Hoofdcategorieën

M. Jackson: 'gevangenisstraf muziekpiraten geen oplossing'

Door Harm Hilvers, woensdag 23 juli 2003 00:06
Bron: De Standaard, submitter: DaCode, views: 1.031

De afgelopen weken zijn er door verschillende Amerikaanse senatoren wetsvoorstellen gedaan om de muziekpiraterij in te dammen. Daar is veel reactie op gekomen, maar de artiesten, de mensen om wie het gaat, lieten weinig van zich horen. Michael Jackson heeft dit stilzwijgen echter doorbroken. Hij heeft via zijn woordvoerder laten weten dat hij erg verontwaardigd is over het wetsvoorstel om van muziekpiraterij een federale misdaad te maken. Dit zou namelijk betekenen dat er gevangenisstraffen uitgedeeld kunnen gaan worden. Volgens Jackson mogen gevangenisstraffen nooit het antwoord zijn op het kopieergedrag van de muziekliefhebbers. De zanger laat het echter niet bij alleen roepen, maar levert ook een oplossing voor het probleem:

Michael Jackson (klein),,Hier in Amerika hebben we de gewoonte om te vernieuwen en niet om strafmaatregelen op te leggen. We moeten de mogelijkheid onderzoeken van nieuwe technologieën. Het zijn de fans die het succes bepalen van de muziekindustrie, en dat mogen we niet vergeten'', voegde de zanger er aan toe.
Volgende 02:22
Vorige 21:18

Reacties

«  1  2  3  4  5  »

Mmm, hij's ze verstand toch nog niet helemaal verloren precies.. alhoewel.. ;)

Michael is zeker slimmer dan die dombo's van van die hardrock bands. Hoe heet die hele ruige band ook al weer die vond dat er niet gecopierd mocht worden. Maar goed die hele ruige bands zijn dan ook weer van die verwende blanke middleclass jochies.


Okay misschien wat te generaliserend gesteld. Niet alle rockbands zijn natuurlijk hetzelfde. Ik vind Michael's idee sympathiek. Het is iemand die nadenkt of jeugd en blijkbaar ook over copierende jeugd.

Niet alle bands over 1 kam scheren.
Voorbeeldje: Iron Maiden op graspop deze zomer.
Bruce Dickinson (frontman) vertelde over mensen die het leuk vonden om zulke optredens op te nemen en op internet te zetten. Iedereen denken dat ze er tegen waren ... tot hij het opeens begon aan te moedigen.

Een band heeft mede z'n success te danken aan de verspreiding van hun muziek over het internet. Door mp3's te downen leer ik groepen en muziek kennen waar ik normaal gezien nooit van gehoord zou hebben. Minder bekende groepen krijgen zo de kans om meer bekendheid te krijgen.

Er zijn heel wat bands (nu ja, vooral die net iets minder bekende alternatieve bands ..) die niet liever hebben dan mp3 en dergelijke. Zij leven niet van de inkomsten van hun cd's maar van hun vele (en goede!) optredens!
En daarbij .. ik koop nog steeds cd's .. van echt goeie groepen koop ik nog even veel cd's als vroeger.

robbie williams is hier een goed voorbeeld van.
Die vind het maar al te best als je zn mp3s kopieert.
En heeft laast in de Arena aardig wat voor elkaar gekregen.

Madonna (B#%tC) is hier sterk tegen,, maarjah, die zie ik ook niet snel het podium meer op kruipen.

Waarschijnlijk omdat hij gewoon voor het opnemen van een al geld krijgt. Z'n laatste contract 120 miljoen dollar ofzo nog voor het opgenomen was.
Of dat album nu verkoop of niet, hij heeft z'n geld. Voor hem maakt het dan ook niks uit of z'n cd minder verkoopt door het kopieren of niet.

Metallica vindt het ook best oke dat je hun CDs kopieert ... en dat je ervoor naar de gevangenis gaat. Komen ze je achteraf ook nog wel ff bezoeken en een optreden geven. Al hun fans zitten dan toch bij elkaar!!

St. Anger??

METALLICA...
Napster bad...

Beer Good!

Mike J, en Robbie W. zijn dus beiden in zekere zin tegen gevangenis straffen.

Robbie W. kon het niet schelen wat je kopieerde.

Madonna (heeft die eigelijk wel een achternaam?) : (ciccone dus..)
was sterk tegen het kopieren, en liet dit ook duidelijk zien.... B17(h.

Michael is een goede gast... ook al is ie een beetje vreemd :P
Normale mensen zijn zo saai. :Y)

Ciccone. Ze is van italiaanse afkomst.

Of, zoals The Register het zegt:

"Too Wacko, even for Jacko!"

Ik den dat Michael en Robbie een vooruitziende blik hebben. Ze hebben al lang door dat het copieren toch niet tegen te houden is en je kunt nu eenmaal onmogelijk miljoenen mensen extra in de cel op gaan sluiten.

