Silicon Strategies meldt dat Intel eerder dan verwacht met 0,09 micron producten zal komen. De implementatie van het procédé zal in 2003 ongeveer 90% van de uitgaven van het bedrijf opslokken, maar dankzij deze zware investeringen moeten de eerste fabrieken dan ook al halverwege het jaar 'up and running' zijn. COO Paul Otellini heeft bovendien bekendgemaakt dat de blauwdrukken van Prescott en Dothan - de eerste 0,09 micron chips - klaar zijn. Zodra de eerste productielijn af is kan de levering van Prescott in principe dus beginnen. Tot nu toe werd aangenomen dat Intel de 0,09 micron Pentium 4 pas tegen het einde van het jaar zou kunnen leveren, wat een periode van gematigde groei in kloksnelheid zou betekenen, omdat de grenzen van de huidige 0,13 micron core met de komende 3,2GHz processor (mogelijk nog gevolgd door een 3,4GHz model) al behoorlijk worden afgetast. Het lijkt er echter op dat nieuwe generatie (die op te schalen zou zijn tot 5GHz) al op de markt gebracht kan worden zodra AMD met de massaproductie van Athlon 64 chips begint:
The Intel executive was referring to its next-generation processors at the 90-nm process node, code-named Prescott and Dothan. Prescott is a processor for desktop PCs, while Dothan is geared for notebook computers. Prescott is due out in the second half of 2003, but it's unclear when Dothan will hit the streets.
Intel executives were also quick to point out that the company's fabs will be ready to meet demand for these chips. It plans to build these 90-nm chips on 300-mm wafer substrates.
langer met de 0.13 micron core doorgaan vind ik niet echt een technologische voorsprong maar wel een zakelijke beslissing en een goede langetermijnpolitiekDaarnaast is het de vraag of het wel een voorsprong is als je moet overstapen op een 0,09 micron core. Langer met een 0,13 micron core kunnen doen zie ik eerder als een technologische voorsprong
En met een Spitfire een F-16 inhalen zeker ook?Langer met een 0,13 micron core kunnen doen zie ik eerder als een technologische voorsprong.
Kleine procedee = evenveel chips per wafer omdat: er ook weer meer transitors in de chip gaan zitten zodat het formaat van de chip het zelfde blijft en daardoor ook het aantal cpu per wafer.Kleinere chips = meer chips op een wafer
Het zou voor ons als consumenten inderdaad heel beroerd zijn als AMD geen tegenwicht kan bieden.Ik hoop overigens wel dat AMD een goede tegenzet kan bedenken (of al heeft)!
En even de "domme consument spelen": 64-bits is twee keer zoveel als 32-bits, dus 2 keer zoveel bits * 3,4 GHz = 6,8 GHz, en da's meer dan 5 GHz. Dus AMD is sneller
Tuurlijk, maar dat is totaal geen desktop processor. Die hoort hier niet in dit verhaal...Intel heeft die 'betere processor' al lang.
Wel eens van de Itanium gehoord?
Itanium2 heeft een IPC waar AMD alleen maar van kan dromen.
marketing met de megahertzmythe als basis noem ik datKennelijk vindt Intel deze IPC-strategie voor een x86 niet toereikend, en gaan ze liever voor een CPU met meer kloksnelheid..
Ik wil niet beweren dat Sandra de betrouwbaarste benchmarks te wereld is, maar het geeft wel een mooi beeld dat beide procs redelijk dicht in elkaars buurt liggen. Zuiver naar MIPS gezien dan.Zet de beste 0.13 CPU van AMD (2800+) tegenover die van Intel (3.06 HT), en concludeer dat Intel aan het juiste eind trekt.
Was maar een voorbeeld dat Intel ook 'betere' CPUs kan maken, en er dus BEWUST voor kiest om niet voor de IPC te gaan bij de x86.Tuurlijk, maar dat is totaal geen desktop processor. Die hoort hier niet in dit verhaal...
Domme AMD-snotneus-praat noem ik dat.marketing met de megahertzmythe als basis noem ik dat
'2800+' en '3066' liggen niet ver uit elkaar, scherp opgemerkt *kuch*Ik wil niet beweren dat Sandra de betrouwbaarste benchmarks te wereld is, maar het geeft wel een mooi beeld dat beide procs redelijk dicht in elkaars buurt liggen. Zuiver naar MIPS gezien dan.
Voor die markt moeten ze gewoon een betere proc maken, anders kunnen ze daar gewoonweg niet meedraaien.Was maar een voorbeeld dat Intel ook 'betere' CPUs kan maken, en er dus BEWUST voor kiest om niet voor de IPC te gaan bij de x86.
Das wel redelijk zwaar gesproken, Athlon TB was zeker de gelijke(/meerdere) van zijn toenmalige concurrent. Pas vanaf P4 2Ghz nam intel terug afstand van de dan al Athlon XP. De eerste P4's waren namelijk niet echt wat je noemt high end procs....deed de rest slechts mee in de low-end markt.
Misschien, maar toch niet helemaal dan. Eerder een verschoven aandacht naar K8 en barton volgens mij. AMD heeft niet hetzelfde aantal fabrieken als Intel om van elke proc miljoenen te produceren... productieproblemen..
Vreemd, ik had juist het idee dat de concurrentie met de Athlon de grootste was. En die markt is ook het grootste. Ik zal het wel mis hebben.Voor die markt moeten ze gewoon een betere proc maken, anders kunnen ze daar gewoonweg niet meedraaien.
Dat zeg ik juist. De Athlon was de eerste CPU die sneller was dan een Intel. Maar tegen de tijd dat die op de markt kwam was het ontwerp van de P4 al ver gevorderd, en kun je niet ineens even zeggen "Oh, laten we nu een CPU maken die meer MHz heeft". Dat hadden ze al lang voor de Athlon besloten.Das wel redelijk zwaar gesproken, Athlon TB was zeker de gelijke(/meerdere) van zijn toenmalige concurrent. Pas vanaf P4 2Ghz nam intel terug afstand van de dan al Athlon XP. De eerste P4's waren namelijk niet echt wat je noemt high end procs.
Dat zijn nog steeds productieproblemen hoorMisschien, maar toch niet helemaal dan. Eerder een verschoven aandacht naar K8 en barton volgens mij. AMD heeft niet hetzelfde aantal fabrieken als Intel om van elke proc miljoenen te produceren.
Ik ben onpartijdig. Ik ben realistisch. Die Athlon is een aflopende zaak. De P4 is de betere CPU op het moment... En die Athlon64 moet het ook maar waar zien te gaan maken tegen het geweld van de P4 dat Intel nog gepland heeft voor dit jaar. Daar ben ik ook sceptisch over.Iedereen heeft zijn persoonlijke voorkeur, dus laten we er mee stoppen, discussies tussen AMD en Intel fans zijn gedoemd om tot in de eeuwigheid te duren (of tot wanneer AMD faillïet is )
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.
Populair: Tablets E3 2013 Mobiele telefoons Google Sony Apple Microsoft Games Politiek en recht Consoles
© 1998 - 2013 Tweakers.net B.V. onderdeel van De Persgroep, ook uitgever van Computable.nl, Autotrack.nl en Carsom.nl • Hosting door True