Hoofdcategorieën
Device Settings

Softwarehack Radeon 9500 in 9500 Pro/9700

Door Jack Leenders, donderdag 9 januari 2003 13:35
Bron: Digit-Life, submitter: T.T., views: 1.732

Na BIOS- en soldeertrucs om de radeon 9500 om te toveren in een snellere variant, meldt Digit-Life nu een nieuwe toe aan het rijtje hacks, en wel een softwarematige. Digit-Life's redacteur Andrew Vorobyev meldt alvast dat Alexey Nikolaychuk (aka Unwinder), de geestelijke vader van RivaTuner, op zoek is gegaan naar de door ATi 'verborgen' vier rendering pipelines in de Radeon 9500, om zo aan de acht stuks te komen die de Radeon 9700 in bedrijf heeft. Uiteindelijk is het hem naar eigen zeggen gelukt de blokkade te vinden en softwarematig op te heffen, maar met de volgende kanttekeningen:

Radeon 9500 Pro VPUAlexey succeeded in finding the blockade and got through using RADEON 9500 64MB. As you know, this card has 128-but bus, so you can't make R9700 from it, only RADEON 9500 PRO 64MB. But we've checked Soft9700 on RADEON 9500 128MB and, voila, we got a complete RADEON 9700.

So, we can state the 100% software pare-down of R300. This method of remaking will be available for everyone in the next version of RivaTuner..."

Dus nog even geduldig wachten op de release van de nieuwste RivaTuner voor deze hack.

Volgende 13:35 Versatel en KPN getroffen door netwerkstoringen
Vorige 13:15 Vluggertje met Logitech Cordless Desktop Comfort
Advertentie

Reacties

«  1  2  3  4  »

Is het dan echt zo dat je met een druk op je Radeon 9500 omtovert in een 9700. Wil ik wel eens de verkoopcijfers weten van de 9500 en de 9700 de komende tijd. Lijkt me wel interessant :).

As you know, this card has 128-but bus,

Ow? Is dat de grootte van het gaatje ? :9

sowwy, moest ik ff kwijt.... :P


1) ATI kan dan nog steeds zijn kaarten kwijt, niet iedereen heeft hier zin in en je weet niet of de uitgeschakelde pipes kapot zijn. Bovendien neem ik aan dat die 256 bit geheugenbus er niet meer lang bijgehackt kan worden (extra draadjes leggen is verrekte duur, al helemaal als het niet hoeft).
2) ATI heeft niemand genaaid. Je krijgt een heel goede kaart voor een prima prijs als je een 9700 koopt. Je klaagt toch ook niet dat je door AMD bent genaaid als blijkt dat je XP 2000+ ook op 2800+ kan lopen? Of zie ik het nu fout :?

1.ik zie een 2000 nog niet op 2800 lopen
2.een 2800 is waarschijnlijk ook weer verder te klokken dan een 2000, dus dan heb je toch nog meer baat bij een 2800
3.van een videokaart verwacht je niet dat het zo in elkaar zit.......je gaat er vanuit dat er meer verschillen zullen zijn in de hardware......

Reactie op punt 3:
Waarom zou ik ervan uitgaan dat AMD iets dergelijks wel mag en een videokaarten fabrikant niet? Voor een bepaalde prijs krijgt ge een bepaalde performance. Punt. Simpeler dan dat kan haast niet. Als ge een 9500 koopt zijt ge niet genaaid, noch als ge een 9700 koopt. Een 9700 voldoet gegarandeerd aan de specs die op de doos staan, net als dat bij een 9500 het geval is. Als ge uw 9500 helemaal gaat verbouwen en ge komt tot de conclusie dat één van de pipelines het niet doet of het geheel ineens rete-instabiel is, zijt ge dan genaaid? Nee, dan had ge óf een 9700 moeten kopen óf dit voor lief nemen... Zijn gewoon keuzes die ge maakt... Negen kansen van de tien is het toch zo dat de exemplaren met meer fouten gewoon verkocht worden als 9500's, aangezien die bepaalde delen toch niet enabled hebben...
edit:
reactie op punten 1 en 2:
Uw antwoord is not to the point! Als ge een 2000 koopt die op 2800 koopt (= LOUTER hypothetisch, indien het zo zou zijn) dan voelt ge u niet genaaid. Of ie het nu kan of niet maakt helemaal niet uit!!
Wat dat "gebaat bij" betreft: logisch, maar naast het onderwerp

2.een 2800 is waarschijnlijk ook weer verder te klokken dan een 2000, dus dan heb je toch nog meer baat bij een 2800
Ja hallo... zo geldt dat natuurlijk ook voor de 9700Pro en de 9700. Die kan je veel verder klokken dan een 9500.

Een 9500 zal je qua core waarschijnlijk net zo hoog kunnen clocken als een 9700Pro-core. Maar wedden dat het geheugen van de 9500 niet die stabiele 340Mhz haalt die ik wel haal met m'n 9700Pro? Wat ik tot nu toe gezien heb in fora is dat ze meestal maar tot 300 komen met een enkele uitschieter.

wil je dan wel ff opletten dat IK niet over procs begon maar alleen reageerde....
ik zei ook niet dat en 2000 op 2800 loopt begon iemand anders over :Z

verder heb je idd een goede reactie op punt 3 en kan ik niks tegen in brengen, en dit gaat beetje oftopic :+

2.een 2800 is waarschijnlijk ook weer verder te klokken dan een 2000, dus dan heb je toch nog meer baat bij een 2800
Maar een 9700 kan je ook weer sneller laten lopen dan een 9500 waar een 9700 van is gemaakt.

Ik zie het niet als dat ATi haar klanten naaid, hoogstens niet helemaal op de hoogte brengt. Ze geven de klanten de keus voor goedkopere kaarten te gaan. Omdat niet iedereen veel geld heeft / wil spenderen aan videokaarten maar veel mensen wel snel willen gamen is zo'n stap natuurlijk het logisch gevolg. Zo niet is er het argument van concurentie richting NVidia.

Een hoop mensen die pas een duure 9500pro of 9700 hebben gekocht gaan dit niet leuk vinden :o

Neej hoor, de titel is misleidend.

Een 9500 met 8 pipelines is nog geen 9500 pro/9700 |:(

Oh nee? Welke verschillen zijn er dan nog meer tussen de 9500 en de 9500 Pro?

De 64 Mb-versie heeft een databus van 128 bit ipv 256 bit bij de Radeon 9700.

Daarom staat er ook bij dat je van de 64MB versie geen 9700 kunt maken, duh

het wordt elke keer leuker :-)
helaas is dit mischien niet zo goed voor de verkoop bij ati! gelukkig zijn er slechte een klein aantal tweakers die dat weten!

een goeie zaak vind ik! als ze nu maar rap verkocht worden!

Voor de verkoop bij ATI maakt niet zoveel uit. Die verkopen immers R300 GPU's en geen borden en diezelfde GPU zit zowel op de 9500 als de 9700. Dus

Maar voor Hercules, Gigabyte en zo kan het wel uitmaken. Tenminste... als het werkelijk zo simpel werkt met een software tooltje. Solderen beginnen de meeste mensen niet aan.

Aan de andere kant is het feest weer over zodra de fabrikanten met een nieuw board-layout komen voor de 9500. En als ik hen was zou ik het in ieder geval even een klein beetje wijzigen zodat dit geintje niet werkt.

Marc

Voor de verkoop bij ATI maakt niet zoveel uit. Die verkopen immers R300 GPU's en geen borden en diezelfde GPU zit zowel op de 9500 als de 9700.
Dat klopt volgens mij toch niet.
Anders kocht ik als fabrikant enkel maar R300 GPU's in en verkocht ik enkel maar Radeon 9700's aan de prijs van een 9500 hoor!

Er zit dus daadwerkelijk een verschil in:
Het was al bekend dat de Radeon 9500 over dezelfde core beschikt als de 9500 Pro, de 9700 en de 9700 Pro. Bij de 9500 met 128MB RAM is het bovendien zo dat er een 256-bit geheugenbus aanwezig is, al wordt deze niet gebruikt. Het belangrijkste verschil tussen de 9500 en de 9700 Pro is het aantal pipelines: de 9700 Pro heeft er acht, twee keer zoveel als zijn low-end tegenhanger. De 'missende' pipelines zijn bij de 9500 fysiek op de core aanwezig, maar er wordt volgens ATi niet getest of ze al dan niet werken.
De architectuur is dus dezelfde (R300) maar er wordt dus een onderscheid gemaakt in cores voor een 9500 of voor een 9700. En een onderscheid er tussen is onder andere een prijsverschil en dat maakt dus wel iets uit voor ATI.

Waar lees jij dat er een onderscheid wordt gemaakt tussen de core's van de 9500 en de 9700??

Je zegt het zelf al, en je verwijzing ook: De core's zijn hetzelfde bij de 9500, 9500 Pro, 9700 en 9700 Pro.

Dat bij de 9500 niet getest is of alle 8 pipelines werken, doet er niets aan af dat het dezelde GPU is.

De geheugenbus wordt bepaald door de PCB en niet door de GPU.

Tuurlijk wel, als je een gasje ziet die zijn oog op een Ti4200 heeft en opeens denkt: Laat ik maar een 9500 met 128 meg kopen voor ongeveer even geld. Die zijn er zat. De 9500 liep nog altijd populairder als de 9700.

Zijn ook natuurlijk zat mensen die nu ipv een GeForce 4 een Radeon 9500 kaart gaan kopen. Hangt er maar net van af hoe je het bekijkt :)

Dus als je de Riva tuner gebruikt hoef je niet meer te gaan solderen.

Denk dat mijn volgende kaart Ati word :)

Let op, er zijn al mensen die gesoldeerd hebben en een aantal daarvan heeft last van "checkerboard pattern" in 3D :'(
Zie GoT
en
Het forum van rage3d
Het is nog niet helemaal duidelijk waar het door komt, zou foute mod kunnen zijn, maar ook dat sommige 9500s een aantal kapotte pipelines hebben. Het is op dit moment gewoon nog niet met zekerheid te zeggen. Ik verwacht dat de software-hack meer duidelijkheid zal verschaffen.

De 9500 gaat geld waard worden :)

hier baal ik stevig van, kep kort geleden een Ti4200 XP Turbo gekocht :'(. Nu blijkt dat je een 9500 om kan toveren tot 9700 pro... :(
Ze kosten allebei ongeveer hetzelfde (8>

Even ter verduidelijking. Je kan 'm dus NIET om toveren in een Radeon9700 Pro.

De 9700Pro gebruikt 2,86ns geheugen en de 9500-serie gebruikt 3,6ns (een enkele 9500Pro gebruikt 3,3ns) geheugen. De core kun je waarschijnlijk wel goed overklokken, maar het geheugen zal je niet zo gemakkelijk op dezelfde frequenties kunnen zetten.

Ik vraag me af waarom er nog geen nieuws is geplaatst over de release van de AIW 9700 pro.
Op http://www.motherboards.org/articlesd/hardware-reviews/1220_1.html staat ook al een review...
:z

zoals in november vori jaar in dit bericht?

http://www.tweakers.net/nieuws/24114/

Sorry, die is al lang uit. Interresanter is het als ze met reviews van de 9000 AIW(staat al in pricewatch) & 9500 AIW komen.

Woops!! Sorry, meer gelijk kan iemand niet hebben ;)

Laat mij terugkeren naar mijn donkere hoekje, zodat ik in mijn eenzaamheid met mijn hoofd tegen de muur kan bonken... |:(

:( :( :(

bter komt er binnenkort een of andere hack uit voro de radeon 9700pro :>
«  1  2  3  4  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 13:35 Versatel en KPN getroffen door netwerkstoringen
Vorige 13:15 Vluggertje met Logitech Cordless Desktop Comfort
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011