Hoofdcategorieën

Soltek 75FRN2-L moederbordreview

Door Mark Oosterveen, zaterdag 3 mei 2003 20:31
Bron: HardOCP, submitter: Spice, views: 1.227

HardOCP kreeg de 75FRN2-L van Soltek in handen en heeft dit moederbord aan een aantal grondige tests en benchmarks onderworpen. Soltek heeft de laatste tijd een reputatie opgebouwd als fabrikant van moederborden met weinig extra's maar met grote performance en overclockmogelijkheden. Het eerste deel van deze reputatie maakt men in ieder geval ook met dit bord waar, aangezien alleen onboard sound en onboard LAN als extra features aangeduid kunnen worden. Verder is het bord gebaseerd op de nForce2-chipset, kan het FSB-snelheden tot 333MHz aan, beschikt het over drie geheugenslots, twee ATA133-connectors, twee interne USB-poorten en een AGP4x/8x-slot.

Opvallend aan de lay-out van het bord is de geelgouden kleur van het PCB, maar ook in alle andere onderdelen is de geel/zwarte kleurstelling doorgezet. Hierna begeeft men zich tot de BIOS en dan in het bijzonder de overclock-mogelijkheden. Deze zijn er talrijk met een instelbaar voltage voor zowel geheugen, AGP en CPU. Ook zijn er vele multiplier-instellingen mogelijk. Het bord van Soltek werd in een setup met onder andere een AMD Athlon XP 2500+ en 256MB Corsair Twin-X PC3200 DDR SDRAM geheugen geplaatst en tegenover de Asus A7N8X, de Abit BH7 met een Intel Pentium 4 2,53GHz en een Abit IC7-G met dezelfde processor gezet.

Getest werd er met onder andere 3DMark2001 SE, Content Creation Winstone 2002 en 2003, Quake 3 en Unreal Tournament 2003. In bijna alle benchmarks ontlopen de beide nForce2-borden elkaar weinig, alleen in de Content Creation Winstone 2003-benchmark is een verschil te zien, waar Soltek het Asus-bord duidelijk achter zich laat. Samengevat is de schrijver van mening dat alleen mensen met een specifieke feature-eis niet aan hun trekken komen met dit Soltek-bord. De overclockfeatures zijn goed en ook zijn overall performance is meer dan voldoende.

Soltek 75FRN-L nForce2 Moederbord
Volgende 20:49
Vorige 19:09

Reacties

«  1  2  »

Erg kaal bordje hoor en niet eens SATA onboard :?

Voor zoon bord verwacht ik toch minstens 6 usb en raid

Staat ook vermeld in de tekst dat Soltek weinig extra's erbij doet.
Soltek heeft de laatste tijd een reputatie opgebouwd als fabrikant van moederborden met weinig extra's maar met grote performance en overclockmogelijkheden. Het eerste deel van deze reputatie maakt men in ieder geval ook met dit bord waar, aangezien alleen onboard sound en onboard LAN als extra features aangeduid kunnen worden.

Ik heb liever een kaal en super goed presterend moederbord, dan een mobo die vol gepropt is met onboard spul dat je toch nooit gebruikt. Dat gaat allemaal ten koste van je performance, moet toch allemaal aangestuurd worden. Heb zelf nu een KX7-333, perfect bordje. Super kaal, en super schnell! :7

Ik heb zelf de MSI K7N2G ILSR en die komt volgens Tom en beter uit als de Asus :)

En de MSI heeft toch echt wel veel aan boord :)

Vaak kan je onboard features als RAID en onboard geluidschip gewoon uitschakelen in het BIOS, dus je hoeft helemaal niet alles aan te sturen.

Als je goed kijkt, zie je een aantal soldeerpunten zitten. Zo zie je die voor P-ATA, S-ATA en een RAID-controllerchip. Ik denk dat je er daarmee vanuit mag gaan dat het bord ook in een luxere uitvoering te verkrijgen zal zijn.

En hijs ooknog 26 euro goedkoper :Y)

Edit: nu 25 :D

Nu ja.. bij dat Asus bordje heb je dan ook een MCP-T southbridge wat wil zeggen de DD sound van NVIDIA. Bij Soltek hebben ze er een "gewone" Realtek AC97 opzitten.

dit is ook wel iets als je een window hebt. ziet er gelikt uit. Mooier dan de asus bordjes(op black pearl na dan).

Wat een kleur joh! Verder straalt het bord wel rust uit. Verder goede specs. en mooie prijs.

Het is wel jammer dat die geheugensloten zo laag zitten. Als je een beetje grote AGP-kaart hebt en je wilt een nieuwe ramplak in je geheugenslot doen, moet je de hele AGP kaart eruit halen.
Ook is de plaats van de powerconnector niet echt fantastisch te noemen.

jammer dat ze de abit NF7-s rev. 2 niet mee hebben vergeleken. verder valt me op dat hij maar 4 effectieve pci sloten heeft; de bovenste valt toch altijd af vanwege de videokaart.
maar het kleurtje is wel aardig :)
edit:
spijtig vind ik ook dat er geen gaten rond de socket zitten

spijtig vind ik ook dat er geen gaten rond de socket zitten.

Er zijn amper nog borden met gaten rond de socket te vinden. AMD wil hier namelijk vanaf en heeft deze uit haar specificaties gehaald. De meeste moederbordfabrikanten passen het daartoe ook niet meer toe.

das IMO geen probleem dat er geen gaten rond de socket zitten... zijn wel andere methodes voor om die toestanden vast te maken, het enige wat me opvalt bij dit mamaplankje is de afstand tussen de socket en de chipset... probeer daar maar eens een volcano 9 tussen te krijgen :'(

Als eigenaar van zo'n mobo kan ik zeggen dat het idd een puik bordje is!

Hij biedt alles wat ik nodig heb tegen een uitstekende performance en prijs!

Wat betreft het overclocken: dat is idd nogal erg eenvoudig! Per megahertz in te stellen en voltages kun je lekker vanuit het BIOS instellen.

Gezeik over een kaal bordje is onzin. Ik heb helemaal geen tig USB poorten nodig, Serial ATA al helemaal niet (is trouwens toch maar erg weinig hardware voor), RAID is ook overbodig voor mij --- dus waarom zou ik gaan betalen voor iets wat ik helemaal niet wil?

Nee, dit is een goedkoop maar uiterst degelijk mobo dat ook nog eens puike OC-mogelijkheden biedt!


(ter info: de on-board sound is NIET de nForce2 Soundstorm, maar een Realtek RLT650 chippie)

Opvallend aan de lay-out van het bord is de geelgouden kleur van het PCB, maar ook in alle andere onderdelen is de geel/zwarte kleurstelling doorgezet
Wat heeft de kleur nou met de layout te maken |:(

Layout is bij mijn weten de plaatsing van de componenten. Dat de kleur een opvallend feature van dit bord is, da's duidelijk. Maar heeft nix met layout te maken. En als je geen window in de kast hebt, heeft het ook geen meerwaarde. Als je wel een window hebt is het natuurlijk maar de vraag of dit bord wel lekker staat bij de rest van je componenten ;)

Ik heb dit moederbord ook. Ik heb er mijn XP1700+ cpu van 1533 mhz naar 2300 mhz geclocked.
Het mooiste is dat je alles onafhankelijk van elkaar kan instellen. Dus de pci/agp frequentie onafhankelijk van de geheugenfrequentie en onafhankelijk van de frontside bus frequentie. Ook van cpu, geheugen, agp en mobo zijn spanningen instelbaar. Geheugentimings kunnen volledig manueel worden ingesteld. En dit moederbord (als een van de eersten geloof ik) kan de temperatuur binnen de cpu core meten. Sinds de thoroughbred zit er nl een temp sensor op de die zelf. En das best handig, want je kunt het mobo instellen dat ie bijvoorbeeld boven de 80 graden zichzelf uitschakelt.

Al met al een perfect bordje, ik ben er erg blij mee 8-)

Dat CPU uitzetten als ie te warm wordt heeft die asus plank ook allang hoor

Dat hebben bijna alle mobo's tegenwoordig...
Dat moet wel aangezien bijna iedereen zich tegenwoordig een tweaker wil noemen en dan dus maar even z'n proc oc-ed
«  1  2  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 20:49
Vorige 19:09
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2009 Tweakers.net - Alle rechten voorbehouden - Uw Privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van: