Hoofdcategorieën
Device Settings

Buy.com opent online muziekwinkel BuyMusic.com

Door Arthur Scheffer, woensdag 23 juli 2003 23:21
Bron: News.com, submitter: Billie, views: 811

Buy.com heeft in navolging van Apple een online muziekwinkel geopend, zo meldt News.com. BuyMusic.com zal 300.000 nummers aanbieden van de vijf grootste platenlabels en een aantal onafhankelijke platenmaatschappijen. Vanaf 79 dollarcent is een nummer te downloaden en de prijzen voor volledige albums starten bij $7,95, maar alleen gebruikers van Windows, Windows Media Player 9 en Internet Explorer kunnen van de diensten op de site gebruik maken. De site kent ook een aantal andere verschillen ten opzichte van grote concurrent iTunes: zo gelden verschillende licenties voor verschillende nummers en kunnen nummers bijvoorbeeld niet gedownload worden naar de draagbare Archos mediaspeler. Buy.com hoopt dat de dienst ook bezoekers naar haar hoofdwebsite zal trekken maar verwacht dat, ondanks de grote advertentiecampagne, de dienst slecht langzaam zal groeien naar de beoogde miljoen downloads per dag:

BuyMusic.com logoThe launch marks the beginning of what will likely be the entry of large e-commerce companies into the digital music world. Much as iTunes helped drive sales of Apple's music players, Buy.com hopes to direct users of its service to its online stores. "We have the BuyMusic store, which will have all kinds of devices for playing music, including digital music players, and CD-Rs as well," said Scott Blum, founder and CEO of Buy.com.
Volgende 01:41 Amsterdamse rechtbank verklaart Emerce failliet
Vorige 22:21 AMD en anderen over zin en onzin van 64-bit-processors
Advertentie

Reacties

«  1  2  »

Hoezo alleen windows media player en internet explorer? Ik heb daar geen problemen mee, maar veel andere wel durf ik te wedden!

Dat heeft Apple ook, daar heb je zelfs een complete Mac voor nodig... en die heeft 95% van de computerende wereld niet eens.

Ze hebben een overeenkomst met Microsoft gesloten en maken daarom veel gebruik van het .NET platform...

Ja stel je voor dat je een produkt uitbrengt en dat je maar 95% van de potentiele gebruikers ermee kunt bedienen. Dat zou balen zijn!

Ik heb daar ook geen problemen mee, wordt er ook een beetje vaart gezet om de beveiligingen in WMA9 er uit te knikkeren, net zoals toen met CSS in een DVD.

[..] en kunnen nummers niet gedownload worden naar de draagbare Archos mediaspeler.
En volgens mij is dat nou juist een van de dingen die geleid hebben tot het geweldige succes van de Apple music store... ofwel, dit is weer een op zich leuk initiatief dat niet gaat werken.

vergeten we allemaal niet dat per 1 augustus Yearonimo.com live gaat? Da's een nederlandse site!

Meer over de BuyMusic store is te lezen op de sites van de LA times en NY Times.
Zij zijn van mening dat het een slechte copie is van Apple's iTunes Music Store.

of lees op: http://www.macdailynews.com/comments.php?id=P1432_0_1_0 voor reacties van gebruikers in de VS.

BuyMusic store maakt gebruik van DMR. Per song is vastgelegd wat je ermee mag doen en hoe vaak je mag branden...
BuyMusic is niet compatible met de Windows iPod en Archos spelers.

Toch is het voor de consument goed dat er concurentie komt. Jammer alleen dat ze weinig origineel zijn...

Dit is dus geen vorm van concurentie:
De apple iStore is voor mac gebruikers en BuyMusic.com is voor PC gebruikers met IE en WMP..

Heb je die commercials gezien op de site? Wat een schaamteloze rip off van Apple... en dan nog slecht uitgevoerd ook en dan nog maar te zwijgen over de waardeloze rippoff van iTunes, niet toegangkelijk voor 'ons' (de rest van de wereld) en integratie ho maar.
Je hebt verdomme 4 applicaties nodig om de boel aan de praat te krijgen!
Dat ze iets kopieren is tot daar aan toe, maar om dan ook nog mee liften op de succes commercials van Apple door er een vrijwel exacte kopie van te maken puke... Dat de PC wereld synoniem is aan een mak schaap dat niks anders doet dan volgen is nu wel duidelijk. Sterker nog het is meer een soort Dolly het schaap, dat er een volgzaamheid en gekloon op na houdt van heb ik jou daar, dit gepaard met een waardeloze uitvoering van de hardware tot en met de software.

Zo op het eerste gezicht nogal wat nadelen:

- webinterface.. Windows, IE en Mediaplayer 9 nodig. |:(
- Album in 1 keer downloaden kan niet.. per nummer dl'n
- Niet echt goedkoper.. meeste nummers kosten gewoon 99 dollarcent, soms zelfs duurder
- WMA bagger formaat.
- Niet compatible met o.a. de iPod.
- Sommige nummers mag je niet eens kopieeren.

Maar goed, zodra Apple de Windows versie van iTunes uitbrengt kunnen ze hun nieuwe muziekwinkeltje wel weer sluiten lijkt me daar bij buy.com..

Nog een andere link:

http://arstechnica.com/archive/news/1058898351.html

Leuke site zeg, ik dacht, dat mot ik proberuh!

BuyMusic.com Available to Domestic Residents Only

We’re sorry, but due to license restrictions, BuyMusic.com content is available only to residents of the United States. Your internet protocol (IP) address shows that you are attempting to access this web site from outside the US. Thank you for your interest in BuyMusic.com. We apologize for any inconvenience this might have caused.

Ik vrees dat we voor altijd opgescheept zitten met Hazes en consorten...

Weet iemand of deze US site op korte termijn ook voor europa beschikbaar wordt?

Dat zal nog wel even kunnen duren. In Europa moet per land met de platenmaatschappijen een contract worden gesloten... dat is ook de reden da Apple iTunes Music Store nog op zich laat wachten hier.

Ik download amper muziek -- als ik dat al doe is het om kennis te maken met muziekstijlen waarmee ik nog niet eerder in aanraking ben gekomen, of om tracks van een CD te beluisteren die ik mogelijk zou willen kopen maar waarvan ik eerst zeker wil weten of deze me wel bevalt -- en ik ben echt bereid om te betalen voor nummers die ik de moeite vind om te bewaren. Echter, verwacht niet van mij dat ik geld neerleg voor een simpele 128Kbps 'rip' van een CD, in een kwaliteit die niet veel beter is dan muziek die ik beluister via de radio. Als ik al muziek via internet moet kopen, dan wel van dezelfde, hoge kwaliteit als de muziek die ik vanaf CD beluister. Zolang ze dat niet kunnen aanbieden, doe ik het wel op bovengenoemde manier -- eerst 'illegaal' downloaden, dan besluiten of de muziek wel zo goed is als ik had gehoopt. Zo ja, koop ik de CD. Zo nee, gaan de gedownloade bestanden linea recta de Recyble Bin in. :)
«  1  2  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 01:41 Amsterdamse rechtbank verklaart Emerce failliet
Vorige 22:21 AMD en anderen over zin en onzin van 64-bit-processors
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011