Hoofdcategorieën

Philips: "Anti-p2p-plan Hollywood onuitvoerbaar"

Door Arthur Scheffer, vrijdag 19 september 2003 21:22
Bron: Vnunet, submitter: Longbeard, views: 1.228

Een plan van de Motion Pictures Association of America om het illegaal verspreiden van digitale televisieopnames tegen te gaan, is volgens een Philips topman onuitvoerbaar, aldus Vnunet. Het idee van de belangenorganisatie behelst een speciale bit in het digitale televisiesignaal die herkend zou moeten worden door alle betrokken apparaten, waarna deze de content met behulp van een goedgekeurde methode zouden moeten encrypteren. Het hoofd van Philips Consumer Electronics stelt echter dat de zogenaamde 'broadcast bit' de consument benadeelt, innovatie tegenwerkt en onmogelijk te implementeren is.

Daarnaast zou het systeem zo lek als een gieter zijn, omdat het de distributie van beschermde content over het internet niet kan voorkomen. Dat laatste werd onlangs door de MPAA bevestigd tegenover de FCC. Verder vereist het vervanging van bijna ieder onderdeel van een thuisnetwerk, en zou het kunnen leiden tot concurrentievervalsing op het gebied van encryptietechnologie. Gezien de stand van de techniek is er volgens de topman nog genoeg tijd om over een betere oplossing na te denken, waarna hij suggereert dat een digitaal watermerk mogelijk een levensvatbaarder alternatief is:

Philips logo"The bottom line is that it leaks like a sieve," Blanford warned. [...] He went on to express hope that a "watermarking" system could address the problem without causing harm to consumers, and he offered to work with the studios on such an approach.
Volgende 22:33
Vorige 21:16

Reacties

«  1  2  »

Wanneer accepteren de bedrijven nou eindelijk dat je iets niet 100% veilig kunt maken. Ja, het kan wel 100% veilig, maar dan kun je er zelf ook niet meer bij. Dus dat heeft ook geen nut.

Dus gewoon weer geldverspilling.

Gelukkig is er nog 1 groot bedrijf wat niet in belangen verstrengeld is.

Tuurlijk heeft Philips belangen bij een zo simpel (en goedkoop) mogelijk systeem voor de eindgebruiker...
Zij moeten al die TV's, DVD-spelers en andere audio- en video-apperatuur verkopen.

Bij gruwelijk strenge beveiligingen gaan de productie en licentiekosten omhoog en zo ook de eindprijs. Ontwikkelingskosten zullen stijgen, eindgebruikers kopen de producten niet omdat ze zich 'genaaid' voelen door de verschillende beveiligingen waardoor ze dit en dat en dit en .... niet meer mogen/kunnen.

Maar ze zijn niet verstrengeld. Sony moet en muziek en branders en CDR's verkopen. Philips alleen de laatste 2 (gelukkig).

Philips verkoopt wel degelijk muziek...

odijk008, sinds Philips jaren geleden Phonogram heeft overgedaan aan Universal, verkopen ze volgens mij geen muziek meer. Of 't moeten technology samples of klassiek werk (ben ik niet zo in thuis) zijn.

Philips heeft wel degelijk flinke belangen hier.

Door het enorme marktaandeel dat Philips heeft in televisie (het zij direct onder eigen naam, als compleet design waar een ander merk op staat of als onderdeelleverancier) bepaalt zij zeer sterk wat er in deze wereld gebeurd. Het is erg moeilijk, zo niet onmogelijk om iets te doen buiten Philips om.
Voor Philips is het dus belangrijk deze positie in stand te houden en niet deze 'macht' bij Hollywood neer te leggen en te moeten dansen naar hun pijpen.

Daarnaast heeft Philips Research een systeem verzonnen dat het mogelijk maakt om in het beeld een watermerk te plaatsen. Wij kunnen het niet zien, maar het is wel mogelijk hiermee te herleiden in welke bioscoop er een illegaal kopie is gemaakt van een film.

Philips heeft ook geen belang bij een systeem dat het verspreiden van informatie in het eigen huis belemmerd. Het idee is namelijk dat we binnenkort allemaal time-shift recorders en dergelijke in huis nemen om informatie op te slaan en op te halen.

HDTV... Digitale televisie. In Amerika heeft het her en der al voet aan de grond, hier zal het nog wel even duren. Leuk voor op je beamer ook. :)

Maar even puur vanuit een menselijk oogpunt geredeneerd (ik snap ook wel dat er copyright op zit): stel je hebt een oude serie, die in zijn volledigheid circuleert op het internet, hij is niet op DVD uitgebracht door de producent, wordt nergens meer uitgezonden, en je wilt het toch graag zien. Wat weerhoudt mij er dan van om het te downloaden...

