Hoofdcategorieën
Device Settings

KPN en BBned verhogen snelheid ADSL-abonnementen

Door Kevin Levie, zaterdag 6 september 2003 01:08, views: 6.498

De twee grootste Nederlandse breedbandaanbieders, KPN ADSL en BBned, hebben beide bekendgemaakt de snelheden van hun ADSL-abonnementen te verhogen. Via deze twee aanbieders biedt het overgrote deel van de ADSL-providers abonnementen aan. Naast de groeiende concurrentie in het onderste marktsegment gaan de aanbieders nu ook in het midden- en topsegment concurreren op snelheid. Hoewel de consument gebaat is bij een hogere snelheid voor dezelfde prijs, komen de grenzen van de ADSL-techniek steeds dichterbij: steeds meer abonnementen worden al met de maximale upstream van 1Mbit geleverd en abonnement met de maximum-downloadsnelheid van 2-8Mbit komen binnen het bereik van steeds meer consumenten.

bbned logo witte achtergrond (SC)Uit een bericht van WebWereld blijkt dat BBned per 15 september de downloadsnelheden van zijn DSL Economy-abonnementen gaat verdubbelen. Eerder maakte BBned al bekend dat de upstream van de duurdere abonnementen verhoogd zou worden als reactie op de Double Upstream-abonnementen van KPN, maar nu is bekend geworden dat klanten ook kunnen gaan profiteren van een hogere downloadsnelheid: het Economy-pakket krijgt een snelheid van 512/256kbit (was 256/256kbit) en de middeldure abonnementen wordt 1024/512kbit (was 512/256kbit) en 2048/1024kbit (was 1024/512kbit).

KPN logo (nieuw)De abonnementen van KPN ADSL krijgen een soortgelijke downloadsnelheid, maar de upstream blijft enigszins achter. Dat blijkt uit een persbericht van het telecombedrijf. Het Lite-abonnement krijgt een snelheid van 384/96kbit (was 256/64kbit), het Basic-abonnement wordt 1024/160kbit (was 768/128kbit) en het Extra-abonnement wordt 2048/320kbit (was 1536/256kbit). De Double Upstream-varianten van het Basic- en Extra-abonnement stijgen mee naar 1024/320kbit en 2048/640kbit. Uiterlijk 30 november zullen de snelheidsverhogingen voor alle bestaande klanten zijn gerealiseerd.

Volgende 01:23 Microsoft gaat middelbare school inrichten
Vorige 22:25 HP werkt aan mobiele vertaalcamera
Advertentie

Reacties

«  1  2  3  4  5  6  7  8  9  »

Mnou wat een upgrade van de upload zeg! wow.... ga die snelheden van bbned maar evenaren KPN, dan ben ik pas blij..

Mnou wat een upgrade van de upload zeg! wow.... ga die snelheden van bbned maar evenaren KPN, dan ben ik pas blij..
Wat een gezeik zeg... Kruip weer terug in je grot man ! Je krijgt erg ruim 30% up EN download bij voor hetzelfde geld.... Volgens mij mag je heel blij reageren... Het veranderd natuurlijk niets aan de keuze tussen BBned en KPN... Ik moet eerlijk zeggen dat mijn voorkeur naar BBned uitgaat...

Maar wat voor impact heeft dit op de snelste aansluitingen??? worden die nu goedkoper ? Want anders is het ook niet eerlijk lijkt me !

Natuurlijk is het fijn dat de bandbreedte toeneemt voor het zelfde geld. Ik ben het alleen eens met SleepOrz dat de verhouding tussen KPN en concurrent BBned ietwat uit balans is voor wat betreft de upload. KPN houdt vast aan een veel beperktere upload. Waarom weet ik eerlijk gezegd niet helemaal. Ik ga er gemakshalve van uit dat datarate voor up- en downstream kostentechnisch op het zelfde niveau liggen.

