Nee, als ik het zo aan m'n water voel gaat Nintendo een beetje dezelfde richting op als Sega destijds...
Ik denk het niet. Sinds Nintendo besloot aan computergames te doen (het Game & Watch tijdperk) zijn zij het geweest die telkens weer vriend en vijand met innovaties verrasten (op de uitzondering na dat de Atari 2600 er eerder was en minstens net zo succesvol als de NES). Sony en zeker Microsoft zijn simpelweg na-apers. Niets mis mee, maar je kan niet zeggen dat er in de Sony PS2 of Microsoft X-Box ook maar
iets vernieuwends zit, alleen maar voortborduren op hetzelfde thema.
Ik vertrouw Nintendo er wel op dat ze met iets echt nieuws en leuks komen, er zitten daar een heleboel mensen met een heleboel fantasie en een heleboel durf. Iets wat je van Sony niet kan zeggen en van Microsoft al *helemaal* niet (sjonge, zelden een bedrijf zo weinig risico zien nemen als Microsoft met z'n X-Box).
Wat ze gaan doen, geen idee, maar ik verwacht meer verrassingen uit de Nintendo hoek dan uit de hoek van Sony en Microsoft bij elkaar. Op het gebied van verrassingen zit Microsoft ergens rond het nulpunt.
Dat Nintendo Sega achterna zou gaan? Ik denk het niet. Misschien in Nederland wel, Nederlanders zijn ook saaie mensen die niet van verrassingen houden.
In ieder geval lees ik nogal wat mensen die schrijven dat Nintendo kapot zal gaan omdat niemand op Nintendo's aanbod zit te wachten, maar ik zie hier toch echt mensen schrijven dat ze een GC hebben en Mario en Zelda en al die andere spellen op de GC leuk vinden. Dus de feiten spraken jullie zwartkijkers/galspuwers al tegen voordat jullie zelfs maar iets intikten. En je hebt het niet eens door gehad, want je hebt je onzin toch zitten posten

.
Ik heb ook een GC, trouwens, en een PS2. Geen X-Box. Te weinig verrassingen op de X-Box, en de enige X-Box games die leuk zijn komen ook wel op de PC uit. Veel GC en PS2 games komen niet op de PC uit, reden genoeg om geen X-Box te kopen en wel een GC en een PS2.
Sinds Nintendo besloot aan computergames te doen (het Game & Watch tijdperk) zijn zij het geweest die telkens weer vriend en vijand met innovaties verrasten
Eerste 16 bit console:
Sega met de Mega Drive
Eerste console die gebruik maakte van CD-ROM:
Sega met de Mega CD
Eerste 32 bit console:
Sega met de 32X (Mega Drive add-on) en later de Saturn. Nog geen maand later gevolgd door Sony met de PSX.
Eerste 64 bit console
Ja, Nintendo... maar concurrentie was al bezig met 128 bits consoles (Sega/Sony).
Eerste 128 bit console
Sega met de Dreamcast gevolgd door de PS2 en later de GameCube en Xbox.
Dat Nintendo zeer innovatief was en de rest erachter aan huppelde vind ik dus wat overdreven. Als er 1 bedrijf innovatief was in de console-business was het Sega wel. Nintendo moest destijds wel met de SuperNES komen, omdat Sega alle gamers 'wegtrok' met hun 16 bits Mega Drive. Als Nintendo nu nog steeds de enigste console-producent was, zaten we nu nog achter de NES (bij wijze van spreken). Dit is niet bedoeld als flaim, want ik heb zelf ook wat N-consoles staan (maar geen Cube meer, die is verkocht

).
goh, wat technisch geredeneerd. Maar laat ik me voor de grap eens tot technische zaken beperken:
- zapper (lichtpistool)
- eerste die on-line gaming in hebben gevoerd (op de NES -in Japan- in de gouwe ouwe jaren '80
- de schouderknoppen op gamepads (door iedereen gekopieerd)
- introductie van de analoge stick (wederom door iedereen gekopieerd)
Nintendo's innovatie op het gebied van nieuwe spelconcepten en originele spellen is teveel om op te noemen.
Ik wil niet betwisten welke console nou een paar weken eerder was. Wel kan ik de beide reclamecampagnes als de dag van gisteren herinneren. Nintendo had lovable karakters als de figuren uit de Mariofranchise en Link, en later Kirby.
Segareclames werden gedomineerd door jongetjes met een blauw oog en een scheur in de broek (zeg maar de 1990-versie van het type jochie waarin ik mijn broertje nu helaas zie veranderen, maar da's weer een ander verhaal.

).
Sega had een lijn games zonder charisma, maar de spellen waren kwalitatief wel goed. Nintendo spellen deden het behalve bij kinderen ook goed bij de ouderen, en ik kan me niet voorstellen dat er ooit een lijn spellen is geweest die zo massaal door de ouders werd geadopteerd als de Nintendogames. En dat geldt nu nog steeds.
Pappa's en mamma's spelen eigenlijk twee soorten spellen, simulaties (racesims en flightsims) en "kiddiegames". Ik betwijfel of dat ooit de echte doelgroep van Nintendo is geweest, want aan volwassenen kun je minder kwijt...