Hoofdcategorieën

Meer dan één miljard illegale cd's verkocht in 2002

Door Tamara van Hal, donderdag 10 juli 2003 14:28
Bron: Reuters, views: 1.131

Vorig jaar zijn wereldwijd meer dan een miljard illegale muziek-cd's verkocht, zo meldt Reuters. Dit is een stijging van veertien procent ten opzichte van het jaar daarvoor. In totaal ging er ruim vier en een half miljard dollar om in deze handel. Dit is meer dan er in welk land ter wereld legaal verkocht, met uitzondering van de Verenigde Staten en Japan. Dit alles blijkt uit een jaarlijks onderzoek van de International Federation of the Phonographic Industry (IFPI).

De IFPI representeert verschillende platenmaatschappijen zoals Sony Music, Universal Music en EMI. Hun doel is het terugdringen van de muziekpiraterij, die volgens de industrie verantwoordelijk is voor de verslechterde cd-verkoop. De federatie zegt verschillende illegale perserijen te hebben gesloten in onder andere Mexico, de Filippijnen en Luxemburg. Mexico staat in hun top tien van probleemlanden, waar bijvoorbeeld ook Brazilië, Polen, Spanje en Thailand zich bevinden. In China zou zelfs negentig procent van alle verkochte cd's illegaal zijn:

Muziekpiraterij (klein) It has also helped police crack a series of piracy rings, resulting in seizures of bootleg CDs in Mexico, the Philippines and Luxembourg. The group said it shut down 71 CD production plants last year with a combined production capacity of 300 million discs.

The IFPI also named its top 10 problem countries where local piracy laws remain weak and piracy rates high. The list included: China, Brazil, Mexico, Paraguay, Poland, Russia, Spain, Taiwan, Thailand and Ukraine.

In China more than 90 percent of all music sales are in the form of unauthorized bootlegs worth more than $530 million, the group said.

Update: in bovenstaand verhaal was eerst gemeld dat er in het Verenigd Koninkrijk 1 miljard illegale cd's verkocht zouden zijn. Zoals in onderstaande reacties al terecht wordt opgemerkt, is dit natuurlijk wereldwijd het geval.

Volgende 15:04
Vorige 13:18

Reacties

«  1  2  3  4  5  »

Volgens mij is dit moeilijk te beoordelen, gewoonweg omdat niet alle illegale verkoop te achterhalen is. En waar leg je de grens? Bij het verkopen van een Meteora cd'tje aan je buurman voor een paar euro, of hoe zit het? :?

Het zou mij niets verbazen als men hierin ook illegale cd's rekenen die gratis overgebakken worden voor de buurman/zus/broer/kennis/etc. :)

Ervaring leert gewoon dat dit soort "onderzoekjes" erg goed in het voordeel uitkomt van de geldschieter van het desbetreffende onderzoek. :7

Er staat dat het gaat om de VERKOOP van illegale CDs en dat er illegale PERSERIJEN gesloten zijn. Dan is het toch wel duidelijk dat het gaat om grootschalige cd-kopieerders en verkopers, kortom echte criminaliteit en niet over kleinschalig kopieren voor de buurman/zus/broer/kennis/etc.

niet over kleinschalig kopieren voor de buurman/zus/broer/kennis/etc.
de zogenaamde kleine criminaliteit...

In het huidige onderzoek, wordt enkel de "commercial music pirate trade" onderzocht.
De "gewone" thuiskopieerder is in het IFPI onderzoek niet meegerekend. :)
*This report covers only commercial piracy of illegally produced and sold CDs and cassettes. It does not cover private copying by consumers or the distribution of unauthorised files on the internet.
De onderzoekers hebben in Asie en Rusland gekeken naar gedrukte CD capaciteit van de CD-fabrikanten tov de vraag naar CD's. In Latijns-Amerika en Zuid-europa naar de massa CD-R kopieer productie-capaciteit tov de vraag naar CD's
Het rapport "Commercial piracy report 2003" kun je hier downloaden.