Wat dat betreft hadden ze van mij de down zo mogen laten en de extra snelheid aan de up mogen toevoegen. Maar nogmaals, ik klaag niet. Fijn dat de snelheid toeneemt :9

Pas op! Het gaat over de Economy abbo's. KPN heeft geen last van een (feitelijk te lage) overboeking. Spreek uit ervaring.
Economy lijnen kenmerken zich door een zeer gunstige prijs, waarbij de beschikbare bandbreedte 1 op 25 overboekt is. De garandeerde snelheid is afhankelijk van drukte in het netwerk.

Economy lijnen kenmerken zich door een zeer gunstige prijs, waarbij de beschikbare bandbreedte 1 op 25 overboekt is. De garandeerde snelheid is afhankelijk van drukte in het netwerk
Ik wil niet lullig doen, maar de overboekingsfactor bij de KPN is groter. Namelijk 1:40 voor de niet-zakelijke abonnementen.

Sarry dat ik het misschien niet helemaal snap, maar betekent dit nu dat je de snelheid van bijvoorbeeld 512/256 moet delen met 40 andere gebruikers? dus als 1 andere gebruiker iets download dat jouw lijn dan al meteen half zo traag is?

Zelf heb ik namelijk kabel en ken dit fenomeen niet, ik heb altijd strak 1536kbit down. (Chello).

Dit zou betekenen dat als 3 gebruikers continu zitten te leechen dat internetten met ADSL bijna niet meer mogelijk is :?

Nee, uit traditie geldt dit júist voor kabel. ADSL is een "eigen" lijn waarbij je ALTIJD de maximum snelheden hebt, terwijl je bij kabel de verbinding min of meer met de buren moet delen.

Nu is tegenwoordig dat effect een beetje te verwaarlozen, omdat de techniek is verbeterd.

Geld dit ook als je adsl van Demon hebt op het BBned netwerk ?

Dan nu maar hopen dat ook BabyXL hun abo's gaat verhogen. Ik zit ook op Demon maar krijg ADSL van BabyXL.

Same problem here...
De snelheid van het dure BabyXL abbo is pas gelden verhoogd maar het 'langzame' pakket is nog niks aan gedaan. Ik ga binnenkort echt maar eens bellen met demon om een ander lijntje te vragen...

Das leuk voor mij :Y) en vele anderen...
Wie voelde de hete adem van de ander het eerst? KPN of BBned ?
Of is dit uit de concurrentie overweging met de snellere cable abo's ?

Volgens mij maakte BBned de snelheidsverhoging het eerste bekend, het antwoord is dan: KPN...

Het gerucht van de verhoging van KPN liep er al een paar dagen, van BBned hadden we nog geen gerucht gehoord, dus ik denk dat zij na het gerucht besloten om te verhogen, VOORDAT KPN het bekend maakte.

Zou heel goed kunnen maar persoonlijk denk ik dat de reactie van KPN is veroorzaakt door de kabel bedrijven.
Trouwens ze zullen wel nu gaan werken aan de volgende snelheidsverhoging zodat deze op de plank klaar licht zodat ze weer gelijk kunnen reageren als de markt er om vraagt.

BBNed zit met de Upstream nu om maximaal haalbaar en de rest van de abo's zijn behoorlijk over het spectrum versprereid. Ik denk dat je van hun niet zo snel meer een verhoging kan verwachten.
En dan zitten we mogelijk over 1 a 2 jaar met een prijzen slag ?? :9~

Het gerucht van de verhoging van KPN liep er al een paar dagen, van BBned hadden we nog geen gerucht gehoord, dus ik denk dat zij na het gerucht besloten om te verhogen, VOORDAT KPN het bekend maakte.
Nee, ook de BBned upgrade is al een tijdje bekend. Zie ook http://www.tweakers.net/nieuws/28560

Dond3r geen idee waar je die wijsheid vergaard hebt maar check:

http://www.tweakers.net/nieuws/27796/?highlight=bbned

http://www.tweakers.net/nieuws/28560/?highlight=bbned

Het BBned "gerucht" gaat al langer dan dat de aandelen KPN stijgen..

mwwwaa die andelen van KPN gaan niet zo hard, op +- 6.50 ligt een zeer grote weerstand, de bandbreete is 6.25-6.45 Koerdoel 7.50

Maar nu ga ik offtopic :D

"En dan zitten we mogelijk over 1 a 2 jaar met een prijzen slag ??"