Waarom niet gewoon de muziek gratis verspreiden via internet, dit heeft namelijk een aantal voordelen:

1. Het kan tegen een enorm lage kostprijs, het hele proces vanaf het persen van de cd, het verpakken, distribueren, de hele tussenhandel, tot en met het verkopen in de winkel, komt tenslotte te vervallen.

2. Je kunt net zoveel muziek aanbieden aan je fans als je maar wilt, desnoods 20 versies van elk nummer.

3. Artiesten met een wat lager budget of artiesten die tot nu toe bij de platenmaatschappijen niet aan de bak kwamen, krijgen nu een gelijke kans om hun muziek aan een groot publiek te laten horen.

De inkomsten van de artiesten zullen dan op een andere manier gegenereerd moeten worden, maar dit kan b.v. door verschillende manieren van merchandising, dus door de verkoop van aanverwante artikelen zoals petjes, t-shirts etc... bovendien zouden de prijzen van life concerts een heel stuk omhoog kunnen. Grote concerten zijn namelijk toch altijd uitverkocht omdat de echte fans best bereid zijn wat neer te leggen voor hun idool. En wie echt goed is, zet tenslotte life net zo'n grote prestatie neer als op de plaat.

Robbie W kan in de VS helemaal niet doorbreken, de platenmijen daar willen hem niet, hij wordt van de radio gemeden etc. Zit waarschijnlijk bij de verkeerde maatschappij.
Oh ja, de radiostations staan onder volledige controle van de platenmijen daar.

Dus RW kan alleen via internet bekend worden in de VS. Logisch dat hij het niet erg vindt, aan concerten zal hij best goed verdienen, en daar is pas vraag naar als men hem kent.

Aan iedereen die nog niet overtuigd is hoe ernstig het is met de RIAA en platenmij-en, zoek, surf en lees. Het is allemaal in serieuze artikelen te vinden op het web.

Oh ja, de radiostations staan onder volledige controle van de platenmijen daar.
En dat is nu precies wat ik bedoel. Die radiostations bepalen dus welke muziek de luisteraar wel en niet te horen krijgt, zodat de wat kleinere artiesten (lees: minder commerciele) niet de mogelijkheid krijgen om gehoord te worden.

Niks ten nadele van Robbie Williams hoor, hij maakt best aardige muziek, maar ik denk dat er veel meer artiesten en bands zijn die enorm goeie muziek maken, maar waar we nooit van zullen horen.

Je vergeet wel dat een muzikant 't eigenlijk ook als een bron van inkomsten doet. 't Leven van de 70's is lang voorbij. De muzikanten moeten ook de opnamestudio's betalen, band-leden, materiaal etc.
Je krijgt dit niet door wat t-shirtjes te verkopen.
Een oplossing om hun muziek via internet te verspreiden is een ideaal en goed idee, maar gratis is een zeer andere zaak.
Er zouden gewoon veel meer online music-stores moeten komen waar je tegen gunstige prijzen toch legaal aan je nummers kan komen. Zo heeft de artiest er uiteindelijk ook nog wat aan.
De artiesten hebben er dan waarschijnlijk meer aan dan dat ze via platenmaatschappijen hun cd's veel te duur proberen te verkopen.
Er zullen dan nog steeds mensen zijn die alles kopieren of elders downloaden, dat kan je absoluut niet tegengaan, legaal of niet legaal (er lopen ook moordenaars enzo rond, wat is 't ergste é ;) ) maar de eerlijke mensen kunnen 't dan tegen een eerlijke prijs aanschaffen.

Het begint... Zoals zo vaak m.b.t. RIAA en co.. Artiesten verdienen veel geld maar relatief, niet aan platenverkoop, alleen aan optredens. Hence, zullen artiesten in de toekomst een rol spelen emt het ontwikkelen van de kleine uitgever. Bijvoorbeeld MichaelJacksonDownload.com waar je zelf van hem direct een cd'tje download en voor de schappelijke prijs van 7$ per cd of zo..

Wil je de merchandise en cd box? Dat kan, in zijn online shop!


Kill the recording industry it is defunct!

Zal zijn muziekmaatschappij blij mee zijn! Dat hij zomaar zulke uitspraken doet! ( wel netjes van hem trouwens

Idd....hij ziet er maf uit en jah we weten hoe dat komt ook al beweert hij iets anders ;)

Maar toch hier heeft hij wel weer gelijk... :D

Zal zijn muziekmaatschappij blij mee zijn! Dat hij zomaar zulke uitspraken doet!
Volgens mij heeft hij er geen een meer, maar ook al heeft hij er wel een, slecht is het daar niet voor.

Voor de platenmaatschappij is het niet erg, er wordt toch al massaal illegaal muziek verspreid, dat zal door deze uitspraak niet meer worden. MJ krijgt hierdoor juist een beter imago.

MJ zegt niet dat hij het illegaal downloaden en verspreiden goedkeurt, maar dat er geen gevangenisstraffen als straf moeten komen omdat dat niet helpt, en hij heeft daar gelijk in. Mensen die in de bak komen, komen er slechter uit en zullen sneller het criminele circuit in gaan, in de gevangenis hebben ze de juiste contacten/ervaring daarvoor opgedaan.

Ik heb toch liever dat mensen illegaal muziek downloaden dan dat ze echt criminele dingen gaan doen waar we allemaal last van hebben.

Zal zijn muziekmaatschappij blij mee zijn! Dat hij zomaar zulke uitspraken doet!
Volgens mij heeft hij er geen een meer, maar ook al heeft hij er wel een, slecht is het daar niet voor
Michael heeft nog steeds een contract met Sony records.

Zal zijn muziekmaatschappij blij mee zijn! Dat hij zomaar zulke uitspraken doet!
Ik vind het wel goed, al die muzikanten die niks zeggen zijn in feite slaven van hun muziekmaatschappij, net als wij consumenten dat zijn...

Het zijn de fans die het succes bepalen van de muziekindustrie, en dat mogen we niet vergeten''
Dat moeten de grote platenmaatschappijen ook eens door krijgen!

Willen ze meer muziek verkopen? Dat ze dan gvd de prijs eens delen door twee, ipv allerlei domme kopierbeveiligingen in te bouwen, die nog voor ze op de markt zijn gekraakt worden, en er in sommige gevalle voor zorgt dat de onschuldige gebruiker zijn cd niet kan afspelen!

Ook door allerlei fake songs op netwerken zoals kazaa te zetten maken ze zich totaal niet populair, en krijgt de consument het gevoel van FUCK de muziekindustrie, ik koop niets meer. |:(


Edit : Celstraffen voor kopiërders is ook grote onzin, dze mensen hebben niets ernstig misdaan. Die ga je toch niet naast moordenaars/verkrachters enzo steken?

Organisaties die dit op grote schaal doen en dus veel winst hiermee maken, moeten uiteraard wel gestrafd worden. Maar de kleine consument die eens een paar nummers download, en enkele cdtjes kopiert niet.

Het probleem is alleen, dat als ze 2 keer zoveel cd's zouden verkopen tegen de halve prijs, dat ze dan dezelfde inkomsten zouden hebben.
Volgens mij is er een commerciele regel die zegt, dat menen een minimale prijs willen/moeten betalen, voordat ze psychisch het gevoel hebben dat ze een "goed" product te pakken hebben.

"Een 82 cm 100 Hz digital scan monitor voor ¤399,--???? Dat KAN niet wat goeds zijn....."

En BTW...., als ze de prijs zouden halveren, wil dta niet zeggen, dat er 2 keer zoveel cd's worden verkocht........

Over het algemeen is het zo dat een prijsverlaging leidt tot een stijging in de verkoop die hoger is dan de prijsverlaging, omdat de drempel iets te kopen lager wordt en daarmee een markt wordt aangeboord die voorheen onbereikbaar was.

Overigens gaat het argument van te lage prijs alleen op als de consument daadwerkelijk het idee heeft dat er een bepaalde prijs behoort te worden betaald voor het een of ander. Als alle CD's in een keer gehalveerd worden in prijs, dan is dat de normale prijs geworden. Verder geldt nog dat muziek een enorme mond tot mond reclame kent, veel gedraaid wordt op televisie en radio, et cetera. Consumenten hebben over het algemeen een beter begrip van de CD die ze kopen (kwaliteit van de muziek) dan waneer ze zoals in jouw voorbeeld een technisch hoogstandje kopen...

Tenslotte: kijk naar het succes van de xenoproducten bij de Aldi. De prijzen van computers en laptops waren vroeger belachelijk laag in vergelijking tot de rest van de markt, en iedereen bivakkeerde al vanaf 5 uur 's ochtends voor de deur om toch maar verzekerd te zijn van zo'n koopje.

Henk Jan Smit heeft pas geleden ook in een interview gezegd, "maakt muziek zo goedkoop als water".

Volgens mij is dit ook de juiste oplossing. Ieder jaar schrik je wel weer van je waterrekening, maar je gaat toch geen drubbel meer gebruiken. Men heeft in de loop der jaren alleen maar meer water verbuikt doordat men steeds luxere badkamers ging bouwen.

Het zelfde zal opgaan voor muziek. Je schrikt 1x per jaar over de rekening, maar daarna zal je toch muziek blijven kopen. Makkelijk voor een feestje, gewoon een aantal nrs downloaden ofzo en feesten maar. ;)

Kubik, je hebt (volgens mij) helemaal gelijk.
Stel ze gaan 1 cent per MB rekenen. Een gemiddeld MP3tje is 5 MB, dus 5 cent.
Jij als platenmaatschappij brengt een geweldig nummer uit dat 1% van de wereld download (rekening houdend met de vele verschillende culturen en de vele mensen die niet online zijn).
6 Miljard mensen / 100 * 5 cent = 300.000.000 cent ofwel 3 miljoen euro per nummer.
Zouden ze daar tevreden mee zijn????

