Hoofdcategorieën
Device Settings

'Woensdag aankondiging GeForce FX 5950/5700-producten'

Door Wouter Tinus, maandag 20 oktober 2003 14:31
Bron: DigiTimes, views: 922

Volgens een bericht van DigiTimes zal Gigabyte komende woensdag videokaarten gebaseerd op de nVidia GeForce FX 5700 (NV36) en GeForce FX 5950 (NV38) aankondigen. Het bedrijf leverde voorheen alleen ATi-kaarten. Dit soort aankondigingen lijken de laatste maanden een ware trend te worden: veel grote fabrikanten zeggen hun exclusieve relatie met een GPU-bakker op om hun klanten beter te kunnen bedienen en het risico te spreiden in tijden van felle concurrentie. Zo kondigde Asus Radeon-kaarten aan en zou MSI hetzelfde willen doen. Het openbreken van de markt is ook erg gunstig voor nieuwkomer XGI, veel grote namen zullen de Volari gaan gebruiken. Dit is volgens DigiTimes de situatie op dit moment:

MerkOudHuidige leveranciers
AsusnVidianVidia, ATi, XGI
ECSSiS (XGI)ATi
MSInVidianVidia, XGI
GigabyteATinVidia, ATi, XGI
CP TechnologyATiATi, XGI
LeadteknVidianVidia
ProlinknVidianVidia
Volgende 14:56 Oververhitting en beschadigde monitoren door Catalyst 3.8?
Vorige 13:00 SiS655TX dual-channel DDR400-chipset geïntroduceerd
Advertentie

Reacties

«  1  2  »

Ik had begrepen dat die kaarten de 23ste zouden worden aangekonding, incl 52.* drivers.

Maar ja, de aankondiging is al een keer uitgesteld, wie weet nu weer ;)

Dit lijkt me goed voor elke computergebruiker die een beetje mooi beeld wil hebben. Hierdoor worden de GPU bakkers namelijk gedwongen om echt kwaliteit te leveren omdat de merken dus niet meer met een bedrijf samenwerken. Dit zal als gevolg hebben dat de concurrentie veel groter wordt doordat er een veel transparantere markt ontstaat. HIerdoor worden de producten namelijk veel beter te vergelijken omdat het merk hetzelfde is en alleen de GPU verschilt.......

Kortom: voor mij mag deze ontwikkeling doorzetten, dit is alleen maar goed voor de prijsontwikkeling en het zal een grotere transparantie van de markt tot gevolg hebben.

Mag daar 'uit ons eigen kikkerlandje afkomstige' Club-3D ook bij?
Oude situatie; nVidia, ATi
Nieuwe situatie: nVidia, ATi, XGI

Club3D valt onder CP Technology.

Ja maar daar staat geen nVidia bij :Y)

Dan zullen ze die nVidia-kaarten ook wel niet zelf maken, maar inkopen bij MSI ofzo :). DigiTimes heeft meestal vrij goede inzichten over wie wat produceert, en die tabel gaat over leveranciers, niet over producten die ze in de winkel hebben liggen.

mijn GeForce MX 440 is toch echt van Club3D hoor, en ik ken meer mensen met die kaart

En hercules ??

Die zal denk ik dan ook wel Nvidia gaan leveren weer.. tot nu toe geloof ik toch ook overwegend ATi

Dat Gigabyte meerdere GPUs gaat gebruiken, dat was in september al bekend! Of nee wacht, al in juli!

edit: dubbelpost, de reactie leek eerst verdwenen heb toen nog maar een keer gepost..... |:(

Een overvloed aan modellen is meestal niet bevorderlijk voor het maken van een keuze. Wel is het goed voor de prijs en beschikbaarheid, maar ik zie al lang door de nummers en namen (van met name leadtek en asus) het videokaarten bos niet meer.

Goeie ontwikkeling, beide chipbakkers straks evenredige kansen waarbij kwaliteit doorslaggevend zal gaan werken :) en waarschijnlijk prijstechnisch voor de consument ;)

zo de foto's waren al meer dan een halfjaar bekend |:( beetje vreemd dat het zo lang geduurt heeft voordat ze op de plank komen de prijs zou ook wel niet goedkoop zijn van die kaarten de koeling is het enigeste mooie wat eraan zitten maar je hebt er wel 2 sloten voor nodig |:( i.p.v. kleiner worden het alleen maar grotere kaarten bah!!

Ik kijk er naar uit, ik vind hun moederborden namelijk ook erg goed. Hopelijk kunnen ze deze lijn doortrekken met hun videokaarten. :P
«  1  2  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 14:56 Oververhitting en beschadigde monitoren door Catalyst 3.8?
Vorige 13:00 SiS655TX dual-channel DDR400-chipset geïntroduceerd
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011