Hoofdcategorieën
Device Settings

Microsoft verlengt ondersteuning Windows NT4

Door Mark Timmer, woensdag 29 januari 2003 14:20
Bron: Automatisering Gids, submitter: s3n, views: 805

In tegenstelling tot wat eerder beweerd werd, zal Microsoft de komende tijd toch nog even doorgaan met de ondersteuning van Windows NT4. Al eerder werd gestopt met het uitgeven van WHQL-certificaten (Windows Hardware Quality Laboratories) aan drivers, met het idee dat klanten eindelijk maar eens moeten overstappen naar een nieuwere versie van het besturingssysteem. In de loop van dit jaar zou daarnaast ook nog eens gestopt worden met het uitgeven van patches en updates, maar aangezien nog zo'n vijftien procent van alle Windows-gebruikers met NT4 werkt, vindt het bedrijf dat het nog een tijdje verder moet gaan met de ondersteuning. Tot eind 2004 zal men nu daardoor nog door kunnen gaan met het gebruiken van Windows NT4:

Microsoft logo (blauw)Het softwarebedrijf introduceerde NT 4 in 1996 en meldde in 2001 dat het eind dit jaar zou stoppen met de ondersteuning van het besturingssysteem. Dat betekende dat er geen fouten meer in de software gerepareerd zouden worden. Gebruikers werden geacht over te stappen op Windows 2000 of op Windows 2003 Server, dat dit voorjaar uitgebracht zal worden.

Met dank aan de Automatisering Gids.

Volgende 14:36 Binnenkort strijd tussen nVidia GeForce FX en ATi R350
Vorige 12:57 KaZaA slaat terug naar Hollywood en muziekindustrie
Advertentie

Reacties

«  1  2  »

misschien snappen ze nou eens dat niet ieder bedrijf geld heeft om elke 3 jaar van OS over te stappen, met de daar bij horende licentiekosten !

En voor veel bedrijven biedt win2k niet meer dan winnt4, voor op workstation bijvoorbeeld.

Ik ben het niet met je eens, het is software die 7 jaar oud is waaruit veel fouten gerepareerd zijn. De fouten die na 7 jaar nog niet opgelost zijn zijn waarschijnlijk niet zo kritiek dat deze een probleem in de toekomst gaan vormen. Microsoft moet nu dus capaciteit inruimen om die fouten te blijven patchen terwijl de lifecycle eigenlijk al was afgerond. Die capaciteit hadden ze ook in nieuwe ontwikkelingen kunnen stoppen wat weer kosten drukt op nieuwe licenties;

Het is heel nobel van Microsoft om dit nog een tijdje te verlengen maar ik vraag me af hoe ernstig het nog is. Software uit het stenentijdperk blijven repareren...Als mensen al 7 jaar met NT4 draaien zullen zij er weinig problemen mee hebben ondervonden; indien dit wel zo was zouden ze allang zijn overgestapt naar een ander OS.

[reactie op CyberAngel ]ehmn maar aan de andere kant, in win2k zijn zoveel nieuwere dingen bijgekomen die ook weer vol met fouten zaten! Dus ik vind het echt niet gek dat sommige mensen nog op NT 4 (server) zitten te werken! het is ondanks dat het al 7jaar oud is, en misschien wat traager nog wel heel stabiel. En juist door al die patches is het een goed OS! zowel wks/server.

De mensen die nog met NT4 zitten hebben juist al die dingen die bij win2k zit (nog) niet nodig. Zolang hun software goed draait hoeven ze toch niet over te stappen? dat is toch geld verspilling. Pas als hun software langzamer word dan de werknemers er mee kunnen werken zullen ze upgraden naar een sneller OS.

Support en oplossen van fouten zijn twee verschillende zaken. Wellicht zullen er nog mensen zijn die aan fixes werken i.v.m. security, maar een nieuwe Service Pack o.i.d. hoef je allang niet meer te verwachten.

Support waarbij hulp wordt geboden bij instellingen, configuratie en dergelijke kan zeker nog goed gebruikt worden in het bedrijfsleven naar mijn mening. Zeker gezien het nog steeds grote aantal systemen dat nog "steeds?" Windows NT 4.0 draait.

Ook hier geldt veelal: If it ain't broken, don't touch it !