Er zit nog wel wat rek in de ADSL techniek.
Wat te denken van ADSL2(+)?
ADSL2 12 Mbit/s down, 1MBit/s up
ADSL2+ 25MBit/s down, 2MBit/s up

Tevens biedt ADSL2 de mogelijkheid om meerdere lijnen te bundelen (pair bonding)

Tevens biedt ADSL2 de mogelijkheid om meerdere lijnen te bundelen (pair bonding)
Sommige zakelijke provider hebben al zoiets in de vorm van "dual-ADSL", waarbij je gewoon twee fysieke lijnen hebt met een loadbalancer ertussen.

Maar begrijp ik het goed dat ADSL2 het zo doet, dat er voor de modem één logische lijn uit twee fysieke gemaakt wordt?

"Maar begrijp ik het goed dat ADSL2 het zo doet, dat er voor de modem één logische lijn uit twee fysieke gemaakt wordt?"

Helemaal juist, en het is niet beperkt tot twee lijnen,

Voor de prijs van het trekken van een extra telefoonlijn kun je zowat ook al een glasvezel lijntje aanleggen. Handig als je al 2 lijnen hebt liggen (voor bedrijven misschien?) maar anders toch wel zonde om te doen.

Op die dikke blauwe kabel die binnenkomt zullen er heus nog wel 2 vrij zijn.
Dus een extra kabel laten trekken zal niet zo heel duur zijn, want je hoeft waarschijnlijk gewoon maar 2 draadjes aan te sluiten.

Denk toch meer dat zonnet het heeft opengebroken, daarna volgde tiscali en nu kan de rest niet meer achterblijven, maar je kan niet zomaar voor bestaande abbonnee's een prijsverlaging geven (dat is kapitaal verlies) dus ga je ze meer waar voor hun geld geven.

Het is ook zeker wel terecht dat de snelheid omhoog gaat, nu zeker met casema die hun snelheid verhoogt. Ik ben er blij mee :9

ik dacht eerder aan de reclame van chello die nu steeds zegt sneller te zijn dan kpn. denk niet echt dat wanadoo hier veel mee te maken heeft.

EN zal het maar zeggen, doen @home en chello het ook eens anders neem ik ADSL. :(

Als je goed had opgelet de agelopen dagen zag je dat @home bezig is met onderzoek naar ethernet (100Mbit) over de kabel... www.tweakers.net/nieuws/28606/?highlight=%40home

UPC doet dat ook maar dat zegt helemaal niks wat ze verder van plan zijn.

Ja ik las het. Van 300 kbps naar 512 kbps download

D'er zit in klein foutje in het artikel. Het duurste abbo van BBNED is wide open, dus 8mbit/1mbit :)

Nee. 8mbit kunnen ze niet garanderen... Ligt aan de afstand van de "box". Daarom word er vaak gezegt 2mbit-8mbit. In de praktijk is dat meestal wel 7mbit of iets meer.. Maar in een boerengat zal dat vast niet gehaald worden.. :P

mbit = millibit (10^-3 bit)
Mbit = megabit (10^6 bit)

verschil is maar een miljard.

mbit = millibit (10^-3 bit)
Mbit = megabit (10^6 bit)

verschil is maar een miljard
Dit is dus pure onzin, mbit is gewoon megabit.
En een millibit is best wel onmogelijk, aangezien een bit het kleinste is wat er bestaat in de computerwereld(kan namelijk alleen maar 0 of 1 zijn ;))

Misschien dat hier uit de context niks anders kan, maar gangbare afspraken zijn dat de hoofdletter M staat voor mega, de kleine b voor bit, de grote B voor byte. Mega kan afhankelijk van de context 10^6 zijn of 2^20 (wat de van harde schijven bekende factor 1,048576 scheelt). Inzicht tonen begint met je aan de afspraken te houden }>

Die snelheid kan me eerlijk gezegd gejat worden. Ik wil dat ze wat doen aan die belachelijk lage datatraffic-limieten. Wat is 't nu? 250meg/maand voor dat goedkoopste abbo? Heel fijn dat je dan opeens met 64kB/sec kunt downloaden, maar dan met je met een dag door je datatraffic heen.

Voor de datalimieten moet je bij de providers zijn, niet bij de breedbandlijnenboer. KPN en BBned zorgen alleen voor de infrastructuur.

Verder zijn er genoeg providers die meer als 250MB/maand bij hun goedkoopste abbo aanbieden, bv xs4all met 5GB/maand bij hun Lite abbo.

Tsja, maar de overboekingsfactor die KPN/bbned hanteren, zijn natuurlijk wel van invloed op de theoretisch maximale hoeveelheid dataverkeer.

Volgens mij hebben de KPN en bbned niet zo'n hoge overboeking. Is er ook iemand die dit kan bevestigen?

Wat is niet niet zo'n hoge overboeking:
KPN zit op 1:80 en BBNed op 1:25

Voor KPN heb ik ook 1:45 gelezen, maar het maakt niet uit. Als je namelijk meer klanten hebt (en vooral meer 'normale' mensen), dan kan je een hogere overboeking hanteren. Ik (en velen met mij) heb nog nooit last gehad van de overboeking; dat ik niet maximaal haalde op een server die dat wèl kon halen.

Fout KPN heeft een overboeking 1:40
De andere hanteren een overboeking van 1:25
Wat betekend dat de snelheid flink in elkaar kan zakken op drukke tijden in je wijk.

Re Torch:
Deze overboeking is niet in de wijk, het is pas na de centrale. Je internet namelijk ongestoord naar de centrale over je eigen lijn. Pas vanaf dat punt gaat het spelen en dan heb je het over een zeer grote verspreiding, waardoor je in de praktijk nooit met het probleem te maken zal hbben

neem dan planet daar heb geen datalimiet }>

Tja, je kunt nu eenmaal niet voor een dubbeltje op de eerste rang zitten. Ik zou ook wel een Ferrari willen voor de prijs van een Opel, maar zo zit de wereld niet in elkaar. Wil je een betere (of helemaal geen) datalimiet, dan zul je daarvoor moeten betalen. En als je dat extra geld er niet voor over hebt, dan houd je toch gewoon je huidige datalimiet? Extra diensten = extra geld. Dat is altijd zo geweest en dat lijkt me heel redelijk.

Als je op de site van bbned kijkt, staat er keurig vermeld dat zij GEEN datalimiet kennen..

toch wel beter, november 2 jaar geleden ADSL basic genomen. 512/64. 2 jaar later is de snelheid meer als verdubbelt, en tegen dezelfde prijs.

Wie zei dat concurentie slecht was voor de qualiteit? :)
Die snelheid kan me eerlijk gezegd gejat worden. Ik wil dat ze wat doen aan die belachelijk lage datatraffic-limieten. Wat is 't nu? 250meg/maand voor dat goedkoopste abbo? Heel fijn dat je dan opeens met 64kB/sec kunt downloaden, maar dan met je met een dag door je datatraffic heen.
Datalimiet is geheen provider afhankelijk, ligt niet aan KPN of BBnet

voorbeeld van KPNadsl, 2 abo's met ong. zelfde prijs, alleen de ene heeft 650MB limiet en de ander 5GB (hallo xs4all).

en de basic abo's en hoger hebben allemaal FUP, wat meestal betekend onbeperkt downloaden


edit: qualiteit = de snelheid waarmee je download en de servivce die je krijgt.
quantiteit = de hoeveelheid data of het aantal mensen dat is aangesloten
:)

Dit is kwantiteit.. ben benieuwd of de kwaliteit hetzelfde blijft, hoop het eigenlijk wel.

