Alleen omdat die fix nog niet uitgebreid getest is wordt ie niet zomaar vrijgegeven. (En die tests zijn zeer uitgebreid en dus zeer tijdrovend)
laat ons hopen, recentelijk heeft MS veel patches uitgebracht die daarna ontoereikend bleken te zijn, dus heb ik liever dat ze goed testen, en dan meteen met een goede patch komen, want ik vrees de dag dat er een virus een reeds gepatchte bug aanpakt de ronde zal doen.
(ik refereer naar patch voor IE6, win2k, ... op webwereld wordt daar meer over gezegd)
dus test maar goed en uitgebreid, blijkbaar haalt MS niet de snelheid in patchen van de OSS community, en dat is geen ramp, als de patches maar werken!!
De OSS testers zitten om de hele wereld, en werken 24 uur per dag, makkelijk door die tijdzondes
Dat de klantenkring groter is zal niet uitmaken: Als het werkt dan werkt het. Wat wel uitmaakt is het test-team.
Hoeveel testers hebben ze bij Microsoft met verschillende hardware en met bijvoorbeeld de linux kernel, met testsystemen over de hele wereld.. ? Reken er maar op dat je bij OSS meer verschillende hardware tegen komt (En ook niet x86 hardware).
Dat laatste durf ik zeer te betwijfelen. Kijk bv alleen al maar naar de videokaarten. Aangezien de driversupport voor de OSS systemen meestal minder is zal je daar vaak maar 2 merken tegenkomen.
Microsoft moet echter met alle merken rekening houden.
Dat wat betreft hardware, maar door die grote klantenkring van MS is daar ook veel meer variatie in software. Die OSS testers zijn uiteindelijk toch een bepaald slag mensen met een bepaald slag software. Uiteindelijk meestal geen probleem, aangezien de gebruikers van die OSS systemen over het algemeen ook datzeflde slag mensen zijn.
Wederom moet MS met een veel grotere verscheidenheid rekening houden.