Zo heb ik hier season 1 van een Turtles remake, die het beste uit de films combineert met de duistere sfeer uit de strips. Die is alleen op Fox in de VS vertoond en men is niet van plan om die hierheen te halen. De toekomst van de serie op Fox is zelfs nog onzeker. Nou, ik ben blij dat internet er is...

Niet alleen speelt dit voor programma's en series die alleen daar vertoond worden...
Binnenkort komt startrek enterprice op de NLse TV.
In de USA (en dus ook op internet) zijn ze al 3 seizoenen verder. Zo is dat ook toendertijd gegaan met Southpark enz.
Als ze nu de series wat korter na elkaar uitbrengen over de hele wereld, dan is het voor de meeste mensen al een stuk minder interessant om te downloaden.

Daarnaast krijg je hier af en toe ook van die taferelen dat TVzenders gewoon internet-kwaliteit VCDs uitzenden. Een tijdje terug bijvoorbeeld met Ally McBeal. Daarvan zag je duidelijk op (Net5/V8/whatever) dat het een NTSC-VCD (niet eens SVCD) betrof en dat het logo van de TVzender uit de states geblurred was.
Als men dat soort dingen gaat doen, dan vraag je er toch ook om dat mensen de betere kwaliteits-rips van het internet plukken... je hebt het dan eerder en in een betere kwaliteit.

Hehe doet me denken aan wat een vriend van me zei in de pauze van Matrix Reloaded in de bios:

"Ze hebben CD2 nog niet gedownload." :)

> In de USA (en dus ook op internet) zijn ze al 3 seizoenen verder.

Zelfs binnen Europa zijn er overigens al dat soort verschillen: ik herinner me nog dat ze in Zwitserland wel twee jaar voorliepen met the Bold & the Beautiful (nee, kijken geeks niet naar, maar m'n vlam toen wel).

Denk je nou echt dat Net5/SBS een van Kazaa afgeplukte VCD op TV gaat uitzenden?

JAG zag er altijd uit zoals die ene uitzending die jij bedoelt, zal wel gewoon niet goed zijn omgezet :)

Ik woon in Zwitserland, voorheen in Frankrijk, en hier krijg je alles in het Frans, Duits of Italiaans gedubbed.

Sorry hoor, maar dan download ik het wel.


Ja maar dat is illegaal en zo maak je van 1 persoon een zondebok en dat is volgens mij niet gerechtvaardigd. Maarjah RIAA is wel goed bezig op dat vlak.

Er is gewoon géén manier om het kopieren tegen te gaan. Zolang er internet, lans en cdschrijvers zijn zullen er dingen verspreid worden en daar is eenmaal niks aan te doen. Ik ben trouwens blij dat toch iemand het doorheeft.

//edit:
Hij zegt eigenlijk gewoon dat dat plan onuitvoerbaar is :s dus heeft hij het nog niet door lol.

Wat is daar illegaal aan?

Repressie is zelden een oplossing...informatie daarentegen...

Mochten de ouders van nu 's beginnen uitleggen aan hun kinderen dat dat (sommige dingen) downen illegaal is en dat ze van hun zakgeld moeten sparen om games en cd's te kopen... ben ik alvast van plan met die koters van mij.

De ouders van nu beginnen stilletjes aan ook wel te weten wat internet is. De tijd dat de kinderen meer weten dan de ouders is niet voorbij, maar de tijd dat de ouders niets weten bijna wel.

Ik denk / hoop dat er gewoon een maatschappelijke verandering zal ontstaan in de volgende jaren.

--edit--
tiepvaud.

Ah kom op zeg. Je gelooft toch zelf niet dat zoiets werkt? Roze contactlenzen? :) Zolang er 40E verschil zit tussen gratis downloaden via de kabelverbinding van papa en het kopen in de winkel krijg je ook koters niet zo gek om illegale dingen te doen. Maatschappelijke verandering... come on... get real!

