Hoofdcategorieën
Device Settings

MSI BIOS-update maakt moederborden mogelijk onbruikbaar

Door Jojk Wesseling, woensdag 21 mei 2003 18:42
Bron: The Inquirer, submitter: johnny.xxx, views: 5.216

The Inquirer meldt ons dat gebruikers met een i875P (Canterwood) moederbord claimen dat de laatste BIOS-update van MSI hun FIS2R-NEO-producten onbruikbaar maakt. Het nieuwe BIOS (versie 1.3) was waarschijnlijk bedoeld om problemen met 400MHz-geheugenmodules op te lossen en om verkeerde temperatuurmetingen recht te trekken. Na het flashen van het moederbord bleek hun dure plank echter morsdood te zijn. Reacties over het nieuwe BIOS zijn te vinden op het MSI-forum. Eén van de reacties op dit forum luidt als volgt:

MSI logo (tekstloos)Hi, a couple of days ago I flashed to 1.3b2 from 1.2 with no issues. About 10 minutes ago I repeated the same procedure with the 1.3 BIOS, and now my board appears to be dead. All the fans come on etc., but the keyboard doesnt work, and there is no display. I tried to boot with only the cpu and memory installed but still no go. As for the supposedly magical AMI BIOS recovery (pressing Ctrl+Home with BIOS on floppy) well that doesn't work either. I read that someone else had a similar experience.
Volgende 19:32 VeriTest vergelijkt Palm Tungsten met HP iPaq PDA's
Vorige 17:00 Pentium 4 800MHz FSB processors getest @ THG
Advertentie

Reacties

«  1  2  3  »

Als je moederbord dood is door die update die MSI gereleasd heeft, dan kun je iig fluiten naar je centen.

Want ze geven geen garantie op bios-updates had ik ergens gelezen op de website.

Hoe zou MSI dit op gaan lossen voor de mensen die getroffen zijn door een foute bios-update?

Nou je mobo blijft gewoon werken, je moet alleen een andere flash chip kopen, scheelt erg in de kosten hoor :)
Want écht dood kan ik me niet voorstellen

Je kan voor weinig geld en wat software zelf BIOS chips flashen via je seriële poort...

Voor transport kosten brand ik (bijna) alles, PLCC en DIL behuizingen (evt TQFP).

Een beetje tweaker heeft toch of zelf zo'n ding of tenminste toegang tot zo'n ding.

Marco kan je me even een mailtje wil sturen (mijn mail adres staat in mijn profiel) zodat ik contact met je op kan nemen? Ik heb namelijk nog een moederbord liggen waarvan de BIOS verkeerd geflashed is, ik heb de spullen om de chip uit de socket te halen maar niet om de chip te reflashen, dus ik ben erg geinteresseerd.

je kunt met wat software alleen al het meeste flashen... Pak een ander moederbord met dezelfde bios aansluiting, start op met dos diskette met daarop uniflash(dacht ik, weet niet zeker...) trek het bios chipje eruit, stop het kapotte erin, flashen en klaar... Biosjes weer terugwisselen en starten maar.

Dat gaat voor de meeste gevallen echter niet op
De meeste borden controleren namelijk of de in te flashen bios voor het bord bedoeld is. En de eproms zijn er ook in vele soorten en voltages. Dus zo'n 4kante eprom zijn lang niet allemaal hetzelfde.

Of je gebruikt de msi bios recovery tool :)

Nou je mobo blijft gewoon werken, je moet alleen een andere flash chip kopen, scheelt erg in de kosten hoor
Want écht dood kan ik me niet voorstellen
o.a. Asus is een fabrikant die een speciale regeling heeft voor bad-flashes. Je kunt je board tegen natuurlijk een prijzig prijsje opsturen naar een bekend gemaakt service point. Daar kunnen ze de nodige reparaties uitvoeren.

Hoewel volgens mijn Gigabyte patent heeft of iets dergelijks op dual-bios vraag ik me toch af of er voor de andere moederbord fabrikanten geen manier bestaat om een kloon van de bios op het moeder te implanteren. De kans op een bad-flash is namelijk niet zo klein terwijl er af en toe toch belangerijke issues worden verholpen (neem bijvoorbeeld de AOpen boarden die geflashed moesten worden eer ze een 1,7GHz konden herkennen en gebruiken.

de kans op bad flash is wel heel klein als je weet waar je mee bezig bent, enige gevaar is hangende computer, hoeveel kans heb je daar op in DOS? of een stroom uitval, hoeveel kans heb je daar op? zeker in een profesionale omgeving. De kans op een BIOS final die iets dergelijks aanricht is zeer zeldzaam, daarom natuurlijk ook dat het nieuws is ;)

Ik heb een keer gehad dat tijdens een biosflash een stroomstoring optrad :( Dacht ik dus dat mijn mobo dood was (Jetway V266B). Echter toen ik de stroom er weer op pleurde vroeg hij meteen om diskette om het BIOS opnieuw te flashen (BIOS Flash procedure not finished or failed, insert boot-disk with flash tools to retry). Heb ik gedaan en toen was het bordje weer springlevend. Vaag dat dit bij een bekender merk als MSI niet zo is.

Ik denk toch niet dat dat mogelijk is ~ dat MSI je product via een officiële BIOS-update (laten) doodt en dan zegt dat flashen op eigen risico is.
Je koopt een product; doordat deze gebreken (i.c. geheugen) vertoont die je niet bij koop wist dat ze ze zouden vertonen is MSI genoodzaakt (en verplicht!) deze te verhelpen. Problemen met mobo's worden verholpen middels BIOS-updates en dus is MSI aansprakelijk voor de fouten die zij maken tijdens pogingen het probleem te verhelpen.
Fouten die je zelf maakt tijdens het flashen vallen, begrijpelijkerwijs, buiten de garantie.

