Gisteren is in België de introductie van de elektronische identiteitskaart officieel begonnen met de uitreiking van een aantal kaarten aan een paar Belgische burgers door de Belgische ministers Duquesne en Van den Bossche. Na de goedkeuring van het wetsontwerp door de Belgische Kamer van Volksvertegenwoordigers afgelopen februari, is de overheid met een proef begonnen in elf gemeenten. De bewoners hiervan zullen in de loop van de komende weken een oproep krijgen om hun nieuwe identiteitskaart op te komen halen. Qua uiterlijk verschilt de elektronische kaart niets met de huidige, al zal het formaat van de identiteitskaart die van een bankpas hebben en is natuurlijk de aanwezigheid van een chip op de kaart, nieuw.
In de chip zijn een aantal elektronische sleutels opgeslagen, zoals een identificatie- en een handtekeningsleutel. De identiteitsleutel zorgt voor verificatie van de kaarthouder, terwijl de handtekeningsleutel, na het intikken van een pincode, de digitale handtekening van de kaarthouder controleert. De bedoeling is, is dat op den duur de kaart wordt gebruikt voor alle communicatie over en weer tussen burger en overheid. Zo zou er online informatie kunnen worden aangevraagd of kan er gebruikt gemaakt worden van de digitale ondertekening bij aanvraag van een nieuwe nummerplaat of de belastingsaangifte.
Mogelijkheden zijn er ook voor de private sector, maar wil de kaart een succes worden, zal er toch iets aan de zwakke schakel - het leestoestel - gedaan moeten worden. Voor de verificatie van de identiteit van de kaarthouder achter de computer, zal er namelijk eerst door de consument een kaartlezer moeten worden aangeschaft van circa twintig euro. Voorlopig heeft de overheid hiervoor nog geen potje met geld klaargelegd en hangt het van de animo van de kaarthouder af of deze proef een succes wordt.
Hier bedoelen ze mee dat je het dan digitaal kan doen, dus via inet of whatever met die kaart als identificatie.verder, voor een kentekenplaat of belastingaangifte weten ze zowiezo wel wie je bent (hoop ik voor ze!). Er zijn maar weinig zaken/diensten bij de gemeente of overheid die je anoniem kan doen!!
Kijk, en DIT kan dus weer een groot voor deel zijn. Je hebt je CV op de kaart, en je kunt als je toch wat zwart handeltSollicitatiegesprekken met zo'n kaartlezer erbij konden wel eens wat moeilijker gaan verlopen als je een wat donkerder verleden hebt
Hangt ervan af wat ze met de informatie doen. Zolang dat goed geregeld is mogen ze de boel koppelen, waarmee het ook voor mij makkelijker wordt.Ik denk dat enkel de mensen die iets op hun kerfstok hebben moeten vrezen
OpsluitenAls ik een vriendin zou hebben, hoeft die toch ook niet te weten dat ik nog een andere heb, die ik wel dat mooie cadau geef ?Dit is dan iets tussen mij en hun, daar mag de "overheid" buiten blijven.
Je pincode a.u.b..So? Van mij mogen ze alles weten hoor.
De informatie staat niet op de kaart.Hoop dus dat ik meer van die kaartjes in de portemonee krij en niet eentje waar alles op staat.
En valt dan te controleren welke instantie welke informatie van jouw kaart haalt?Ik zou graag zien dat standaard daar ook wat medische gegevens op komen te staan
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.
Populair: Tablets Samsung Websites en communities Mobiele telefoons Google Sony Games Microsoft Consoles Microsoft Xbox One
© 1998 - 2013 Tweakers.net B.V. Contact Over Tweakers Jouw privacy Algemene voorwaarden Cookies
Tweakers wordt uitgegeven door De Persgroep en wordt gehost door True