.

Daar zijn ze ook volop mee aan het testen. Daar is in de zomer van dit jaar nog iets over het geweest in het nieuws. Minster van Telecomunicatie mocht bellen terwijl hij de andere persoon kon zien. Dat zou begin 2004 op de markt komen dacht ik. (wordt trouwens geleverd door Proximus, dochterbedrijf van Belgacom)

Maar kijk ik dan de hele tijd naar iemands oor?

:-)

Mooi vanaf het toilet bellen kan ik dus in de toekomst ook wel vergeten ;(

Hoop niet dat ze er straks ook geur telefoon bijdoen want dan kan ik het zeker shaken :?

Hmm...
Een camera met resolutie 600x234 produceert dus 140400 pixels per beeldje...
Stel dat 1 byte gebruikt wordt per pixel, dan is 1 beeldje dus 140400 bytes groot.
De verbindingssnelheid is 33.6 Kbps = 4200 Bps.
140400 / 4200 = 33.4 s...
Maw bij deze voorwaarden zou het 33 seconden duren om 1 (!) beeldje door te sturen.
Ik vraag me af hoe ze die data coderen.

Andere optiek: als de verversingsfrequentie (worst case scenario) 4 hz is, dan betekent dat dat voor elk beeldje slechts 1050 bytes data gebruikt wordt.
(Dit in de veronderstelling natuurlijk dat elk beeldje op zichzelf staat en geen data gebruikt van het voorgaande beeldje (mpeg).)

Ofwel gebruiken ze een héél goeie compressie techniek (is zo'n goeie compressie te halen met mpeg?), ofwel is de kwaliteit echt wel niet om aan te zien.

Hoe kom je aan die 33.6Kbps = 4200 Bps :?


In ieder geval vind ik dit een leuke 'videotelephonie-boost' van Belgacom. Mede doordat ze niets extra vragen voor de service zelf maakt het IMO heel interessant om snel te groeien en zeg nu zelf ?250 voor een telefoon is niet erg veel voor een bedrijf ( een Cisco IP-phone kost ligt ook rond deze prijs)

33.6Kbit/s = 33600Bit/s
33600 / 8 = 4200 Byte per sec.
zo dus.

maar wat hij verder zecht over dat een beeltje 33 seconde duurt in onzit. ze worden niet als een BMP achtig iets verstuurd.

Een normale jpg codering haalt het wel een 33x factor.
Maar MPEG4 of H261 werkt inderdaad "wat" slimmer, door gebruik te maken van vorige (MPEG4 ook door volgende, en is daardoor wat minder geschikt voor streaming) beelden.

Beeld kan daarmee juist heel efficient gecodeerd worden. Dat zie je ook aan DiVX films. Het geluidsspoort neemt veel meer ruimte in beslag dan de beeldinformatie...

Maar dat is dan meteen ook de grootste probleem hier, de beelden moeten door dezelfde kabel als het geluid. De beelden zullen waarschijnlijk gemultiplext worden, waarbij de stille stukken voor video gebruikt kunnen worden. Dus hoe meer je lult, hoe slechter het beeld (meer blokvorming door hogere compressie en/of minder beelden per seconde).

mpeg1 haalt al tot 100:1 datareductie.

vind het design wel mooi van dat ding zou een webcam moeten zijn dan was het echt een wanahave :9

en ik maar denken dat mn oma 'seniel' is geworden omdat ze tegen een fotolijstje staat te beppen :+


maargoed in NL is het / was het mogelijk om via isdn te video-fonen??. tis alleen geen succes omdat het vrij duur is en elke partij moet natuurlijk wel zn kastje hebben.. nee dan toch liever netmeting of gezellig via de msn chat

Typische Belgacom-logica:
Setje van 2 kost 499¤
Voor eentje moet je bijna 250¤ betalen.
Dus ben je goedkoper om er 2 apart te kopen... :Z

Geen -1: Troll, ik werk namelijk zelf bij Belgacom en ik kan je zeggen, de logica is hier soms ver te zoeken. :)

Mis ik iets?
2x 250 euro = 500 euro
1x 499 euro = 499 euro -
--------------------------------
Verschil: 1 euro

Hmm, maar toch is het goedkoper om 2 losse aan te schaffen?
Typische belgen logica? :+

Wat hij misschien bedoeld is het volgende:
Koop er 1 apart en betaal 250 euro.
Koop er 2 samen en betaal, pakweg 450 euro.

In vele gevallen worden pakket deals beter ontvangen door het publiek, en het trekt je vlugger over de streep, want kijk:"'t Is goedkoper per 2"

En 1 euro minder, is niet echt je dat, hé. ;)

In de post staat toch duidelijk, dat er 'bijna 250' euro moet betaald worden. Dat staat dus niet gelijk aan 250, en waar de originele poster op gokt, is dat dit dus 249,50 of lager is, zodat twee sets wel degelijk goedkoer is. En de setprijs, van 2 is hierbij compleet nutteloos.

Maakt niet uit :P
1 euro minder is nog altijd 1 euro minder! En besides, Fire69 legt het dan verkeerd uit :+

Dit zou pas echt een succes worden als je via internet naar zo'n apparaat kan bellen.

Dan stond er eentje bij de ouwe lui (of andere digibeten) en dan zou de rest van de familie gewoon de veel goedkopere webcam kunnen gebruiken.

Ook zou het zonder problemen internationaal te gebruiken moeten zijn. Daar is er juist de markt voor. Mind you: 1 miljoen Nederlanders wonen buiten Nederland.

Je bent denk ik net een stap te ver. Dit is natuurlijk het geen wat gaat gebeuren als ipv6 is ingevoerd.. en dat mensen genoeg ipadressen hebben

Het ding werkt trouwens niet alleen bij Belgacom klanten, ook de vrolijke Telenet klanten kunnen hem gebruiken.
En ik vermoed dat de niet-bestaande Tele2 klanten er ook wel gebruik van zouden kunnen maken.

Ben deze week in zweden geweest en daar 3G toestellen gezien met video over het UMTS netwerk, mooie kwaliteit. Telefoon was ongeveer 350 Euro omgerekend. Zal eerder geaccepteerd zijn als dit lijkt mij, ze waren ook zeer tevreden met het gebruik van umts als modem voor de laptop. Misschien wordt dat toch ooit nog iets. :9

edit: deze telefoon volgens mij http://3gmobilestore.mobiles.co.uk/three-3g-motorola-a920-3.html

Maar..... het gebruik van UMTS ligt veel hoger, dan dit 'gratis' gebruik. Vandaar dat dit veel interessanter is. En om nou vaste telefonie met mobiele telefonie te gaan vergelijken: dat is appels met peren vergelijken. Ik ga toch ook geen Dect-toestellen afschrijven, omdat de GSM's zoveel beter zijn?

maar als het nou heel normaal wordt om een videocamera in je gsm te hebben zodat iedereen dit kan gaan doen en ze doen het daarna ook voor thuis en het blijft compatible met elkaar dan wordt het pas leuk! Dan komt het thuis ook er nog even bij...
«  1  2  3  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 02:47 Gator verandert naam om imago te verbeteren
Vorige 00:06 Hoeveelheid papier op kantoor blijft toenemen
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011