Hoofdcategorieën
Device Settings

Asetek introduceert de VapoChill Extreme Edition

Door Hielko van der Hoorn, donderdag 19 juni 2003 22:02
Bron: Asetek, submitter: TheGreatCornholio, views: 895

Asetek bericht dat het bedrijf vandaag een nieuw VapoChill koelsysteem heeft geïntroduceerd gericht op de extreme overklokkers. De VapoChill Extreme Edition heeft het zelfde uiterlijk als zijn kleinere broertjes, maar om de prestaties te verhogen is er een ander koelmiddel aanwezig .Door het gebruik van R404a in plaats van R134a is de koelcapaciteit toegenomen van 150W (Premium Edition) naar 180W. Tweakers die het koelsysteem willen aanschaffen zullen echter wel diep in de buidel moeten tasten, de adviesprijs zonder BTW is namelijk 659 euro:

Asetek VapoChill Extreme Edition (klein)The VapoChill XE offers an amazing 180 Watts of cooling at sub-zero temperatures for the hardcore and extreme overclocker. Unlike the rest of the VapoChill family the Xtreme Edition is based on another coolant; R404a, which is more powerful and effective in removing the heat from your CPU. The result - lower CPU core temperatures at maximum overclocks. Besides the XE is equipped with an extra fan to cool compressor electronics and a standard case window. The XE will be available in Titanium case color only (no white cases).
Volgende 22:09 Volgende generatie Xbox in 2006 op de markt
Vorige 21:51 HP pakt uit tijdens de CeBIT America
Advertentie

Reacties

«  1  2  »

voor 700 euro kan ik nogal wat knutselen en iets maken wat net zo goed koelt of beter, (en veel geld nog besparen ook). Ziet er erg leuk uit maar veel te prijzig.

jah zeker voor 700 euro kan je een hele mooie diepvries halen :)

Makkelijk gezegd... Wat zou jij dan voor onderdelen halen voor 700 euro?

Edit - @Cyberblizzard: dat zegt-ie niet. Hij zegt dat hij voor 700 wel iets kan knutselen dat net zo goed of beter koelt. Ik denk dus dat dat helemaal niet zo goedkoop zal zijn...
Dat je voor minder geld een niet-overclocked systeem kan hebben is natuurlijk kraakhelder.

Je kan kiezen:
-Koop deze koelkast, overklok je hardware en verlies 700 euro.
-Wacht enkele maanden en koop een even snel niet-overklokt systeem en doe iets nuttig met die 700 euro die je over hebt.

Maar als geld en tweaken geen probleem zijn kan zo'n kast evenmin een probleem zijn.

Dat klopt natuurlijk niet. Als ik een mid-range pc heb, en wacht tot een high-end pc 700 euro goedkoper wordt, is dat weer de mid-range. Op die manier krijg ik nooit een high-end machine.
Door deze set te kopen kan ik juist die goedkopere mid-range machine tot high-end prestaties opschroeven. (maar dan moet ik nog steeds net zo vaak vernieuwen)

Koelsystemen zorgen dus niet dat je minder vaak moet vernieuwen(en dus goedkoper uit bent), maar dat je een klasse hoger zit als waar je voor betaald(en je dus RELATIEF goedkoper uit bent).

Dat ding zal dan wel niet op stilte zijn gebouwd.

Dat is een VapoChill, die dingen zijn over het algemeen behoorlijk stil (wat ik begrepen heb), aangezien alles fase gekoeld wordt.

Er zitten aan de andere kant ook weer veel koelers in om die vloeistof koel te houden }:O

Ff opgezocht in het artikel
Noise Level
35 db(A)

Readings taken from a VapoChill Standard Edition with a running compressor and condensing fan at 75% speed. The test is performed without hardware and power supply in order to measure the actual system noise.

Noise measurements have been made in an acoustic lab approved by DS/ISO 3743, under following conditions: Reverberation time 1 sec. Initial noise level db(A) Temperature °C. Relative air humidity 52%. Placed 1 meter from microphone.
;)

Asetek introduceert de VapoChill Extreme Edition
Ik vroeg me werkelijk af wat ik mij hierbij voor moest stellen. Vapochill is één en al extreem! (op hun eigen coole manier, begrijp me niet verkeerd). Een kwadraadje of iets dergelijks boven dat exteem zo best toepasselijk zijn :D
Dat ding zal dan wel niet op stilte zijn gebouwd.
Nee, dat niet, maar de systemen die op stilte zijn gebouwd zijn over het algemeen dan weer warmer.

Het is dus eigenlijk nooit goed. Mijn docent op de MTS noemde dat vroeger "De wet van behoud van ellende". Als er een probleem is (en dat is er bij overklokkers, want de CPU wordt te warm als je de muliplier op 13 (of hoger zet) en de FSB of 200MHz). Dan los je dat probleem dus wel op, maar dan krijg je daar een ander probleem voor terug. In dit geval heb je geen last meer van warmte, maar dan heb je weer herrie.
jah zeker voor 700 euro kan je een hele mooie diepvries halen
Misschien is dit wel de oplossing. Dan heb je namelijk de vrieskist om hem koel te houden, maar zo'n apparaat isoleerd ook goed en dempt het geluid. Het is misschien een beetje dubbelop een vapochill in een diepvries, maar toch een probleem meer opgelost.

Je krijgt ervoor terug: ruimte gebrek en het kost nu dus ook eens zoveel (diepvries en vapochill)

Jamaar als we nu die, vapochill niet doen, alleen die diepvries... uuh nee dat hoeft ook niet die vapo maakte herrie... ow ja doen we een gewone kast... wordt het weer warm... wwwwwaaaaahhhh wat een ellende |:(

Voor ongeveer 300 Euro kun je al een kast met de volgende specs krijgen:

kleur wit
totale netto inhoud 90 liter (ISO-norm)
energieverbruik 0,90 kWh per 24 uur
energieklasse C
allfrost-techniek
elektronische temperatuurregeling met optische controle
sofline design
draairichting deur wisselbaar

Zie hier voor meer info :+

Way to go Tomatoman!!!

Ik heb hier nog zo'n directie-koelkastje staan (noem het een mini-bar). Ik heb er dus serieus over zitten denken om dat ding maximaal te modden zodat mijn pc-componenten erin passen (excl. psu dan).

ik denk dat je dan tegen een vochtprobleempje aan gaat lopen

Grappig, een vergelijkbare Prom II (dus MET kast) kost een stuk meer!

Wordt morgen druk, dan staat er een XE op de stoep om getest te worden :).
Voor wie het nog niet wist, de XE is een getunede PE (R404a ipv R134a) met een extra fan om oververhitting van de compressor te voorkomen. Maakt inderdaad wel wat meer lawaai.

Meer info hoe je de SE/PE om kan bouwen is te vinden op: http://forum.vapochill.com/showthread.php?s=&threadid=3283

Tomatoman,

Nog even kort, die diepvries is dus volstrekt onvoldoende om een CPU koel te houden. De Vapochill XE komt in de buurt van >4 kWh per dag koelvermogen! Bovendien wordt al die kouw afgegeven op een plaatje van ~5x5 cm ipv van 90 liter!
Als je een diepvries als koelmedium gebruik zal de processor oververhitten!!!

Groeten

whahahaha hij bedoelt het als grap man. Daarnaast is het koelelement in een vrieskist niet veel groter dus een die-hard modder zou er toch wel mee aan de slag kunnen alleen is het gewoon tijdrovend en is de koelvloeistof van een vriezer nou niet echt iets wat je als lekkage wilt hebben.

Theoretisch is het gewoon haalbaar met wat modding maar voor praktische redenen niet echt effectief en vooral heel tijdrovend.

* 786562 tomatoman

Die kast is misschien al duur, maar als je hem een poosje laat draaien zal nuon ook met een mooie rekening komen ben ik bang }>

Een handige jongen maakt iets dergelijks zelf van een oude koelkast. (Zie hier).

(Ja, ik weet het: de Asetek is direct-corekoeling en zo'n koelkast is voor phasechange-waterkoeling).

Ik persoonlijk vind de Prometeia Mach II tegenhanger van de Asetek VapoChill mooier en veel interssanter aangezien er in de Asetek-kast maar 3x externe 5 1/4" bay en 1x externe 3 1/2" bay aanwezig is. Terwijl dit bij Prometeia-kast (Lian-Li PC-60 met window ) 4x externe 5 1/4" bay en 3x externe 3 1/2" bay is.

Daarnaast vind ik de kast die Prometeia gebruikt veel mooier, maar dit is puur smaak. ;)

Die (lian-li ) kast is zeker mooier maar kost ook zo'n 1200,-, oftwel 500,- meer dan deze vapo XE. De standaard kast die chip-con gebruikt voor de mach II is op zijn zachtst gezegd wat minder mooi ;)

Mag dan als off-topic gemod zijn (en dus onzichtbaar), maar met een koelkast zorg je er alleen maar voor dat je je CPU oververhit. Dit geldt ook met waterkoeling, al zal dat door de veel grotere warmte capaciteit van water wel niet zo'n vaart lopen. Een koelkast heeft gewoon ONVOLDOENDE VERMOGEN om een beetje CPU koud te houden!

Wil je zelf wat bouwen (prima hoor), besteld dan ten minste een goede compressor bij Danfoss! Kun je zelf nog kiezen welke coolant erin gaat en of ie 12V of 220V moet lopen.
«  1  2  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 22:09 Volgende generatie Xbox in 2006 op de markt
Vorige 21:51 HP pakt uit tijdens de CeBIT America
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011