Hoofdcategorieën
Device Settings

Asus P4SDX Deluxe SiS 655 moederbord review

Door Hielko van der Hoorn, dinsdag 18 februari 2003 15:13
Bron: AnandTech, submitter: heladepela, views: 1.239

Bij AnandTech is een review verschenen over het Asus P4SDX Deluxe moederbord. Deze plank is gebaseerd op SiS 655 chipset en uitgerust met één AGP Pro gleuf en zes PCI-sloten. Verder is het moederbord uitgerust met RAID, Serial ATA, FireWire, gigabit Ethernet en onboard audio. In de benchmarks zette de Asus P4SDX Deluxe praktisch dezelfde resultaten neer als de SiS 655 moederborden van MSI en Gigabyte. De reviewer concludeert dan ook dat een keuze tussen de verschillende SiS 655 moederborden zal afhangen van het belang dat je hecht aan de verschillende features die de moederborden hebben:

One of nicer features the ASUS P4SDX has to offer is Gigabit LAN, which is capable of 100/1000Mbit/s. The Gigabit LAN is powered by Broadcom's 5702 chip, one we've become quite familiar with over the past several months. Though Gigabit LAN is always a nice feature to have, it won't be any more useful than most other onboard LAN solutions.

[...] The Promise PDC20376 controller is what powers the P4SDX's Serial ATA RAID capabilities. This controller is capable of, among other things, supporting RAID 0 (striping) and RAID 1 (mirroring) arrays. While certainly a nice feature to have, we still eagerly await South Bridges with integrated Serial ATA150 support. This will allow for significantly better performance than the PCI bus-constrained Serial ATA controllers on the market today.
Asus P4SDX Deluxe SiS 655 moederbord
Volgende 16:02 Juzt-Reboot kaart getest
Vorige 14:58 SiS integreert VIVO-capaciteiten in Xabre 600 GPU
Advertentie

Reacties

«  1  2  »

Grappig dat die ATA 'sloten' (linksonder) zo geplaatst zijn (op een SCSI manier). Ik vraag me alleen af of het wel handig werkt op deze manier.

Deze manier werkt duidelijk beter, doordat er minder doorbuiging van het moederbord is als je de kabels erop wilt drukken. Niet iedereen (soms ook door de kast) zet alle busjes er netjes onder en door deze plaatsing krijg je minder (kans op) beschadigingen van het moederbord.

Er zal inderdaad minder buiging in je moederbord optreden bij het plaatsen van de IDE-kabels, maar dat zal echt niet de reden zijn, want mechanisch gezien is dat juist beter. In deze situatie komt namelijk bij het aandrukken, alle kracht op de pinnetjes te staan. De (mechanische) spanning in de pinnetjes zal hierbij groter zijn dan die in de PCB door buiging ontstaat.

Hoezo zou een S-ATA controller in de south bridge beter performen (voorlopig) dan een "losse" onboard (die van de PCI bus gebruik maakt)? De PCI bus kan een snelheid van maximaal 133mb/s aan (volgens mij zit ik grandioos mis hiermee), S-ATA is 150mbit, maar wat maakt dat uit, HD haalt toch niet die snelheden!

Dat is eigenlijk heel makkelijk. Er zijn veel meer apparaten die van de PCI-bus gebruik maken, waaronder bijvoorbeeld al je PCI-kaartjes en de LAN-controller. Deze moeten allen die 133 MB/s delen. Als de controller in de southbridge zit, is deze 133 MB/s beschikbaar voor de rest. De SATA-controller zelf kan via de southbridge op een hoge snelheid met de rest van het systeem communiseren aangezien de snelheid tussen de north- en southbridge maximaal 1 GB/s kan bedragen.

Wie had dat ooit gedacht: de woorden ASUS, SiS & Deluxe in één produktomschrijving.

SiS is heel goed bezig, kan me nog goed herinneren dat ik ooit een een P120 had met een Chaintech SiS moederbord... geintergreerde video en sound... en.... niet vooruit te fikken.

Nu zijn ze in staat enige tijd lang goede produkten te leveren.

Though Gigabit LAN is always a nice feature to have, it won't be any more useful than most other onboard LAN solutions.
Wat een onzinnige opmerking is dat. Er zijn best mensen die op basis van dit moederbordje business-pc's in elkaar gaan schroeven, waarbij je in een gigabit bedrijfsnetwerk echt wél verschil merkt. Thuis zul je het niet heel snel hebben, allemaal gigibit ethernet meuk, maar op je werk zal het vaker voorkomen..

één AGP Pro gleuf en zes PCI-sloten. Verder is het moederbord uitgerust met RAID, Serial ATA, FireWire
Klinkt niet echt als een bedrijfs PC ofwel soms? Sowieso zijn er maar weinig bedrijven die zelf hun pc`s in elkaar schroeven. Waar ik altijd kom staan er steeds de Dell`s en Compaqs met hun goedkopere moederboarden ipv Asus deluxe. En voor een thuisgebruiker is het nut van gigabit lan vooralsnog vrij beperkt

maar vergeet niet dat er genoeg kleine bedrijven zijn die goedkope 'goede' server willen in elkaar knutselen en dat lukt hier toch aardig mee niet dan?

AGP Pro = Workstation videokaart
FireWire = videobewerking

JE kan heel veel leuks doen met zo'n combo. En dan is nel versturen van grote bestanden een pré.

één AGP Pro gleuf

Dat is dan niet juist. Kijk maar eens goed naar het plaatje, dat is een gewone AGP-poort. Oftewel 'gewoon' AGP 8X en geen AGP Pro.

Binnen de 3 jaar zullen ook de prijzen van Gigabit switches dalen denk ik. De prijzen van de netwerkkaarten zijn al redelijk laag. Met meer multimedia en steeds meer applicaties via het net wordt netwerksnelheid steeds belangrijker.

Tom, een goedkoop workstation zul je het wel in gaan vinden en in goedkope servertjes. Vooralsnog is een mobo met al dit soort meuk goedkoper dan een kaal mobo aanschaffen en alle mogelijkheden in de vorm van pci kaartjes. Tel uit je winst.

maar hoe vaak zal het gebeuren dat als je op het werk Gbit lan hebt dat je zelf de compu in elkaar draait zonder dat daar een merk met garantie en service achter staat??

Niet vaak als je het mij vraagt
edit:
dat gezeur met telefoon tussen door is niet goed voor de resops time
En thuis hangt er 9 van de 10 keer niet meer aan als een internet aan sluiting en die heeft ook genoeg aan 10 Mbit :)
maar dat staan natuurlijk niet zo leuk.
(zelfde als met een P4 3.06HT sneller internetten via 56.6 modem :+

Tussen twee pc's lijkt het me enorm handig hoor een gigabit verbinding. Dan zit je gezellig op 100+MB/s en dan kun je dus het maximale uit je hd persen. Ook zou het leuk zijn als je bijv. het interngeheugen via zo'n verbinding zou kunnen sharen. 100MB/s is natuurlijk niets vergeleken met je 2Gb/s interngeheugen maar het is nog altijd ruim 4x zo snel als een HD.

Plankje is vol

Nej druk :P...

So without further ado let's take a look at the ASUS P4SDX Deluxe motherboard, supporting dual channel DDR speeds of up to 400MHz...

Dit is een onjuiste vermelding in de review. Er kunnen wel PC3200 modules in dit bord geplaatst worden, maar de maximale geheugen snelheid dat dit bord (en ook de chipset) ondersteunt, is 333 MHz (PC2700 dus).
Bron: ASUS World jan 2003 + SiS website

Net als MSI support het asus bios wel DDR400. Zie het review van hetzelfde bord op OCWorkbench.com

Dat klopt, dat heb ik inderdaad ook gezien. Wat ik alleen heel vaag vind, is dat ASUS dat (behalve in de BIOS) nergens vermeldt. Ook op de ASUS website staat vrolijk
Support Dual-Channel DDR333
4 x 184-pin DIMM Sockets support max. 4GB PC2700 / PC2100/ PC1600 non-ECC
DDR SDRAM memory

Bobsnl, ik heb bij eerdere reviews hetzelfde ook al gezien, officieel word het niet ondersteund. Maar kan het wel op 400 MHz draaien.
Toch is het vreemd dat ze dat zo slecht in die reviews zetten.

Dag dag Intel moederborden!
Bijt stof! }>

Uhhh, d'r zijn zat kleine IT-bedrijfjes die wél op deze manier te werk gaan. Dwz zelf een PC knutselen zodat ze aan de wensne van de klant kunnen voldoen.


wat lul jij nou zul je bedoelen!!

Ferdinand heeft gelijk.
1Gbit is 1000Mbit is 125MB per/seconde.

Noem maar eens 1 schijf op die die snelheid (125MB/s) haalt?
«  1  2  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 16:02 Juzt-Reboot kaart getest
Vorige 14:58 SiS integreert VIVO-capaciteiten in Xabre 600 GPU
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011