"2 jaar later is de snelheid meer als verdubbelt"

Goed Nederlands is: 2 Jaar later is de snelheid meer dan verdubbeld

"wat meestal betekend"
De meeste werkwoorden hebben in het Nederlands een 't' in de 3e persoon enkelvoud tegenwoordige tijd.

Tja erg fijn die verdubbeling, maar ja voor mij was 512 genoeg, dus heb ik verder geen zin om 52 euro te betalen voor mijn hoge snelheid.
dan maar binnen kort overstappen naar 512 voor ¤ 24.95. maar ja de vraag is word er nog meer gestund op korte termijn..

Wrong!!

toendertijd was het bedrag niet 52 euro voor 512/64

weet niet precies hoeveel... maar lag om en nabij de 48 dacht ik

Ik ben toch teleur gesteld door de KPN (niet dat ik dat niet al was) door de upload snelheden van hun. Kijk... uploadsnelheden naar 1mbit had ik niet verwacht. Maar minimaal wel verdubbelen... maargoed, als je dat dan weer wil moet je double upstream abbo nemen. Dat ga ik dan ook direct doen zodra het kan.

Ik baal echt dat ik tot Februari 2004 aan mijn KPN contract vast zit, BBNed ownt KPN keihard maar het overstappen maken ze je supermoeilijk.
Ik heb nog wel stille hoop dat de OPTA in actie komt. Maar zo'n procedure duurt ook weer maanden.

Overstappen kost altijd al een week of 6. KPN moet de lijn slopen en dan kan BBnet er een aanleggen.
het hele id van ADSL is de A, die staat voor asymetric. dus minder upload als download.

als je geen server oid draait heb je niets aan een hele berg upload. gemiddelde gebruikers (lees: de grootste doelgroep van KPN) hebben meer aan download.

servers zijn meer voor bedrijven, daarom kun je zakelijk SDSL krijgen. gelijke up en downstream

als je geen server oid draait heb je niets aan een hele berg upload. gemiddelde gebruikers (lees: de grootste doelgroep van KPN) hebben meer aan download.

dat ben ik niet helemaal met je eens, het is toch wel handig als je een hoge upload hebt, als je b.v. je berg vakantie foto's uit je digitale camera naar b.v. de HEMA wilt opsturen. Zodat deze ze op papier kan afdrukken.

of video-chatten, daar heb je ook wel wat upload capaciteit voor nodig, vooral als je daarbij ook nog wel wat wilt downloaden.

Dan is er goed nieuws voor je, KPN is door de OPTA verplicht om de huidige procedure tevernieuwen. Hierdoor moet het op de korte termijn (-6maanden) mogelijk worden om over (inc sloop +nieuwe aanvraag )testappen in 1 a 2 weken!

En (alleen) een nieuwe aanvraag zal 1 week duren.

Heb je hier een bron van??? Dit klinkt idd wel goed nieuws!

hmm het zal vast wel ergens terug tevinden zijn op de site van OPTA, maar daar staat zo ontezented veel dat ik niet eens begin met zoeken.

