Hoofdcategorieën
Device Settings

Creative presenteert externe USB 1.1 geluidskaart

Door Thuy Tran, dinsdag 29 april 2003 17:42
Bron: Digit-Life, views: 3.711

Creative komt binnenkort met een nieuwe externe geluidskaart, zo meldt Digit-Life. De Sound Blaster Digital Music heeft een USB 1.1-aansluiting, en is uitgevoerd in een vrij compact formaat. Verder biedt het twee RCA in- en uitgangen, een optische interface en mini-jackaansluitingen voor een microfoon en koptelefoon. Het driedimensionale geluid wordt verzorgd door CMSS 3D, en is compatible met onder andere de Creative TravelSound en Inspire 5.1 5700. Als alles volgens planning verloopt ligt het nieuwe product van Creative vanaf mei in de winkel, en zal de prijs rond de $83 komen te liggen.

Creative Sound Blaster Digital Music
Volgende 19:53 Canon Digital Ixus 400 review
Vorige 17:08 Paradigit neemt filialen Funtronics over
Advertentie

Reacties

«  1  2  »

Wat ik me afvraag: waarom zou je een externe geluidskaart nemen als interne beter zijn ? Je kan toch meer PCI sloten nemen, of prioriteiten stellen welke kaarten erin moeten, of bijvoorbeeld modems extern nemen ? Er zijn geen betere interne modems dan externe, maar wel betere interne geluidskaarten dan externe... dus een interne geluidskaart lijkt me logischer en beter :)

Als je bijvoorbeeld een laptop hebt, en je wilt thuis als je zit te gamen ook nog een goed geluid ofzo.

Je kunt je af en toe verbazen hoe groot een doelgroep voor een bepaald product is hoor. En ze zullen het vast niet doen als de SB Extigy slecht verkocht.

uhmm volgens mij heeft een labtop een eigen line out of oordopjes aanluisting (hetzelfde beiden) dus waarom zou je het voor je laptop nemen?

Omdat de gemiddelde geluidskaart in een laptop gewoon slecht is... en geen 3d, of meerkanaals ondersteunen... :D

Denk ook aan ruis die veroorzaakt wordt doordat de componenten in een laptop zo dicht op elkaar zitten. Ik merk dit bij mijn eigen laptop ook een klein beetje. En bovendien hebben veel laptops geen optische uitgang. (die van mij toevallig wel, maar dat is bijzaak (ik gebruik btw niet de SPDIF))

Als je bijvoorbeeld een laptop hebt, en je wilt thuis als je zit te gamen ook nog een goed geluid ofzo.
Neem dan meteen een pcmcia geluidskaart, dat scheelt weer sjouwen. Niet dat hij groot is maar vervelend is het natuurlijk wel als je steeds dat ding erop moet aansluiten.

Ik hoor geregeld storing op interne geluidskaarten van diverse merken.
Extern heeft minder last van computer storing (magentischme etc.) vandaar

Maar ja als dat je argument is dan wil je ook geen Mini-Jack maar 2 groote mono-jacks per kanaal.. dus intersant is dit niet

Extern gaat niet beter zijn denk ik. 9/10 komt het dan onder je monitor of in de buurt van een versterker terecht. Al eens gezien wat het effect van 2 crt's op mekaar of dat van een versterker op een CRT is?
Maar als je een micro of flex-ATX bordje hebt is er natuurlijk ook weer de invloed van de beeldkaart op de soundchip. Bij mijn Asus moederbordje zitten de aansluitingen van frontaudio net onder de graka met een geweldig gepiep en gekraak tot gevolg.

reply op KMK: er staat bij dat er RCA in en uitgangen op zitten, das ook niet zo slecht he, die zullen op de achterkant zitten... (geef mij toch maar XLR)

Een interne geluidkaart is niet per definitie beter.

bijv mijn vader heeft op zijn werk een pc die 'op slot' zit en verzegeld is, als dat zegel verbroken wordt krijgt hij problemen (je mag niet aan de hardware zitten)
momenteel zitten daar mooie usb speakers op; had ook geluidskaart kunnen zijn

usb speakers zijn gewoon een geluidskaart ingebouwd in speakers he :)

niet echt, meer een stukje software wat al het werk laat doen door de CPU. Beetje zonde als je net een bult geld hebt uitgegeven aan een nieuwe cooler om nog net ff die paar extra Megahertzen eruit te persen...

als je met je laptop bijvoorbeeld wil gaan dj'en is het wel handig om meer dan 1 geluidskaart te hebben, of je wilt thuis je laptop aan je hi-fi systeem koppelen maar wil niet met die rotte minijacks werken en af en toe eens gaan rondwandelen met je lappie zonder al te veel moeten opnieuw aansluiten is dit ook een uitkomst... lijkt me vooral gericht op laptopgebruikers dus

OM mee te nemen. |:(

ik heb zelf een externe geluidskaart van hama ofzo
tis stiekum een philips ding, ding was 9 ecu

is wel komisch ding, alleen nuttig voor op school waar geen geluidskaarten in computers zitten

ik denk niet dat zo'n ding een betere kwaliteit heeft als een audigy en een audigy 1 heb toch ook wel voor die prijs

plus dat je dan nog een kastje los langs pc hebt staat met de bijbehorende kabelzooi

als je er nou gelijk een paar satelietspeakers draadloos mee kon aansturen ofzo dan zou het misschien een interesant product zijn.

niet iedereen kan of wil een audigy in zijn systeem plaatsen. |:(

Voor laptopgebruikers is zoiets bijvoorbeeld een uitkomst :z

Zo nieuw is dat niet, de SoundBlaster Extigy is al een hele tijd op de markt.

heb jij al eens naar de prijs van dat kreng gekeken :?

Nee, die is niet via USB.
SoundBlaster Extigy werkt met een PCI
insteekkaart.

De review heeft het over een externe USB geluidskaart.

[verry-small]
Of ben ik nou in de war met een andere kaart ? :?
|:(
[/verry-small]

hieronder de specs van de extigy, daar staat toch echt usb, je bent in de war met de audigy platinum ex of the gametheater xp.

MINIMUM SYSTEM REQUIREMENTS
PC Systems or Notebooks with Genuine Intel® Pentium® 350MHz or faster processor
Intel® or 100% compatible motherboard chipset
Windows® 98SE, Windows® 2000, Windows® Me or Windows® XP™
64MB system RAM for Windows 98SE. 128MB system RAM for Windows® 2000, Windows® Me or Windows XP™
250 MB of free hard disk space
Display adapter supporting 256 color or higher
Available USB port
Headphones or amplified speakers (available separately)
CD/DVD-ROM drive required for software installation

Voor een Laptop-gebruiker kan dit dingetje echt wel ideaal zijn hoor.
Je hebt op deze manier een volwaardige geluidskaart.

Wat ik me nu afvraag is hoe deze externe geluidskaart van stroom voorzien wordt. Volgens mij was een van de mindere punten aan de extigy dat hij wel appart van stroom moest worden voorzien. Stel dat ie op netspanning aangesloten moet worden dan lijkt hij me toch minder ideaal voor laptop gebruikers. Het komt dan de mobiliteit niet echt ten goede lijkt mij! Ik dacht eerst dat de stroomvoorziening via USB geregeld zou worden, maar de Extigy heeft dus ook een extra stroomvoorziening nodig. Dit zal dan hiervoor ook wel zo zijn.

Uit de review van de Extigy:

But portability is not the Extigy's greatest asset, especially as it requires power.

www.tweakers.net/nieuws/21317/?highlight=extigy

Ik vraag me alleen wel af in hoeverre latency hier een rol gaat spelen. In je pci-slot zal denk ik de latency lager zijn dan via usb, kabels etc. :)

ooit een stereo met lag gehad?
}:O

zou mooi worden als je een film aan het kijken bent |:(

Je hebt wel degelijk een lag op je sound. Bij consumer soundcards is het normaal dat het een aantal milliseconden duurt tot het geluid op een control reageert.
Bij huis ten keuken gebruikt boeit dat niet, maar als je muziek gaat maken dan wil je dat niet hebben..

Ik denk niet dat sound via je usb poort een hogere latency inhoudt dan normale soundcards. USB zit tegenwoordig in de northbridge dus vandaaruit gaat het direct richting usb.
Maar ik denk niet dat je er asio drivers voor kan krijgen..

Fout... USB zit in de southbridge, bij de meeste moederborden.

Er zijn al redelijk veel USB geluidskaarten. De meeste zijn nogal prijzig. (zo'n 150¤) Helemaal als je een goede geluidskwaliteit wilt.
Het enige voordeel is die digitale output voor 3D geluid. Wat als je een koptelefoon gebruikt dus weinig nut heeft. En de midi poortjes. (die je dus in dit artikel niet tegenkomt maar er wel op zitten) Maar de geluidskwaliteit zal tov onboard geluidskaarten wel schelen maar lijkt me nog steeds ongeschikt voor een ander gebruik dan consumentennivo.
Voor professionele USB geluidskaarten zou ik deze in ieder geval niet aanraden. Al was het omdat de drivers op dat vlak nogal erg belangrijk zijn. En die dus bij profesionelere kaarten beter zijn. (zoals latency van enkele ms) En alleen voor midi zou ik liever een goedkopere USB oplossing zoeken. De markt voor deze interface lijkt mij bijzonder klein. En op het vlak van firewire komen er ook steeds meer modellen op de markt. Misschien dat een firewire versie ook nog op stapel staat van Creative labs.

Als je goed geluid wil moet je een digitaal geluidskaartje nemen met een optische input en output. Daar moet je dan een externe DAC/ADC(Anolog Digital Convertor) aan hangen. Maar daar hangt een prijskaartje van +/- ¤ 500,- aan. In andere gevallen is een goede interne kaart het beste.

USB 1.1 t.o.v. snelheid van een PCI-slot? |:(
En wat met de verwerkingssnelheid en de voeding? (Voeding uit de USB-poort met een laptop? dacht het niet...)

Tuurlijk krijg je wel voeding uit de USB-poort van een laptop; je accu is alleen sneller leeg :z

USB 1.1 t.o.v. snelheid van een PCI-slot?
Sow? Wil jij dikke databewerkingen doen op je geluidskaart dat jij zo'n groote bandbreedte wilt of zo? ;)
En tja, je hebt idd een wat hogere latency, maar van de andere kant, een die-hard gamer gaat ook niet op een laptopje gamen, en heeft meestal toch wel een dikke pc met interne geluidskaart.
Als je gewoon mp3's luistert merk je die latency niet eens...

Uitgaande van een stereo signaal praat je over een (afgerond bij 48khz) 100K samples/sec, en dat in 16 bit is 1.6 mbit/sec en dat op een bandbreedte van 11mbit/sec, mwaoh... je zou er zelfs 6 naast elkaar kunnen zetten voor een 12 sporen opname recorder :)

eindelijk dolby voor me laptop, nu nog eentje die dvd of alle illegale varianten erop vloeiend af kan spelen....

Volgens mij is de Extigy meer geschikt voor gebruik als standalone toepassing (homecinem etc.) omdat hij apart gevoed wordt en mooier is uitgevoerd met afstandsbediening etc.
Deze lijkt mij meer laptopgericht of voor mensen met geen vrije pci sleuven meer!
Het aantal ingangen enzo lijkt ook minder dan de extigy ( de prijs zal ook wel minder zijn hoop ik). :z
«  1  2  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 19:53 Canon Digital Ixus 400 review
Vorige 17:08 Paradigit neemt filialen Funtronics over
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011