Hmmm.. oude discussie. Dit werkt niet. Ik bedoel, de muziek die illegaal aangeboden wordt is ook ooit legaal gekocht. M.a.w. ik download een mp3 voor 5cent en sluis hem direct door naar my shared folder. Heb je het zelfde gezanik, met als verschil dat ze nu ineens nog maar 5 cent per nummer vangen.

Dus wanneer jij hele mooie muziek hoort, maar dan ziet dat de CD maar 10 euro kost, heb jij zoiets van 'dat kan niet goed zijn'? :?

Weet niet hoor, maar bij CDs ligt dat toch net iets anders, ook omdat je het product van te voren kan testen (beluisteren).

De muziek industrie denkt niet op de manier van: 2x zo goedkoop == meer mensen die het kopen == meer mensen die via via met de muziek in aanraking komen, maar 'als 100 millioen mensen deze CD zouden aannemen als we geld toe geven, maar maar 100.000 mensen de CD kopen voor 50 euro, betekend het dat 99.9% van de mensen de CD illegaal copieert en ons geld verschuldigd is!'

De prijs delen door twee lijkt me ook wel een hele opgave... Er doen allerlei theorieën de ronde over de productiekost van een CD, maar ik denk dat die in werkelijkheid toch een stuk hoger ligt dan de meeste mensen denken. Als CD's pakweg 15 euro gaan kosten mogen we al heel blij zijn. Het is en blijft tenslotte een luxe-product...

Waarom kost een cd in de usa dan maar de helft van hier? En daar maken ze er ook winst op.

Ofwel werken ze hier enorm inefficient, en kunnen ze beter failliet gaan en alles van amerika importeren (wat in principe toch al gebeurd voor de meeste muziek).

Ik hoorde daar dit weekend nog een interessant verhaal over (van iemand die in het wereldje zit).
De produktiekosten zijn maar een paar eurootjes, maar er is verschrikkelijk veel overhead.
Deze overhead komt voort uit reclamecampagnes, promotie-acties en dat soort zaken. Deze kosten zijn inmiddels zo hoog dat zij de produktiekosten ver overstijgen ( ik praat hier over zo'n 10¤ per cd). Er zijn nu vast mensen die zeggen dat dit b***sh** is, maar kijk eens naar die Avril Lavine (of hoe heet ze). Die was pas in Duitsland en deed ook een promotietje, 5 minuten bliksemoptreden in een disco of zo. Totale kosten waren zo'n 15000¤ (invliegen met een speciaal gehuurde jet en dat soort onzin). Dat zijn al de overheadkosten voor 1500 cd's, dus dat gaat best hard.
Deze manier van marketen voor de grote sterren moet echt gaan veranderen, anders ligt de platenwereld snel op zijn gat.
En geef nou toe, met het internet zijn er toch ook veel betere en goedkopere kanalen om 'music for the masses' te verspreiden?

Als ze naar aanleiding van deze actie maar 1500 CDs zou verkopen zou het inderdaad een kwestie zijn van 10 euro per CD. Maar als het er 3000 zouden zijn gaat het opeens maar om 5 euro. En als het nog meer CDs verkoopt (al die tieners die hopen dat ze de CD zal signeren, en degenen die mee willen doen met hun vriendjes) wordt het nog minder.

Reactie op Skyclad:

Maar het gaat wel ten koste van bands die muziek maken om de muziek, terwijl Avril Lavigne muziek maakt om het geld.

Sterker nog, ze maakt niet eens muziek, ze zingt teksten van een ander, met muzikanten die uit een blik getrokken zijn. Die muzikanten die ze mee heeft zijn niet de muzikanten die de opnames gedaan hebben. De opnames zijn gedaan met studiomuzikanten die te duur zouden zijn voor de tour. Voor de tour worden gewoon goedkopere muzikanten ingezet, die wel aardig kunnen spelen, maar in de studio door de mand zouden vallen.

Dan heb je een band als Metallica die *wel* alles zelf doet.

Ik weet wel zeker dat Metallica's productiekosten een stuk lager zijn dan die van Avril Lavigne. En wat zie je? Die stoppen het verdiende geld in hun tour, zo krijgen de fans wat terug voor hun support.

Bij Avril Lavigne betaal je handenvol geld aan haar CD en krijg je er in feite niks voor terug. Sterker nog, als ze genoeg geld heeft verdiend trekt ze zich terug en stopt ze dat geld in haar eigen zak.

