Vreemd, ze wilden dus de broncode wel inzien, maar hebben OF iets gevonden wat ze niet beviel qua beveiliging/privacy
Ik denk dat China nog te kort inzage in de source heeft kunnen hebben om nu al te kunnen zien of er iets niet klopt, dus dat er back-doors inzitten o.i.d. Vele miljoenen programma regels doorloop je niet in twee weken tijd. Want volgens
dit bericht heeft China pas ongeveer twee weken inzage in de bron code, niet genoeg tijd volgens mij om een algemene indruk te krijgen over de beveiliging, leaks en meer van dat soort zaken.
OF ze wilden oorspronkelijk toch windows niet gaan gebruiken, maar hebben misschien wat geleerd ofzo? Vreemde beslissing, maar goed
Geen vreemde beslissing, China wil niet afhankelijk zijn van westerse landen, en aangezien Microsoft uit een westers land komt, willen ze dat dus ook niet meer gebruiken.
Als het ze ging om Amerikaanse producten en vermeende back-doors daarin, hadden ze in plaats van de CPU die ze zelf hebben ontworpen ook kunnen kiezen voor VIA. Dat hebben ze dus niet gedaan, voor mij een teken dat China niet afhankelijk wil zijn van het kapatalistische westen en dus gaan ze zoveel mogelijk zelf doen.
Geen vreemde beslissing, China wil niet afhankelijk zijn van westerse landen, en aangezien Microsoft uit een westers land komt, willen ze dat dus ook niet meer gebruiken.
MS heeft 97,5% van alle desktops veroverd, het enige land dat nog niet veroverd is, is China. China wilt niet geassimileerd door MS, MS heeft usa al verslagen volgens de wet (zie rechtzaken en staten) , zodat MS geen beperkingen/spelregels meer heeft in usa. MS houdt EU zwaar onder vuur.
Als het ze ging om Amerikaanse producten en vermeende back-doors daarin, hadden ze in plaats van de CPU die ze zelf hebben ontworpen ook kunnen kiezen voor VIA. Dat hebben ze dus niet gedaan, voor mij een teken dat China niet afhankelijk wil zijn van het kapatalistische westen en dus gaan ze zoveel mogelijk zelf doen.
China probeert hun economie in eigen land te houden, daardoor is hun munt erg stabiel. Toeristen worden in luchthavens gecontroleerd op Chinees geld, dat mag niet volgens de wet meegenomen worden. Met eigen producten gebruiken ipv importeren houd China hun economie stabiel in eigen land.
Protectionisme is een ramp voor je economie. Doordat de locale producenten geen (of slechts beperkte) concurentie krijgen, hebben ze geen reden om hun product te verbeteren, de doelgroep moet hun product toch wel gebruiken. En door het gebrek aan ontwikkeling ga je steeds verder achterlopen op de rest van de wereld. En op een dag zal de staatsteun wegvallen, en dan sta je daar zonder kapitaal, met verouderde productie-faciliteiten en een product waar niemand intresse in heeft. (denk bv aan al die fabrieken in het voormalige oostblok, vlak na de val van de muur).
En in de jaren 20 van de vorige eeuw deden ook heel veel landen aan protectionisme, wat uiteindelijke leide tot een wereldwijde economische crisis die vervolgens weer leide tot een wereldoorlog. Hopenlijk zal de WTO dus deze maatregelen van China verbieden.
China is in principe groot genoeg om voor een aantal bedrijven een gezonde software markt te kunnen bieden... en omdat er in china ook vooral chinees gesproken wordt geldt dat nieuwe windows producten toch al moeten worden omgebouwd naar die taal..
hetzelfde geldt voor linux, maar daar kan het vertalen dus gedaan worden door chinezen, die daar dus precies volgens het plan van de regering, geld mee kunnen verdienen.
Dat het protectionisme die markt kapot kan maken is waar, maar dan ga je er wel vanuit dat er in de interne markt niet zelfvoorzienend kan zijn, iets wat in China misschien in veel marktsegmenten niet van toepassing is.
Windows en de meeste Windows producten van Microsoft (Office e.d.) worden al jaar en dag in zowel traditional (Taiwan) als simplified (Volksrepubliek) Chinese geleverd. De ondersteuning voor Chinees schrift in Windows is uitstekend.
Er wonen namelijk een hoop Chinezen in het buitenland, bijvoorbeeld aan de westkust van de V.S. en er werken trouwens ook nogal wat Chinese programmeurs bij Microsoft. Dat zou dus geen beletsel moeten zijn om Windows te gebruiken.
hadden we dat protectionisme nou maar toegepast op KPN en NS