Toch wel benieuwd hoe ze dat tellen, kan nooit erg precies zijn natuurlijk...

Het zal wel niet precies één miljard zijn maar ze kunnen wel een grote schatting maken denk ik :)

In het reuters verslag staat 1,1 miljard.

Wel vind ik het weer interessant om te zien dat ze de volgende dingen zeggen:

"The music industry blames the proliferation of CD-copying and online file-sharing networks for contributing to a three-year decline in recorded music sales, a slump some predict could last a few more years."

Dat is natuurlijk weer het gebruikelijke lulverhaal van de industrie. Aan marktsaturatie, de huidge recessie en het gebrek aan nieuwe muziek wordt zoals gewoonlijk door die leijers weer eens TOTAAL aan voorbijgegaan.

"IFPI Chairman Jay Berman used the occasion to call for harsher jail terms, strengthened copyright laws"

Ook weer hetzelfde verhaaltje. Als je kijkt naar het rijtje landen waar volgens henzelf het probleem het ergst is, en dan vervolgens kijkt naar de landen waar de industrie het meeste invloed heeft, dan zie je dat het twee totaal verschillende groepen zijn.
Dus wat gebeurt er? Elke keer als de industrie loopt te blaten dat ze geld hierdoor verliezen pakken ze de landen waar ze het meeste aan verdienen het hardste aan en de landen waar ze het minste invloed op hebben maar waar het probleem het ergst is het minste aan.

Met als gevolg twee dingen:
1)
Wij, de consument in het westen, worden alleen nog maar bozer en bozer door alle restrictieve maatregelen (die rechtstreeks effect hebben op consumentengedrag dat al decennialang als normaal wordt beschouwd) en kunnen de industrie ondertussen wel schieten.
2)
In de landen waar het probleem het ergst is zitten de best georganiseerde copieerders, en aangezien ze niet veel harder aangepakt zullen worden gaan ze gewoon lekker door.

tja ik was in venezuela en daar staan ze in de goedkopere verkoop wijken gewoon cd-r's te verkopen.... zal hier wel meevallen. hoe meer armoede hoe meer ze dit doen imo.

Niet noodzakelijk, toen ik vorig jaar in Hong Kong was, had ik ook een aantal plaatsen gevonden waar die gewoon verkocht werden. Maar dan ook alles, software, muziek en dvd's. En de mensen die ik daar kende hadden allemaal die illegale versies van alles. En dat waren niet bepaald arme mensen.

Maar volgens mij gaat de politie daar totaal niet op in, en dat ze wel andere dingen hebben die ze eerst opgelost willen hebben.

In NYC staan ze gewoon ook op het midden van het voetpad die CDR's te verkopen. Incluis gedrukt covertje enzo. Politie zegt daar niets op.

Nu zou ik toch graag eens weten hoe zij dat gemeten hebben. Ik wil deze cijfers gerust geloven (ze lijken me trouwens redelijk realistisch als je ziet wat er allemaal gebeurt op internet) als ze kunnen aantonen dat de cijfers correct (correct = met een degelijke foutenmarge uiteraard) zijn. Elk jaar wanneer ze naar buiten komen met cijfers willen de mensen dit weten maar nooit antwoorden de 'onderzoekers'... Lijkt me niet echt gezond voor het vertrouwen in die mensen :Z

edit: zie je wel dat iedereen dat wil weten, dit is zelfs al een dubbelpost (maar vorige bericht van Black Eagle stond er nog niet toen) :Y)

Missschien aan de hand van het totaal aantal gedrukte cds, of het totaal aantal cdtjes dat uiteindelijk daadwerkelijk verkocht werd door de fabrieken aan de leveranciers?

Houden ze er dan ook rekening mee dat backups en kopieen voor eigen gebruik GEEN illegaal gedrukte CD`s zijn? |:(
Want ze kunnen natuurlijk spelen met de cijfers zoals zij dat willen: wie kan het controleren? Niemand!