Dat is het verschil tussen een integere muzikant en een geproduceerde muzikant. Ik kan me dan ook heel goed voorstellen dat Metallica als band boos is dat hun mp3's over het internet gaan, want dat gaat ten koste van hun optredens, en dus ten koste van hun fans. Terwijl je in het geval van Avril Lavigne alleen de platenmaatschappij hoort klagen. Die zien hun 7e Ferrari namelijk in gevaar komen.

De platenmaatschappijen zien het geld wat ze in het bestrijden van illegale kopieen ook simpelweg als een investering die zich hopelijk later terugbetaalt. En daarom zie je ook dat de platenmaatschappijen helemaal niet samenwerken om illegaal kopieeren tegen te gaan, maar lopen ze bij de politiek te lobbyen. In de politiek kunnen ze lekker individueel kleine bedragen naar senatoren toeschuiven en hoeven de platenbazen niet met elkaar om te gaan.

@ Skyclad: Ik denk niet dat ze plots >3000 cd's meer gaat verkopen door zo'n actie. Hetzelfde geldt voor het "koop de nieuwe britney" geblèr in radiocommercials. Als ik zo'n soort reclame hoor doe ik niet eens meer de moeite om die cd te gaan luisteren.
En reken maar dat dergelijke reclames veel geld kosten.

/edit: waarom is die reactie op RetepV overbodig? Ik denk dat hij hele zinnige dingen zegt, los van of je het met 'm eens bent....

Er doen allerlei theorieën de ronde over de productiekost van een CD, maar ik denk dat die in werkelijkheid toch een stuk hoger ligt dan de meeste mensen denken.
helemaal niet! Ik ben een ouwe lul die al ontzettend veel muziek kocht voor de invoering van de cd. In de gewone winkel kostte een LP toen 22,50 gulden. Ik kocht ze in de stad voor 16,50 (dat is full price). De CD werd toen bij introductie ineens F40,- .

Ik kan je wel vertellen dat ik sindsdien steeds minder ben gaan kopen omdat het gewoon niet leuk meer was zo duur!

De drager vinyl is duurder om te maken dan CD. Ook de hoes is veel groter en dik karton. Behalve de drager* heb je dan nog de opnamekosten, distributiekosten, promotie, marges van de winkel en groothandel en platenmaatschappij... Als je op internet MP3's zou kopen vallen een aatal daarvan weg of zijn goedkoper. Toch betaal je dan nog ¤2 per nummer? :?

Toen vonden mensen het trws heel gewoon om wat ze al op plaat hadden gewoon nog eens op CD te kopen (voor de volle mep van F40). Je hebt toch allang voor de muziek betaald? Waarom dan niet alleen de nieuwe drager betalen? Eigenlijk oplichterij als je het vanuit de huidige stand van zaken bekijkt.

Als ex-eigenaar van een platenmaatschappijtje met een paar top 40 singles kan ik hier wel een beetje over meepraten.

Allereerst is het verstandig om even te melden dat de ene platenmaatschappij de andere niet is. Kleine independent labels werken anders dan grote majors. Helaas hebben de majors enorm veel meer macht in de media (radio, televisie, tijdschriften) dan kleine labels (denk aan AOL-Time Warner en Sony-CBS) waardoor ze zowel de prijs als de charts bepalen. Kleine labels hebben distributiekanalen nodig en als ze te ver onder de prijs van de majors duiken levert dat tegenstand van de majors op.

De grote labels hebben inderdaad een hele hoge overhead, maar de vraag is hoe dat precies komt en dan denk je al snel aan buitensporige salarissen en veel te dure reclamecampagnes voor "gevestigde grote namen" die slecht materiaal afleveren dat anders dreigt te floppen en minder gevestigde namen waarin al geinvesteerd is en die dreigen zonder reclame "niks te gaan doen".

Feit is dat de productiekosten van LP's, MC's, MD's, CD's en DVD's al vanaf een paar duizend stuks zo goed als verwaarloosbaar zijn op de uiteindelijke verkoopprijs. Je moet daarbij in (tientallen) centen denken en zeker niet in Euro's. Dan heb je natuurlijk de opnamekosten die van enkele honderden Euro's voor een low-budget productie op kunnen lopen tot tienduizenden of zelfs honderduizenden Euro's voor top-(video)producties en dan heb ik het over een hele CD/DVD. Als je uitgaat van 100.000 stuks (wat in Nederland een flinke hit-CD betekent maar wereldwijd niet zo veel is) kost een CD qua productie dus hooguit een Euro per stuk en een Euro per stuk is al best wel veel.

Naar mijn mening hoeft een album-CD in de winkel uiteindelijk hooguit ¤10 Euro te kosten en een CD-single niet meer dan een Euro of 4. Voor DVD's vind ik zelf ¤15 redelijk maar met DVD's heb ik helaas nog geen ervaring.

De (grote) platenmaatschappijen zullen zich moeten gaan realiseren dat ze met hun houding naar hun klanten zichzelf steeds minder populair maken. Ze zullen zich moeten gaan realiseren dat ze decenia lang vooral lucht hebben verkocht voor steeds meer geld en dat ze dat door de huidige technologische mogelijkheden van consumenten gewoon niet meer vol kunnen blijven houden. Als ze "van muziek houden" gaan criminaliseren (waar ze al jaren mee bezig zijn) gaan ze de oorlog aan met hun eigen klanten en dat kunnen ze uiteindelijk alleen maar verliezen. En misschien is dat helemaal geen slechte ontwikkeling omdat ze op die manier eindelijk de kleine labels een eerlijke kans geven met goede producten voor redelijke prijzen een echt marktaandeel te veroveren.

Dan heb je een band als Metallica die *wel* alles zelf doet.
Nope. Metallica is niet volledig autonoom. Ze besteden het opnemen van hun muziek, het uitbrengen van hun muziek, het persen van hun cd's uit. Aan hun platenmaatschappij. Dat kan ook anders, dit kun je namelijk ook zelf doen. Er zijn bands die dat doen. Dat is volledig autonoom je muziek releasen. Want dan ben je stukken onafhankelijker ipv. dat je anderen betaalt om dingen te doen voor jou waarbij zij tussen jou en de luisteraar staan, waarmee je afhankelijk wordt.

Ik vind je vergelijking Avril vs. Metallica niet goed, omdat het beide pop is en omdat ze het beide voor het geld doen. Mind you, Metallica heeft Napster opgeblazen en is al jaren stinkend rijk. Er zijn genoeg integere, autonome bands - meestal stukken minder bekend maar wel puur.

In de USA zijn CD's anders niet veel goedkoper hoor, als je ze in de winkel koopt. 20 dollar voor een cd is best normaal. Internet prijzen liggen lager, maar dat geldt ook voor europa. Een hoop populaire cd's zijn voor een euro of 15 te krijgen.

Nu ben je appels met peren aan het vergelijken!
Jij bent een prijs/kwaliteits verhouding aan het maken.
Dit gaat natuurlijk nergens over.
Een CD van Robbie Williams die normaal 40 euro is niet beter dan als ie 20 euro zou kosten.

Eén van de weinige keren dat ik het eens met 'em eens ben. De muziekindustrie moet niet zo zielig doen, de reden dat ze (volgens hen) minder verkopen ligt volgens mij vooral bij de achterlijk hoge prijzen voor CD's. Dat je dan piraterij krijgt is een logisch gevolg. En gevangenisstraffen zijn belachelijk, dan kun je mensen met cassettebandjes ook wel weer gaan aanpakken...

Ik denk zelf dat het publiek door het hele fileshare gebeuren heeft ontdekt dat er veel betere muziek is dan wat de grote mediaconcerns ze door de strot probeert te douwen.

Met alle respect, maar MTV en TMF bijvoorbeeld draaien (uitzonderlijke uitgezonderde uitzonderingen daargelaten) maar n stuk of 4 soorten muziek, waarvan daarin de meeste nummers behoorlijk veel op elkaar lijken. Neem bijvoorbeeld die typische pop-house; daar heb je 1 cliche zingende zangeres, een beat, en een keyboard deuntje waarvan ik de samples al in honderden andere nummers heb gehoord. Echt creatief is het niet te noemen.

Zelf heb ik vooral dankzij Napster een hele nieuwe wereld ontdekt (inderdaad, van die zogenaamde "alternatieve" muziek), waarbij de muziek echt hoorbaar draait om de kunst en niet om de commercie. Dat soort dingen hoor je gewoon niet op de (pop) radio of TMF.

Ik heb sinds Napster meer CD's gekocht dan ooit tevoren. Niet van die RIAA popfabrieken maar van de independent labels. De RIAA heeft gelijk; hun inkomsten lopen terug dankzij filesharen. Maar (in mijn geval althans) is dat geheel te wijten aan het verbreiden van mn muzikale horizon, niet omdat ik te beroerd ben om 20 euro te betalen voor de nieuwste Britney CD.

Ik hoop dat er een hoop artiesten zo denken,
En ga nu niet lopen roepen, jij zou er ook aan willen verdienen, Ik weet hoe het voelt, om waardering voor je muziek te krijgen, heb 11 jaar piano les gehad.

Ik ben best bereid, om cd's te kopen van artiesten waar ik graag naar luister. Alleen die prijs van de huidige cd's.
Maakt dat niet meer mogelijk of gewoon niet leuk, voor 2 cd's kan je een week eten !!! belachelijk gewoon!

reaktie op janpieter
De 'gewone' muziekant, is bang om zoiets te zeggen, die is bang dat hij zijn contract kwijtraakt.