De bron is een (betrouwbare)collega, ik werk voor een ISP btw, of KPN door de OPTA verplicht is kan ik niet met zekerheid zeggen maar ik heb begrepen dat overstappen in de toekomst binnen een week mogelijk moet worden, lijkt mij niet dat KPN hier vrijwillig aan mee wilt/wou werken, vandaar dat het mij logisch lijkt dat OPTA hierbij geconcelteerd is. Ook hebben we nu since kort een volledig geautomatiseerd (aanmeld) proces, en de eerste klanten hebben het nu al in 5-7 werkdagen werkend gekregen.

upload is duurder voor hun dan download, en je betaald al niks extra voor de verhoging :)

Dat klopt, maar je mag op zijn minst wel verwachten dat de snelheden in de loop van de jaren ophoogt. Een product moet met zijn tijd meegaan en als concurenten voor hetzelfde geld, 3 keer zo snel internetten bij een andere aanbieder is voor veel mensen de keuze makkelijk. Het overstappen kost eerst maanden tot het wachten tot je contract over is (en je het op kan zeggen), vervolgens moet je worden afgesloten wat een maand gaat duren. Daarna pas kan BBNed aan de slag. :/

Dat klopt, maar je mag op zijn minst wel verwachten dat de snelheden in de loop van de jaren ophoogt.
Wat mij betreft hoef je helemaal niet te verwachten dat de snelheid in de loop van de jaren toeneemt. Je auto krijgt toch ook niet zo nu en dan - gratis - wat extra vermogen? Het staat je vrij om na het aflopen van je contract het contract op te zeggen en voor wat beters te gaan shoppen.

* 786562 tomatoman

Vast een beetje een domme vraag, maar is de download van de een niet de upload van een ander? Met andere woorden: wordt er, alle data-traffic over de hele wereld bij elkaar opgeteld, niet evenveel gedownload als er geupload wordt? Zonder upload geen download, toch? Waarom is upload dan duurder voor KPN...?

Dat klopt, maar het communicatie systeem is altijd nog meer gebouwd op download naar de eindgebruiker dan vice versa.

De uploads gaan name vanaf daarvoor bedoelde servers. Vele daarvan liggen in het buitenland, of anderszins buiten het netwerk van KPN en komen veelal via de backbone van het internet bij de KPN binnen. Vanuit de KPN gezien zijn dit dus downloads naar de eindgebruikers.

Bij bijvoorbeeld peer-to-peer communicatie, en internet telefonie heb je wel te maken met een relatief hoge upload vanaf de eindgebruiker, gelijk aan de download. Dit zal in de toekomst nog wel gaan groeien.

Ik heb het me vroeger ook altijd afgevraagt (waarom upload voor een isp veel duurder is dan download).

De meest logische reden die ik kan bedenken is dat wanneer jij een netwerk (zeg hosting farm) op een belangrijk knoop/peering punt hebt en je wilt goed verbonden zijn met alle isp's terwereld je een contract met bijv Sprint/level3 (uplink providers) tekent deze wilt dit wel doen voor een (leuke) vergoeding, hun brengen het dan naar de bestemming, daar aangekomen moet het afgeleverd worden bij de isp, denk je echt dat de isp zegt, daar willen wij ook wel voor betalen voor elke MB? nee die betalen gewoon hun maandelijkse fee voor een vrij portje op een router/switch. Dus het komt erop neer dat degene die jouw iets verstuurd betaald, net zoals het gebruikerlijk is per post, als ik jouw per PTT een kaart stuur betaal IK (de uploader) en niet JIJ (de ontvanger van postkaart).

En wat nog vreemder is.... waarom wel een download limiet en geen upload limiet, aangezien upload duurder is.

Vreemde wereld leven we in :?

Er is een datalimiet, geen downloadlimiet.

Upload is niet duurder voor een ISP. Die nemen bandbreedte per mbit af. Deze zijn up en down, de hoogste van de 2 wordt afgerekend.

Als je gebruikers echter veel upload geeft, wordt het aantrekkelijk om een servertje op te zetten, en dat genereerd veel dataverkeer. Daarvoor hoeft de gebruiker immers weinig te doen.
«  1  2  3  4  5  6  7  8  9  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 01:23 Microsoft gaat middelbare school inrichten
Vorige 22:25 HP werkt aan mobiele vertaalcamera
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011