Buma/Stemra is gewend per gedrukte 'copie' zoals ze dat noemen geld te vangen. Dan druk ik de manier waarop ze dat contractueel vangen erg netjes uit.

De manier waarop ze meer geld proberen te verkrijgen is vaak niet netjes ook. Rechtszaak hier rechtszaak daar.

Dus de manier waarop ze deze 'illegale copien' afschatten is simpelweg het aantal gedrukte CD'rs naar hun afschatting.

Niks *verkochte* cd'rs. Die lui zijn bezig met hoeveel er ooit gedrukt kunnen zijn. Dan gokken ze vervolgens een gigantisch percentage als zijnde muziek CD's. Dit terwijl ik zeker weet dat slechts een heel klein percentage data cd is.

Op grond van overdreven hoog gegokte percentages en aantallen CD'rs proberen ze dan in de WESTERSE wereld per verkochte CDr hier geld te vangen.

Het is dus belangrijk voor hen om niet vrij te geven hoe ze aan hun getallen komen. Dus je sponsort zo'n onderzoeker bij een of ander instituut voor een onderzoek en die wil natuurlijk wel met 'schokkende getallen' komen.

Dan kun je later in rechtszaken dat getal weer citeren namelijk voor je eigen doeleinden.

Uiteindelijk zijn wij de klos dan bij het kopen van CD'rs.

Het onderuit halen van dit soort onderzoeken is dus erg belangrijk. Als wij moeten betalen op grond van de enorme percentage illegale CD's in Thailand en China, dan begrijp ik ook wel dat ze de zaak voor de westerse wereld kunnen overdrijven.

Het is een hard feit dat in die landen enorme hoeveelheden illegaal gecopieerd moet worden.

Zelfs in de Ukraine verdient iemand met een doctor titel die niet in de beta wereld zit, zo rond de 50-100 euro per maand.

Probeer daar maar eens een muziek CD van 40 euro voor te kopen legaal. Want de Buma/Stemra en al de soortgelijke internationale organisaties willen gewoon 3 euro per artiest vangen.

Dat is ook wel logisch, want als je die CD's voor 3 euro daar zou verkopen, dan verkopen die lui ze met een nieuw 'hoesje' (nederlands/engelstalige teksten dan) terug aan land in kwestie voor 6 euro en de rest kun je wel raden.

Vandaar dat internationaal de prijzen voor dezelfde software MEESTAL hoog liggen en muziek in het bijzonder.

Vandaar dat dus illegale cd's zo massaal getolereerd worden in die landen. Het daar aanpakken is te ziek voor woorden natuurlijk.

Je kunt van iemand die minder als 50 euro per maand te besteden heeft de belachelijk hoge muziek CD prijzen zoals ze hier zijn, niet vragen, als hij voor 0.30 euro ze zelf kan drukken.

Want wij betalen schooierig veel per CDr. IN die landen zijn CDr's nog niet de helft van de prijs wat ze hier kosten.

MVG

Mag ik je erop wijzen dat BUMA/STEMRA al het geld dat ze ontvangen doorsturen naar de artiest...

Er zit alleen een vertraging in, en in die vertraging wordt er rendement ontvangen op het totale kapitaal waarvan de onkosten betaald worden.

BUMA/STEMRA houdt dus zelf niks van het geld dat jij betaalt voor je CD-tje, alles gaat naar de rechtshebbende.

Da's niet waar.

BUMA-Stemra houdt 15 % in voor zichzelf als ik de contracten van mijn broer (is artiest) mag geloven.

er zijn heel veel percentages.

muziekverkocht binnen nederland houdt stemra 15% van. van al die cdr's verkocht worden dat houden ze volledig zover ik weet.

Echter als je cd in amerika verkocht wordt, dan vangt de organisatie aldaar eerst 17%. Na een jaar of 2 boeken ze dat dan over naar Nederland. De Stemra krijgt het dan, roomt er weer 15% vanaf en zo gaat dat in de keten.

Grote beleggers maken in redelijke beursjaren gemiddeld 20% rendement op hun vermogen zoals je wel zult weten. Momenteel natuurlijk minder.

Maar gemiddeld gesproken relatief weinig.

Dan verder is het zo dat de artiest in kwestie de B/S zelf vaak moet verwittigen over dat hij zaken doet met een instantie/bedrijf die zijn muziek gebruikt.

Ik meen dat de NOS enige tientallen miljoenen aan de Buma/Stemra betaalt en B/S doet er vrij weinig voor.

Over het algemeen doet B/S helemaal niks om al dat geld te vangen. Enige waar ze wel enorme moeite voor doen is om nog meer te vangen van producenten/producers die ze kunnen aanklagen.

Het muziek gebeuren is gewoon *te ver* doorgeregeld. Zeker als je het met de software wereld vergelijkt waarin veel meer geld in omgaat, dan is de muziek wereld totaal ziek.

Ook is de winst op 1 muziek cd gewoon veel te groot. Door de condities die b/s eist is het zo dat geen enkele zichzelf respecterende producer het kan maken om een massamedium te voorzien van muziek die eigendom is van b/s.

b/s laat namelijk betalen op grond van oplage.

Dus stel je drukt 1 miljoen cd's in partijtjes van 50000 verspreid over een paar jaar, dan zal de b/s je aanslaan voor partijtjes van 50000. Dat is dan een paar euro per CD voor een klein beetje muziek. Je betaalt dan voor de muziek en niet effectjes etc.

Dus effectief voor iets wat voor 1 componist een maand of 2 werk is, daar betaal je dan een paar euro per CD over.

bovendien moet de producer het vooruit betalen aan de b/s. Ze incasseren nog sneller als de staat, die duidelijk hier iets toelaat wat ongehoord slecht is.

Als je je overigens afvraagt waarom heel veel geniale muziek met van die waardeloze synthesizers zijn ingespeeld (waardeloos t.o.v. echte instrumenten, natuurlijk wel dure synthesizers) is omdat je anders met de SENA te maken krijgt. De organisatie voor inspelende muzikanten.

Dat is natuurlijk idioot.

Echt goede muziek valt er bijna niet te produceren door kleine muziekbedrijfjes of kleine bedrijven.

de doorregulering in de muziekbranche zorgt ervoor dat soms steengoede muziek helemaal niet uitgebracht kan worden op een goede manier.

Alleen heel grote bedrijven kunnen 't doen.

Of lui uit 3e wereld landen.

Ze pesten letterlijk westerse muzikanten weg, tenzij die voor grote maatschappijen werken.

Heb je grote maatschappijen dan gaan die lui weer op andere manier aan de slag. Die gasten zijn ook keihard natuurlijk en willen iemand zo goedkoop mogelijk in loondiesnt.

Dus iemand die geniaal viool speelt zul je niet snel horen op een willekeurige CD anders als de cd die ze ZELF heeft uitgebracht omdat
a) ze natuurlijk dom was en direct bij b/s had
getekend waardoor ze NOOIT meer mag inspelen bij een multimedia cd (spelletjes cds, gewone software als cd brand programma's etc)
b) als ze geniaal is wil ze niet voor zo'n klein loontje in dienst bij dat grote bedrijf

Kleine bedrijven hebben het dus enorm moeilijk om goede muziek te gebruiken voor hun doeleinden.

Dus de b/s die zogenaamd goed is voor muzikanten heeft als het gaat om de grote picture een VRESELIJK NEGATIEF effect op de muziekkwaliteit die JIJ en ik thuis horen bij software.

Want 99% van alle software die gebruikt wordt door mensen prive thuis is valt onder de categorie massa software. Zakelijk ligt het iets lager omdat sommige bedrijven maatwerk software hebben. Echter een bank zou bijvoorbeeld per werknemer aan de b/s/sena moeten betalen om bepaalde muziektonen van mozart door een geniale violiste te laten horen bijvoorbeeld bij de opening van het programma.