Maar dat zou michael jackson een worst wezen denk ik. voor jouw 10 andere denk ik dat hij denkt ;)

Enigszins hebben ze wel gelijk... een gedeelte van de gebruikers geeft in verschillende polls al aan ook niet voor ¤1,- een liedje te willen kopen (ik persoonlijk wel, als ik eerst een 30sec. preview mag horen ergens) dus die mensen zullen ze in principe toch moeten straffen, deze willen gewoon iets voor niets hebben waar voor betaald moet worden ('stelen' dus).

Ik download nu ook veel, maar ik ben wel bereid om te betalen... alleen niet dit absurd hoge bedrag. Als ze daar nu (zoals Michael zegt) eens een oplossing voor verzinnen, dan hebben ze een grote groep mensen als kopers terug, schat ik.

Oplossing is een vast abonnement dat voor ongelimiteerd downloaden zorgt...

Stel dat je ¤10 per maand betaald voor ongelimiteerde downloads van kwaliteitsservers. Artiesten uploaden hun werken naar de servers, minimum is natuurlijk de .mp3-bestandjes, maar videoclips, foto's, webpagina's,... zijn altijd welkom.
Met 10 miljoen abonnementen hebben we al 100 miljoen euro's per maand inkomsten en 1 miljoen is zeker genoeg voor admins en serverspark. De 99 miljoen wordt procentueel verdeeld met de downloadcijfers.

Artiesten die echt muziek willen maken spaart zelf voor apparatuur zodat die demo's of .mp3's kan maken, vroeger had je de demo nodig om een platencontract te zoeken, nu zou je gewoon je .mp3 uploaden.

vb PPK - Resurrection, deze plaat is opgenomen met DJ-materiaal en Apple Mac's. PPK heeft eigenlijk geen platenmaatschappij nodig, want ze kunnen zelf alles maken tot en met de plaat (DAT-tapes en CDR's) .

De fake artiesten zullen weg vallen, britney-klonen en boysbands kunnen bijna niks zelf doen. Er zijn geen songwriters meer die tekst voor jou maakt. Geen vervangzangers die jouw kattengejank vervangt, dus playback-only op optredens. Geen monstermarketing zoals reclame voor een CD op radio en tv. Geen mensen die voor jouw muziek spelen. Mensen die puur voor geld doen vallen ook weg.

Belgische groep Sylver draait in het begin zeker niet rond geld, de zangeres Silvy werkt overdag in een schoenwinkel. De inkomsten van Sylver stijgt (ze worden populair in België, Duitsland, Nederland,...) zodat het werken in schoenwinkel niet meer nodig is. Veel echte artiesten combineren werken met muziek maken.

Eindelijk iemand die het kopieerproblematiek begrijpt.

Want meestal werkt dat zo...
Artiest: "Waarom hebben we zo weinig inkomsten?"
Platenmaatschappij: "Mensen kopieren graag muziek zodat we minder CD's verkopen. Natuurlijk krijg je ook minder inkomen, want je krijgt halve procent van de omzet van de CD's, PROCENTUEEL . Dus we moeten de downloaders/kopieerders aanpakken zodat we meer omzet hebben en je zal meer inkomen krijgen."
Artiest doet mee met de kruistocht.

Wat is een kruistocht in de middeleeuwen???
Kort gezegd: Westerse legers trekken naar het Oosten om mensen te "bekeren" en plunderen.

De jacht op downloaders is ook zo'n kruistocht...
- amerikanen (RIAA) trekken naar het Oosten (EU ligt ten oosten van usa): zie invoering van DMCA-variant, CloneCD wordt illegaal, piratgrupen...
- mensen bekeren "U zal niet downloaden, U zal CD's kopen,..." bv don't copy music stickers op Belgische CD's
- plunderen: monsterboetes
Iedereen weet toch dat verreweg de meeste copieen worden gemaakt in landen als india.
Daar kopen ze kopies in winkels en hier gebruiken we KaZaA. Ik denk dat de KaZaA-gebruikers in EU veel hoger percentage van de bevolking is dan de kopiekopers in India. Niet iedereen in India heeft een CD-speler, laat staan computers en Internet. Zodat een klein deel van hun bevolking CD's nodig heeft, terwijl in de EU een overgrote deel van de bevolking online is...

Iedereen weet toch dat verreweg de meeste copieen worden gemaakt in landen als india.
pff laat ze.
Ik zag een tijdje geleden op tv hoe hans dulfer verklaarde in zo'n land een hele stapel van zijn eigen cd's te hebben gekocht (een stuk of 100), onderandere omdat dat dus een stuk goedkoper was dan de cd's die hij zelf van de platenmaatschapij kon kopen. ja kopen, de artiest zelf ja.
Het zijn steeds vooral de platenmaatschapijen die grof geld verdienen op cd's, dus verliezen op illegale copieen. En de distributeurs trouwens.

Maar dat is natuurlijk iets heel anders dan mp3tjes van je muziek over het internet zien gaan.
Veel artiesten snappen ondertussen ook wel dat het verspreid worden van je muziek over het internet een groot aantal mensen de mogelijkheid geeft om kennis te maken met je muziek.
Als je echt een fan bent (of wordt) dan ga je die cd toch wel kopen. (ik wel teminste)
Volgensmij is het enige muziek genre waar dit minder voor geldt de kleurloze middenmoot. De zoutloze brei die zo door de indutrie geplugged wordt, tja je kan er niet omheen he, omdat ze ook daar weer zo mee kunnen verdienen. Wie wil daar nou het origineel van hebben, een verzamel cd met ver wav-de mp3tjes klinkt net zo (slecht).

Volgens een rapportje van McKinsey blijft de grootste bron van inkomsten van een artiest toch gewoon de onptredens. De contracten van de muziek maatschappijen zitten kennelijk zo in elkaar dat een artiest aan de CD verkoop niets overhoudt. De optredens en de merchandising eromheen levert echt veel meer op.

Het echte probleem is inderdaad de zeer hoge prijs van een cd waar maar een paar nummers op staan die je echt leuk vind. Een site waar je voor ¤0,50 of ¤1,00 een nummer kan downloaden zou de ideale oplossing zijn. Ook voor de platenmaatschappijen want die hoeven geen cd's meer te maken.
Het blijft echter altijd zo dat de winstmarges zeer groot moeten zijn, maar als ze nummers op internet gaan verkopen zullen ze merken dat de winst misschien wel meer is als met de verkoop van cd's, omdat voor een hoop mensen de ene euro niks uit maakt, als ze daar het nummer legaal voor kunnen krijgen.

¤1 vind ik toch veel te veel voor een nummer hoor.
¤0.5 voor nieuwe nummers tot ¤0.20 voor iets oudere lijkt mij al beter, hoewel sommige dit wel weer te weinig zullen vinden...

wat dacht je misschien van een soort punten spaarsysteem (airmiles oid) dat je inruilt voor een mp3 of iets dergelijks.

Wel jammer dat voor de muziekindustrie.. maar hoe willen ze het tegengaan ? niet lijkt mij, als ze slim spelen kunnen beter een manier bedenken om de mp3 verspreiding uit te buiten.

De prijs *gaat* niet omlaag als je muziek van internet kan downloaden. De produktiekosten van een CD zijn maar iets van 0,10 eurocent.

Alle andere kosten zullen in het geval van downloaden vanaf internet gelijk blijven (volgens de platenmaatschappijen natuurlijk).

Micheal Jackson is niet de enige artiest die er zo over denkt. Robby Williams heeft ook al eens een uitspraak gedaan dat het hem geen moer interesseert, zolang de fans maar genieten !

Ze doen het ook altijd voorkomen dat de artiest de dupe is van het copieeren maar degene die het meest de dupe wordt zijn de platenbazen. Vaak genoeg hoor je wel dat artiesten nauwelijks geld krijgen terwijl de platenbazen en/of managers er met het geld vandoor gan.

Zou ook leuk zijn als artiesten zouden zeggen dat ze hun fans die cd's copieeren graag in de gevangenis zien zitten, dan houden ze geen fans over (Behalve dan diegene die wel betaald)

Ook ben ik van mening dat als je een goeie cd hebt die gecopieerd is je hem ooit eens vervangt voor een originele.

Zelf ooit eens Ibiza Launch gecopieerd, maar ik heb nu ondertussen Deel 1, 2 en 3 origineel. Deze had ik waarschijnlijk nooit gekocht als ik deel 1 niet had gecopieerd.

Micheal Jackson is niet de enige artiest die er zo over denkt. Robby Williams heeft ook al eens een uitspraak gedaan dat het hem geen moer interesseert, zolang de fans maar genieten !
En toch hebben zijn cd's een kopieerbeveiliging...


Ben het verder helemaal met je eens. Heb ook ooit is Bitte ein Beat gekopieerd, en heb nu toch ook alle cd's gekocht. Na lang zoeken weer een deel 1 gevonden...

En toch hebben zijn cd's een kopieerbeveiliging...
Dat verzint ie niet zelf hoor. Dat doet zijn platenmaatschappij wel 'voor hem'. Weet je wel, die mannen met die grijpgrage vingertjes.

Ik heb die cd trouwens 1st gewoon gekocht, en daarna pas ged/l omdat ik er van baalde dat ik hem niet op de pc kon afspelen. :'(

MJ realiseert zich tenminste gelukkig nog waar hij al zijn geld vandaan heeft: zijn fans. Die straf je zo niet.
Welke prijs hij zelf voor zijn roem betaalt heeft hij geloof ik niet echt door.
«  1  2  3  4  5  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 02:22
Vorige 21:18
VNU Media logo Powered by True

© 1998 - 2008 Tweakers.net - Alle rechten voorbehouden

Uitgever van: