Hoofdcategorieën
Device Settings

Reportage over het internetbedrijf Exile

Door Wouter Tinus, donderdag 30 januari 2003 22:13
Bron: Tvgids.nl, submitter: klootwyk, views: 1.585

Op tv-gids.nl, maar waarschijnlijk ook in de analoge versies , is te lezen dat Nederland 2 vandaag van 21:55 tot 22:40 tijdens het programma "Opgelicht" een reportage over Exile zal uitzenden. Exile Computer Solutions verkocht jarenlang computeronderdelen en stond altijd hoog aangeschreven in de shopsurvey vanwege de lage prijzen en goede service. Rond de jaarwisseling ging het echter plotsklaps fout; de stroom met negatieve reacties over het bedrijf was niet meer te stuiten en de crew moest verschillende malen ingrijpen om te voorkomen dat de survey compleet uit de hand liep. Op een gegeven moment heeft een aantal slachtoffers daarom een site opgericht om samen te proberen de geleden schade op een of andere manier te verhalen. Omdat het er niet meer op leek dat Exile van plan was om terug te keren werden de prijzen uit de database verwijderd. In totaal zou er voor 15.000 euro aan nooit geleverde onderdelen betaald zijn aan de webshop, terwijl de eigenaar spoorloos is verdwenen:

Reportage over het internetbedrijf Exile. De bestelde en vooraf betaalde computeronderdelen werden nooit geleverd. De gedupeerden zitten met een schade van 15.000 euro. En de medewerkers lijken van de aardbodem verdwenen.

Het item is inmiddels afgelopen, maar deze zal binnenkort online verschijnen op de site van Opgelicht.

Volgende 12:27 Roundup vier IDE-harde schijven met 8MB cache
Vorige 21:19 P2P al sinds 1997 illegaal volgens Amerikaanse wet
Advertentie

Reacties

«  1  2  3  4  5  6  7  8  9  »


Duurt nog 10 minuten hoor :)

er is waarschijnlijk wel eens een herhaling te vinden, maar zoals je op de site ook had kunnen kijken voor dat je op de reageer ramde dat de afleveringen ook online te zien zijn.. moet je alleen nog een paar dagen wachten

Word vast van de week wel weer een keer herhaald, zaterdag geloof ik.

Hier stond iets stoms :)

Die vent is wel gemeen ja :(
Verder niks nuttigs te melden sorry :)

Is een webshop.

Correctie: WAS een webshop :)

Ik heb hem een paar x gesproken, het was niet iemand die als een oplichter overkwam. Hij leverde ook altijd goed werk, ik denk dat hij zichzelf diep in de nesten met iets heeft gewerkt zodat hij nu zo'n smerige streek levert.

ja hiero moet ik zeker wel dingen van weten, want ik heb er een paar dingen gekocht en ik mis mijn geluidskaart nog!!

het was niet iemand die als een oplichter overkwam
Nee hehe, anders hebben de mensen het gelijk door : :)

ik denk dat hij zichzelf diep in de nesten met iets heeft gewerkt zodat hij nu zo'n smerige streek levert
Inderdaad, als ze voorheen goed bekend stonden en plotseling is de eigenaar verdwenen dan is er gewoon iets goed fout gelopen. Denk aan: belastingdienst. Ontzettend veel ondernemers lopen er na een paar jaar plotseling heel erg hard tegenaan dat ze iets te "creatief" met hun aangiftes om zijn gegaan; iets waar de belastingdienst vrij rücksichtlos op reageert.

Maar ja, het kan natuurlijk ook een gokschuld zijn (follow the money), een vrouw (cherchez la femme) of op een morgen wakker geworden en kan er niet meer tegen (ik heb geen zin om op te staan) ;)

ik hoor de laatste tijd al veel negatieve dingen over exile , hun website is ook al een week uit de lucht , toch bestel ik daar al twee jaar zonder problemen . vreemd hoor .

Exile is een internetwinkel voor computeronderdelen.

Forbidden
You don't have permission to access / on this server.

^is al niet helemaal goed :)

www.exile.nl

Een webshop, redelijk leuke prijzen, deden veel aan sponsoring in de CS wereld (mssn kostte ze dat de kop)

maar op GoT liep al een tijd een topic over deze shop en uitblijvende leveringen :/

Exile was gewoon belachelijk goedkoop bedoel je. En dan moet je wel HEEL veel spulletjes verkopen als je met marges van 1 of 2% werkt...... :P

hmmmm,
dat doet me denken aan "de computer kampioen".

kent iemand die winkel nog?

een jaar of 2 geleden stonden die ook opeens in de price watch met prijzen waar je van dacht:"dat kan niet lang goed gaan".
en idd, na een maand of 3 opeens verdwenen naar /dev/null

de strategie van dit soort winkels is om in het begin snel een klanten bestand op te bouwen door het lokken met lagen prijzen en dan geleidelijk de prijzen op te voeren en toch de klanten weten te behouden dmv klant vriendelijkheid en goede service
verlening.

dat een plan van aanpak zoals deze nogal balanceren op het randje is mag nu wel duidelijk zijn.
een lage winst draaien kan ten koste gaan van personeel en dus ook de service.

ik denk dat een voorbeeld van een winkel die dit uiteindelijk wel gelukt is bv funprice is.

ook willen sommige shops ook nog wel eens een 'leeg pakhuis' strategie volgen.
ze bieden van alles op de site aan maar in werkelijkheid hebben ze niets op de plank staan(behalve mischien de echte best sellers),
zodra een order wordt geplaatst wordt er op hun beurt weer een order bij de leverancier gedaan.
nadeel is dat een klant vrijwel nooit iets binnen 5 dagen in huis heeft.
het voordeel voor de shop is dat ze nooit met overtollige vooraden blijven zitten en geen opslag ruimte hoeven te huren.

Mag ik je erop wijzen dat Exile al sinds 1999 bestond? Lijkt me dus niet echt sprake van 'cashen en wegwezen'. Exile was gewoon een prima webshop, waar ik in het verleden veel heb gekocht.
Het is me een raadsel waarom het na 2,5 jaar ineens misging....

Simpel. Het is amper mogelijk om in je eentje een compleet bedrijf te runnen met zulke marges. Met 1 of 2% per artikel heb je het over een paar euro. En daar moet je dan nog een compleet pand van huren, allerlei premie's afdragen en dan is er ook nog zoiets als een salaris. Zoiets kan gewoon niet bestaan....

Dat herinner ik me. De eerste maand dat ze open waren hadden ze 10% korting op hun toch al lage prijzen. Daar heb ik verschrikkelijk goedkoop voor 3000 piek aan onderdelen besteld, en die heb ik ook gekregen. Verder nooit meer iets mee gedaan, en het is eerlijk gezegd de eerste keer sinds toen dat ik iets van dat bedrijf heb gehoord. Ik denk dat die prijzen ze de kop hebben gekost, doordat ze rekenden op een superhoge omzet, die blijkbaar uitbleef ofzo.

Ik heb onlangs zo begin december nog voor iemand een pc in elkaar geschroefd. Ik had die pc bij o.a. exile samengesteld om te kijken of hoe de eindprijs uit zou vallen. Ik had hem tevens bij gistron uit dezelfde onderdelen bekeken. Onderling was dan weer exile op bv hd's goedkoper en dan was gistron met de processor weer goedkoper. Uiteindelijk bleek gistron toch voordeliger voor mij en heb ik hem daar dus besteld. (onder rembours, want zij leveren niet anders).
Eenmaal afgeleverd bij die vriend van me ben ik dus begonnen met schroeven. Zat dat ding in elkaar... toen een testrun.... T bleef stil. mja ff alles nachecken en kdacht dat alles goed in elkaar zat. T vreemde was dat de dvd speler helemaal nix deed, de lite-on brander wel power had maar niet open ging, de hd gewoon draaide en alle ventilatoren ook van de videokaart gewoon de nodige turbulentie veroorzaakten :S.... Ik dat ding dus mee naar mn eigen huis en daar stuk voor stuk alles checken.. dvd, brander, hd... geen probleem. ff wat vrienden gevraagd en die zeiden dat t geheugen wel es brak kon zijn. Jammer genoeg heb ik geen pc'tje klaar staan waar ik 256MB DDR-RAM/333 PC2700, 184pin dat ff kan testen. Mee naar school genomen en langs mycom geweest waar ze hem wel ff wilden testen. Ook geen probleem, de gehele test vlekkeloos doorlopen :S. Na advies daar toch ook ff de videokaart te testen omdat ik dus geen beeld had (wat ze onwaarschijnlijk leek en het eerder aan het moederbord zou liggen) heb ik dat ding eruit gevist en in mn pc gepropt... waarempel, mn pc deed nix meer. Ik mn eigen oude videokaartje in dat ding gepropt en ja hoor het systeem draaide vlekkeloos.

Ik heb toen met gistron contact opgenomen over de garantie en dat mijn enige conclusie was dat die videokaart brak moest zijn. Ben toen die hele pc gaan installeren met mn eigen videokaart en dan ff wachten op de vervanger. Kreeg ik 2 dagen na verzenden een telefoontje dat die videokaart prima functioneerde :S!?! Toen zou dus mn klomp zijn gebroken als ik die had. Zij zouden dat ding dus terugsturen naar die vriend van me. 4 dagen later had hij er al moeten zijn, maar was er niet... ff bellen... OWWW we zijn hem 'vergeten' te versturen!

Lekker dan. De dag erna kwam ie dus aan en zouden we de verzendkosten +25 euro aan onderzoekskosten moeten betalen... Niet dus, geheel kostenloos opgestuurd. Beetje wazig dus. Was ie dan toch brak, maar kwamen ze daar later achter? Geen id, maar kheb nooit meer iets van een rekening gehoord. Uiteindelijk draait het systeempje prima en is de service dus nog redelijk uitegevallen.

Al met al ben ik in elk geval blij dat ik voor gistron heb gekozen en niet voor exile. Dan hadden we in geval van vooruit betalen raar opgekeken.
Dus als men een alternatief zoekt voor exile, kijk maar es ff op www.gistron.com.

Khoop voor iedereen dat t nog goed komt, maar kzou er niet te lang op blijven wachten want dan kost het je meer tijd en moeite dan het zeer waarschijnlijk op zal leveren. Life goes on dudes!

misschien is dit iets voor in de shop survey? lijkt me niet logisch om dit verhaal hier neer te zetten. Even inkorten kan ook geen kwaad. (is moeilijk, weet ik, heb ik ook altijd problemen mee :) )

www.digiworld.com is ook supergaar bezig.
Ik ben erachter gekomen dat iemand die daar werkt (directeur waarschijnlijk) de shopsurvey continu omhoogschoopt, dit gebeurt namelijk steeds met accounts van 1 post.

Door de hoge waardering ben ik erin gestonken...om een lang verhaal kort te maken, na 4 weken m'n geld terug na veel moeite om enigzins contact te leggen met het bedrijf.
Dit was meteen de laatste keer dat ik vooruit betaald heb bij een onbekende winkel.

Ben benieuwd wanneer hun 'm vliegen met de centen.

Tip: Check de reacties GOED voordat je ergens geld in steekt.

Daar moet je even mee naar het frontpage feedback forum; dan weten ze er wel raad me, want zulk gedrag is natuurlijk NIET de bedoeling van een winkel.

Daar zijn al zoveel draadjes over geweest op GoT, de crew doet er gewoon niets aan .. laatst opende ik weer een topic, die werd gesloten met de mededeling "er wordt aan gewerkt". Niet dus.

Kijk eens in TFF. Heb gisteravond gepost, is wel degelijk wat mee gebeurd.

Dit was meteen de laatste keer dat ik vooruit betaald heb bij een onbekende winkel.
Juist, hetzelfde hier..
Daar een GF4 bestelt..
Vervolgens 4 weken bezig geweest met bellen naar hun (schijnbaar) overbelaste (uitbestede?) helpdesk.
Bij de keren dat ik contact kreeg, kreeg ik minstens 3 keer te horen: "Ja we hebben ze net binnen! Is er tenminste overmorgen!"
Uiteindelijk kreeg ik een verhaal de postbode m'n videokaart had gestolen, m'n handtekening had vervalst, en dat ze daardoor dachten dat 'ie al was aangekomen :?

Juist...

edit:
Had 'm wel uiteindelijk ontvangen :P

Ik was afgelopen week/tijd opzoek naar een nieuwe TFT, afijn, daar het goedkoopst, dus ik kijken daar, maar even een mailtje gestuurt, geen reactie, mailtje naar andere adressen, geen reactie. Toen ben ik terug gegaan naar de shop-survey (had ik nog niet eens gekeken, was ik nog wel van plan, wou toch niet meteen bestellen, zag alleen een licht-groen handje) en daar zag ik een heel verhaal staan (weet niet of dat er nu nog staat) over veel foutieve reacties etc. etc. Wat mij betreft is dit bedrijf niet erg geloofwaardig, aangezien ik dus niet de enige ben met een slechte ervaring.

>www.digiworld.com is ook supergaar bezig.

Dat kan je wel zeggen. Ik had met vooruitbetaling een bestelling gedaan maar 2 AMD MP's was onmogelijk te leveren (andere bedrijven hadden daar helemaal geen last mee). Zelf kwamen ze niet met de mededeling dat het niet lukte. Ik ben 2 maanden lang bezig geweest om mijn geld terug te krijgen. Uiteindelijk heb ik zelf de administratie gebeld. Ik zou niet direct nog iets kopen bij hun.

Dit was meteen de laatste keer dat ik vooruit betaald heb bij een onbekende winkel.
En terecht. Als je het niet zelf ophaalt, en niet onder rembours bestelt, heb je weinig houvast. Dan kun je nog tien keer gelijk hebben, zie het maar eens te krijgen.

Of betaal met een credit card; iedereen roept wel dat het zo onveilig is, maar in de praktijk was het bij mij zo, dat toen ik bij dewinkel.nl een Agfa cameraatje had besteld net op het moment dat ze failliet gingen, ik van Interpay (die Visa/Mastercard regelen in Nederland) meteen m'n geld terugkreeg. Met als commentaar "meneer, we gaan even kijken of ze kunnen bewijzen dat ze ook daadwerkelijk geleverd hebben; ondertussen storten we het geld voorlopig naar u terug". Sindsdien betaal ik dit soort dingen dus met credit card 8-)

idd in het begin was CC op internet onveilig maar tegenwoordig is het juist supergoed en superhandig, kga denk ik zelf maar eens eentje regelen via de rabobank :) die hadden heel goedkoop een CC

en tjah met instanties zoals interpay, en belastingdienst moet je echt niet fucken want je komt er mischien mee weg maar uiteindelijk naaien ze je dubbel en dwars terug

Heb daar pas een HDD besteld. vrijdag besteld, dinsdag binnen...

Bij dit soort reacties is niemand hier gebaat. Het pand is inmiddels LEEG! Het is dus onmogelijk dat er nog goederen verstuurd worden.....

Ik had Reacher al gemaild om Exile te modden naar 4'en en een waarschuwing op te nemen in de shopsurvey

ik wil ook nog even zeggen dat ik dit van Reacher nog steeds raar vind:
Users die zich niet aan de regels houden kunnen een flinke waarschuwing verwachten! Na 2e waarschuwing BAN
Dit is geen chat of discussie survey!
Mensen met problemen moeten gewoon ergens hun verhaal kwijt...

En daar is een speciaal forum voor opgezet:
http://www.majetta.com/exile/
De ShopSurvey is nog steeds geen "slow"chatbox en ook geen plek om sitechecks over de website van de betreffende leverancier te plaatsen. Postings die niet relevant zijn voor de shop survey worden derhalve door Tweakers.net verwijderd

Dit staat ook in het venster als je een reactie plaatst in de ShopSurvey.

Ik ben en blijf van mening dat negatieve ervaringen zoals die in de shopsurvey stonden weldegelijk relevant zijn voor de shopsurvey. Ik zeg niet dat postings die niet relevant zijn niet verwijderd moeten worden, maar ik zeg dat die postings juist relevant zijn en daarom niet verwijderd moeten worden :P

Een 4 voor zowel Algemene indruk, Service, Technische kennis als Afhandeling bestellingen zonder enige beargumentatie ís niet relevant.

Sowieso, je kunt toch geen 4 voor technische kennis geven omdat je bestelling niet aankomt? Het is wel rot voor je, maar het zegt niks over hun technische kennis.

Gewone reacties mét beargumentatie (iig verhaal) en een 4 voor Afhandeling bestellingen zijn gewoon blijven staan voor zover ik weet hoor.

En ondertussen stond Exile wekenlang nog met een groen handje in de Shop Survey, ondanks het feit dat ZEER duidelijk was (via mail, GoT) dat er iets zwaar mis was bij Exile.

Hulde voor de zeer actieve houding van Tweakers.net in deze.

wat ik dan weer niet begrijp is dit hier wel als headline posten en niets toelaten op het shopsurvey terwijl al weken duidelijk is dat er stront aan de knikker is met deze tent. Maar goed, prima dat het aan de kaak wordt gesteld want zo gaat 1 persoon het anders verzieken voor een hele hoop wel goedbedoelende shops. Ik ben voorlopig ¤ 102 kwijt.

Ik heb mijn soundblaster Live 5.1 OEM nog steeds niet.

Toch wel heel raar, ik had 2 weken voor kerstvakantie op een woensdag besteld en vrijdagochtend al binnen, zonder geluidskaart.

ik heb ze in de kerstvakantie nog wel eens gesproken, ze verwerkten geen orders omdat ze vakantie hadden zeiden ze. dat geloofde ik wel.

- Maar ze zijn al een tijdje niet meer op msn.
- Hun site is plat
- Ze posten niet meer op GoT volgens mij.
«  1  2  3  4  5  6  7  8  9  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 12:27 Roundup vier IDE-harde schijven met 8MB cache
Vorige 21:19 P2P al sinds 1997 illegaal volgens Amerikaanse wet
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011