Ook hier geldt veelal: If it ain't broken, don't touch it
ehm....
If it ain't broken, don't fix it

Windows 2000 is in Februari 2000 uitgebracht. Bedrijven (en dan vooral de grotere) stappen niet zo snel over dus kom je er al snel op dat de klanten het systeem niet al 7 jaar hebben, maar slechts een jaar of 3 a 4. Het zou dus vreemd zijn om de support na zo'n korte periode (je moet dit nl. toch vanuit de klant bekijken, niet arrogant vanuit je eigen positie) al te beeindigen.

Het is natuurlijk heel simpel om te zeggen dat je maar naar een nieuwere OS moet overstappen :(
Als je met je oude Ford Escort naar de garage gaat voor een kleinigheidje zeggen ze daar ook niet dat je maar een nieuwe Puma moet kopen.....

Maar vergeet ook niet wat het naast softwarelicenties ook aan hardware kost om bedrijven naar XP te krijgen. Er is vaak toch een bepaalde levensverwachting ingesteld op hardware welke mogelijk over een jaar of misschien wel 2 jaar gehaald moet zijn en dan praat je over hardware waarmee XP traag werkt.
Vergeet ook niet dat er ook op applicaties het eea. goed bekeken moet worden als het nog wel binnen XP te gebruiken is en neemt dat met zich ook de nodige kosten et zich mee.

Kortom, een bugfix zou een bedrijf heel wat kosten en reorganisatie kunnen schelen en kan MS ze te vriend houden met deze hulp. Met de opkomst van andere OS-sen is het namelijk voor MS ook onduidelijk als de nieuwe OS bij een bedrijf ook wel een MS-OS zal worden.

7 jaar oud echt niet, voor een kantoor omgeving mischien, maar in de industrie geldt 20 jaar pas als gedateerd en aangezien MS hun software ook graag in de industrie toegepast ziet, moeten ze gewoon wel support blijven leveren willen ze seriues genomen worden door de industrie.

Siemens bijvoorbeeld levert nog 10 jaar support op S5 (PLC), terwijl het syteem al 20 jaar oud is. Waarom omdat er nog steeds erg veel bedrijven zijn die S5 gebruiken ondanks dat het erg oud is en S7 veel meer mogelijkheden bied.

In de industrie geld over het algemeen : werkt het goed?, laten zitten. Moeten we uitbreiden?, dan moderniseren. Aangezien PLC's bijna nooit kapot gaan is het dus allemaal erg logisch dat men met oud spul werkt.

Wat dus in een kantoor omgeving geld, speelt helemaal niet mee in een industriële omgeving en daar zal MS echt rekening mee moeten houden, of de markt aan concurrenten afstaan (en dat doen ze niet graag volgens mij).

Daarom zitten we inderdaad allemaal nog achter een 286 met een amber zwarte monitor.

Je praat hier over 2 echt heel verschillende dingen hè. Wat doet een PLC in het bedrijfsleven ? Juist, machines besturen, en andere mechanische systemen. En aangezien het niet leuk is, als je elke 5 jaar je kapitale machine/installatie moet upgraden, gebruikt men hier PLC's voor. BTW, PLC's zijn ook al druk uit de gratie aan het raken. Er worden steeds meer en meer PC's gebruikt om machines aan te sturen.

We hebben het hier over een OS voor PC's en niet over een PLC als machinebesturing.

Verder is imo Win NT4 ( met SP6a high-encrytion )nog steeds een stabielere omgeving dan Win2000. Zowel als workstation als server. Tuurlijk kan Win2000 meer, maar dat wil niet zeggend at het ook beter is. Het grootste gemis van Win NT4 is dat USB niet ondersteund wordt.

Die driver situatie snap ik heel goed. Een bedrijf dat nog een server op NT4 heeft draaien, zal daar geen nieuwe hardware meer in stoppen. Vervangen ze de server, dan gaan ze toch wel over op 2000 of .NET Server, die OS licensies zijn toch maar een klein deel op het totaal.

En de verlengde support voor NT4 is ook vrij logisch: anders dan een jaar of 2 geleden is er minder geld voor frequente upgrades. Oftewel, de vraag voor langere support is groter dan gedacht.

Bedrijven vernieuwen zijn computersysteem, ALLEEN wanneer het noodzakelijk is ( of er moet grote plannen staan op nabije toekomst)

maar to-the-point is dat een upgrade van de OS (van NT4 > NT5 dit geval) niet betekent dat de Microsoft het ook stabiel belooft te gaan ZONDER fouten. De nieuwe OS kent opzijn beurt nieuwe problemen of lekken.

Sneller zal het ook niet te lopen. Zelf denk ik zelfs dat met dezelfde configuratie hardware NT4 soepeler verloopt dan NT5 (W2K). Sneller (gemakkelijker) in zin van onderhoud en gebruik kan wel, maar niet direkt qua CPU last.

Vaak heeft een OS upgrade dan ook alleen zin als er nieuwe recente hardware aangeschaft moet worden. OS upgrade vanwege software komt minder vaak voor, omdat we hier te maken hebben met server(achtige) doeleinde.

Conclusie is dat een overstap naar een nieuwe OS NIET garandeerd is ZONDER problemen, dit kost binnen een bedrijf veel mankracht, tijd en misschien kans op korte of lange (ligt gewoon aan hoe je het bekijkt) uitval van service.

MS duwt al vaker zijn klanten naar de voor front, zonder ze enige garantie te geven, bedrijven betalen zich blauw en hoop maar dat alles goed gaan bij de eerste opstart, anders kost hun alleen maar meer geld...

in dit kader zou een nieuw service pack geen kwaad kunnen

maak er komt toch ook een nieuw service pack

Nope,

MS heeft daar geen zin in, omdat ze willen dat het onderhoud van NT4 moeilijker (meer werk en duurder) wordt tov w2k. Dus eigenlijk de trouwste NT4 klanten in de kou duwen in de hoop dat w2k warmer is.

Wat is dat nou weer voor rare redenering? Als mensen nu nog problemen ontdekken in Linux Kernel 2.0 dan zeggen ze toch ook "upgrade maar naar 2.4" :?. NT4 is nog ouder dan Linux 2.0 (dus ik had het beter met Kernel 1.2 kunnen vergelijken), en het is bedrijfstechnisch dan ook lovenswaardig te noemen dat de ondersteuning zo laat en langzaam wordt uitgefaseerd. Natuurlijk kan men dat van commerciële software wel eerder verwachten dan van gratis software, maar dan nog is het mijns inziens niet terecht om het verder verlengen van de support uit te leggen als iets negatiefs ten opzichte van Microsoft.

mooie zet van microsoft. aan de ene kant best 'lullig' voor de nt4 gebruikers als ze er toch mee gestopt waren het te supporten. zie je toch dat microsoft niet altijd zijn zin wilt doordrijven (van het opwaarderen naar een nieuwer/(duurder???) besturings systeem)

zie je toch dat microsoft niet altijd zijn zin wilt doordrijven
Dat wil het wel, maar de hoeveelheid dwang die M$ hanteert heeft natuurlijk wel grenzen.

En aangezien je tegenwoordig ook zonder dat je hoogbegaafd moet zijn redelijkerwijs een omschakeling in de richting van Linux kunt maken.

offtopic:
Beetje erg offtopic maar ehmm...hoe wist jij dat ik hoogbegaafd ben?

Je (BillyBee én Flipz)) hebt gelijk maar brengt het raar vind ik. Microsoft doet er alles aan om Trustworthy over te komen en als daarvoor extra support voor NT4 klanten noodzakelijk is dan doen ze dat. En zij die dat simpele feit niet accepteren praat ik niet mee ;) (waarom is die knipoog toch zo soft hier :P )

[edit] kwam erachter dat ik helemaal op het verkeerde niveau zat te antwoorden. dus de namen erbij gezet en het klopte weer.

NT4 is toch wel aardig verouderd nu hoor, dus begrijpelijk is het allemaal wel.

Ja, ook hier gaan we dit jaar (eindelijk) over naar 2000 (servers) en XP (clients)

Ik vind dit een hele goeie zet van MS. Veel bedrijven werken nog met pentium I computers, zoals bij mij en investeren in snellere computers wordt vaak uitgesteld. NT4 en office 97 draait nog altijd prima en meer is ook niet nodig.

Het is wel een bewijs dat Intel/compaq/hp geen invloed hebben op MS. Als er bedrijven zijn die veel nadeel ondervinden aan deze beslissing zijn het wel de hardwareboeren...

Dat wordt aandelen verkopen ;)

En dan te bedenken dat er zelfs nog bedrijven zijn die op DOS/Win16bit werken... :o

ABN Amro werkt nog (gedeeltelijk :? ) met Windows 3.x.

werkTE nog met 3.11, nu hoofdzakelijk op NT4 / win2k.

En dat laatste ook pas sinds korte tijd, er worden atm zo'n 300 werkstations win2k uitgerold waar ik zit.
IBM Netvista P4 2Gig+ 256MB , hele verbetering ten opzichte van de P2 350+ met 64MB waar men nu NT4 op heeft zitten.
MS heeft trouwens de inplementatie van win2k door ABN/AMRO als een whitepaper online staan, wist je dat?

Overigens vind ik de langere ondersteuning van NT4 een impliciete toegave van MS dat XP te vroeg is geintroduceerd voor het bedrijfsleven.

Je wordt ook niet verplicht om een ander OS aan te schaffen.
Ik was het iig niet van plan, nt draait hier en zal dat ook wel blijven doen.
Ik hoef voor het werk ook niet het nieuwste van het nieuwste te hebben, computers staan hier hooguit 12 uur per week aan.

Je wordt WEL verplicht een nieuw OS aan te schaffen. Jij als thuis-ik-draai-op-mijn-kopietje-van-pietje windows gebruiker hebt daar geen last van maar ik zal je vertellen dat op dit moment 75% van het MKB problemen heeft met dat ze alleen nog maar nieuwe A-merk PC's kunnen kopen met verplicht Windows-2000 of XP erop. Echter heel veel bedrijven hebben nog software die speciaal op 95/NT4/98 draait en ECHT NIET op 2k/XP, ook niet met die bullshit-compatibiliteitsmode, want die werkt al niet eens als de sofware op het netwerk staat. En zomaar effe Windows98 installeren op een XP machine, veel succes met het zoeken naar drivers die stabiel zijn. Microsoft doet waar het zelf zin in heeft en alleen noobs trappen erin dat ze voor de klant staan.

Als je eens weet op hoeveel scholen/bedrijven NT4 als server staat ... dat is wel meer als die 15% hoor.

Niet iedereen vind het aardig om door een monopolist gedwongen te worden een ander besturingssysteem te aanschaffen ...

Waarom zou je een goedlopend product uit de markt nemen als je gebruikersgroep nog redelijk groot is, en het nieuwere product biedt geen extra voordeel ten opzichte van NT4

Bovendien ben ik van mening dat MS nooit support kan stoppen van de producten die ze ZELF gemaakt hebben. Als iemand een vraag over DOS heeft zullen ze daar nog steeds antwoord op moeten geven.

Zelf denk ik eerder dat je in forums meer kan terug vinden.

Idd gebruiken veel scholen het, maar hoeveel
thuis gebruikers hebben Microsoft Windows NT 4.0.

Het is een mooi OS maar zelf ben ik van mening
dat ze zich wat mij betreft mogen gaan richten
op nieuwe producten. (Philips geeft toch ook
niet nog steeds ondersteuning voor platenspelers)

Philips heeft ze anders nog steeds in het arsortiment zitten.
Vorige week nog eentje besteld.
Koste 299 euro'tjes

dat is wel meer als die 15% hoor.

Hoe weet jij dat nee. Dit is zomaar ongegrond geschreeuw. Denk je dat dat niet onderzocht is.
Waarom zou je een goedlopend product uit de markt nemen als je gebruikersgroep nog redelijk groot is, en het nieuwere product biedt geen extra voordeel ten opzichte van NT4
Er zijn zeker voordelen. Bovendien is voor MS dit product niet meer goedlopend.
Bovendien ben ik van mening dat MS nooit support kan stoppen van de producten die ze ZELF gemaakt hebben. Als iemand een vraag over DOS heeft zullen ze daar nog steeds antwoord op moeten geven.
Die mening mag je uiteraard hebben maar hoezo niet. Ze kunnen toch niet oneindig bezig blijven met het ontwikkelen aan ouwe meuk. Dat zou alleen de nieuwe producten maar hinderen. Een auto heeft toch ook geen oneindige garantie.

Tot eind 2004 zal men nu daardoor nog door kunnen gaan met het gebruiken van Windows NT4
Dat klinkt wel heel vreemd: crashen de machines waarop NT 4 dan nog draait automatisch na die datum? Bedoeld wordt natuurlijk dat de support daarna echt afgeopen zal zijn, en dat is iets anders.

Zonder te gaan mierenneuken over het aantal jaren:

Als IBM verteld dat ze stoppen met de support van een of andere OS/2 versie, dan wordt de fanfare aangerukt, want wat een jarenlange support gaven ze zeg !

En nu, Microsoft geeft te kennen dat ze toch langer support willen gaan geven op NT4.
Maar nee, zelfs dat is niet genoeg : M$ hier, Monopilistisch dwangemthode daar :r

hoer toch lekker een end op als je alleen maar komt om te zeiken.

NT4 stamt volgens mij (uit het hoofd) uit ergens 1995 (misschien zelfs '94).
Het valt echt niet te ontkennen dat NT4 icm SP6a een goede server situatie is (waren diezelfde bashersniet de lui die brullen : NT zuigt, neem dan ingodsnaam W2K of XP dat is tenminste een beetje stabiel OS).
Echter NT4 installeren op een of andere Pentium4 situatie is nou ook niet echt slim te noemen.

Tuurlijk draaien veel bedrijven die Nt4 combo's nog op de servers, vergeet echter niet dat indatzelfde bedrijf op hardware technisch gebied de gemiddelde desktop PC van een user de server kwa performance voorbij fiets.

Als IBM verteld dat ze stoppen met de support van een of andere OS/2 versie, dan wordt de fanfare aangerukt, want wat een jarenlange support gaven ze zeg !
Ken jij mensen die OS/2 gebruiken dan? Ik denk dat er nog meer Windows 3.x gebruikers bestaan op de wereld.

Zolang er nog redelijk wat mensen zijn die professioneel NT4 gebruiken moet het gewoon gesupport worden, klaar.

Als je geen professionele support wilt leveren, moet je ook geen OS verkopen als professionele oplossing.

Bedrijven willen investeren in dingen die werken, en als het werkt, zijn ze niet snel geneigd iets anders te gaan nemen, zelfs niet als er links en rechts wat nadelen aan beginnen te kleven. Ik denk dat er over 10 jaar nog steeds her en der NT4 servers draaien.

Dat is echt een heel ander verhaal dan Windows 95 niet meer ondersteunen, hoewel ik zelfs dat eigenlijk al vrij ver vind gaan.

Maar goed dat de koffie niet al te vaak langs komt:
Met je "hoer toch lekker een end op als je alleen maar komt om te zeiken." ben je zelf degene die het hardst zeurt en vuil spreekt. Ik hou het graag netjes!

Ik kan me voorstellen dat de negatieve houding tegen M$ er af en toe wat te dik opligt dan dat wellicht nodig zou zijn, maar we moeten het wel in verhouding blijven zien.
MS blijft NT niet voor niets ondersteunen, ook al is het zowat prehistorisch aan het worden in hun ogen. Niet voor niets proberen ze nieuwe producten op de markt te zetten en hebben heel lang gepoogd mensen over te halen weer grote hoeveelheden nieuwe OS aan te schaffen ter vervanging van de oude door juist te melden dat ze op de oudere systemen geen support meer geven. Het zou veel geld opleveren. MS bouwt niet voor de lol.
De enige reden dat MS nu plotseling weer support gaat (blijven) geven is dat ze geld nodig hebben doordat men dus niet genoeg wil/kan overstappen naar de nieuwere software. En dat is ook niet verwonderlijk gezien de economische omstandigheden en krappe budgetten binnen organisaties.
Dat men klaagt dat MS nu plotseling weer ondersteunt is dan niet verwonderlijk als het bedrijf eerst enkele jaren net doet alsof ze de support stoppen en je dus MOET overstappen om oa veilig te blijven en service te behouden.

NT4 komt natuurlijk uit 1996, de Windows 95 (sept 1995) desktop zit erbij.
«  1  2  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 14:36 Binnenkort strijd tussen nVidia GeForce FX en ATi R350
Vorige 12:57 KaZaA slaat terug naar Hollywood en muziekindustrie
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011