Volgens mij komt dat geld voornamelijk vrij doordat kosten betreffende het financieren van anti-piracy maatregelen hierdoor kan wegvallen.
Nee, er wordt expliciet gezegd dat het om gederfde inkomsten gaat, verloren inkomsten uit niet verkochte software dus waardoor je arbeidsplaatsen verliest doordat er minder geld is om aan lonen van extra werknemers te besteden. Volgens jou redenering zou er juist een 'industrietak' gemoeid met de bestrijding van piraterij moeten verdwijnen en dus arbeidsplaatsen, het omgekeerde van wat het artikel zegt.
Causaliteit is ver te zoeken in dit soort (industriegesponsorde) onderzoeken, als piraterij wegvalt vallen net zo goed een hoop zo niet
meer arbeidsplaatsen weg omdat veel minder mensen software gebruiken (illegaal of niet) dus zullen er minder helpdeskers, verkopers, installateurs, boekschrijvers, etc. etc. nodig zijn, minder computers verkocht worden omdat ze minder aantrekkelijk zijn, minder (legale) software *in het algemeen* verkocht worden omdat veel software weer van het gebruik van ander al dan niet illegale software afhangt (denk maar aan anti virus software, Nero etc.) en zo kan je nog even doorgaan.
Ook de gevolgredenering dat landen met veel piraterij een kleinere IT sector zouden hebben is niet onderbouwd, dat heeft veel meer te maken met het simpele feit dat het om kleinere economieën gaat, en de structuur daarvan/gemiddelde welvaart. Als je minder geld hebt om te besteden (of minder geld in de economie in het algemeen zit) zal de IT sector niet per se groeien als piraterij afneemt. Zou Japan, Taiwan etc. zo groot zijn geworden in electronica als zij niet van alles en nog wat (verbetered/goedkoper) gekopieerd hadden?
Vervolgens wordt er totaal geen rekening gehouden met de toegevoegde waarde, extra productiviteit en kennis die wordt gegenereerd door het gebruik van (illegale) software, dit kan van grote invloed zijn op een economie. Denk maar aan Rusland waar veel theoretische kennis zit, bij gebrek aan materiële middelen.
Ik zeg niet dat piraterij per se goed is, maar zonder piraterij was de massale computerindustrie van vadaag nooit van de grond gekomen. Voorbeeldje: PC klonen door 'piraterij' van de BIOS.
Ik zie een flinke parallel met de muziek/film industrie, men is vooral gemoeid met korte termijn politiek en bescherming van lokale belangen die een minderheid ten goede zou komen maar de totale markt helemaal niet, ondersteund door kortzichtige en egoïstische argumenten die helemaal niet diepgaand uitgezocht zijn, en wat mij betreft expres eenzijdig gehouden. Het gaat hier om opinievorming in de hoop dat overheden hun stukje van de markt beter beschermen, niet om algemeen belang.
Een ander parallel: ooit begon de heer Gutenberg met de pers wat een omwenteling bracht in het verbreiden van kennis, tot dan toe was dit voorbehouden aan een kleine machtsconcentratie in de handen van de kerk (lopende band monniken

). Zonder (o.a.) de pers was de industriële revolutie bijvoorbeeld niet mogelijk geweest en hadden we misschien wel nog steeds feodale systemen met de daarbijbehorende relatieve armoede. BSA/M$, RIAA en dergelijke organen willen dus terug naar die situatie, denk daar maar eens over na.
Vervolgens wordt er totaal geen rekening gehouden met de toegevoegde waarde, extra productiviteit en kennis die wordt gegenereerd door het gebruik van (illegale) software, dit kan van grote invloed zijn op een economie. Denk maar aan Rusland waar veel theoretische kennis zit, bij gebrek aan materiële middelen.
Precies in die fantastische IDC studie wordt, voor zover ik in ieder geval kan zien in de PDF'jes op Sesamstraat-niveau, totaal geen rekening gehouden met de verminderde werkgelegenheid in andere sectoren. Als je alle software, op het huidige prijsniveau, alleen legaal zou kunnen kopen dan zou er, denk ik, heel wat minder software worden gebruikt.
Vooral het argument dat 'opkomende landen' veel voordeel zouden kunnen hebben van een strikte naleving van de huidige copyright regelingen cind ik belachelijk. Voor welk gemiddeld ontwikkelingsland zijn de huidige prijzen voor software te betalen?
Ook de manier waarop er in de studie met getallen wordt gegoocheld verdient geen schoonheidsprijs. Zo wordt de omzet van de Nederlandse IT sector samengesteld uit IT Hardware, IT Software en Services. Het aandeel van de software in dit totaal is ongeveer 25% (5 miljard). De conclusie van IDC is dat een vermindering van de softwarepiraterij van 39% illegaal naar 29% illegaal (10% meer software verkopen, ruw gezegd) een winst voor de Nederlandse IT sector op gaat leveren van 6 miljard.
Verder ligt hier een volstrekt onjuiste veronderstelling aan ten grondslag, namelijk dat al deze software en hardware ook daadwerkelijk in Nederland door Nederlandse bedrijven wordt geproduceerd. Ik kan me niet voorstellen dat dat zo is.
Jammer dat IDC op deze manier nog meer geloofwaardigheid verliest.