In de EU heb je toch 2 jaar garantie op alles wat je koopt? Dan kunnen ze denk niet zeggen dat je geen garantie hebt als je je mobo met fouten wil upgraden met HUN flash-progs om de fouten eruit te halen...

Hoe doen de andere fabrikanten dat eigenlijk?

als het goed is kan een hardware boer met technise dienst kan de oude bios er weer opzetten. zolang die biosupdate nix heeft beschadigt is er niet zo veel aan de hand en is het niet ZO'N groot probleem.


Die persoon komt nogal serieus over met dat plaatje in zijn signature: http://www.czarmedia.com/img/sex.gif

Niet dus.

Het lijkt me dat een senior moderator met 10k+ posts op het forum van MSI zelf wel weet waar ie over praat... Dat er wat smilies in staan doet weinig af aan de geloofwaardigheid van een bericht, op fora heerst nou eenmaal over het algemeen meestal een nogal 'losse' sfeer.

Kijk, dat is nou goede afhandeling (en nog snel ook). MSI heeft wat mij betreft weer punten gescoord.

Opzich was het ook wel vreemd geweest als dit niet was gebeurd, je kunt toch niet verwachten dat iemand binnen enkele uren na het downloaden van een BIOS-update checked of hij hem wel kan gebruiken of niet. Lijkt me wel interessant om te weten hoeveel mensen binnen enkele uren na release al de nieuwste BIOS-update te pakken hebben!

(p.s. proxy, misschien is die signature een reflexie van zijn gevoel na het updaten (hij voelde zich ge****d ) ;)

MSI geeft geen garantie op flashfouten... Dit is geen flashfout, want de gebruiker doet niets fout, want het is de BIOS die fout is, en niet de manier waarop geflashed is... MSI geeft gewoon garantie op die bordjes.

Asus had dit een tijd geleden ook met een bepaalde serie A7N8X bordjes. Is toen ook vrij snel opgelost (onder garantie)

Nou je mobo blijft gewoon werken, je moet alleen een andere flash chip kopen, scheelt erg in de kosten hoor :)
Want écht dood kan ik me niet voorstellen

Gewoon je "verkeerd" geflashde rom op een werkend bord stoppen en dan opnieuw flashen met een versie die het wel doet ....

Dus, goede mobo booten, flashtool met bios bin file laden, en als ie dan vraagt of je hem wilt flashen dan trek je (terwijl ie aanstaat) de bios eruit en stop je de dooie erin en zeg je JA .... en gaat ie de "verkeerd" geflashde rom flashen met een werkende versie... dit heb ik al ZOOOOOO vaak gedaan met oude BX en athlon bordjes :D

Je kan zeggen wat je wilt, maar het is wel een manier om geheugenproblemen te verhelpen :+

* 786562 Jeronim0

<font color=#786562>* Wimpy006½ heeft problemen met zout. Gooi het in het water, probleem opgelost.</font>

mijn moederbord boot zoiezo de helft van de tijd niet dus ...

Lekker dat ze daar nu pas achter komen

De biosupdate heeft maar een paar uur online gestaan. Direct is deze vervangen door een update die de fouten niet geeft met een duidelijke waarschuwing.

je kunt toch de batterij een aantal uren eruit halen dan wordt toch de standaard bios teruggezet?

Bij het resetten/eruit halen van het batterijtje wordt niet de standaard BIOS geladen; maar de standaard BIOS instellingen. De BIOS bevindt zich in een apart BIOS chipje.
Deze zijn niet zo makkelijk te 'resetten', maar er zijn mensen die deze chipjes wel los voor je kunnen flashen (zie ook een paar reacties verder over flashbios.org)

Het mainboard is niet morsdood, het werkt gewoon niet meer. Door een nieuwe, wel werkende bios, erop te zetten werkt het mainboard weer perfect.

De bios zit niet meer in een socket en is door de meestel dealers en/of distributeurs erg makkelijk te flassen door middel van een TL46 Flash / Debug card. Dus even mee naar dealer / distributeur gaan en opgelost probleem!

Lekker als je volop vertrouwen hebt op de live-update. PC niet uitzeten en wachten totdat de volgende scan van update voorbij komt.

* 786562 memphis

ik had ergens gelezen dat er een nederlander was die voor een redelijk prijsje je bios weer kan maken door het bios chipje er uit te halen en er weer de goede firmware versie er op te zetten (hij heeft er de spullen voor ) ik weet alleen niet meer waar ik dat had gelezen srry :?

Je kan ook MSI in nederland bellen en vragen om een nieuwe bios-chip. Een collega van mij heeft dat gedaan en binnen een week had hij de chip binnen. Moet je wel 15 euro in een envelop opsturen. Erg goede service dus.

Je belt naar MSI nederland die zeggen stuur de oude op met 5 euro er bij en ze sturen jouw een nieuwe op.

Denk dat het bij dit probleem gratis zal worden verzonden..

Dus waarom zal je eigen bios flash hardware moeten kopen??

Als iemand me een adapter sockeltje cadeau doet flash ik die chips gratis voor wie dan ook }:O

* 786562 Adm.Spock
* 786562 Adm.Spock
«  1  2  3  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 19:32 VeriTest vergelijkt Palm Tungsten met HP iPaq PDA's
Vorige 17:00 Pentium 4 800MHz FSB processors getest @ THG
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011