Jemig, Buurmeisje, heet jij in werkelijkheid Tim Kuik ofzo? Da's ook zo'n enorme voorstander van repressie (zie zijn white papers op de site van Brein maar) en ook iemand die geen vertrouwen heeft in de maatschappij en dus deze hele maatschappij als crimineel afdoet.
Wat jullie vergeten is dat de maatschappij sturend is. Als de maatschappij iets als rechtvaardig ervaart, dan is het dat ook. Als jullie een wet verzinnen die dat ontkent, is dat jullie zaak, maar alleen met een politiestaat kun je dan die wet nog uitvoeren. En gelukkig hebben we die niet!
Maar goed, zoals ik al zei bepaald de maatschappij dus wat wel en wat niet kan. En die maatschappij, die is op te voeden. Dat wil dus zeggen dat als de muziekindustrie de maatschappij op de een of andere manier ervan weet te overtuigen dat er niets mis is met het downloaden van muziek, maar dat dat dan wel via hun kanalen moet, zal de piraterij snel afnemen. Maar dat doen ze niet. In plaats daarvan sturen ze bavianen als Tim Kuik op de consument af die niet veel meer doen dan verwarring en angst zaaien. Nee dat is de manier!
En natuurlijk, ik ben ook niet zo naïef te denken dat piraterij opeens verdwijnt als de muziekindustrie de kanalen eindelijk opzet en opent. Er zullen altijd wat scrupuleloze mensen blijven die stelen. Dat zijn dezelfde mensen die inbreken, oplichten en anderzins buiten de wet treden. Zij denken zich te kunnen verschuilen achter de anonimiteit van het Internet. Sommige van deze mensen zijn inderdaad via repressie te pakken. Maar dan is er ook nog de harde kern, de recidivisten die alleen stoppen als je ze uit de maatschappij verwijderd. En déze mensen mogen keihard aangepakt worden. Niet de 12-jarige meisjes die toevallig wat liedjes delen via KaZaA...

Je bedoelt "zo gek om legale dingen te doen"?
Illegale dingen doen ze al.

Precies wat je zegt. Daar komt nog bij, zelf download ik veel omdat het kan, kon het niet, dan kocht ik het ook niet. Het kost me alleen maar geld, al die cd's aanschaffen om alles op te branden en een dure internetverbinding. Eigenlijk is het meer sparen van spul, want echt gebruiken komt er toch niet van.

Mocht het er ooit van komen dat je niks meer kunt downloaden dan zou dat mij erg veel geld besparen. :)

Uhm hoeveel onzin blaat jij wel niet per dag want dis pure onzin , dat die cd's n je internet verbinding zo duur is is allemaal onzin

ga is na een film in de bios = 8 euro nouw dus dan 50 cent voor een cdtje die internetkosten heb je toch wel of je films download of niet... dus tis veel goedkoper

dan een dvd die zijn ook iets van 50 euro ksouw et niet weten koop ze noooit
nouw cd 50 cent internetkosten had je al ... is dit niet ietsje pietsje goedkoper ????

kerel als je over geld besparen wilt blaaten doe het dan goed want daar ben je al meej bezig ksweer je als je geen filmss kon downloaden kocht jij ze allemaal nouw kdenk dat jij dan ff wat meer kwijt was |:(

kei-hard aanpakken werkt niet....

In de middeleeuwen dacht met zo, maar het blijkt dat de heksenverbrandingen niet hebben opgeleverd wat men ervan verwachte.

mvg,

Er is nooit een heks verbrand hoor.

Ze bestaan namelijk niet, alleen een paar gothicw annabes komen misschien een beetje in de buurt. :P

Zucht, weer het zóveelste stomme idee op dit gebied. Film & muziek kun je per definitie afspelen, dus kun je het ook in custom (dwz onbeveiligde) formaten weer vastleggen, dus kan iedereen het ook zonder problemen van elkaar kopiëren, einde verhaal. Dit soort bullshit gaat nooit werken.

Jammer dat ze hun geld niet in zinnigere onderzoeken steken.

Stel dat zoiets zou werken, dan is er vast een fabrikant die zoiets niet inbouwt, of zorgt dat je het uit kunt schakelen. Dat zou dan weer oneerlijke concurentie zijn, want philips zou dat dan nooit mogen.

Precies, kijk maar naar de regio's in DVD-spelers. Landen als China en Syrië houden zich nou eenmaal niet aan al die leuke regeltjes die Amerikaanse bedrijven opstellen en doordrukken in het Westen... Zij zullen dus inderdaad hardware blijven produceren zonder de beveiliging. Tsja, dan kun je natuurlijk die hardware gaan verbieden... Maar goed, ze leren het nooit, gaat niet werken, dom dom dom, we kennen het inmiddels wel :)

Zien ze niet dat ze de strijd allang verloren hebben en dat de massa nu zo gewend is aan het downloaden dat dit never en te nimmer te stoppen valt.
Ze kunnen beter het geld in hun eigen zak houden ipv weer de 100ste beveiliging te verzinnen die maanden zoniet jaren duurt om te ontwikkelen en binnen 3 dagen gekraakt is
Iemand die een cd wil kopen doet dat toch wel iemand die hem download zal zich er zeker niet schuldig bij voelen,
Hou toch op met al die onzin en laat ons met rust ;)

Het is een donkere avond in een niet al te frisse buurt in Leiden. De 36 jarige ingenieur Niels T denkt nog met weemoed terug in de tijd toen hij nog een jonge sysadmin was bij een groot bedrijf. De tijden dat hij Kazaa leegzoog op zoek naar DivX en zijn voorbij. Zijn collectie van enige gigabytes kan hij door palladium niet mee afspelen. Alle DVD's die gekocht zijn passen niet meer in de geautoriseerde spelers, die nu nog verkocht worden. Hij wacht op het apparaat, dat het weer mogelijk maakt om zijn oude media af te spelen en denkt terug aan de tijd hoe het begonnen is.

Sinds het balkenende III kabinet "om de tere kinderziel te beschermen" in 2008 de broadcast bit heeft geaccepteerd als wettelijke verplichting voor het uitzenden van HDTV is het bergafwaarts gegaan met de mogelijkheden om TV op te nemen. De TV zenders zenden alleen maar gecodeerde streams uit die niet meer met te lezen zijn.

De computer, die in het voorgaande decennium naam maakte als TV ripper is niet meer te gebruiken nu windows longhorn 2 automatisch te TV in uitzet als er een broadcast bit signaal gedetecteerd word. Internet wordt ook steeds saaier, nu IE 10 vanzelf steeds reclame laat zien als er nu gesurfd wordt. Hij heeft een hekel aan de MSN popup en MSN marketers, die zomaar chatsessies met hem openen, die je niet kan wegklikken.

Deze banners werden zo irritant, dat het nut van een 10 mbit downstream verbinding steeds minder nuttig wordt. Het is niet meer mogelijk om in vroeger tijden zijn favoriete browser Mozilla te installeren, sinds Microsoft nog steeds niet klaar is met de "certificatie" versie 1.0.

Natuurlijk is breedband nodig voor het bekijken van de nieuwste WMA12 videoclips, van de wegwerpartiesten van deze tijd maar toen hij een rekening van 100 euro voor de "luisterrechten" kreeg is was de lol er snel van af. Terwijl hij nadenkt over het feit, dat er nu bijna ieder medium een pay er view constructie is, zowel voor TV, Video of Internet begint hij nu te beseffen wat hij altijd al dacht.

De grote media bedrijven zagen de digitale distributie via internet als een middel om de duurzame media de nek om te draaien. Nu is het te laat om het nog te stoppen. De TV, waar alleen als laatste Bastion Nederland 1 nog vrij te bekijken is, en je voor de resterende zenders kijkrechten moet betalen, die voor GTST al 4 euro per aflevering kosten. De commercials kun je niet meer wegzappen, nu de ab automatisch geblokkerd wordt. Natuurlijk kun je de aflevering weer kijken voor maar 1 euro.

Dan komt er een scooter aanrijden. Bovenop zit een iel ventje, dat veel kleiner is dan hij lijkt. Het straatschoffie ziet er gevaarlijk uit maar hij is bekend. Hij heeft bij zicht wat hij nodig heeft. Dit keer geen coke, sigaretten, stuff of pillen, maar de goudkleurige XDVD-R, die massaal uit China via Turkije naar Nederland komen. Hij geeft het jochie 10 euro en hij heeft weer de content, die hij kan bekijken op zijn chinese dragon V pc

Snel kijkt hij om of er geen Brein agent de deal observeert, hij neemt de schijf aan en en verdwijnt in de nacht.

Als je deze post gelezen hebt weet je dat dit de toekomst is die het mediakartel met ons voor heeft. Zit niet stil en vecht. Zorg ervoor dat je je kinderen niet moet vertellen dat je niets deed toen al je rechten op internet worden afgenomen.

[lol - modus]
Sinds het balkenende III kabinet ... in 2008 de broadcast
maar de goudkleurige XDVD-R, die massaal uit China via Turkije naar Nederland komen.
Dus jij denk de 2 volgende dingen :

- Dat de Blueray-disk niet gaat doorbreken.
- Dat er zoiets komt als een Balkenende ||| kabinet.

Futurulogie heet dat :+
(d8 ik )
[/lol-modus]

Indrukwekkend verhaal.... ik slaap niet vann8 :+

Maare, hat zal nog wel een poosje duren voor het zover is... En waarom zou je niet een "oude" pc bewaren voor je stuff? :o

Muziek- en filmbedrijven moeten maar gewoon accepteren dat informatie zoals films en muziek mobiel en replicabel is geworden via het internet. Het is niet meer gebonden aan een fysiek ding zoals een cd. Of je monitored alles en iedereen op het net, onmogelijk, of je ziet in dat de tijd rijp is voor andere distributiemethoden en 'to cut your losses' om nog enige winst te maken.
De regering van de vs probeert zo veel mogelijk op het net in de gaten te houden en die hebben er voorzover ik weet al de grootste moeite mee, laat staan een club mediatoko's.

Philips heeft er dus wel de ervaring mee, weet iemand toevallig nog dat er op cd-audio ook een copyright bit zit... tja, werkt echt perfect, kan geen cd-ripper tegenop |:(
«  1  2  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 22:33
Vorige 21:16
VNU Media logo Powered by True

© 1998 - 2008 Tweakers.net - Alle rechten voorbehouden

Uitgever van: