Microsoft is op dit moment bezig met het aanvragen van een verregaand patent op een aantal van de functies van zijn .NET-technologie, zo meldt C|Net. Het patent zou het gebruik van API's, het omgaan met XML en het omgaan met data van verschillend bronnen omvatten. Het bedrijf weigerde om zijn plannen verder toe te lichten. Advocaten, gespecialiseerd in intellectueel eigendom, bevestigden echter dat dit patent Microsoft de macht zal geven om te beslissen over hoe en wanneer software-ontwikkelaars zich kunnen verbinden aan het .NET-initiatief, mocht het worden goedgekeurd.
Dit patent is een van de vele .NET-gerelateerde patenten die Microsoft aanvraagt. Door het patenteren van de software volgt het bedrijf het spoor van andere grote bedrijven, die de afgelopen jaren patenten hebben nagestreefd op hun ontwikkelingen. Software-ontwikkelaars gebruiken het patent steeds meer om het gebruik van hun intellectuele eigendom in handen te houden. Sommige ontwikkelaars vrezen dat deze trend zal leiden tot een situatie waarin een aantal bedrijven alle patenten in handen hebben, waardoor zij de richting van standaarden kunnen bepalen.
Een van de personen aangesloten bij het W3C zegt dat het erg moeilijk is om commentaar te geven op de patentplannen van Microsoft. Het W3C is bezig met het ontwikkelen van een beleid, dat de organisatie toestaat gepatenteerde technologie in hun standaarden toe te voegen. Dit alles mits het ontwikkelende bedrijf toezegt, dat voor het gebruik van deze technologie geen royalties betaald hoeven te worden. Eerder hebben zowel Microsoft als IBM toegestemd met deze regeling. De open-source software ontwikkelaars zijn echter minder blij met deze ontwikkeling. In hun mening probeert Microsoft de ontwikkeling van open-source toepassingen voor Webservices te dwarsbomen. Zij werken dan ook hard aan een open-source variant van .NET, dat zou moeten werken op Linux en Unix OS.
Meanwhile, Bruce Perens, a consultant and leader of the open-source movement, worries that Microsoft's patents could shut out alternative software development. "Microsoft is being careful to patent every aspect of APIs related to .Net," he said. "It's preventing the open-source community from being involved in this area."Open-source developers are already hard at work trying to build open-source implementations of .Net. One of them, the Mono Project, provides many of the same APIs as .Net. When the Mono Project is completed next year, developers will be able to build .Net applications that run on Linux and Unix.
Bovendien zie ik ook nergens staan dat hierdoor de verplichting ontstaat om bij MS aan te kloppen.
Ook de Open-source community kan een prachtig alternatief op de markt brengen. Voor mij blijft het een ietwat "gekleurd" artikel.
Als het dus zo is dat de API idd zo zijn afgeschermt dat er helemaal geen gebruik van gemaakt kan worden zul je wel degelijk moeten aankloppen bij MS om gebruik te maken van de API's zodat ook linux en Unix kan communiceren met .NET aplicatie's."Microsoft is being careful to patent every aspect of APIs related to .Net," he said. "It's preventing the open-source community from being involved in this area."
Omdat het hier vaak om toepassingen gaat en niet zo zeer om revolutionaire ontdekkingen.Als je zelf iets uitvindt en ontwikkelt, wil je dit toch ook beschermen?
Please, bijna alle webservices die jij gebruikt zijn open source danwel free ontwikkeld. Jij denkt dat open-source gekleurd is? Ga toch buiten spelen aub... MS is gekleurd, nl over het algemeen (zwaar/mild/licht) gemodificeerde standaarden alleen maar omdat ze niet 'helemaal' compatibel willen zijn. Als hun dan straks ook nog eens dergelijke standaarden gaan bepalen kunnen een aantal OS'en het in die markt compleet vergeten omdat ze de patenten niet mogen gebruiken. En het concept free software is niet dat ze gaan betalen voor patenten zodat jij ze gratis kunt gebruiken. Gratis maken, gratis gebruiken enzo te zien wil MS dat stoppen en dat zou ze zo weleens aardig kunnen lukken.Ook de Open-source community kan een prachtig alternatief op de markt brengen. Voor mij blijft het een ietwat "gekleurd" artikel.
Jah... En daarom lijkt Java ook zoveel op ".Net".. hmm.. nee ... of was het andersom?.NET is toch door MS ontwikkeld? Waarom zouden ze dan ook bepaalde ontwikkelingen niet exclusief niet voor zichzelf mogen houden? [...]
Als je zelf iets uitvindt en ontwikkelt, wil je dit toch ook beschermen?
Wordt hiermee bedoeld dat MS als enige browsers en ontwikkelsoftware mag maken die dit spul kunnen lezen/maken?Het patent zou het gebruik van API's, het omgaan met XML en het omgaan met data van verschillend bronnen omvatten.
Maw. je kunt in de de uitvinding onderdelen met XML vervangen door een ander metadata formalisme - XML als zodanig valt niet onder het patent.Although the embodiments described herein are described in conjunction with XML and other open standards, such are not required for the operation of the claimed invention. Other equally viable technologies will suffice to implement the inventions described herein.
(bron: patentaanvraag)
ik denk dat dat wel tegenvalt. Feit is dat Microsoft een groot gedeelte van de desktopmarkt in handen heeft, die ook gebruik maakt van internet en dus te maken krijgt met .NET.moeten ze vooral doen, de zaak dichtspijkeren. weten ze tenminste zeker dat het geen succes wordt.
Wat heb je eraan om te procederen tegen MS als je toch niets aan de sourcecode hebt? Veel van de rechtzaken gaan toch om problemen met implementatie van wijd verspreide dingen die MS anders gebruikt- M$ betaald haar advocaten goed en komt er vanaf met een beetje source code releasen waar je verder toch niet echt wat aan hebt.
Zoals ik het lees is de zin hierachter dat er beter gestandaardiseerd kan worden en heeft het niet zoveel met winst maken van doen. Dat lijkt mij een vrij nobel streven van deze organisatie.Het W3C is bezig met het ontwikkelen van een beleid, dat de organisatie toestaat gepatenteerde technologie in hun standaarden toe te voegen. Dit alles mits het ontwikkelende bedrijf toezegt, dat voor het gebruik van deze technologie geen royalties betaald hoeven te worden.
Het systeem van patenten bestaat al zo lang, dat je geen mogelijkheid hebt om te weten welke invloed het daadwerkelijk heeft op de innovatie en wat er gebeurt als je het afschaft. Patenten zijn dan ook niet zozeer een economisch middel, maar eerder een juridisch wapen.Zonder patenten verdwijnt op den duur de impuls voor innovatie... elke kortgeschoolde econoom kan je dat vertellen.
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.
Populair: Asus Samsung Mobiele telefoons Laptops Apple Sony Games Microsoft Consoles Microsoft Xbox One
© 1998 - 2013 Tweakers.net B.V. Contact Over Tweakers Jouw privacy Algemene voorwaarden Cookies
Tweakers wordt uitgegeven door De Persgroep en wordt gehost door True