Dat is toch treurig niet waar?

Als je dus afvraagt waarom geniale componisten als Boutonnat (expres iemand uit frankrijk genomen) dus alleen synthesizer muziek laten horen (bijvoorbeeld cd's van Alizee: neem de CD gourmandises die echt qua compositie GENIAAL is) behalve het instrument dat hij zelf speelt (en dat haal je dus al binnen 10 secondes als een nummer begint eruit op een goede muziek installatie), in plaats van het door een mooi orkest in te laten spelen, dan weet je nu waarom.

Hoeveel beter zou al die muziek wel niet zijn als mensen die echt met die instrumenten konden omgaan het zouden kunnen inspelen?

Nee hoor, ze laten die lui direct bij b/s tekenen met wat rotsmoesjes en ze kunnen NOOIT meer massa cdroms produceren zonder problemen.

Massaal muziek cd's verkopen zullen ze ook niet want de kans dat ze meer als een paar duizend CD's verkopen in hun leven is ook bitter klein.

MVG


MVG

Ze denken waarschijnlijk "Een miljard klinkt wel lekker, we hoeven toch nooit bewijs te laten zien van de onzin die we spuien want overheden geloven ons toch wel"

Daar ik zelf in een forum gezeten heb die praatte met de overheid zou met dat niets verbazen. Het gemiddelde gemeentelijke commissielid betrap je er zo op nog niet eens de SAMENVATTING gelezen te hebben van het dossier.

Er wordt maar wat gehamerd.

B/S/S hebben dan altijd geluk.

Als er een miljoen of 100 te veel aan onzin uitgegeven wordt door de overheid dan geven ze vervolgens die fout niet toe, maar bedekken het met de mantel der liefde door er nog eens gigantische bedragen tegenaan te gooien.

Want als ze fout toegeven dan moet B&W van hen opstappen enzo en dat kan niet, dus mag je je fout niet toegeven. Nooit never niet en dus gooi je er weer wat geld tegenaan want zachte heelmeesters worden tenslotte nauwelijks betrapt...

Organisaties als B/S/S profiteren daarvan op enorme wijze.

Zou de inflatie niet iets te maken hebben met de verslechterde cd-verkoop. Misschien heeft de stijgende muziek DVD wel te maken met de dalende cd-verkoop. Deze twee worden altijd buiten beschouwing gelaten en ik denk dat die ook fors in de verkoop hakken.

}:O Meuh... zou het niet gewoon te maken hebben met de stijgende CD prijzen?
Vroegah toen de CD net op de markt was een de LPs begon te verdringen (ja die tijd heb ik nog meegemaakt }>) was zo'n schijfje ongeveer 25 piek.
Die hoge prijs werd toen geweten aan de hoge productie kosten, etc.
Tegenwoordig moet je voor zo'n zelfde schijfje hetzelfde bedrag maar dan in euro's neertellen, |:( terwijl we allemaal weten dat de productiekosten vrijwel nihil zijn.

Het lijkt verd*mme wel op de muziekmarkt de enige markt is die niet bepaald wordt door vraag en aanbod. Een CD van 23 Euro heb ik in ieder geval geen zin an. :( :r

Als je de prijs van CDs nu met die van 20 jaar geleden vergelijkt en dat afzet tegen de totale inflatie van die periode zijn CDs alleen maar goedkoper geworden......

Toen ik mijn eerste CDs bijna twintig jaar geleden kocht betaalde ik er 40 gulden voor. Dat bedrag betaal ik eigenlijk nog steeds voor CD's. Er is een leuk zaakje in Amsterdam (Brutus) waar ze alle CDs nog steeds onder dat bedrag verkopen. Op sites als www.play.com en www.cdwow.com betaal je nog minder, zo'n 13 euro/29 gulden voor gloednieuwe top-40 titels inclusief verzending.

En wie bij de Free Record Shop wel het volle bedrag betaalt is gek.

daartegenover staat wel dat het persen van cd's goedkoper is geworden, de cd's, de productiviteit is er op vooruitgegaan..

De machine waarmee ze cd's maken zijn in veel gevallen al afgeschreven. Tel uit je winst

Hier in België worden CD's volgens de SABAM (Belgische variant van BSA en Buma/Stemra) geperst tegen halve euro per stuk, dus als de platenmaatschappijen zelf zeggen dat CD's persen niks kost, dan mogen ze eens de prijzen verlagen...

Oja, de produktiekosten hebben tegenwoordig ook nauwelijks invloed op de prijs van een CD. De prijs van een CD wordt door heel andere zaken bepaald. De kosten van de opnamestudios en het artwork, alle promotiekosten, videoclips, salarissen van band en managers, de winstmarge van de platenmaatschappij zelf, etc moeten er ook in. Het grootste deel van de totaalprijs gaat echter naar de detailhandel en de staat.

[offtpic]Volgens mij haal je wat prijzen door mekaar. Ik was er ook bij, maar betaalde voor de LP 25 piek. De cdtjes gingen voor grif 40 piek. Wat niet wegneemt dat ik het ook verd** om 21 of 22 euri voor zo'n schijfje neer te leggen. Ach het is al zo vaak gezegd hier...

[/offtopic]

Het lijkt verd*mme wel op de muziekmarkt de enige markt is die niet bepaald wordt door vraag en aanbod. Een CD van 23 Euro heb ik in ieder geval geen zin an.
Zolang de massa nog steeds cd's blijft kopen bij de Free Record Shop, zullen de prijzen hoog blijven. Want ze worden toch wel verkocht.
Als iedereen (maar dan ook echt iedereen) _echt_ zou kappen met cd's te kopen die duurder zijn dan, zeg 12,50 euro (dus alleen de aanbiedingen koopt), dalen de prijzen echt wel. Maar zolang iedereen alleen maar roept dat de prijzen te hoog zijn, maar vervolgens wel de nieuwste cd's kopen, is het logisch dat de prijzen hoog blijven.
Mjah dan dalen de prijzen, en dan valt iedereen door de mand, want de reden is helemaal niet dat cd's te duur zijn: de werkelijke reden van downloaden/kopieeren is dat dat goedkoper (gratis) is. De cd prijzen hebben daar niets mee te maken.

Maar dat heeft verder niks met dit bericht te maken. Het gaat hier over bedrijven die kopietjes bakken als core business hebben, en die kopietjes verkopen alsof het originele cd's zijn (wat trouwens niets nieuws is, bootlegging gebeurt al sinds de cd bestaat). En dat is heel wat anders dan mp3s downloaden en cd's branden voor je buren...

De platenindustie gaat ons vertellen hoeveel illegale CDs er verkocht worden. Klinkt bijna even geloofwaardig als Weapons of Mass Destruction in Irak.

Valt nog mee dat ze niet beweren dat er van elke CD (totale wereld bevolking - aantal verkochte CDs) illegale copieen zijn gemaakt.

Vroeger werden cassettebandjes ook al gekopieerd en daar deden ze nooit zo moeilijk over dus waarom nu wel over CD's ?

Ze (de industrie) moeten toch IETS de schuld geven van de slechte verkoop? Zoals al veel gezegd (maar ik zeg 't toch nog eens): vroeger (paar jaar geleden) kochten de mensen muziek met hun 'entertainmentbudget'. Nu moeten de mensen dat budget spreiden over films, muziek en games. Studenten die leven van het zakgeld van hun ouders die nog niet mogen werken (niet bijklussen, geen vakantiejob, ...) kunnen gewoon niet anders dan te gaan downloaden/kopiëren. Er is gewoon veel te veel aanbod voor veel te weinig budget.

Als je te weinig geld hebt om alles te kunnen doen en kopen wat je wilt, moet je of meer gaan verdienen of beter met je geld omgaan. Als je geen geld hebt voor een nieuwe CD of spel moet je maar iets anders er voor laten schieten. Dan maar 'ns een weekendje niet uit, of wat minder pilsjes, of stoppen met roken, of wat langer doorlopen op je dure Nikes.

Dit is wel de sulligste reden om illegaal kopieren goed te praten.....

Werken mag ik niet, uitgaan doe ik niet, ik drink soms eens een cola uit een automaat maar voor de rest gewoon water van thuis, ik rook niet en ik heb deze schoenen al een jaar aan. En dit is niet verzonnen.

Werken mag ik niet
Huh? Je bent dus een illegaal of onder de 14 ofzo, in beide gevallen behoor je ook niet tot de doelgroep van CD verkopers, want dat zijn per default mensen met veel te weinig geld.

Je mag pas werken vanaf je 16 en ik word dit jaar 15.

@fee-tje: als we naar de FRS lopen en de boel leeggraaien heeft de muziekindustrie er kosten aan. Als ik een cd'tje kopieer heeft de muziekindustrie er geen kosten en geen opbrengsten aan. Niet dat ik vind dat we allemaal zomaar moeten gaan kopiëren hoor... Ik vind dat ze muziek/films/games moeten aanbieden tegen een redelijke prijs (met een redelijke winst) die we eventueel kunnen downloaden (= minder productiekosten (= prijs omlaag) (!= meer winst, want dat is hoe die maatschappijen redeneren...)

Als student mag je best iets bijverdienen. Tzal idd geen half miljoen per jaar zijn, maar tis niet alsof jij geen halve zaterdag in de week mag werken hoor.

Bovendien, geen geld hebben voor muziek of whatever is idd geen excuus om te stelen. Tzou toch gek worden als we met zn allen naar de FRS zouden lopen, de shoppen leeggraaien want "we zijn arme studentjes en muziek is natuurlijk een van de eerste levensbehoeften?"

[edit: typo]

Vroeger werden er inderdaad ook platen en CDs gecopieerd op cassettebandjes. Dat vind ik persoonlijk erg onschuldig en vergelijkbaar met het uitwisselen van MP3-tjes door een beperkt groepje tweakers onderling. Af en toe een CDtje van de buurman copieren gaat ook nog wel.

Maar dit artikel gaat over het massaal copieren van CDs in fabrieken. Grote criminele organisaties maken hier enorme winsten op. In Rusland en Thailand zie je de (geperste) CDs en DVDs gewoon voor een paar dollar in de winkels liggen. Compleet met inlays en bedrukte disks, soms zelf voorzien van bonus-tracks. Laat ze dat inderdaad maar eens als eerste aanpakken, want dat lijkt mij veel schadelijker voor de muziek-industrie dan dat geneuzel van huisvlijt-copieen en MP3tjes. Hoewel het nu lijkt dat zelfs de grootste n00bs copieen maken en downen, al is het het enige dat ze kunnen.

Hier gaan we weer. Dit keer 150+ posts?? :+

Ga der maar weer es lekker voor zitten... 8-)

Dit geeft een goede indicatie hoeveel een cd zou moeten kosten.

4.5Miljard voor 1Miljard cd's, als platen maatschappijen nu 5¤ vroegen voor een cd'tje hadden ze er minstens een miljard meer verkocht ...

Vorig jaar zijn in het Verenigd Koninkrijk meer dan een miljard illegale muziek-cd's verkocht

1 miljard illegale cd's verkocht aan 60 miljoen mensen?

Dan heeft elke inwoner in de UK gemiddeld 16 illegale cd's gekocht......
Lijkt me een beetje sterk denk ik...
«  1  2  3  4  5  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 15:04
Vorige 13:18
VNU Media logo Powered by True

© 1998 - 2008 Tweakers.net - Alle rechten voorbehouden

Uitgever van: