Hoofdcategorieën
Device Settings

Intel breidt mobiele segment uit met nieuwe chips

Door Jack Leenders, woensdag 15 januari 2003 13:19
Bron: Intel, views: 772

De hier besproken prijsverlagingen van Intel's mobiele processors, staan niet helemaal op zichzelf, zo blijkt; Intel introduceerde gisteren zes nieuwe mobiele processors die deze prijsaanpassingen wenselijk maakten. Nieuwkomers in het mobiele segment van Intel zijn ondermeer de Mobile Pentium 4-M 2,4GHz en de Mobile Celeron 2GHz. Tegelijkertijd introduceerde Intel een nieuwe geïntegreerde chipset voor mobile processors, de Intel 852GM. Deze chipset biedt support voor DDR 266/200MHz geheugen, een 400MHz FSB, zes geïntegreerde USB 2.0 poorten, en kan gebruik maken van energiebesparende technieken zoals Enhanced Intel SpeedStep, Deep Sleep en Deeper Sleep. Hieronder een overzicht van de zes nieuwe processors die overigens allen uit op 0,13micron gebakken wafers gehaald worden, voor alle duidelijkheid:

ProcessorKloksnelheid Net/AccuPrijsVoltage Net/AccuL2 Cache
Pentium 4-M (400MHz FSB)2,40GHz/1,2GHz$5621,3V/1,2V512KB
ULV Pentium III-M (133MHz FSB)933MHz/400MHz$2091,1V/0,95V512KB
ULV Pentium III-M (100MHz FSB)900MHz/400MHz$2091,1V/0,95V512KB
ProcessorKloksnelheidPrijsVoltageL2 Cache
Mobile Celeron2GHz$1491,3V256KB
LV Mobile Celeron866MHz$1341,15V256KB
ULV Mobile celeron800MHz$1441,1V256KB
Mobile Pentium 4-M
Volgende 18:07 Mandrake blijft met geldproblemen kampen - Update -
Vorige 11:32 Microsoft geeft overheden source code Windows
Advertentie

Reacties

«  1  2  »

Ik weet toch niet meer wat belangrijker is bij notebooks tegenwoordig, kracht of uithoudingsvermogen.

Als je kijkt naar de prijs van een Mobile P4 2,4 en dan vergelijkt met de desktop variant, dan snap ik wel waarom de mensen voor een notebook met desktop proc/chipset kiezen, het scheelt gewoon 200-300 euro!

Ja, jammer dat mensen nu puur alleen naar de prijs kijken en later zeiken dat ie zo kort met zn accu werkt.

Eigen schuld, dikke bult.
Goedkoop is................juist duurkoop.

Ach, de cpu maakt maar een klein gedeelte van de totale powerconsumptie uit. het scherm is veel belangrijker.

Niet helemaal waar: ik heb een P4M 1.4 GHz i.c.m. ATi Radeon 7500 mobility 32MB. Deze gaat volgens de spec's van compaq 2,5 - 3 uur mee. dat zouden ze gebaseerd hebben op batterymark. Kijk ik naar de specs van een P4M 1.6(?) GHz i.c.m. NVidea Geforce 4 Go (minder snel dan ATi), dan moet die 1,5-2 uur meegaan.
Volgens het windows prestatie scherm maakt het voor de discharge rate niks uit of mijn scherm open of dicht(=uit) staat.
Een poosje geleden is er een test geweest in een pc blaadje waarin stond dat een laptop (paradigit) met een desktop P4 en een brakke videochip maar 1,5 uur met de accu doet, ipv 2,5 de andere. Het maakt dus serieus verschil.

* 786562 MBV

Ach, als je op kantoor of thuis zit dan heb je altijd wel een stopcontact in de buurt en in de auto/file kan je toch niet labtobben.

Voor de meeste laptop gebruikers (mezelf inkluis)die ik ken is het voldoende als ze hun data mee kunnen slepen en is batterij gebruik zeldzaam.

uhm, trein? vliegtuig?

Moeten ze maar een notebook kopen met een extra accu.

De nadelen van desktop CPU's zijn legio:

1. Stroomverbruik (scheelt al snel een half uur werktijd)
2. Warmteontwikkeling (houd er maar eens eentje op schoot!)
3. Herrie - bij die goedkope laptops met desktop CPU slaat de ventilator regelmatig aan, dat komt bij de Dell's en Toshiba's met P4M's zelden voor, zo heb ik persoonlijk gemerkt - en een vrolijk loeiende ventilator onder je toetsenbord is echt een stuk storender dan een ventilator in een bigtower die twee meter verderop onder tafel staat te blazen.

Je bent gewoon verwend :)

Ik heb een stroomverbruik van 2-2,5 uur en is meer dan voldoende (is een celeron 1200 (tualatin core), ding zuigt 39W).
Warmteontwikkeling merk je het eerste uur weinig van, daarna wordt ie "lekker warm", niet absurd dus.
Wat betreft herrie: het is echt geen Superorb die erin zit, vaak is het een heel bescheiden ventilatortje dat koele lucht direct van buiten pakt en direct langse een koperen heatsink weer naar buiten blaast. en op reis heb je vaak een hoger niveau omgevingsgeluid, dus je hoort em toch niet.

Ik denk nog steeds dat er met solid state schijven en organische leds voor schermen veel meer bereikt wordt.

Goede ontwikkeling. Natuurlijk worden ook de Pentium 4 M's steeds sneller.
Alleen aan het nut van de Ultra Low Voltage Pentium III M valt te twijvelen, want met een laptop moet je ook nog een beetje vlot kunnen werken.

Vergeet niet dat de meeste laptops worden gebruikt door werknemers die niets meer doen dan werken in Excel, Word of andere applicaties. Het gebeurt niet vaak dat er zware applicaties gedraait worden.

Ik zie zelf dan ook niet het nut in van een grote sloot kracht in een laptop, je kunt dan wel een processor hebben die krachtig is maar als je die extra kracht niet benut dan is het ook zonde van het energieverbruik dat daardoor onnodig hoog komt te liggen.

Vergeet niet dat de meeste laptops worden gebruikt door werknemers die niets meer doen dan werken in Excel, Word of andere applicaties. Het gebeurt niet vaak dat er zware applicaties gedraait worden.
Daar ben ik het niet helemaal mee eens. Als je in nu een laptop hebt gekocht die was uitgerust met een processor die Word XP aankan, baal je toch behoorlijk wanneer de opvolgen uitkomt.
edit:
tikfout

Ja alsof iedereen de opvolger van Word XP meteen wil hebben gewoon omdat 'ie er is. Meestal koop je een pakket software er direct bij voor een relatief lage prijs, en komt het volgende OS/Office programma pas bij een nieuwe laptop.

En bovendien: 933 mhz P3 is nog helemaal niet zo slecht. Die kan waarschijnlijk nog wel een generatie Office mee.

Ik dacht dat die ULV PIIIs ook gebruikt werden in sommige server-achtige omgevingen waar warmteontwikkeling snel een probleem kan geven. Ook zijn de ULV PIIIs een stuk energie zuiniger dan de m-P4, en voor het meeste standaard laptop werk (office, email, enz) snel genoeg.
Veel mensen gebruiken hun laptop echter alleen vanwege de draagbaarheid en gebrukken hem dus niet onderweg, dan is de P4 (al dan niet mobiel) oplossing misschien toch wel weer makkelijk, een beetje extra rekenkracht kan nooit veel kwaad.

Als de huidige ULV P3s niet grif verkochten zouden ze echt geen nieuwe introduceren..

400 MHz is voor een laptop on the road gewoon genoeg voor de meeste mensen. Ik draai hier XP op een laptop met een P2 366, daar kan ik zelfs nog DVD mee kijken, laat staan alle normale dingen.

Ik heb wel bewust voor de Mobile PIII gekozen, want ik wil wel dat mijn laptopje minimaal een uurtje of 3 kan aanstaan zonder stroom.

3 Uur vind ik al erg weinig, maar het is wel een stuk beter dan de magere 2 uur die de P4 te bieden heeft.

anders kan je net zo goed een desktop kopen en die in het stopcontact prikken, krijg je in ieder geval meer waarde voor je geld (Said like a true Dutchman ;))

offtopic:
Met een extra accu kom je ook een heel eind.
Dat sneller maken van die proc's heeft wel 1 groot voordeel, de langzamere en energiezuinigere laptops worden goedkoper :+

kan gebruik maken van energiebesparende technieken zoals Enhanced Intel SpeedStep, Deep Sleep en Deeper Sleep.

Whats next?
Even deeper deep sleep.
of Breng je laptop in een coma.

Nu met gratis defibrillator!! :o

Kan niet, zo'n defibrillator kost teveel stroom. ;)

kan gebruik maken van energiebesparende technieken zoals Enhanced Intel SpeedStep, Deep Sleep en Deeper Sleep.

- Enhanced Intel SpeedStep (systeem knikkebolt)
- Deep Sleep (systeem slaapt)
- Deeper Sleep (systeem slaapt diep en heeft moeite te ontwaken)
- Coma (systeem in coma, ontwaakt enkel nog sporadisch)
- BSOD (systeem blauw aangelopen, onherstelbare schade ontstaan)
- System Off (systeem reageert nergens meer op)

:Z

Sleep :z , Deeper Sleep :Z , ... ? Ik dacht dat *ik* daar een patent op had :+

Mooi dat de mobile p4's ook nu een hogere clock hebben alleen idd jammer dat ze 200 a 300 euro duurder zijn ik zou denk zelf ook kiezen voor een Goedkopere met minder uithoudingsvermogen maar als je iets snels zoekt wat heel lang meegaat en niet superheet word is het wel verstandig om een mobile p4 te nemen.

Das raar:
ULV programma ziet er dan zo uit:
850 Mhz $209
866 Mhz $209
900 Mhz $209
933 Mhz $209

Waarom zijn die nou allemaal even duur? En waneer komt er een ULV P4?

Ik denk niet, BANIAS zal hier volgens mij het antwoord worden op laag stroomverbruik en veel power :)

Het is het slimste om een laptop te kiezen op basis van uithoudingsvermogen.

Heb je de laatste elektuur gelzen? Staat erin dat die Litium Ion accu's na een jaarjte al automatisch halveren in capaciteit. In dit geval is een NiMH accu beter, mar dan weer minder capaciteit.

Een Li-Ion accu die een jaar in een magazijn ligt, kan in het ergste geval 70% van zijn capaciteit verliezen. Niks geheugeneffect, maar pure aftakeling.

Gellof me, als je dan zo'n extra accu wil bestellen, kost je dat een fortuin en dan krijg je dus waarschijnlijk zo'n accu die al een jaarjt ein een magazijn heeft gelegen.

Dus overweeg maar een of het nou rendabeler is om een duurdere, maar zuiniger CPU te kiezen of toch in een versnald tempo nieuwe accu's moeten kopen.

Maar ik moet wel zeegen dat die prijs voor die P4-M 2,4Ghz wel erg hoog is...maar wat moet je??

Ik zie dat de mobile celeron wel 256 KB cache heeft.
De desktop versie heeft maar 128 KB, zou het zo zijn dat de desktop processors ook 256 KB krijgen :?
Of staat t fout in de tekst?

Staat er wel goed, denk ik. De desktop Tualatin-Celerons (P3-architectuur) hebben ook 256K L2 cache.
«  1  2  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 18:07 Mandrake blijft met geldproblemen kampen - Update -
Vorige 11:32 Microsoft geeft overheden source code Windows
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011